PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱
40.2K posts

PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱
@IrekMatak
Geograf/kartograf, rencista z Dublina zdecydowanie prawy, wierzę w siły przyrody, zbieram minerały, rysuję mapy nigdy nie zaufam żadnemu ukraincowi ani niemcowi
Beigetreten Temmuz 2017
1.8K Folgt1.5K Follower
PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱 retweetet

DZIEWCZYNA ZE ZDJĘCIA [18+]
⚠️ Film zawiera treści o silnym ładunku emocjonalnym i jest przeznaczony wyłącznie dla widzów pełnoletnich. Ten film miał nie powstać, ale to zdjęcie nie pozwoliło mi na obojętność. Zdjęcie to jest ogólnie znane i dostępne w internecie. Takich ofiar były dziesiątki tysięcy.
Film nie jest próbą naukowej rekonstrukcji wyglądu, tożsamości ani życia przedstawionej kobiety. Powstał jako artystyczna interpretacja inspirowana tragicznym losem jednej z ofiar rzezi wołyńskiej.
Punktem wyjścia do stworzenia filmu była archiwalna fotografia odnaleziona w ogólnodostępnych materiałach dostępnych w Internecie. Na jej podstawie, przy wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji, stworzono fikcyjną wizję młodej kobiety – próbę przywrócenia jej człowieczeństwa, godności oraz historii, której nigdy nie poznamy.
Przedstawione wydarzenia, miejsca i sceny życia codziennego są wyobrażeniem autora i nie stanowią rekonstrukcji historycznej konkretnej osoby. Ich celem jest skłonienie do refleksji nad losem dziesiątek tysięcy bezimiennych ofiar oraz zachowanie pamięci o tragicznych wydarzeniach na Wołyniu i Kresach Wschodnich.
Film został stworzony przy użyciu narzędzi AI oraz ogólnodostępnych materiałów historycznych.
Nie znamy jej imienia. Pamiętajmy przynajmniej, że była.
#Polacy #Wołyń
@EwaP48044703 @ewairmina @Jary1644779 @drsajgon @malgorzata0710 @AgataAgatellaa @cezarykrysztopa @IrekMatak
Polski
PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱 retweetet

THE GIRL FROM THE PHOTOGRAPH [18+]
⚠️ This film contains emotionally disturbing themes and is intended for adult audiences only.
This film is not an attempt to scientifically reconstruct the appearance, identity, or life story of the woman portrayed. It is an artistic interpretation inspired by the tragic fate of one of the victims of the Volhynia massacres.
The project was inspired by an archival photograph found among publicly available historical materials on the Internet. Using artificial intelligence tools, a fictional representation of a young woman was created based on that image — an attempt to restore, if only symbolically, her humanity, dignity, and the life story that was taken from her.
The events, locations, and scenes depicted in this film are imaginative reconstructions and should not be understood as a factual recreation of a specific individual. Their purpose is to encourage reflection on the fate of tens of thousands of nameless victims and to preserve the memory of the tragic events that took place in Volhynia and the Eastern Borderlands during World War II.
This film was created using AI tools and publicly available historical sources.
We do not know her name. Let us remember that she existed.
#Polacy #Wołyń
@EwaP48044703 @ewairmina @Jary1644779 @drsajgon @malgorzata0710 @AgataAgatellaa @cezarykrysztopa @IrekMatak
English

@AnitaSchelde @NawrockiKn Dziwię się, że mało się mówi o tym, iż oni mordowali Polaków, bo chcieli ukraść ich ziemie i ruchomości. Dlatego zabijali kobiety i dzieci, aby już nie miał się kto upomnieć o ten majątek. No i jak widać skutecznie.
Polski

Panie Prezydencie @NawrockiKn pyta Pan co myślą Polacy ??? Mogę tylko wypowiedzieć się w imieniu ponad 40 000 Uczniów mojej Szkoły.
To myślą Polacy ⬇️
"Dla dokonywania biologicznej likwidacji Polaków konieczne było stworzenie odpowiedniej atmosfery, która z jednej strony mobilizowała i angażowała psychicznie, a z drugiej strony usprawiedliwiała popełniane zbrodnie. Atmosferę tę nacjonaliści ukraińscy z OUN/UPA tworzyli na zebraniach wiejskich, podczas których przekonywali, że nadszedł odpowiedni moment dla wywalczenia niepodległej Ukrainy, ale główną przeszkodą są Polacy i dopóki choć jeden będzie żył na ukraińskiej ziemi, to nie uda się zdobyć samodzielnego państwa. Głoszona była idea "Ukrainy dla Ukraińców", "Ukrainy czystej jak szklanka wody" lub "jak łza", a więc Ukrainy bez innych narodowości. Odbywały się stosowne "szkolenia" wśród członków OUN, którymi byli głównie młodzi ludzie i rozprowadzano materiały propagandowe. Agitacja polegała głównie na wzniecaniu nienawiści i wywoływaniu poczucia krzywdy doznanej "od Lachów". Zbrodniczy program starano się uświęcić : w cerkwiach odprawiane były nabożeństwa, na których przed napadami na całe polskie osiedla w danej okolicy duchowni prawosławni święcili narzędzia zbrodni a nawet wygłaszali kazania, w których wyrzynanie Polaków podbudowywane było odpowiednio zinterpretowanymi ewangelicznymi przypowieściami. Po wsiach krążył poświęcany w cerkwi chleb objednania (zjednoczenia), który miał jednoczyć lud ukraiński do usunięcia Lachów Duchowni prawosławni, którzy nie chcieli uczestniczyć w "uświęcaniu" ludobójstwa, stracili życie. Takie ideologiczne oddziaływania zaowocowały tym, że Polacy byli mordowani przez ukraińskich sąsiadów, z którymi wcześniej żyli w dobrych stosunkach. Powszechnie występującym elementem ludobójstwa na Wołyniu było okrucieństwo, którego nie wahano się stosować nawet wobec dzieci, kobiet w ciąży, starców. Łamanie kości, odrąbywanie różnych części ciała, rozpruwanie brzuchów, nadziewanie na sztachety, piłowanie piłą, wydłubywanie oczu, palenie żywcem, topienie w studni lub rzece skrępowanych drutem kolczastym - to niepełna lista sposobów sadystycznego znęcania się nad Ofiarami. Strach przed takim uśmiercaniem powodował, że ludzie modlili się, by zostać zastrzelonymi, a dowódca odcinka konspiracji ZWZ-AK w powiecie łuckim, mając tylko trzy kule w karabinie obiecał swej rodzinie, że w razie napadu zastrzeli żonę, córkę i na końcu siebie. Zmasakrowane zwłoki były nieraz fotografowane przez Niemców i wysyłane do Berlina, bo robiły na nich wrażenie, mimo że Niemcy też dokonywali zbrodni budzących odrazę" #UkraińskieZbrodnie
Źródło :
Ewa Siemaszko - "Ludobójstwo ukraińskie na Wołyniu. Część 2"
Wieczna Chwała Polskim Męczennikom !
Wieczna hańba ukraińskim ludobójcom !
Boże błogosław Polsce 🙏
Boże błogosław Panu Prezydentowi 🙏
Boże błogosław wszystkim moim Uczniom 🙏
Boże błogosław skromnej wiejskiej nauczycielce 🙏
buycoffee.to/kasjopea
Kancelaria Prezydenta RP@prezydentpl
Prezydent RP @NawrockiKn: Chcę słyszeć Wasz głos i chcę wiedzieć, co myślą Polacy, bo mówiłem: Po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy. Szczególnie w momencie, gdy obecny rząd – niestety z przykrością to stwierdzam – rozmija się ze społecznymi oczekiwaniami, ze społecznymi potrzebami, z głosem narodu.
Polski
PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱 retweetet

🕯️ [18+, english version] Volhynia, 1943. “The little girl was the first to spot them. Neighbors. Her father realized it faster than the others...” My God... I’m watching @artur_jonczyk’s new production for the second time, and I still get chills
English

@artur_jonczyk @retusz Nigdy nie zaufam żadnemu ukraińcowi! Babcia mnie nauczyła.
Polski

Nie wybaczam Ukrainie rzeki krwi
Nie wybaczam wam bestialstwa i złej woli
Nie wybaczam boście ludzie źli
Nie wybaczam, bo wciąż boli
Nie wybaczam dzieci wbitych w drzwi
Ani matek piłą rozoranych
My Polacy; uwierz mi
Nie wybaczamy!
Film @artur_jonczyk
Polski
PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱 retweetet
PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱 retweetet
PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱 retweetet

Wołyń. Zbliża się rocznica tragicznych wydarzeń na Wołyniu. Ten film ma na celu upamiętnienie ofiar i dążenie do prawdy, a nie wzbudzanie zemsty. Pragnę również poinformować, że film jest przeznaczony wyłącznie dla widzów powyżej 18 roku życia.#Polacy #Wołyń
@EwaP48044703 @ewairmina @Jary1644779 @drsajgon @malgorzata0710 @AgataAgatellaa @cezarykrysztopa @IrekMatak
Polski

@AnnaKseniaELO @szef_dywizji Czyta, i to już jest poważny osiąg.
Polski

@szef_dywizji On nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafi!!
Polski

@prezydentpl @NawrockiKn Panie Prezydencie, tylko konsekwentnie, ten z sinymi rybami udawał naszego przyjaciela, a był zagorzałym wrogiem i trzeba go było na pal, w ostatecznym rozrachunku - sprawiedliwie.
Polski

Prezydent RP @NawrockiKn: Chcę słyszeć Wasz głos i chcę wiedzieć, co myślą Polacy, bo mówiłem: Po pierwsze Polska, po pierwsze Polacy. Szczególnie w momencie, gdy obecny rząd – niestety z przykrością to stwierdzam – rozmija się ze społecznymi oczekiwaniami, ze społecznymi potrzebami, z głosem narodu.
Polski

@PiotrWiel A jeszcze wcześniej cwelili te ludy Chazarzy, Mongołowie i inni stepowi barbarzyńcy tureccy
Polski
PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱 retweetet
PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱 retweetet

Bardzo dobrze, że Ukraińcy oddają nasze ordery. Szkoda tylko, że wcześniej rozdawaliśmy im je jak cukierki.
Jak już zwrócą wszystkie ordery, mogą jeszcze zwrócić pieniądze, broń, amunicję i wszystko co im wcześniej daliśmy.
Zacznijmy w końcu prowadzić normalną, transakcyjną politykę. Jeśli chcecie coś od nas, to musicie dać nam coś w zamian.
Liczenie na czyjąś wdzięczność kończy się właśnie tak, jak skończyło się z Ukrainą. Zamiast wdzięczności dostaliśmy pogardę i wrogość.
Koniec z frajerstwem! Koniec z pomaganiem za darmo i liczeniem na wdzięczność! Przede wszystkim polskie interesy!
Polski
PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱 retweetet

Order Orła Białego...Panie Prezydencie...Suweren czeka ❗️❗️❗️
Panie Prezydencie @NawrockiKn Uczniowie codziennie mnie dopytują...a ja nie wiem co mam odpowiedzieć 🤔
Naiwni jak 5 letnie dzieci, twierdzą :
"Trzeba im dać czas na refleksję !"
A czas już dawno minął...
Rozsądni ludzie piszą :
"Banderowcy nas sondują ! Jak daleko mogą się posunąć".
"Bohaterowie z UPA" ? Serio Panie Prezydencie @NawrockiKn 😳 ??? ⬇️
"Proszę pani, dzień był piękny, słoneczny. Niedziela raniutko. Mama zajęła się kuchnią, a ja z młodszym bratem pilnowaliśmy tej krowy. Jedna krowa była czerwona, to pamiętam, i baran siwy był. W tym czasie, ja widzę, do nas na podwórek przyszło, no ja wiem, może dwudziestu, może trzydziestu ludzi, banda. I proszę panią, krzyk. Krzyk. Siekierą uderzył mamusię w głowę Ukrainiec. I proszę panią, zaczęłam uciekać w stronę lasu. Już mamusię i Krysię zabili siekierą, i Piotrusia też. To ja Piotrusia nie widziałam, tylko później mnie mówili, że Piotruś został zabity dalej trochę. Mnie było wszystko jedno, wie pani, mnie było wszystko jedno. Ja już byłam przestraszona. Wystarczy dziecku zobaczyć jak jego mama ginie od siekiery, to już mu było wszystko jedno. A Aluś i Bogusia polecieli do tego Ukraińca. Taki dalszy sąsiad. Zachodzą i wychodzi ten Ukrainiec, i mówi: „Chodźcie, ja was schowam, bo wasz tatuś już nie żyje”. A Bogusia mówi : „Mama już nie żyje i tatuś nie żyje, to po co my będziemy żyli ?”. I w swojej dziecięcej naiwności poszli. Akurat zakopywali tatusia. I przy tatusiu zostali też zamordowani. Ale nie wiem, czy siekierą czy czymś innym. I tam już zostali".
Źródło :
Fragment Reportażu Anny Kaczkowskiej, Polskie Radio - Regionalna Rozgłośnia w Lublinie, Radio Lublin S.A. Reportaż uhonorowany II nagrodą na Międzynarodowym Katolickim Festiwalu Filmów i Multimediów - Niepokalanów 2002;
Nagrodą główną w konkursie „Mniejszości Narodowe i Etniczne w Polsce” - Polskie Radio Rzeszów 2002;
II nagrodą w konkursie „Pogranicze” - Polskie Radio Olsztyn 2002;
Wyróżnieniem w konkursie Polskiego Radia „Polska i Świat” 2001.
Na zdjęciu Mistrzostwa Wołynia w tenisie 1939r.
4 lata później większość Polaków z tego zdjęcia zostało zamordowanych ze szczególnym OKRUCIEŃSTWEM przez "Bohaterów z UPA". #UkraińskieZbrodnie
Bardzo DZIĘKUJĘ wszystkim Uczniom, którzy czynnie biorą udział w OCALENIU naszej Szkoły, robiąc RT i pisząc komentarze ❤️. Bardzo proszę o korzystanie z naszej kawiarki. Bo same, nawet najbardziej szczytne idee, nie pozwolą przetrwać pani od historii. buycoffee.to/kasjopea
Aha...i jeszcze jedno :
Uczniowie piszą mi :
"Pani profesor...w Szkole jest mała frekwencja bo jest Mundial !"
Ja wiem, że jest Mundial. Ale Mundial jest co 4 lata. A Polska i Szkoła w Obrzydłówku jest tylko JEDNA.
To żebyście czegoś nie przespali...bo jak się obudzicie to może być już za późno...na WSZYSTKO.

Polski
PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱 retweetet
PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱 retweetet

Lekcja PRAWDY ❗️❗️❗️
Niepotrzebnie się denerwuję, bo przecież to co się teraz dzieje w naszej UŁOMNEJ Ojczyźnie to nie jest wina moja ani Wasza. To jest TRAGICZNY efekt ostatnich 90 lat. Ludzie kompletnie odklejeni od rzeczywistości mogą bredzić o jakiejś "20 gospodarce Świata"...ale duchowo i mentalnie zostaliśmy kompletnie wyjałowieni.
Najpierw Hitler, banderowcy i Stalin a po 1945r. następne gnidy...przeprowadziły Zagładę Elity Narodu Polskiego. A Naród pozbawiony Elit, stopniowo ulega całkowitej degeneracji, czego skutki tak BOLEŚNIE odczuwamy do dzisiaj.
TOP 20 największych kanalii z UB, które po 1945 r. dorżnęły Elitę Narodu Polskiego :
1. Józef Goldberg #Różański
2. Izydor Kurc #Czaplicki
3. Anatol Fejgin
4. Adam Umer #Humer
5. Chaim Wołkow
6. Mojżesz Bobrowicki #Mietkowski
7. Jerzy Kędziora
8. Jerzy Kaskiewicz
9. Eugeniusz Chimczak
10. Feliks Rosenbaum
11. Izaak Fleischfarb #Światło
12. Józef Dusza
13. Julia Brystiger
14. Salomon Morel
15. Eliasz Koton
16. Józef Jungman #Jurkowski
16. Stanisław Szot
17. Benjamin Wajsblech
18. Bolesław Heller #Halewski
19. Kopel Klejman #Szymanowicz
20. Józef Bik #Bukarski
Żaden nie został zlikwidowany przez Polskie Podziemie, wszyscy dożyli w luksusach do późnej starości.
I jeszcze taka mała dygresja a raczej znak CZASU ⬇️
Gdybym przed wojną prowadziła Szkołę w Obrzydłówku to Elity nosiłby mnie na rękach, dla każdego zaszczytem, byłoby kupić mi kawę a Pan Stanowski nie mógłby nawet zostać woźnym w mojej Szkole. Dobranoc.
buycoffee.to/kasjopea

Polski
PanMatak(ClimateDaniel) 🇵🇱 retweetet

@PremierRP @donaldtusk @KosiniakKamysz Przecież to nie jego incjatywa, to za co mu wkońcu dziękujesz, pół-niemcu
Polski

💬 Premier @donaldtusk w #KPRM:
Dziękuję premierowi @KosiniakKamysz za inicjatywę utworzenia stałej bazy Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych. To bardzo poważne przedsięwzięcie. Dzisiaj przyjmiemy uchwałę Rady Ministrów w tej sprawie, aby rozpocząć nad nim prace.
Polski

@sjastrzebowski Okutane w mafijne prawo, wydaje się nie do ruszenia.
Polski









