Статеве Безсилля
8.5K posts











Rząd szykuje podwyżkę opłaty cukrowej. 10-krotne zwiększenie opłaty za dodatek kofeiny lub tauryny. Stała stawka za litr napoju z maksymalnie 5 g cukru w 100 ml albo ze słodzikiem ma wzrosnąć z 50 do 70 groszy, a zmienna część za każdy gram cukru powyżej tego poziomu ma zostać podwojona z 5 do 10 groszy. Jednocześnie dziesięciokrotnie ma wzrosnąć opłata za dodatek kofeiny lub tauryny: z 10 groszy do 1 zł za litr. Maksymalna łączna opłata sięgnie 1,80 zł za litr, co najmocniej uderzy w producentów napojów energetycznych i najmocniej słodzonych produktów. Suplementy w formie napojów też mają dostać swoją porcję podatku: jeśli to zagęszczone syropy do rozcieńczania, zapłacą jak koncentraty, to opłata wyniesie 3 zł za litr lub kilogram. Nowa opłata obejmie napoje z co najmniej 20 proc. soku i do 5 g cukru w 100 ml, jeśli mają kofeinę, taurynę albo słodziki, czyli część energetyków i piw bezalkoholowych.


Czy możemy już zamknąć granicę z Ukrainą?


Rząd szykuje podwyżkę opłaty cukrowej. 10-krotne zwiększenie opłaty za dodatek kofeiny lub tauryny. Stała stawka za litr napoju z maksymalnie 5 g cukru w 100 ml albo ze słodzikiem ma wzrosnąć z 50 do 70 groszy, a zmienna część za każdy gram cukru powyżej tego poziomu ma zostać podwojona z 5 do 10 groszy. Jednocześnie dziesięciokrotnie ma wzrosnąć opłata za dodatek kofeiny lub tauryny: z 10 groszy do 1 zł za litr. Maksymalna łączna opłata sięgnie 1,80 zł za litr, co najmocniej uderzy w producentów napojów energetycznych i najmocniej słodzonych produktów. Suplementy w formie napojów też mają dostać swoją porcję podatku: jeśli to zagęszczone syropy do rozcieńczania, zapłacą jak koncentraty, to opłata wyniesie 3 zł za litr lub kilogram. Nowa opłata obejmie napoje z co najmniej 20 proc. soku i do 5 g cukru w 100 ml, jeśli mają kofeinę, taurynę albo słodziki, czyli część energetyków i piw bezalkoholowych.




@UClownWorldE @iker_iker51 В Польщі більша корупція за Україну, це факт




Przedstawiciele ukraińskiej władzy odznaczenia polskie oddają lekką ręką zapominając, że te same ręce były wyciągnięte po pomoc i ta pomoc przyszła z polskich rąk: od rządu polskiego, samorządów, organizacji pozarządowych i milionów Polaków. PS. ,,Stąd się to utworzyła niewdzięczność przeklęta, Że ten, co wziął – zapomniał, ten, co dał – pamięta. Oba wielkie przed Bogiem mieliby zasługi, Gdyby pierwszy pamiętał, a zapomniał drugi." - Ludwik Kropiński „O niewdzięczności”







Jakie są właściwie argumenty przeciw odebraniu Zełeńskiemu Orderu Orła Białego?















