@jakubwiech W nocy z 1 na 2 lutego padł rekord w Suwałkach -27,7°C . Nigdy wcześniej z 1 na 2 lutego nie odnotowano tak niskiej temperatury w Suwałkach.
Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kierowanie gróźb i znieważenie obywatelki Ukrainy na tle narodowościowym. Zatrzymany jest powiązany ze środowiskiem trójmiejskich pseudokibiców. Do interwencji doszło po tym, jak w mediach społecznościowych pojawiło się nagranie przedstawiające agresywne zachowanie wobec kasjerki. Kobieta złożyła zawiadomienie, a wspólna akcja funkcjonariuszy doprowadziła do zatrzymania podejrzanego.
Szef MSWiA Marcin Kierwiński podkreślił, że wobec takich zachowań obowiązuje „absolutne zero tolerancji dla agresji”.
@MarcinBanas3@JkmMikke Skąd Pan nadaje? Czy to Sankt Petersburg? W Polsce nigdzie takiej temperatury nie było na polu. Chyba, że ten gadżet wyświetla co chce.
Szykujemy się do pobicia mającego już 105 lat rekordu: 40,2°C !
Życzę GlOciowi powodzenia, bo moje stare kości lubią ciepło. Dom mam przygotowany. Żadnej klimy. Wczoraj wieczorem siedziałem w domu w kurtce, bo w samej koszuli marzłem.
Ale w to nie wierzę. Dawniej, jak były upały, to nie można było zasnąć nawet pod samym prześcieradłem. Dziś grożą, że w nocy może być ho-ho: 22°C. Tyle to ja mam w pokoju zimą i spokojnie śpię. Teraz na dworzu (na polu - jak mówi Żona) przyjemny chłodek.
GlOciu - do boju! Bij ten rekord!
Potężny pożar w Małopolsce - płonie hala magazynowo-usługowa w Mszanie Dolnej, kłęby dymu widoczne są z kilku kilometrów. Ucierpiała jedna osoba, a na miejscu działa 20 zastępów straży pożarnej.
📽️Wirtualna Polska
Tym właśnie kończą się nagonki na Ukraińców.
Młoda Pani wykonująca ciężką pracę w Żabce zostaje wyzwana od kurew, dziwek i że ma wypierdalać do siebie.
Straszne to jest, brak słów.
🔴 Przekazujemy komunikat @Hala_Stulecia.
Po uderzeniu pioruna Fontanna Multimedialna uległa awarii. Do odwołania nie odbędą się pokazy specjalne, a dzienne i wieczorne będą realizowane w ograniczonym zakresie.
Przepraszamy za utrudnienia. Będziemy informować o postępach napraw.
Okazuje się, że mój postulat ujawnienia zarobków państwowych lekarzy popiera większość Polaków! "Dwie trzecie Polaków jest za jawnością wszystkich wynagrodzeń lekarzy finansowanych ze środków publicznych — wynika z najnowszego sondażu UCE Research na zlecenie Onetu. Przeciwnicy ujawnienia zarobków medyków stanowią bardzo niewielki odsetek". Oczywiście zarobki innych urzędników, też powinny być jawne!
@WlGawronski Środek lata, ciepło, cały dzień Słońce i 5+GW z węgla brunatnego i 8+ GW z węgla kamiennego 😊
Czemu zwolennicy nadal OZE nie zbudowali systemowych magazynów energii?
Z 37GW mamy generacje z OZE na poziomie 2% mocy zainstalowanej 😇
Od razu rekordowe ceny na rynku krótkoterminowym🤫
Przypomnijmy że zieloni lobbyści zapewniali że okresy ze znikomą generacją z OZE to nie problem bo będziemy importować od sąsiadów - jak widać sąsiedzi sami nie mają nadwyżek bo import to ledwo 0,4GW 😱
Czyli dokładnie tka jak przestrzegałem że korelacja pomiędzy generacja/brakiem generacji jest znacząca względem sąsiednich regionów i w okresie dunkelflaut'u nie będzie od kogo kupować nadmiarów 🫡
Na czele ukraińskiej delegacji, która weźmie udział w Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy 2026 w Gdańsku, stanie premier Julia Swyrydenko. Oznacza to, że w wydarzeniu nie będzie uczestniczył prezydent Wołodymyr Zełenski.
„Będę przewodzić ukraińskiej delegacji oraz koordynować nasze działania podczas Konferencji Odbudowy Ukrainy 2026 w Gdańsku” – poinformowała Swyrydenko we wpisie opublikowanym na platformie X.
W skład delegacji wejdą przedstawiciele ukraińskiego biznesu, szefowie spółek państwowych, a także urzędnicy administracji rządowej i deputowani Rady Najwyższej.
"Te dyskusje powinni prowadzić historycy, a politycy powinni patrzeć w przyszłość" - minister obrony Robertas Kaunas podparł w poniedziałek narrację Kijowa komentując obecny spór polsko-ukraiński. Ktoś w Polsce dalej się łudzi, że Litwini staną po jej stronie w tej sprawie?
127 letni Adolf Hitler oglądający swoje ulubione derby (Argentyna-Austria) ze swojej rezydencji gdzieś w Andach patagońskich, dodatkowo jest naćpany metamfetaminą.