पिन किया गया ट्वीट
Немања Вујовић
30.9K posts

Немања Вујовић
@PosleAluga
,,Човек је рођен да ради, трпи и да се бори. Ко тако не чини- мора пропасти.'' Н.Т.
Belgrade, Republic of Serbia शामिल हुए Şubat 2012
910 फ़ॉलोइंग1.3K फ़ॉलोवर्स
Немања Вујовић रीट्वीट किया

What does your country not have?
Qatar 🇶🇦 = no forests
Iceland 🇮🇸 = no mosquitoes
Norway 🇳🇴 = no nights
Netherlands 🇳🇱 = no jails
Greenland 🇬🇱 = no trees
Bhutan 🇧🇹 = no mosques
Saudi Arabia 🇸🇦 = no temple
Kuwait 🇰🇼 = no railways
Ireland = no snakes
Costa Rica 🇨🇷 = no army
Nigeria 🇳🇬 = no jobs, no securities, no electricity, just think of anything bad
English
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया

На слици је Јосип Рајхл-Кир, начелник осијечке полиције током 1990. и 1991. године.
Јосип је у пролеће и лето 1991., када је управо Осијек постао један од првих градова у којем су почели масовни усташки злочини над Србима под новоуспостављеном ХДЗ-овском влашћу, улагао велике напоре да се спрече убиства и ратни сукоби.
Постао је познат по томе што је јавно у медијима позивао на мир и разговарао како са локалним Србима тако и Хрватима, често молећи их да не предузимају ништа што би погоршало већ велике тензије.
У јуну те године, на седници скупштине града је изрекао: "Док сам ја начелник ове полицијске управе, рата између Срба и Хрвата неће бити!", чиме је потписао себи смртну пресуду.
Тог 1. јула када се у обичном белом стојадину враћао са једних од многобројних разговора, испред њега је излетео хрватски полицајац и изрешетао возило са 29 хитаца, убивши Кира и још двојицу сапутника, а четвртог тешко ранио. То је била јасна Туђманова порука сваком ко је хтео мир уместо рата.

Srpski
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया

Na nišanu sam i Kometa i Ćacadi. Nema tu mnogo razlike, osim da je sendvič sa njeguškim pršutom gospodar svih sendviča. A parizer predobar za one kojima je dat.
Problem i jednima i drugima je moje viđenje rešenja o crnogorskom državljanstvu (dete državljanina, automatski državljanin; dvojno ako narod u CG tako odluči).
Kometama se ne dopada to što bi u tom slučaju izgubili polugu iživljavanja prvenstveno nad zajednicom u i van Crne Gore koja ima životne veze i sa Srbijom.
Ćacijima isto ne, jer to rešenje sklanja jednu od par velikih jabuka razdora među Crnogorcima i Srbima u Crnoj Gori. I jer je rešenje gde su i ovce na broju i vukovi siti. A neki baš vole da ovce nisu na broju.
Komete i Ćaciji, u mojim očima jedna vas je majka rodila. I u mojim knjigama pišete se pod istim brojem.

@montenegrino36 @bobrock1111 @budvacg Рече човек који је прво ставио заставу ЕУ 😬 Црногорска застава је једина, ал има још једна једина 😬😂
Srpski

@bobrock1111 @budvacg Samo jedna , niti jedna druga , neka sve stane aposlutno me ne zanima , tu kompromisa nema! Identitet nece niko da nam mijenja i ono sto jesmo
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया
Немања Вујовић रीट्वीट किया



















