Ślusarz umysłów

5.7K posts

Ślusarz umysłów banner
Ślusarz umysłów

Ślusarz umysłów

@potoksc

Brzydki zły i szczery.Mykolog amator,leśny włóczęga,poszukiwacz rzadkich grzybów i smardzowy wariat.

가입일 Mart 2022
712 팔로잉163 팔로워
Fryderyk Muszyński 🌍🇵🇱
@Wisniak_Cz @potoksc @PetrenkoAndryi Wręcz przeciwnie. Z całego Świata dostaje wiadomości potwierdzające słuszność tego co napisałem. Z prawdą nie wygracie. Obrażanie mnie świadczy tylko o tym jak bardzo Was prawda boli oraz jak małymi ludźmi jesteście…
Polski
2
0
0
17
Petrenko AndryiⒸ (Ukraine)
Petrenko AndryiⒸ (Ukraine)@PetrenkoAndryi·
Польська сторона постійно наголошує на питанні Волинської різанини від УПА. Натомість виникає запитання: чому українські історики та влада мовчать про Волинську різанину від Армії Крайової проти українського, білоруського та литовського цивільного населення? ​Різники якої так само піднімали на багнети дітей та жінок, живцем спалювали людей у хатах. Якщо поляки прагнуть знати справжню правду, її потрібно розповісти всьому світу. Світ має дізнатися про жорстокість бійців Армії Крайової, які виконували офіційні накази командування, що збереглися в архівах донині — на відміну від наказів УПА, яких немає. При цьому в Польщі лицемірно вбивство цивільних називають відплатою. Невже поляки вважають, що вбивство дітей та жінок — це відплата? Я знаю, що мене читають багато поляків. Я хочу почути їхні виправдання.
Українська
75
94
256
4.6K
Fryderyk Muszyński 🌍🇵🇱
Part of Polish collective memory has been built around a persistent victimhood syndrome. The Polish historical narrative very often demands a special place in Europe’s hierarchy of suffering — as if Europe’s sympathy belonged first and foremost to Poland. The problem emerged when, after 2022, the center of European empathy clearly shifted toward Ukraine. For some Poles, this became difficult to accept, because suddenly another nation was recognized as the main victim of imperial violence, war, and historical injustice. Hence the constant attempts to redirect Europe’s attention back to Polish suffering through history, martyrdom, and moral comparisons. This is not only about historical memory. It is also about jealousy over victim status, a monopoly on sympathy, and the fear that the Polish story is no longer central. In the simplest terms: some Poles cannot bear the fact that Europe today may feel more sympathy for Ukraine than for Poland. #HistoricalMemory #Ukraine #EuropeanHistory
Fryderyk Muszyński 🌍🇵🇱 tweet media
English
12
9
57
2K
Krzysztof Stanowski
Krzysztof Stanowski@K_Stanowski·
DLACZEGO JEST JAK JEST? CZY POLITYCY KOALICJI MAJĄ PROBLEMY Z ROZRÓŻNIENIEM DOBRA I ZŁA? NIEKONIECZNIE. To co się dzieje wokół doktora Emila Jędrzejewskiego może szokować, ale tylko do momentu aż zastanowimy się nad motywacjami rządzących nami polityków. Bo my możemy zastanawiać się, co jest dobre, a co złe, co jest etyczne, a co nie, po której stronie jest racja, komu dajemy wiarę i dlaczego, ale oni w ogóle tak nie myślą. To jest myślenie zwykłych ludzi, a nie polityków. Oni walczą o życie. Dosłownie. Może im nawet intuicja podpowiadać, że doktor Jędrzejewski nie ma motywacji by kłamać, ale instynkt przetrwania - no i chłodna kalkulacja - mówi: trzeba go zmiażdżyć, bo ta afera zmiażdży nas. A jak zmiażdży nas, to nie jest wcale wykluczone, że następna władza będzie nas chciała powsadzać do więzienia. Roman Giertych nie walczy o wartości, on walczy o to, by musieć organizować takiej podróży dookoła świata, jaką zorganizował sobie Zbigniew Ziobro. Donald Tusk nie walczy o prawdę, on walczy o to, by nie państwowa maszynka do mielenia mięsa nie zajęła się nim. Wielu prokuratorów patrzy na to identycznie. To jest rozpaczliwa obrona status quo. I pewnie to samo robiłaby poprzednia władza w takiej samej sytuacji. Pięć procent mniej dla nich, pięć procent więcej dla rywali i rolę na polowaniu się odwracają. Dlatego doktor Jędrzejewski nie ma znaczenia. Być może musi zostać - w scenariuszu nakreślonym przez Koalicję Obywatelską - niewinną ofiarą. Ale ofiarę trzeba złożyć. Szkoda chłopa, towarzysze. Mental tych ludzi doskonale pokazał Bartosz Arłukowicz, gdy był gościem Kanału Zero w czwartek rano. Otóż on twierdzi, że cała ta sprawa - z doktorem Emilem Jędrzejewskim - to sprawa polityczna, spisek mający na celu obalenie rządu Koalicji Obywatelskiej. I oni tak do tego podchodzą - ktoś nas chce obalić, Jędrzejewski to narzędzie, Kanał Zero to narzędzie, wszystko jest wielką zmową mającą na celu obalenie rządu. A oni na to nie pozwolą. Skoro jest to gra polityczna, to wszyscy w nią grają, oni też w nią grają i to tak, żeby nie przegrać. Jak trzeba, to zmienią zasady gry. Myślę, że niektórzy politycy naprawdę w to wierzą - że taki spisek istnieje. Inni nie wierzą, ale widzą potencjalny koniec tej historii - czyli faktyczną utratę władzy, ze wszystkimi konsekwencjami. Dla nich nawet jak spisku nie ma, to w sumie jest, wygodniej sobie wmówić, żeby był, skoro finał w obu wariantach wygląda podobnie. Gdy sobie uświadomimy, że gra idzie o to, by nie iść do paki, zrozumiemy, że wyjaśnienie spraw szpitala południowego tak naprawdę nie ma znaczenia. A przecież druga strona, ci z PiS, cały się odgrażają - wsadzimy was do paki. Giertycha, Żurka, Tuska, każdego jak leci. youtube.com/watch?v=DyXhNJ…
YouTube video
YouTube
Polski
325
532
3.7K
163.7K
34 bezel
34 bezel@34Bezel·
@PatrykSlowik Po raz kolejny okazało się, że sprawa dotyczy tylko pieniędzy, które pan sygnalista musi oddać. Wiem, że to bardzo boli ale wykorzystywanie takiego faceta do obalenia rządu Tuska jest po prostu podłe i bardzo pisowskie
Polski
2
0
16
1.1K
Patryk Słowik
Patryk Słowik@PatrykSlowik·
Czytaliśmy przez kilka dni, że powodem zwolnienia Jędrzejewskiego było to, że wyłudził od szpitala ponad 500 tys. zł. Teraz mamy kwit: informacja o pieniądzach poszła od prezes szpitala tydzień po zwolnieniu Jędrzejewskiego. Już się kompletnie niektórym rozjechał kalendarz. Na marginesie, ciekawe jest to, że szpital nie sprawdził działalności Kacprzyka. Byłoby dziś mniej problemów.
czuchnowski@czuchnowskiw

“Znacząco zawyżona rzekoma premia” chirurga-sygnalisty. To dlatego dr Jędrzejewski miał żal do szpitala

Polski
121
819
6.1K
281K
chrzanik
chrzanik@chrzanikx·
Słowik do Trzaskowskiego: „Zastraszanie osób mówiących o nieprawidłowościach, a dokładnie to robią Pana koledzy spowoduje to, że niektórzy będą się obawiali mówić, mogą się obawiać gdy usłyszą od czołowych polityków w kraju, że za chwilę będą się musieli tłumaczyć przed prokuratorem” Przecież do niego i tak nikt nic nie dotrze. On nie ma za grosz sumienia i wstydu.
Polski
20
366
3.1K
43.8K
Krzysztof Bosak 🇵🇱
Krzysztof Bosak 🇵🇱@krzysztofbosak·
Uwaga, oszust! Jednym z uczestników dzisiejszej konferencji o odbudowie Ukrainy w Gdańsku jest burmistrz Lwowa Andrij Sadowy. To postać symboliczna dla biznesowej współpracy polsko-ukraińskiej - Sadowy zasłynął bowiem z tego, że bezprawnie zerwał kontrakt z polską spółką Control Process SA, choć ta prawie ukończyła już zakład przetwarzania odpadów. Obecnie Sadowy odmawia wypłacenia polskiej spółce należnych pieniędzy mimo wyroków kolejnych międzynarodowych sądów arbitrażowych. Sadowy to ten sam człowiek, który chętnie występuje pod wielkim pomnikiem Bandery stojącym we Lwowie, chwali się corocznym świętowaniem urodzin przywódcy UPA i potrafił stwierdzić, że "na przykładzie Bandery wyrosło nowe pokolenie", a "jego biografia to historia niezłomności". Rok temu oburzał się na wizytę Anny Bryłki i Sławomira Mentzena we Lwowie, nazywając naszego kandydata na Prezydenta "prorosyjskim politykiem z polskim paszportem", kiedy posłowie Konfederacji skrytykowali powszechny kult UPA we Lwowie - mieście rządzonym przez Sadowego od ponad 20 lat. Niestety te 20 lat to (nie tylko w odniesieniu do Lwowa) czas naiwności polskich elit, braku asertywności i pomysłu na relacje z Ukrainą oraz odgórnej promocji banderyzmu przez ukraińskich polityków. Jeszcze w 2013 r. prawie połowa Ukraińców miała według badań krytyczny stosunek do UPA, dziś to tylko 8%. Przez cały ten czas polscy narodowcy przestrzegali przed rozwojem kultu zbrodniarzy jako uniemożliwiającym normalne relacje z naszym wschodnim sąsiadem, ale kolejne rządy PO i PiS chowały głowę w piasek. Sprawa Control Process pokazuje tę samą bezwzględność w relacjach polsko-ukraińskich na poziomie konkretnych przedsięwzięć gospodarczych. Polska firma wykonała umówiony projekt już w 95%, a do ukończenia go zabrakło jedynie ostatnich niezbędnych prac po stronie miasta. Decyzją Sadowego Lwów zerwał jednak kontrakt o wartości 40 mln euro i nie wypłacił Polakom należnych pieniędzy. Polacy wygrali już siedem postępowań przed arbitrem FIDIC (Międzynarodowa Federacja Inżynierów Konsultantów). Arbitraż wykazał, że zerwanie kontraktu było bezprawne. Także Międzynarodowa Izba Handlowa w Paryżu przyznała rację polskiej firmie. Nawet Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy po wykonaniu kontroli stwierdziło naruszenia ze stront władz miasta. To ta sama instytucja, którą Zełenski chciał rok temu podporzadkować sobie, by ukręcić łeb śledztwom dotyczącym korupcji w jego najbliższym otoczeniu. Burmistrz Sadowy ignoruje wyroki. W maju w sprawie inwestycji próbował interweniować konsul RP, który nie został jednak wpuszczony na teren budowy. Sadowy stosuje brutalną politykę faktów dokonanych. Czy taki człowiek powinien być naszym gościem w Gdańsku?
Polski
347
1.9K
11.1K
197.3K
Maciej Wilk 🇵🇱✌️
‼️TO JUŻ OFICJALNE W Warszawie wkrótce ruszy zbiórka podpisów pod wnioskiem o zwołanie REFERENDUM w sprawie odwołania władz miasta, z Prezydentem @trzaskowski_ na czele. Zaangażuj się w naszą akcję. Wszystkie informacje na naszej stronie SOR.waw.pl
Maciej Wilk 🇵🇱✌️ tweet media
Polski
352
1.2K
5.8K
209.5K
Jacek St.
Jacek St.@Jacek_St·
@MariuszMackowsk @K_Stanowski Mariusz manipuluje jak zwykle tylko po to żeby bronić ukochanej partii. Lekarz nie chciał odpowiadać na pytania BEZ PEŁNOMOCNIKA.
Polski
1
0
1
21
Mariusz
Mariusz@MariuszMackowsk·
Panie @K_Stanowski , co jest z tym pana sygnalistą? Zaniemówił przed prokuratorem😂 Ale żeś pan kapiszona odpalił😂 i te pisowskie lemingi co to łyknęły🤦
Polski
1
0
0
95
Henryk Weiher
Henryk Weiher@WeiherHenryk·
@nowakmichal11 @Thorkill65 W ukrainskich władzach nie ma nikogo kto by zaprotestował przeciwko traktowaniu ludzi jak mięso armatnie w najgorszym kacapskim stylu? Przecież UA nie ma ludzi 'na zbyciu'
Polski
2
0
1
663
Thorkill
Thorkill@Thorkill65·
Wyobrażacie sobie, jak oni nazywają chłopaków? 'Jednorazówki'. W sensie, że jedno wyjście i koniec”. Najciekawsze fragmenty reportażu śledczego ukr portalu Babel o 425 Pułku Szturmowym "Skała". Wczoraj na ukraińskim portalu "Babel" ukazał się długi i dobrze udokumentowany reportaż śledczy, opisujący przebieg procesu szkoleniowego w 425 Pułku Szturmowym "Skała". Pułk a rzeczywistości dywizja bo liczy obecnie około 8-10k żołnierzy, przedstawiany był do niedawna w ukr mediach jako rzekomo elitarny. Należy do tzw. Armii Syrskiego - grupy jednostek szturmowych podporządkowanych wyłącznie jemu, które przerzuca bezpośrednimi, ręcznymi rozkazami pododdziałami w sile bat i komp na różne odcinki frontu, w celu łatania dziur kontratakami. Artykuł jest bardzo mocny i polecam go przeczytać, choć jak zaznaczam nie jest to łatwa lektura. Poniżej kilka urywków, żeby każdy mógł się zorientować mniej więcej co się odbywa w ośrodkach szkoleniowych 425 Pułku Szturmowego, gdzie trafiają rekruci. "Po przyjeździe do ośrodka rozdzielczego " Skali"rozebrali nas do naga, przeszukali, kazali zdjąć majtki i robić przysiady. Bezcenne pierwsze doświadczenie korzystania z toalety -grupowo, pod lufami automatów, wyszukane obelgi i brutalne szturchańce za niewystarczająco równy szyk czy wygląd zewnętrzny. "Na każdy namiot, według jego słów, przypada dwóch strażników: jeśli jeden prowadzi do latryny, drugi zostaje. Samodzielne wychodzenie, na przykład po to, by zwyczajnie odetchnąć świeżym powietrzem, również jest zabronione." "Obwód wokół centrów szkoleniowych jest zaminowany. Na taśmie ogrodzeniowej wokół namiotów porozwieszane są tabliczki z napisami „miny”(...). Mężczyzna, który spędził w miasteczku namiotowym kilka tygodni, opowiada, że wybuchy było słychać niemal każdej nocy, często na miny wpadały zwierzęta: zające czy sarny." „Krótko mówiąc, znaleźli nas. Wybili zęby, połamali żebra, no, po prostu rzeź. I ten strażnik, od którego zwiałem, mówi: 'Co ty, skurwysynu, chcesz, żebym zamiast ciebie pojechał na zero? "O krępowaniu taśmą klejącą w centrach szkoleniowych opowiadają niemal wszyscy mężczyźni, którzy stamtąd uciekli." "Podobne wspomnienia ma Ołeksandr Żykin: „Jakiś szef sztabu czy ktoś taki podszedł do naszego namiotu: 'A tu kto? A, trzecia kompania. Jednorazówki'. I poszedł. Wyobrażacie sobie, jak oni nazywają chłopaków? 'Jednorazówki'. No, w sensie, że jedno wyjście i koniec”. 'Nad Maksymem Skipą, według jego słów, znęcano się nadal również na poligonie: „Ledwo chodził. Pomagaliśmy mu zakładać i zdejmować kamizelkę, bo jak by jej nie założył - bili”. Pewnego ranka rekruci obudzili się i zobaczyli, że Maksym się powiesił." "Do pobicia w „Skeli” nie zawsze potrzebny jest istotny powód, mówi były instruktor z doświadczeniem bojowym. Wie on o przypadkach, gdy znęcano się nad ludźmi na stanowiskach tyłowych - z powodu zakłóceń w działaniu Starlinka czy błędów w papierkowej robocie. Łamano żebra, jak mówi, po prostu przy wszystkich na odprawie. Wojskowy widział też, jak na zmobilizowanych szczuto psy." Autorka reportażu ustaliła że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w centrach szkoleniowych „Skeli” było co najmniej 26 przypadków śmiertelnych rekrutów. Oficjalną przyczyną śmierci w większości przypadków było zapalenie płuc, oraz różne dziwne przyczyny mające tłumaczyć widoczne ślady pobić typu "upadek z sosny". Niestety artykuł skupia się wyłącznie na opisie pierwszego etapu szkoleniowego. Nie ma natomiast nic o tym co się dzieje z rekrutami już po dotarciu do właściwych pododdziałów pułku, walczących na linii kontaktu. Mogę krótko napisać że tam też są ciekawe "kwiatki", typu rozdawanie broni indywidualnej żołnierzom dopiero tuż przed samym szturmem. Przypominam także że byłem jednym z pierwszych, który na twitterze już we wrześniu 2025 r. zaczął pisać o tym że z 425 Pułkiem Szturmowym "Skala" jest coś nie tak i wygląda na tzw "jednostkę mięsną". Wówczas opublikowałem tutaj długi tekst oparty o info z postów rodzin zaginionych żołnierzy Skali, znalezione w sieciach społecznościowych. W kwietniu 2026 r. po kolejnym tego typu tekście, zostałem zaatakowany przez przedstawicieli Osint Polo (nie będę wymieniał po nickach, ale łatwo się domyślić lub wyszukać o kogo chodzi), wspieranych przez innych "speców" Osint Polo oraz Karolinę Kuzemę. Pisali oni wówczas że "prowadzę nagonkę" i się "nie znam bo nigdy nie byłem na froncie" a pułk jest zwyczajna jednostką. Te osoby po raz kolejny udowodniły że są zwykłymi ukr propagandystami za pięć hrywien lub w wersji optymistycznej, udającymi ekspertów ignorantami, nie mającymi zielonego pojęcia o kulisach wojny na Ukrainie. Poniżej - świeżo wcieleni żołnierze 425 Pułku Szturmowego "Skała" podczas jednego z koncertów zorganizowanych dla nich wczesną wiosną 2025 w nieustalonym miejscu na zapleczu frontu w Donbasie.
Thorkill tweet media
Polski
116
449
1.7K
164.3K
Krzysztof Stanowski
Krzysztof Stanowski@K_Stanowski·
Jeśli w rządzie mają jeszcze elementarne wyczucie, to od jutra odwołują misję Giertycha, Arłukowicza czy Czuchnowskiego, dają całkowite wsparcie doktorowi Jędrzejewskiemu, zapewniają poczucie bezpieczeństwa jego rodzinie i po zwrocie o 180 stopni wyjaśniają sprawę.
Polski
950
1.7K
15.6K
375.6K
ADAM
ADAM@adam_abramczyk·
Trochę współczuję tym wszystkim, którzy muszą (chcą) jeszcze bronić tej władzy. Nade mną ewidentnie czuwała opatrzność. Muszę podziękować moim X-owym stalkerom :-)
Polski
151
128
3K
36.4K
Patryk Słowik
Patryk Słowik@PatrykSlowik·
Kacprzyk zwrócił pół mln zł, nawet niewzywany. Zarząd szpitala wyleciał. Rada nadzorcza szpitala wyleciała. Prokuratura wszczęła śledztwo. Szef chirurgii kręgosłupa potwierdził, że zabrano mu pomieszczenie dla pacjentów. Prezydent Warszawy potwierdził, że dostęp do tego pomieszczenia dostał Kacprzyk. Robert Zieliński z TVN24 ma dystans do tej historii.
robert zielinski 🇵🇱 💯@robertzielinski

@skrupulatny @PatrykSlowik Dlatego od początku miałem dystans do historii od @PatrykSlowik.

Polski
204
1K
10K
239.3K
Michał Szczerba
Michał Szczerba@MichalSzczerba·
Prezydent Juszczenko oddaje order przyznany przez Lecha Kaczyńskiego. Nawrocki niszczy dziedzictwo ś.p. Prezydenta! Postawił na konsekwentne szkodzenie. Miedwiediew organizuje mu fan klub w Moskwie. Tylko Polski szkoda!
Polski
2K
704
4.4K
184.1K
Aneta
Aneta@Aneta_F_Krol·
@PiotrGursztyn A teraz się obudź i wyjmij rękę z nocnika.
Polski
1
0
0
27
Piotr Gursztyn
Piotr Gursztyn@PiotrGursztyn·
Dr Emil może okazać się być najgorszym łotrem, pedofilem, agentem Putina, nawet sympatykiem PiS, ale i tak afera lekarza Kacprzyka nie przestanie być aferą. Nie zmieni się harmonogram "pracy" D. Kacprzyka po szpitalach, nie wyparuje salonik VIP, nie wyzeruje się 1,6 mln złotych wziętych za darmo.
Dominika Wielowieyska@DWielowieyska

Kanał Zero pokazał wycinek prawdy w sprawie Szpitala Południowego: nie opisał całej historii dr. Emila, który jest źródłem informacji w tej sprawie. #s=S.TD-K.C-B.3-L.1.duzy" target="_blank" rel="nofollow noopener">wyborcza.pl/7,75398,328671…

Polski
19
124
788
14.1K
Ślusarz umysłów
Ślusarz umysłów@potoksc·
@Wiesaw029 @tomwu74 Obecna koalicja daje nadzieję na lepszy rozwój kraju?😂😂😂Dawno nikt mnie tak nie rozbawił,wyrwij się choć na kilka godzin z sekty konia i popatrz realnie na te rzady
Polski
0
0
14
122
W.R.Malinowski
W.R.Malinowski@Wiesaw029·
@tomwu74 Nie, po prostu wybieramy rządzących, którzy dają nadzieję na najlepszy rozwój kraju. Duma narodowa i inny podniosłe hasła jest przykrywką dla nieudaczników, karierowiczów i zwykłych złodziei.
Polski
12
0
17
877
Tom
Tom@tomwu74·
Byłem wyborcą Koalicji Obywatelskiej. Od lat. Nie zagłosuję już więcej na nich. Nie chodzi o prawicę czy lewicę. Albo jest się po 🇵🇱polskiej stronie i jednoznacznie reaguje się na obrażanie i prowokacje Zełeńskiego, albo się lawiruje jak teraz KO. #zelenski #orderorłabiałego
Polski
381
556
6.5K
117.4K