Marcin Oppenheimer

3.5K posts

Marcin Oppenheimer banner
Marcin Oppenheimer

Marcin Oppenheimer

@czy2plus2to4

Dawniej publicysta. Kiedyś Warszawa. Dziś Polesie.// Lubię słuchać mądrych ludzi.// Wolność słowa niezbywalnym prawem człowieka.

Warszawa. Polesie. Bergabung Kasım 2011
179 Mengikuti42 Pengikut
Marcin Oppenheimer
Marcin Oppenheimer@czy2plus2to4·
@PiotrWiel Nie jestem prawnikiem, ale chyba jednak jest procedura wniosku o wyznaczenie nowego terminu i tu uzasadnieniem może być konieczność/chęć ustanowienia/zapewnienia pełnomocnika, prawda?
Polski
0
0
1
246
Piotr Stanisław Wielgucki
O! Bardzo dobre pytanie i kwestia, która umknęła chyba wszystkim. Otóż świadek może odmówić składania zeznań ale tylko na zasadach ogólnych, czyli gdy się powoła na to, że składanie zeznań naraża jego lub osoby bliskie na odpowiedzialność karną. Jeśli zatem odmówił bez powoływania się na tę podstawę, to ma kolejny problem, a jak się powołał, to kwestię wiarygodności obniżył do zera. Pełna partyzantka.
Farmerka1👩‍🌾@ImperatorkaPL

@PiotrWiel A świadek może odmówić składania zeznań bez pełnomocnika?

Polski
13
8
52
11.9K
𝕸𝖔𝖗𝖌𝖊𝖓𝖘𝖙𝖊𝖗𝖓
W żadnym z badanych przypadków zgonów w Szpitalu Południowym nie występuje osoba lekarza Kacprzyk, na żadnym etapie leczenia, w żadnym z ponad 30 badanych przypadków. Kurtyna.
Polski
70
376
1.4K
32.7K
Marcin Oppenheimer
Marcin Oppenheimer@czy2plus2to4·
@PiotrWiel @trzaskowski_ Pewnie z tego samego powodu co sędziowie, którzy 8 lat "bronili demokracji", ale żaden nie zrzekł się zawodu w imię tych wartości wspaniałych, których bronił.
Polski
0
0
0
30
Piotr Stanisław Wielgucki
Jedna istotna uwaga i jedno ważne pytanie. Bez układów środowiskowych/politycznych, nie zostaje się ordynatorem oddziału szpitala, który w dodatku jest oczkiem w głowie @trzaskowski_. To jest w ogóle niemożliwe, nawet w Pcimiu Dolnym, jeśli szpital podlega samorządowi. Dlaczego co najmniej część personelu nie stanęła po stronie sygnalisty, skoro nawet idiota widział, że Kacprzyk to niebezpieczny ignorant?
Polski
27
19
131
9.4K
Marcin Oppenheimer
Marcin Oppenheimer@czy2plus2to4·
No dokładnie tak. Odpowiadasz na pytania, które przygotował prokurator. Nie opowiadasz jak było tylko odpowiadasz na przygotowane pytania. A protokół będzie później oceniany w oderwaniu kontekstu, jeżeli się nie przygotujesz lub nie masz pełnomocnika, który będzie pilnował żeby pewne rzeczy uwzględniono i np. sprawdzi czy protokół zgadza się wpelni z tym co mówiłeś, czy np. czegoś celowo nie pominięto. // Opowieści o prawdzie i uczciwości to legendy dla gawiedzi.
Polski
0
0
0
10
Parówkowy skrytożerca
Parówkowy skrytożerca@PSkrytozerca·
@czy2plus2to4 @czardam Nie, to to samo. Odpowiadzasz na pytania zgodnie ze swoją wiedzą. Jak nie wiesz, to mówisz, że nie wiesz, jak nie pamiętasz, to mówisz, że nie pamiętasz. Ot wszystko.
Polski
2
0
0
18
Adam Czarnecki
Adam Czarnecki@czardam·
Czyli tak - Jędrzejewski słusznie nie chce składać zeznań na prokuraturze bez obecności adwokata (kto mądry by cokolwiek tam mówił bez pełnomocnika), więc go Premier Polski publicznie dyskredytuje i uderza w jego wiarygodność. Do takiego momentu „praworządności” doszliśmy
Donald Tusk@donaldtusk

Wiarygodność pana Emila Jędrzejewskiego i jego sensacyjnych wypowiedzi po próbie przesłuchania go przez prokuraturę wydaje się być wątpliwa. Ze względu na wagę zarzutów instytucje do tego powołane sprawdzać będą wszystko do najdrobniejszego szczegółu. Odpowiedzialni za ewentualne nadużycia, zaniedbania lub pomówienia nie pozostaną bezkarni.

Polski
38
77
692
7K
Parówkowy skrytożerca
Parówkowy skrytożerca@PSkrytozerca·
@czardam Uczciwy człowiek prawdy mówić się nie boi. Do tego nie jest potrzebny adwokat i wczoraj u Stanowskiego bez pełnomocnika zarzucał zabijanie pacjentów innemu lekarzowi. Takim tekstem dowodzisz tylko, że wcale nie zalezy ci na prawdzie.
Polski
1
0
3
126
Marcin Oppenheimer
Marcin Oppenheimer@czy2plus2to4·
@PiotrWiel Nie wiem czy mam wszystkie fakty, ale spokojnie. To nie jest pierwszy lepszy asystent posła. Doskonale wie że musi się przygotować do starcia z wymiarem sprawiedliwości.
Polski
0
0
2
366
Tomasz Maciejczuk
Tomasz Maciejczuk@maciejczuk90·
Wyjazdy polskich polityków na Ukrainę i ich działanie w interesie Kijowa mogą mieć drugie dno - dno finansowe.
Tomasz Maciejczuk tweet media
Polski
80
153
599
11.2K
.𝒩𝒾𝓊𝓃𝒾𝒶
na niemieckim vinted jest afera, bo ludzie rzekomo wstawiają pluszaki, zabawki, figurki itd. za 10.000-20.000€, co jest przykrywką do handlu dziećmi
.𝒩𝒾𝓊𝓃𝒾𝒶 tweet media
Polski
70
311
6K
430.7K
Krzysztof Bontal
Krzysztof Bontal@Bontal·
Podobno od lipca PKO BP kończy z przyjmowaniem 800+ do zdolności kredytowej.
Polski
14
1
76
57.8K
Marcin Oppenheimer
Marcin Oppenheimer@czy2plus2to4·
@a_fedorska Różnica jest taka (z moich obserwacji), że spora część jednak w tych sklepach pracuje, a nie wyzyskuje młodych do granic.
Polski
0
0
0
174
Aleksandra Fedorska
Aleksandra Fedorska@a_fedorska·
Co myślicie o tym, że w Żabce na 11 000 francyzobiorców 1300 to Ukraińcy? To jest około 11,5%
Aleksandra Fedorska tweet media
Polski
203
292
778
42.5K
Marcin Oppenheimer
Marcin Oppenheimer@czy2plus2to4·
@piotrczerski A po drugiej stronie jak zaplanujesz w urzędzie gminy 100zl więcej dotacji niż wydasz np. 1mln 100zł, a wydasz milion ( resztę zwrócisz) to wszczynana jest cała procedura naruszenia dyscypliny finansów publicznych. Witamy w Polsce.
Polski
1
0
31
1.3K
Piotr Czerski
Piotr Czerski@piotrczerski·
Przypomniała mi się historia, którą opowiadał kol. Mętniak - któremu oczywiście nie można wierzyć, bo takie historie się nie zdarzają - otóż w jednym z ośrodków zdrowia czujne oczy personelu lekarskiego dostrzegły, że ich kolega po raz trzeci w krótkim czasie zmienił samochód i to na model kłujący nieco owe czujne oczy w oczy. Innymi słowy: bardzo luksusowy, nawet jak na lekarza. Czujne oczy należały do umysłów zdolnych do stawiania hipotez na podstawie objawów, przeprowadzono więc dodatkową diagnostykę w papierach i okazało się, że pan doktor od wielu miesięcy zgłasza realizowanie u pacjentów drogiego, specjalistycznego zabiegu, pozostającego poza zakresem jego bezpośrednich kompetencji, a różniącego się tylko jedną cyfrą (i bodaj jednym słowem) od zabiegu niepomiernie tańszego, a w tym konkretnym schorzeniu rutynowego. Pan doktor skonfrontowany z tym odkryciem zadumał się i przyznał, że najwyraźniej coś mu się kiedyś pokićkało z kodami, a później zadziałała siła przyzwyczajenia. Wyjaśnienie zostało przyjęte ze zrozumieniem, bo drążenie sprawy nie leżało w niczym interesie; może poza NFZ, czyli no centralnie w niczyim. Jak pisałem: nie ma co wierzyć w takie historie, bo takie historie się nie zdarzają. #konowałposting
Polski
11
84
709
21.2K
Marcin Oppenheimer
Marcin Oppenheimer@czy2plus2to4·
@kamilglebocki Kiedyś autem jeździło się przez "środek życia miasta", dziś stoisz w korku na obwodnicy lub za ekranami i parkujesz w bunkrze pod budynkiem. To nie wróci. Rower czy komunikacja jest dziś lepszym wyborem.
Polski
0
0
1
85
Kamil Głębocki
Kamil Głębocki@kamilglebocki·
Nigdy nie rozumiałem radości z jeżdżenia rowerem. Odkąd pamiętam chciałem już mieć prawo jazdy i nie cieszyły mnie wycieczki z rodziną w celu jeżdżenia rowerem. Dopiero, gdy pojeździ się już dużo samochodem, wtedy docenia się jeżdżenie rowerem. Cisza, spokój, poczucie bycia obok natury i możliwość odkrycia tych samych miejsc w inny sposób. Mam nadzieję, że to nie objaw starzenia się 😁
Kamil Głębocki tweet media
Polski
22
0
70
11.3K
Marcin Oppenheimer
Marcin Oppenheimer@czy2plus2to4·
Bo w kosztach nie ma tego wszystkiego co jest w prywatnej deweloperce oraz marża jest niższa. Jakie to koszty (z życia): lizing na auto za milion. Lizing za auto za 300k dla kochanki/przyjaciółki i podobne. Ze starych czasów pamiętam jak jeden z mikrodevów załatwił na ognisko nad jeziorem dla 10 osób(zwykły urlop-agroturystyka) zespół weselny. Nie mieliśmy radia na baterie więc zadzwonił po lokalnych grajków :)
Polski
0
0
0
238
Tomasz🇵🇱
Tomasz🇵🇱@de_Talleyrand_·
Nie bardzo mnie dziwi to, że szpital odesłał pieniądze Kacprzykowi. Nie ma takiego trybu jak oddawanie części wypłaty na którą się formalnie zapracowało. Powinno być śledztwo, potem sprawa w sądzie i wyrok. I na tej podstawie egzekucja nienależnie pobranych sum.
Polski
9
29
191
1.8K
Wojtek PL
Wojtek PL@hockeygoaliepl·
Jakieś 300 m od słynnego miejsca w którym murzyn srał do stawu kąpielowego na Dolinie Trzech Stawów, jest wiadukt pod autostradą A4. Przy ruchliwej drodze spacerowej i rolkostradzie. Pod wiaduktem koczowisko bezdomnych. Czy @miasto_katowice zamierza cokolwiek z tym zrobić? Wstyd!
Wojtek PL tweet mediaWojtek PL tweet mediaWojtek PL tweet media
Polski
30
8
156
17.8K
Marcin Oppenheimer
Marcin Oppenheimer@czy2plus2to4·
@KonfituraWAkcji Jak można kupić dzieciakowi coś takiego żeby jeździł po Warszawie. Rozumiem wieś i pole, ale miasto?
Polski
2
0
5
1K
Konfitura
Konfitura@KonfituraWAkcji·
Drodzy rodzice. Nie róbcie tego swoim dzieciom. Nie kupujcie im nielegalnych motorowerów i motocykli. Kilkadziesiąt kilogramów rozpędzane w mgnieniu oka jednym ruchem manetki przez czternastolatka na publicznym chodniku czy drodze dla rowerów to poważne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. To nie jest rower elektryczny. To jest niezarejestrowany i niehomologowany pojazd, którym nie wolno się poruszać po drodze publicznej. To, że jest cichy, nie znaczy, że jest bezpieczny i legalny. Zdecydowaliśmy się na podejmowanie interwencji mających na celu wyeliminowanie z dróg wspomnianych wynalazków oraz budowanie świadomości rodziców. Kierujący takim pojazdem może zostać ujęty obywatelsko, sprzęt odholowany, a wam pozostanie ponieść konsekwencje lekkomyślności. Chcecie kupić dziecku elektryczny motocykl lub motorower? Okej. Ale zróbcie to zgodnie z prawem. Efektem już podjętych przez nas działań jest dzisiejsza interwencja policji w warszawskim Miasteczku Wilanów. Powiedzcie swoim znajomym, kolegom, roześlijcie na grupkach: każdy na takim wynalazku musi się liczyć z tym, że zostanie zatrzymany.
Konfitura tweet media
Polski
69
90
1.1K
44.4K
©️Folołer
©️Folołer@tlitterowiec·
Wiecie ile kosztuje składka OC/NNW, dla młodego 19-letniego kierowcy, jeżdżącego samochodem o pojemności 1200cm3, rok produkcji 2007? 3659zł. Ponad trzy tysiące zlotych, tyle co jest wart ten samochód! ZŁODZIEJE to jak nic nie powiedzieć.
Polski
221
18
1.3K
163.7K
Marcin Oppenheimer
Marcin Oppenheimer@czy2plus2to4·
IMO powinien mieć mieć uczciwy proces w kwestii karnej. Natomiast kwestia prawa do wykonywania zawodu to odrębna sprawa i myślę, że jakiś przynajmniej 10letni zakaz mógłby być odpowiedni. Na pewno środowisko lekarskie nie może sobie pozwolić na pobłażliwość jak np. prawnicy w przypadku adwokata od trumien.
Polski
0
0
1
113
Adam Czarnecki
Adam Czarnecki@czardam·
Dawid Kacprzyk powinien BEZWZGLĘDNIE trafić do więzienia - jeśli Polska pozwoli, by tak bezczelne okradanie szpitala i szerzej parszywe zachowanie zostało bez wyroku, to tylko zachęci to innych. Tymczasem bezwzględne skazanie sprawi, że inni zastanowią się 5 razy, zanim wyciągną łapę po publiczną kasę. Szczególnie, że Kacprzyk - wg doniesień @portalzeropl - narażał życie i zdrowie pacjentów w pogoni za kasą. Rok temu Ordynator szpitala alarmował, że Kacprzyk: - "Wykonuje procedury, do których nie ma uprawnień, często bez nadzoru osób z odpowiednią specjalizacją. Wznieca konflikty, insynuuje, prowokuje pacjentów do składania skarg, za które sam w istocie odpowiada”." W tej sprawie Platforma nie zrobiła nic, Trzaskowski olał temat, Kierwiński ignorował.
Marcin Dobski@szachmad

Gdybyście chcieli porozmawiać z Dawidem Kacprzykiem, to trzeba przez kancelarię Dubois. Trwają intensywne prace z zespołem prawników, żeby zrzucić winę na szpital, zarząd i ordynatora szpitala w kwestii prawnej i odpowiedzialności. Kacprzyk politycznie wie, że już jest martwy, ale teraz stawką jest to żeby nie dostać wyroku karnego i mieć prawo wykonywania zawodu. Dawid i jego rodzice mają ogromny żal do KO o to, że go zrzucili z sań i się odsunęli. Jak mówią moje źródła, niektóre zdjęcia z politykami KO on sam podrzucał żeby trafiły do netu, gdy politycy zaprzeczali, że go znają.

Polski
14
26
214
3.6K
Marcin Oppenheimer
Marcin Oppenheimer@czy2plus2to4·
@Zlomiarz_ Ważny wpis bo z punktu widzenia innego niż konsumencki. Dokładnie o to w tej reformie chodziło. Przekierowanie przepływów finansowych do innej kieszeni.
Polski
0
0
11
982
Śląski Złomiarz 🇵🇱
Efekt systemu kaucyjnego. Przed wprowadzeniem go sprzedawałem conajmniej jeden kontener puszek aluminiowych w miesiącu. W pierwszym kwartale 2026 jeszcze były w obiegu puszki sprzed systemu kaucyjnego. W drugim kwartale tego roku nie sprzedałem ani jednego. Wciąż zbieram. Temat puszek aluminiowych na skupach złomu staje się śladowym marginesem działalności. Tu dodam, że zarabiało się nie tylko na puszkach, ale też w dużej mierze na DPR - Dokumencie Potwierdzającym Recykling. To taki papier, który można było sprzedać firmie które skupowała te papiery, a potem odsprzedawała je w hurcie firmom wprowadzającym do obrotu te puszki aluminiowe, po to żeby oni mogli zaświadczyć że mają recykling. Brzmi jak scam, ale to nowa gałąź gospodarki, bo te podmioty są zobowiązane prawnie do wykazania recyklingu ich opakowań. Teraz na DPR będzie zarabiać garstka podmiotów z których zdecydowana większość jest w rękach obcego kapitału.
Śląski Złomiarz 🇵🇱 tweet media
Polski
36
54
478
41.1K