Johnny Bravo
549 posts


Niektórzy domagali się nazwisk.
Liczę, że domagający się nie będą narzekać, że naruszenie tajemnicy medycznej itd.
🤭
Patryk Słowik@PatrykSlowik
Dobra, pośmieszkowaliśmy na Twitterku, czas coś napisać.
Polski

@PatrykSlowik Jeśli doprowadzi Pan do upadku tej antypolskiej koalicji to powinien Pan zostać odznaczony orderem orła białego.
Polski

На жаль, Президент Польщі Кароль Навроцький вдався до недружнього акту щодо нашого народу, позбавивши Президента України раніше врученого йому ордена Білого Орла.
Безумовно, це подарунок для московського агресора, який той обов’язково використає проти обох наших країн.
Наші народи мають давні взаємини й різні сторінки історії – як героїчні, так і трагічні. Однак це має бути приводом для глибокого осмислення, а не грубих політичних спекуляцій. Україна не вказує жодному іншому народові, як вчити його історію. Тож і ми залишаємо за собою справедливе право на власну національну пам'ять та гідність.
Переконаний, що цей жест Президента Польщі не про справедливість абощо. Адже про яку справедливість може бути мова, якщо ордена Білого Орла, наприклад, досі не позбавлено італійського фашистського диктатора й пособника Гітлера Беніто Муссоліні?
Україна, без сумніву, дасть оцінку цій події. Та попри все ми й далі міцно стоятимемо на засадах відкритого партнерства з усіма нашими союзниками. Однак партнерства рівноправного, заснованого на принципах взаємоповаги.
Україна продовжить битися в авангарді захисту всієї Європи, зокрема Польщі, сплачуючи найдорожчу ціну.
Та як і будь-який українець, я не можу лишатися осторонь і просто спостерігати за тим, як проти наших громадян безпідставно й штучно розкручується маховик ненависті.
З огляду на це я відмовляюся від Золотого офіцерського хреста ордена «За заслуги перед Польщею», яким мене нагородив минулого року Президент Польщі.
Впевнений, що українське суспільство – і військові, і цивільні – відчувають такі ж емоції та підтримають цей крок.
Слава Україні!


Українська

Ludzie szybko sobie poradzili.
W Warszawie od 1 czerwca obowiązuje nocna prohibicja, która zakazuje sprzedaży alkoholu między 22:00 a 6:00 rano.
W sieci pojawiły się tak zwane e-meliny, oferujące dowóz alkoholu pod wskazany adres, a za pół litra wódki płaci się około 50-70 zł. Rośnie też popularność alkotaksówek, które wożą mieszkańców poza granice stolicy, gdzie nocna sprzedaż alkoholu nadal jest możliwa.
Pojawiają się również sygnały, że ograniczenia mogą wzmacniać szarą strefę, a część nieformalnych sprzedawców rozszerza ofertę także o alkohol.

Polski

@RBrzoska Coś czuję, że niedługo zobaczymy logo InPost na koszulce Maji :)
Polski

Jak marzenia zamieniają się w wyniku ciężkiej pracy w realne osiągnięcia 💪🏻💪🏻💪🏻Dziś wszyscy gratulują sukcesu, ale tak niewiele osób widzi jaki trud za tym stoi 💪🏻Brawo Maja💪🏻
instagram.com/reel/DZIbd9Qsb…
Polski

Prezydent @NawrockiKn powiedział, że zaproponuje "aby jednym z punktów kapituły Orderu Orła Białego było odebranie Wołodymyrowi Zełenskiemu orderu".
wydarzenia.interia.pl/kraj/news-odeb…
Polski

@Kpelczynska @PL_2050 Nawet jakby przeszedł ten gniot to i tak pieniądze z podwyższonej akcyzy nie pójdą na zdrowie tylko jak zawsze do kieszeni waszych kolesi.
Polski

Za chwilę głosowanie nad projektem ustawy @PL_2050 podnoszącym akcyzę na alkohol, która ma zapewnić dodatkowe 2,8 mld zł na ochronę zdrowia.
Kilka dni temu Łatwogang apelował do premiera i prezydenta o zwiększenie wsparcia dla chorych - dziś ten postulat dostaje konkret.
Trzeba przenieść ciężar finansowania tam, gdzie powinien być - na branżę alkoholową, nie na pacjentów. To będzie sprawdzian dla posłów: zdrowie publiczne czy lobby alkoholowe.
Jest też deklaracja prezydenta, który zapowiedział, że podpisze ustawę, jeśli środki faktycznie zostaną przekierowane na ochronę zdrowia. I dokładnie o tym jest nasz projekt.
Polski

@domi_dlugosz Noż,ku…wa! Przed godziną ktoś do mnie dzwonił i prosił: oszczędź @domi_dlugosz ! Zgodziłem się, ale to brzydkie i głupie babsko samo się prosi,by napisać,że jej wiedza brała się z lunczyków z @SlawekNeumann ! Rozumiecie! Dlatego przegrała proces a dziś udaje,że nie pamięta!Dno!
Polski

@MSchreiberM Ty to możesz być co najwyżej kandydatką na najbardziej atencyjnego szona w tym kraju.
Polski

Jako kandydatka na Prezydenta Krakowa proponuję mieszkańcom:
Teraz budujemy Kraków polski, normalny i dla zwykłych ludzi!
1. Darmowa komunikacja miejska dla dzieci, młodzieży i seniorów
Rodziny, uczniowie i nasi seniorzy nie będą już płacić za to, żeby dostać się do szkoły, kościoła czy lekarza.
2. Koniec z zielonym terrorem: jeździj, czym chcesz!
Żadnych zakazów starych aut, stref czystego transportu i karania kierowców.
3. Tylko flaga Polski na budynkach miejskich:
Kraków to stolica Małopolski i serce Polski!
niech to będzie widać na każdym urzędzie, szkole i rondzie.
4. Dług 8 miliardów złotych: nie zapłacimy za błędy poprzedników i rząd Tuska
5. Kraków polski i normalny
Wsparcie dla tradycyjnych rodzin, ochrony życia i polskiej historii. Kraków ma być dumny ze swojej chrześcijańskiej i patriotycznej tożsamości.
6. Mieszkania dla Polaków
Przyspieszenie budowy tanich mieszkań komunalnych z pierwszeństwem dla rodzin wielodzietnych i młodych Polaków.
7. Transparentność i rozliczenie poprzedników
Niezależny audyt finansów miasta. Ujawnienie, na co poszły miliardy i kto na tym zarobił. Zero kolesiów i układów.

Polski

@j_niedzwiedzki „Przepraszam za to, że mogła się poczuć urażona” xDD
Polski

@LegiaWarszawa To zwykły ręcznik z wyjebanym ego. Niech idzie grać do 4 ligi zgodnie ze swoimi umiejętnościami.
Polski

Chłopak z Ursynowa. Legionista od małego.
Kacper, ta trybuna Cię wychowała. Przychodziłeś tu jako młody chłopak. Zdzierałeś gardło za swój klub, za idoli których podziwiałeś jako dziecko. Marzyłeś, by kiedyś założyć tę koszulkę i jako piłkarz reprezentować barwy Legii. Ciężką pracą, oddaniem i poświęceniem osiągnąłeś ten cel.
Nasze barwy zawsze reprezentowałeś z dumą i oddaniem. Na każdym kroku podkreślałeś skąd jesteś i która drużyna jest w twoim sercu. Przeżyłeś tu wiele pięknych momentów. Dałeś Legii dużo jako piłkarz, ale przede wszystkim jako człowiek.
Ludzie, z którymi przeżywałeś emocje jako młody kibic, kilka lat później skandowali twoje nazwisko gdy z eLką na piersi broniłeś dostępu do naszej bramki. Spełniłeś marzenie każdego chłopaka z Żylety, ale przede wszystkim spełniłeś swoje własne marzenie.
@caspertobiasz, pamiętaj - zawsze będziesz jednym z nas, a Łazienkowska na zawsze pozostanie twoim domem!
📸 @mat_kostrzewa

Polski

🆘Europa popełnia gospodarcze samobójstwo!
🇪🇺
🟥Zielony Ład, systemy ETS i nadchodzący ETS 2, na które zgodził się rząd Tuska i KO, niszczą europejski przemysł, dławią polską gospodarkę i podwyższają ceny absolutnie wszystkiego w Europie!
🟥Skutki dla klimatu? Mizerne.
🟥Skutki dla gospodarki? Katastrofalne.
🟥Skutki dla portfeli zwykłych obywateli? Mocno odczuwalne.
🟥To największe, dodatkowe podatki od codziennego życia, których nie płacą w Azji, Amerykach, Afryce, Rosji - ale płacimy je w Europie!
🟥Efektem tego jest gwałtowna utrata konkurencyjności przez europejskie firmy, spadek udziału Europy w globalnym PKB, zacofanie technologiczne w stosunku do USA i Chin i napływ dużo tańszych towarów zza granicy na rynek unijny.
🟥Nie możemy dłużej ponosić olbrzymich kosztów społecznych i gospodarczych w imię ideologicznego szaleństwa unijnych biurokratów!
Dlatego dziś w Warszawie tysiące Polaków na ulicach wyślą jasny komunikat dla rządu KO i do Brukseli:
❌ STOP ETS2;
❌ STOP polityce, która uderza w zwykłych ludzi;
❌ STOP Zielonemu Ładowi w obecnym kształcie.
✅ TAK dla bezpieczeństwa energetycznego;
✅ TAK dla tańszej energii;
✅ TAK dla ochrony polskich rodzin i polskiej gospodarki!
🟥Transformacja musi być sprawiedliwa społecznie. Jeśli staje się nowym podatkiem od życia - przestaje być rozwiązaniem, a staje się problemem!
🟥Jeżeli się zgadzacie - podajcie ten wpis dalej!
Powiedzmy dość niszczeniu naszej przyszłości i drenowaniu portfeli polskich rodzin!
Polski

Siema @Fakt_pl poznajcie "Hermana" - to jest "samochód" którego wynajem "wrzuciłem w koszty działalności biura poselskiego".
Jeżdżę nim czasem po Śląsku (bo o dziwo się mieszczę) ale częściej korzystają z niego pracownicy i asystenci.
VMax 45 km/h zasięg 70km.
@jakglosuja

Polski

@KaziuWu @ABNPoland Skoro znaleźli się idioci, którzy dali reelekcję sterczewskiemu, jachirze czy mejzie to nie skreślałbym i tego debila.
Polski

@GabrielaMorStan Po chuj marnujesz żołnierzom czas na swoje fanaberie?
Polski

@MSchreiberM Czyli jak zwykle przyszłaś dla atencji zrobić sobie foteczke na instagrama i spierdalasz?
Polski















