Wisła Fan

633 posts

Wisła Fan

Wisła Fan

@WislaFan1906

Kraków Beigetreten Nisan 2023
24 Folgt167 Follower
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@Faza185 @TSWislaKrakow Schowanej w sensie niewidocznej w pozycji zysk/strata netto. Potem masz tam -8m dwa lata temu i -1m rok temu i cały X dostaje orgazmu jak świetnie nam idzie. Tylko realnie to było -14m i -12m a to drugie tylko dzięki pucharom. Wszystko wskazuje na to że za 25/26 realnie gorzej.
Polski
0
0
1
206
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
Czyli prezes wszechczasów schował umorzeniami 26m realnej straty w 3 lata. Dodaj 9m strat ujawnionych w sprawozdaniu rok i dwa temu to będzie 35m. Plus umorzenia Królewskiego to ok 38m realnej straty… na trzy sezony. Milion realnej straty miesiąc w miesiąc przez trzy lata! 🤯
TS Wisła Kraków@TSWislaKrakow

Zarząd TS Wisła przedstawia informację dotyczącą wpływu umorzeń długu historycznego na wynik finansowy stowarzyszenia. tswisla.pl/informacja-w-s…

Polski
0
0
0
164
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@PrzemekRozycki @TSWislaKrakow Co trzeba mieć w mózgu żeby będąc kompletnym ignorantem pouczać innych? Każdy umorzony milion „historycznego” długu ukrywa w sprawozdaniu milion całkiem „realnej” straty. Dopytaj mądrzejszych to Ci w szczegółach wytłumaczą.
Polski
0
0
6
296
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@wichar87 @Fil_Kur @pemson1906 No ja właśnie analizuję. I te pozytywy widzę głównie w zapowiedziach i retoryce prezesa. A potem patrzę na fakty i widzę rosnące zadłużenie, trzeci rok „inwestycji w Myślenicach” bez efektu, wirtualne 30 osób w dziale data science itp itd. Ale już odpuśćmy. Każdy widzi inaczej.
Polski
1
0
0
33
Wichar87
Wichar87@wichar87·
@WislaFan1906 @Fil_Kur @pemson1906 Po prostu weź i pomyśl. Przeanalizuj ostatnie lata, zobacz jak na lepsze zmienia się Wisła pod każdym względem. Od jakiego pułapu startowała, ile trupów z szafy wypadło. Chcesz to porównywać z zabawką uzależnioną od kaprysów sponsora?
Polski
1
0
1
34
peⓂ️s🅾️n_1️⃣9️⃣⭐6️⃣
Królewski z uporem maniaka każe każdemu zawodnikowi mówić „jest pięknie” - aż mnie skręca jak to słyszę.. chuja jest pięknie. Transfery jak na pierwszą ligę, w. Kaśkę pusto jeszcze te zadłużenia.. normalnie przepięknie 😂😂😂
Polski
40
0
41
10.6K
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@wichar87 @Fil_Kur @pemson1906 A za co wziął konkretnie? Może za stadion za który wedle miejskich wieści nie płaci od 1,5 roku i zbliża się do Saraptowych 5 baniek zadłużenia? Czy coś innego masz na myśli? A co do kosztu to boję się ogólnej rozp… jak będziemy słabo przy Czystej wyglądać. Ja to olewam ale…
Polski
1
0
0
23
Wichar87
Wichar87@wichar87·
@WislaFan1906 @Fil_Kur @pemson1906 Jakim naszym kosztem? Wieczysta niech nawet mistrza zrobi, to jest zabawka na chwilę, na dłuższą metę nie ma to racji bytu. Od wczoraj piłkę oglądasz? Narazie to Pan od frazesów pokazuje Panu z pieniędzmi, co to znaczy wsiąść odpowiedzialność za coś więcej niż kontrakt piłkarza.
Polski
1
0
2
47
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@FinansowaEkst88 @Pyra_KKS Dług do TS jest obwarowany umową zabraniającą go windykować. Dlatego jest wirtualny. Dług do prezesa przed jego erą to było pod 5m więc zwiększył się o ok 15m. Czyli zewnętrzny skoczył o 10m. Ten do prezesa będzie wirtualny jak coś podpisze. Póki co nie podpisał więc nie jest.
Polski
0
0
0
13
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@wichar87 @Fil_Kur @pemson1906 A Ty oczywiście wierzysz w „rządową” narrację. Cóż. Twoja sprawa. Ja się boję, że po wolcie jaka nastąpiła Pan przemawiający czynami i pieniędzmi udowodni Panu od frazesów kto ma rację. Naszym kosztem niestety.
Polski
1
0
0
31
Filip z konopi
Filip z konopi@Fil_Kur·
@pemson1906 Odkup Wisłę od Królewskiego i zrób to po swojemu. Z pustego i Salomon nie naleje
Polski
1
0
3
602
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@KrzyskiKrzaki @Pyra_KKS @AlexAlexandra86 Napisałeś, że nie da się finansować klubu bez płacenia podatków (sugerujac nawet, że Dobrzycki i Widzew to robią). Ja napisałem, że to nieprawda i podałem przykłady jak można to robić bez podatku.
Polski
0
0
0
191
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@obserwatorpoli @Bartek1906ts Miejsce w górnej 8 to jeszcze nie wiadomo. Ja optymistą nie jestem ale nie ma co strzępić ryja na razie - zobaczymy po zamknięciu transferów i kilku pierwszych meczach. Ale oczekiwanie zrównoważonego budżetu przy tym stylu zarządzania to jest postawa blisko poważnej naiwności ;)
Polski
0
0
0
49
obserwatorpolityczny
obserwatorpolityczny@obserwatorpoli·
@Bartek1906ts Umówmy się, statystyczna świadomość ekonomiczna Polaków nie jest zbyt duża. A w świecie piłki od Boga do wypierd… wszyscy to czasami kilka tygodni… Zrównoważony budżet i miejsce w górnej 8 to będzie super sprawa w nadchodzącym sezonie…
Polski
3
0
38
3.4K
Bartek1906
Bartek1906@Bartek1906ts·
Niektórzy tu chyba myśleli że kasa Wisły zapełni się dzięki fecie na rynku… Widzę że droga od Królewski Bóg-Kwiecień frajer trwała ze dwa tygodnie do pierwszych transferów. Nagle przetarli oczy i zobaczyli że Kwiecień jest bogaty a Wisła niekoniecznie. I w ryk bo somsiad ma lepsze auto…
Polski
55
2
294
31.6K
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@darooo_10 Pewnie nie. I pewnie nie skomentuje. Ale to nasza sprawa. Wy szukajcie działki i koszulki.
Polski
0
0
1
226
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@FinansowaEkst88 @Pyra_KKS Uległy, uległy. W zobowiązaniach sprzed ery Królewskiego było 43m wirtualnego długu do TS Wisła. Na koniec sezonu 24/25 było to 26m. Tylko dlatego widzisz +8m. Realny dług urósł o 25m w 2,5 roku. To jest grubsza manipulacja nastrojami. Chłop zadłuża Wisłę na 0,8m co miesiąc!
Polski
1
0
0
31
Finansowa Ekstraklasa
Finansowa Ekstraklasa@FinansowaEkst88·
@Pyra_KKS Do momentu spadku z ekstraklasy w 21/22 wskaźnik ten uległ znacznemu polepszeniu. Problem pojawił sie po spadku z ekstraklasy, ale same zobowiązania nie uległy znacznemu zwiększeniu (91->97). Tu jest bardziej problem ze znacznie spadły aktywa klubu.
Finansowa Ekstraklasa tweet media
Polski
3
0
5
1.9K
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@KrzyskiKrzaki @Pyra_KKS @AlexAlexandra86 Gratuluję wiedzy ekonomicznej. Od podniesienia kapitału (nowe akcje) nie płaci się żadnego podatku. Od konwersji zadłużenia na akcje również. Jak można wypisywać takie bzdury?
Polski
1
0
0
33
poczujczosnek
poczujczosnek@KrzyskiKrzaki·
@Pyra_KKS @AlexAlexandra86 Bo ich stać na zapłacenie odrazu podatku dochodowego od tego co on tam dosypuje. W Wiśle jest też dosypywanie ale księguje się to jako dług a kiedy będzie już większa płynność będziemy tak samo płacić od tego dochodowy umarzając dług. Ten sam mechanizm tylko u nas opóźniony.
Polski
2
0
8
853
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@KPPawlowski Ile razy pan Królewski mając się czym pochwalić (30 osób w data science to lepiej niż 99,9% polskich firm) zapomniał się pochwalić? ;)
Polski
0
0
0
22
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@KPPawlowski Poważnie? Gdzie była mowa o tej umowie? Bo ja pamiętam zapowiedź cytuję „chcemy mieć 20-30 osób w dziale data science w klubie w ciągu roku” też z wiosny 2024. Wiesz może jak nam idzie?
Polski
1
0
0
15
Kacper P. Pawłowski
Kacper P. Pawłowski@KPPawlowski·
@WislaFan1906 Przecież to kwestia odpowiedniej umowy z jego spółką Synerise. Forma subcontractoringu np.
Polski
1
0
0
65
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@Faza185 Ludzie sobie rozpisali drogę do mistrzostwa w 2029 (w 2030 ma być LM) i im wyszło, że za wolno to idzie. No to narzekają. Jak bym wierzył w te głupoty o LM też bym teraz narzekał ;)
Polski
0
0
0
38
Wisła Fan
Wisła Fan@WislaFan1906·
@KubaSzlendak Ale to nie pożyczki są jedyną drogą, żeby nie teacić na podatkach (tu wpisz też inne powody dla ekonomicznych ignorantów z okolic Reymonta 22)? Tak się da? Może w tej Łodzi inne przepisy niż w Krakowie?
Polski
0
0
3
287
Wisła Fan retweetet