
Temperatura powyżej 40 stopni w Polsce zdarzyła się tylko 3 krotnie od kiedy oficjalnie zaczęto mierzyć ją w 1779 roku. Niektóre modele przewidują temperaturę ponad 40 - aż trzy dni z rzędu - od niedzieli do wtorku. 247 lat pomiarów i zaledwie 3 pojedyncze dni teraz zrobimy w zaledwie... 3 dni. W dodatku w czerwcu - kiedy to rekordowe były zawsze lipiec i sierpień. A i tak znajdzie się debil z wypranym łbem, który powie, że to normalne.






















