Cervatis
13.2K posts

Cervatis
@cervatis
Pastuchy na tle władzy ostatnich lat to fachowcy od zarządzania.





Mer Lwowa oszukał polską firmę ma 40 mln euro. Teraz przyjechał do Gdańska mówić o odbudowie Ukrainy❗ Andrij Sadowy, mer Lwowa, przyjechał na Konferencję Odbudowy Ukrainy w Gdańsku. To ten sam Sadowy, którego miasto zerwało kontrakt z polską firmą Control Process na budowę zakładu przetwarzania odpadów. Inwestycja warta 40 milionów euro była zaawansowana w 95 procentach. Lwów zerwał umowę, nie wypłacił wszystkich należności i przegrał z polską firmą siedem arbitraży. W maju nie wpuścił nawet polskiego konsula na teren budowy. I właśnie ten człowiek przyjeżdża do Polski na zaproszenie Donalda Tuska mówić o odbudowie Ukrainy. Powinien mieć zakaz wjazdu do Polski! Mało tego. Na marginesie konferencji w Gdańsku, podczas Lviv Resilience Day, Lwów podpisał sześć umów z partnerami międzynarodowymi o łącznej wartości ponad 2,5 miliona euro. Z kim? Z rządem Litwy, Szwecją, firmą czeską, Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową, Czesko-Ukraińską Izbą Handlową i firmą francuską. Z polskimi firmami? Z żadną. Ani jednej umowy. To jest symbol całej tej relacji. Polska płaci, organizuje, wspiera i ułatwia. A gdy przychodzi do realnych pieniędzy i kontraktów, polskie firmy są albo pomijane, albo oszukiwane. Dość polityki frajerstwa! Żadnego finansowania odbudowy Ukrainy, dopóki polskie inwestycje są tam bezkarnie niszczone, a polscy przedsiębiorcy pomijani. Najpierw twarda ochrona polskiego interesu!







Koncentrujemy się na Banderze i UPA, choć to już historia, podczas gdy prawdziwe faszystowskie zagrożenie na Ukrainie jest tu i teraz. Nazywa się Andrij Bilecki, jest neoznazistą a mimo to zimą mianowano go generałem brygady, jego popularnosc rosnie, w wojsku tworzy najwazniejsze projekty militarne i szkoleniowe (zalozyl dwie elitarne szkoly wojskowe pod wezwaniem liderow OUN - kolaborantów Hitlera, stworzył nie tylko Azow, ale i III Szturmową na ktorej bazie powstał III Korpus Armijny, najbardizej innowacyyjna i popularna jednostka wojskowa w Ukrainie, to jego srodowisko odpowiada za szerzenie nazistowskiej estetyki w ukrainskim wojsku) Cieszy się na Ukrainie dużym zaufaniem społecznym, w wojsku jeszcze większym. Ukraincy lubia argumentowac, ze u nich "nazizm ma 2 procent poparcia", ale to nie ten przypadek: potencjalna partia weteranow III szturmowej już teraz ma w sondażach kilkanaście, a po wojnie, gdy weterani wejda do polityki, może miec o wiele wiecej, bo po wojnie środowisko weteranow będzie mialo gigantyczny wpływ na politykę. A szantaż moralny funduje obywatelom już teraz. Wie o tym Zełenski, dlatego gra o przychylność jego i jego srodowiska. To stąd ta sprawa z nadaniem jednostkom wojskowym imienia Bohaterów UPA. Dzis walczy z Rosją, ale przed wojną chcial z nią wspólpracować, m. in. po to, by sprzeciwiac się unijnemu "zepsuciu" i "Gejropie". A o "Gejropie" nadal mysli co myślał. Jeśli Rosja chcialaby realizowac scenariusz gruzinski, to kto jest lepszym koniem, na którego mozna postawić? Tym bardziej, że integracja z nim oddala Zełenskiego od UE i ze - na razie kosztem Rosji - rozwija ukraiński potencjał wojskowy. A po ew. pojednaniu obu krajów, Rosji i Ukrainy, i pozostaniu Ukrainy poza UE i NATO byłoby to dla nas gigantyczne zagrozenie. Dlatego, jako UE, trzeba naciskac mie na pamięć historyczną Ukrainy, a na wyrzucenie Bileckiego z ukraińskiej armii i polityki. Dało radę z Załuznym w samym środku wojny, da radę i z Bileckim. Więcej o tym jutro o 22 w @RadioKrakow



















