Președintele USR @DominicFritzTM: „Și proști, și fuduli, dar mai ales fără niciun gând la cetățeni. Aroganța cu care au încercat să ne convingă zile întregi că au voturile, ca apoi să se umilească în fața extremiștilor pentru nimic, trădează fix același dispreț pentru români cu care au încercat să ne bage pe gât, sub steagul stabilității, Nordis, inflația și cutiile de pantofi cu bani.
Cei mai mulți dintre noi sunt sătui de nedreptate și este atât de ușor să cadă pradă unor vorbe frumoase. După șase ani ca primar al Timișoarei, știu sigur că este nevoie de echipă dacă vrem să facem dreptate. Nu ne trebuie discursuri care sună bine, ci gesturi care repară. Miniștrii USR au dovedit că se poate.
După haosul iresponsabil și înjositor al acestor zile, acum avem nevoie urgent de consultări transparente, fără surprize și fără înțelegeri sub masă. USR este gata să facă echipă pentru români într-un guvern minoritar care să livreze în continuare reforme, curățenie și o viață mai bună.
Sunt mândru că, neclintit, USR a rămas consecvent față de valorile pentru care a primit încrederea cetățenilor. Ne vom lupta și în continuare pentru o Românie corectă, prosperă, europeană.”
Daca ii dai zece suturi in cur romanului se supara.
Dar daca ii zici "ai de ales intre zece suturi in cur si unspe suturi in cur" le ia pe alea zece multumit ca a ales raul cel mai mic, ca un om cerebral ce este. A evitat pericolul cel mare.
Si de aia "raul cel mai mic" e cel mai scarbos concept.
@realdanielnita Ei nu sunt obisnuiti sa nu le asculte toate ordinele o sluga si il ataca. La fel au facut si cu Basescu si Iohannis, ipocrizia lor e incomensurabila.
Se activeaza imediat Funky si Declic
Cum comentam? Bai fie am înnebunit cu toții fie traim intr-o lume paralela care ne ia la misto. Imi amintesc doar eu cand fix aceiasi oameni erau in piata pro Nicusor sau mi-am imaginat. CUM ADICA ACUM NICUSOR este conducatorul sistemului? LOL na ziceti voi, matricea
Dupa ce suveranistii au cerut turul 2 inapoi sa il voteze pe Georgescu acum pro europenii cer si ei turul 2 inapoi sa o voteze pe Lasconi😂😂😂 Matricea este interesanta zilele astea.
🚀 MultiversX is building the future of Web3 with scalable infrastructure, fast transactions, and a growing ecosystem. As adoption expands, $EGLD continues to position itself as a key player in blockchain innovation. 🌐⚡ #MultiversX#EGLD#Crypto#Web3
SuperNova is going to change everything
No other chain / architecture is capable of full sharding, sub second one shot finality, 120K TPS, all running on low cost machines, with over 3200 nodes.
Nothing comes close to this.
@DanutTanase 1. Ati desecretizat sedinta cu anularea alegerilor?
2. A marit Calin Georgescu TVA-ul si inflatia in Romania?
3. Normal ca face parte din sistem, dar nu din ala care va plateste pe voi. Nu putea un om fara un sistem in spate sa castige alegerile in Romania.
Am rămas fără guvern, justiție și președinte. Cum s-a ajuns în punctul acesta, puteți să vă uitați în urmă. Eu sunt convins că cineva coordonează aceste desfășurări, cum au coordonat și felul în care am ajuns la Călin Georgescu.
Vă las aici detalii. linktw.in/jhYVMr
Călin Georgescu scos de sub control judiciar.
Horațiu Potra eliberat.
Șeful armatei are probleme, primarul Capitalei are probleme, Jurnalista Kanal D are probleme, Bolojan - omul de care vrea sa scape toți.
Acesta este acel tren.
A venit, dar și cu viteza.
Alegerile anticipate parlamentare tot mai aproape.
Alegeri la capitala tot mai aproape.
Suspendarea lui Nicușor Dan
Turul 2 înapoi
Călin Georgescu președinte.