Лідер "ПіС" Ярослав Качинський заявив, що Варшава має заблокувати переговори Києва про вступ до ЄС. Він звинуватив Україну в ескалації історичної суперечки, пов'язаної з перейменуванням одного з підрозділів української армії на честь "Героїв УПА".
p.dw.com/p/5GBnp?maca=u…
Виходить, що вся ця масштабна історія з цифрами — звичайна брехня, яка банально не збігається з їхніми власними звітами ексгумації.
Чекаю на продовження цієї історії з завершенням, щоб побачити масштаб і чи брехали поляки і навіщо вони це робили.
Чим більше проводяться ці пошукові розкопки, тим більше виникає цілком логічних запитань. Ті міфічні стотисячні цифри, якими так голосно оперують деякі польські діячі, просто розсипаються на перших же реальних локаціях. Ну серйозно, де результати?👇
“Коли історію підміняють примітивною пропагандою, суспільство втрачає здатність критично оцінювати не лише минуле, а й сьогодення”, — В’ятрович відреагував на нову інформаційну кампанію в Польщі про УПА
⬇️
novynarnia.com/2026/06/27/kol…
@markus764@UmlandAndreas@derStandard@EPIK_Ukraine Немає в Україні культу УПА. Це частина історії боротьби українців за суверенну українську державу на історичних землях де в більшості живуть українці та інші меншини
@UmlandAndreas@derStandard@EPIK_Ukraine Es geht nicht um Soldaten. Den UPA Kult gab es da schon lange und Warschau hat aus diplomatischer Rücksicht immer weggeschaut.
Erst als Zelenski diesen Kult trotz poln. Vorbehalte ostentativ zur Staatsräson hochstilisierte, kam die poln. Reaktion (der Glaubwürdigkeit wegen)
Die Soldaten, die sich nach der UPA benennen wollten, dürfte nicht interessieren, ob sich Polen daran stört und was früher in Wolhynien vorgefallen ist, weil sie in der Jetztzeit an der Front kämpfen und sterben.
@DerStandard@EPIK_Ukrainederstandard.at/story/30000003…
@Tkulpek@ukrpravda_news Сплошні маніпуляції та неправда - про СС, про Бандеру, угорські документи про Волинь. То мабуть і про інше маніпулюєте. Дякую, пане, за допомогу Україні під час агресії росії
@amaliuga@ukrpravda_news Na Wołyniu też byli świadkowie i też są dokumenty tak węgierskie jak i niemieckie. Nawet SS była przerażona bestialstwem. Niemcy są uważni i refleksyjni i po lwowskich wydarzeniach z 1941 banderę zapuszkowali gdy ten ogłosił „niezależną Ukrainę” wie pan o tym? Czy nie?
@ukrpravda_news Фіцо як завжди маніпулює: вже дрони в країни НАТО залітали, навіть людей вбивало чи то ракетами, чи ППО. Але НАТО ніяк не відреагувало і ніякої третьої світової не почалось. А може вона вже йде. І історики через багато років назвуть цей період третьої світовою
@UkaszMa92326@BerestLiubomyr@ZaxidNet Якщо копати на старих цвинтарях, то там звичайно найдуть рештки людей. А чому Україна має заборонити? Україна підтримує встановлення історичної правди на взаємній повазі до загиблих з обох сторін
@BerestLiubomyr@amaliuga@ZaxidNet Nic się nie rozpada. W 2025 roku znaleziony 43 szczątki. Teraz szukano raptem 4 dni, w sierpniu (o ile Ukraina znów nie zabroni) wznowienie prac.
@Velynianyn@oneprofi@ukrpravda_news Цікаві терміни - "пацифікація сіл", "боротьба за польську незалежність" (в 1946 році??? від кого незалежність, від комуністів?), "прийнято рішення про припинення розслідування справ, кваліфікованих у резолютивній частині як злочини проти людяності" - тобто рішення відсутнє!
@Velynianyn@oneprofi@ukrpravda_news Тобто розслідували злочини поляків проти поляків, які відбулись в 1946 році на території вже радянської Польщі! Вибачте, але в Україні відсутній такий суд, який може розслідувати діяння 1943 року на території окупованої німцями радянської України
Прямо сейчас россияне бьют авиабомбами по украинской Дружковке.
По жилым домам.
В городе живут более 6 000 человек. Это должен видеть мир.
Россия государство террорист.
Niech ten tekst ks. Lemańskiego przypomina typom pokroju Naurokiego vel Batyra że Polacy tez mieli w swojej najnowszej historii tabuny "NIEZŁOMNIE NIESPRAWIEDLIWYCH".. "bochaterów" i którymi się nie chcemy chwalić..
....
"A mogłeś pan milczeć. Wszak był pan kiedyś szefem Instytutu Pamięci Narodowej. Z pewnością wie pan o Litwinach z wioski Dubinki wymordowanych przez polskich nacjonalistów. I o Białorusinach, kobietach i dzieciach wymordowanych przez Burego i jego ludzi w Zaniach, Puchałach Starych, Zaleszczanach, Szpakach czy Końcowiźnie. Słyszał pan o tysiącach Ukraińców, kobiet i dzieci wymordowanych przez Polaków w Pawłokomie, Sahryniu, Wierzchowinach, Piskorowicach, Gorajcu i innych ukraińskich wioskach. A o Żydach mam panu przypomnieć? Tych zamordowanych w Szczuczynie, Wąsoszu, Radziłowie, Jedwabnem, w lesie pod Bzurami, w Rajgrodzie, Goniadzu... Że o powojennych Kielcach wspomnę na końcu.
Tym zamordowanym już nijak pomóc nie możemy.
Pamiętać, pokłonić się ich mogiłom, przypomnieć tamte zbrodnie jako przestrogę dla kolejnych pokoleń.
A pan i jego otoczenie, tyle dziesiątek lat po wojnie, rozdzieracie zabliźnione rany i szczujecie jednych na drugich.
Wstyd mi za was. Wasze imiona okryły się hańbą.
I takimi zostaniecie zapamiętani.
Niestety nie tylko w Polsce."
* ks. Michał Wojciech Lemański
@amaliuga@Ole_Kondratiuk Trzeba przeprosic i wyrazić skruchę, potępić tych którzy byli zbrodniarzami, zamiast ich gloryfikować. To jest bardzo przykre że tego nie rozumiesz.
Я дуже добре пам’ятаю відкритий лист польської інтелектуальної еліти, президентів, депутатів, духовенства до українців у 2016 році. У відповідь на аналогічний лист з української сторони. Тоді всі підвердили формулу «Пробачаємо і просимо пробачення» за кривди, якої колись зазнали обидва наші народи.
Де ми звернули не туди?
Чому ми зараз опинилися у важкій кризі?
Для чого ця ескалація?
Ці питання сьогодні ставлять собі багато українців і поляків. І про це я говорила у своєму виступі на парламентській Асамблеї України та Польщі в Гданську.
Історична пам'ять наших народів формувалася по-різному. Саме тому окремі постаті й події досі викликають різні оцінки в Україні та Польщі.
Але кожна нація має право на встановлення історичної справедливості, вивчення архівів і свідчень, проведення пошукових робіт.
#Україна #Польща #Гданськ #URC2026