Maja

2.7K posts

Maja

Maja

@Panda150208

od 2022

Republic of Slovenia 가입일 Kasım 2025
129 팔로잉142 팔로워
Maja
Maja@Panda150208·
@bla_blaz Živi pa v Luxemburgu in nam hoče od tam soliti pamet. 💩
Slovenščina
0
1
1
15
roli23
roli23@bla_blaz·
Alenka bi rada, da slavimo rdečo zvezdo, ki mam je prinesla 50 let totalitarizma, 700+ morišč po Sloveniji. Leta 91 smo po 50. letih diktature in zatiranja pod rdeco zvezdo Slovenci izborili svobodno in samostojno Slovenijo. Kako je to babše pokvarjeno???
roli23 tweet media
Slovenščina
7
12
73
1.2K
Maja
Maja@Panda150208·
@2021m2021 Videla. Bobu reče bob. 👍
Slovenščina
0
0
0
5
Maja
Maja@Panda150208·
@MilenaMilea3 Nihče od naštetih. Sedanja koalicija vsaj 4 leta, še bolje dlje.
Slovenščina
0
0
4
22
Milena
Milena@MilenaMilea3·
1. ste zadovoljni z vlado ali bi raje videli, da bi prejšnja garnitura že jutri prišla na oblast? 2. In če- kdo iz opozicije?
Slovenščina
3
3
7
625
Maja 리트윗함
Žiga Turk
Žiga Turk@ZigaTurk·
@1nekorektna @JJansaSDS Delal je nekaj, česar si ni želel delati. Dolgo je odkrito sabotiral, potem pa ugotovil, "if you can't beat them, join them".
Slovenščina
4
11
52
1.6K
Maja 리트윗함
Dr. Robert Rozic
Dr. Robert Rozic@robert_rozic·
Torej, @VladaRS @JJansaSDS @JernejVrtovec državljani 🇸🇮 čakamo in zahtevamo ! Učinkovitost ! Zdaj je končno čas, da se izvede reorganizacija tega nepotrebnega državnega organa 👉🏻 Zagovornik načela enakosti in da se njegove pristojnosti prenesejo na Varuha človekovih pravic. To bo zmanjšalo podvajanje državnih institucij, racionaliziralo delovanje javne uprave in predvsem zmanjšalo stroške za nas, davkoplačevalce. Iz letnega poročila za leto 2024 je razvidno, da ima Zagovornik približno 30 !!! zaposlenih, v celotnem letu pa je zaključil le 39 formalnih postopkov ugotavljanja diskriminacije, diskriminacijo pa je ugotovil le v štirih !!!primerih. Iz tega je razvidno, da je ta organ kot samostojen organ nepotreben in neučinkovit glede na število zaposlenih ter porabljenih sredstev, ki jih prejema iz državnega proračuna. Še dodaten razlog za reorganizacijo tega nepotrebnega organa je tudi to, da se njegove pristojnosti prekrivajo s pristojnostmi Varuha človekovih pravic, sodišč in inšpekcijskih organov itd. Tudi to je razlog, da ta organ, Zagovornik načela enakosti, kot samostojen organ ni potreben, saj bi njegove naloge lahko takoj in učinkovito opravljal Varuh človekovih pravic, ki je že uveljavljena in neodvisna institucija. Takšna nova ureditev tudi v EU ne bi bila nič neobičajnega. Tudi na Poljskem naloge varstva pred diskriminacijo opravlja Varuh človekovih pravic, ki je hkrati tudi nacionalni organ za enako obravnavo. In Poljska s tem še vedno izpolnjuje zahteve Evropske unije glede obstoja neodvisnega organa za varstvo pred diskriminacijo. Podoben model mora uvesti tudi Slovenija. S prenosom pristojnosti Zagovornika načela enakosti na Varuha človekovih pravic bi država ohranila izpolnjevanje evropskih obveznosti, hkrati pa zmanjšala administracijo, odpravila podvajanje pristojnosti ter učinkoviteje porabila javna sredstva in zmanjšala nepotrebne stroške za nas, davkoplačevalce!! Torej, @VladaRS , državljani 🇸🇮🇸🇮 čakamo in zahtevamo! Učinkovitost !
Dr. Robert Rozic tweet media
Slovenščina
1
8
20
512
Blaž Babič
Blaž Babič@BlazBabic·
@RajnovicVesna Zakaj sploh komentiraš, če pa pojma nimaš kako je tu in kaj je Slovenija?
Slovenščina
1
3
30
336
Vesna Rajnović 🌿
Vesna Rajnović 🌿@RajnovicVesna·
Kad se samo sjetim kako smo podržavali ovu štetočinu krajem 80-ih kad je njegovo ime asociralo na Mladinu i progresivne snage u Sloveniji, a ne kanalizaciju kao sad.
Vesna Rajnović 🌿 tweet media
36
31
270
3.5K
Maja
Maja@Panda150208·
@MarTin98766959 @Karli1010 @strankaSDS @NovaSlovenija @AnzeLog @peterjancic Javno je na RTV priznal človek, ki je bil naglasnejši glede domnevne krivice izbrisa ( s kapo je hodil okoli ), ko ga je drugi gost oddaje direktno vprašal, zakaj si ni priskrbel državljanstva, če zato, ker ni pričakoval da bo 🇸🇮 zmagala. In je potrdil, da zato!
Slovenščina
0
0
0
21
Mar_Tin
Mar_Tin@MarTin98766959·
@Karli1010 @strankaSDS @NovaSlovenija @AnzeLog @peterjancic 📢 Zanimivo je bilo spremljati takratni beg jugofilov iz Slovenije. Sploh zanimivo je bilo spremljati, katera delovna mesta in položaje so zasedali v družbi. V medicini, javni upravi in drugod, in kaj vse se je sprostilo. ❗ Nato so pričeli cvilit, da so izbrisani. ❗
Slovenščina
2
2
6
54
K. E.
K. E.@Karli1010·
Dobro bi bilo javno objaviti seznam IZBRISANIH. Me zanima koliko jugo oficirjev je bilo med njimi. Koliko okupstorjev in njihovih družinskih članov. Dvomim, da je med njimi veliko nesrbov. @strankaSDS @NovaSlovenija @AnzeLog @peterjancic
K. E. tweet media
Slovenščina
2
12
40
500
Kučko pod Pručko
Kučko pod Pručko@Kucko_Prucko·
V znak spoštovanja in ljubezni do domovine je pred našo hišo tako plapolala slovenska zastava na dan praznika, plapola danes in bo plapolala sleherni dan leta.
Slovenščina
3
7
49
601
Maja
Maja@Panda150208·
@KErdlen Fajn so ju nategnil8.
Slovenščina
0
1
3
26
Karli Erdlen
Karli Erdlen@KErdlen·
Osmoljenca leta 2026.
Karli Erdlen tweet media
Slovenščina
22
14
149
3.3K
Maja 리트윗함
Janez Janša
Janez Janša@JJansaSDS·
Pred 35 leti smo Slovenci svojo mlado državo branili. In zmagali, ne glede na vse. 🇸🇮✌️
Slovenščina
12
106
431
6.5K
Maja 리트윗함
Blaž Babič
Blaž Babič@BlazBabic·
Vrhunsko priznanje RGD Od revolucije jim je ostalo samo še preganjanje dolgčasa. Sledi verz slovenskega umetnika, Dušana Velkavrha: Še pa najde marsikdo, ki se zdi mu prepusto, če je svet ubran. In če misliš tudi ti, da je dolgčas brez laži, pojdi raje z njo ... Naj se z dnevom jutrišnjim med iskrenimi ljudmi zbudim. scribd.com/document/93314…
Mladina@SpletnaMladina

Poskrbimo, da Janši v njegovem mandatu, dokler bo trajal, ne bo dolgčas. Kolumno Vlada Miheljaka lahko v celoti preberete na tej spletni povezavi 👉️ buff.ly/HxKPmNj Ilustracija: Franco Juri

Slovenščina
1
9
16
715
Maja
Maja@Panda150208·
@FrenkMate @hudajama1945 @valy434781881 Spremembe?! Lustracije nismo imeli. Zato. Z vsemi 4 se ji je pa upirala tudi Spomenka Hribar Milič, poleg drugih, menda celo vpila.
Slovenščina
0
0
0
8
Brezno pod Macesnovo gorico 1945
#BogomirŠtefanič Brezno pri Konfinu 80 let pozneje Zmetati trupla v globoko in odročno brezno ter nanje nasuti tone kamenja ni pomenilo nič drugega kot poskus, za vselej zabrisati zločinske sledi. Storilci so bili menda prepričani, da smejo kot revolucionarni zmagovalci krute vojne tudi po njej nadaljevati že od leta 1941 sistematično izvajane krutosti, ki so sprovocirale protirevolucionarni upor. Res je, bili so zmagovalci, toda hkrati je res, da takšnih zmagovalcev pač nismo bili vredni – tudi če nas današnji oblastniki, kot smo videli ob njihovih prireditvah ob okrogli obletnici konca druge svetovne vojne, na vse pretege prepričujejo o tem. V smrt jih je poslal, kot toliko drugih, #MitjaRibičič Od 88 s seznama jih ima 86 navedeno glasom mape majorja Mitje.« druzina.si/clanek/brezno-… sl: Svetinjici, izkopani iz brezna. FOTO: Bogomir Štefanič
Brezno pod Macesnovo gorico 1945 tweet media
Slovenščina
8
111
171
3.5K
Vlasta
Vlasta@Vlasta50105927·
@Panda150208 @vladaRS 🤔 Ja , to vem 🤦 sem že mislila da tebi , tako napisano ..Lep dan naprej želim 🤗 na hladnem ...3️⃣5️⃣🇸🇮♥️
Vlasta tweet media
Slovenščina
1
0
0
8
Maja 리트윗함
Libertarec
Libertarec@Libertarec·
@SpletnaMladina Kot po navadi je resnica ravno obratna od tega, kar piše Mladina. Mediji so tisti, ki so naravnost obsedeni z Janezom Janšo; do stopnje, ko spustijo standarde svojega poročanja nižje od strankarske propagande. In ko jih zato ljudje ne berejo več, zahtevajo državni denar.
Slovenščina
7
36
166
1.6K
brutusReloaded
brutusReloaded@brutus91101394·
Tja, Christian- da v Sloveniji plačujete davke je samoumevno. Saj tu živite. A vi jih ne bi? Če pa ste 28 let tu in nimate državljanstva, potem si očitno niste čisto ziher glede Slovenije. Torej nam res ne morete zameriti, da smo mi malo skeptični glede vaše volilne pravice.
brutusReloaded tweet media
Slovenščina
20
75
320
3.8K
Maja
Maja@Panda150208·
@BrenceNejc In od našega denarja krasno živijo. Socialo bi zmanjšala na minimum. Pa delati naj gredo.
Slovenščina
0
0
1
19