Rafał Gudzowski
800 posts


@JkmMikke Wielce czcigodny Panie Januszu. Oprócz temperatury jest jeszcze wilgotność, która odpowiada za odczuwalny zaduch. 22° przy wilgotności 40% jest łagodniej odczuwalne niż 22 przy RH 70% Poza tym wewnątrz raczej nie ma Pan 22 bez klimy. Klima wyciąga też z powietrza parę wodną.
Polski

Szykujemy się do pobicia mającego już 105 lat rekordu: 40,2°C !
Życzę GlOciowi powodzenia, bo moje stare kości lubią ciepło. Dom mam przygotowany. Żadnej klimy. Wczoraj wieczorem siedziałem w domu w kurtce, bo w samej koszuli marzłem.
Ale w to nie wierzę. Dawniej, jak były upały, to nie można było zasnąć nawet pod samym prześcieradłem. Dziś grożą, że w nocy może być ho-ho: 22°C. Tyle to ja mam w pokoju zimą i spokojnie śpię. Teraz na dworzu (na polu - jak mówi Żona) przyjemny chłodek.
GlOciu - do boju! Bij ten rekord!
Polski

@Lewaklewicowy "Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz, a już zwłaszcza Donald Tusk" :)
Polski

@antyKremlak @PolskaPolicja Oczywiście. Nielegalne jest udostepnianie czyjegoś wizerunku bez zgody. Art. 23KC
Polski

@adam_makula @wroclaw_info @Hala_Stulecia Gdybyśmy umieli opanować i zmagazynować energię z pioruna to by wystarczyłaby na zasilenie domu przez rok.
Polski

🔴 Przekazujemy komunikat @Hala_Stulecia.
Po uderzeniu pioruna Fontanna Multimedialna uległa awarii. Do odwołania nie odbędą się pokazy specjalne, a dzienne i wieczorne będą realizowane w ograniczonym zakresie.
Przepraszamy za utrudnienia. Będziemy informować o postępach napraw.
Polski

@GoniecPL W sumie to dobrze, że dwa wrogie nam państwa toczą ze sobą niekończącą się wojnę na wyniszczenie.
Polski

@1972tomek Dlaczego nagonka jest tylko na lekarzy? Będziecie się sami leczyć?
Polski

Okazuje się, że mój postulat ujawnienia zarobków państwowych lekarzy popiera większość Polaków! "Dwie trzecie Polaków jest za jawnością wszystkich wynagrodzeń lekarzy finansowanych ze środków publicznych — wynika z najnowszego sondażu UCE Research na zlecenie Onetu. Przeciwnicy ujawnienia zarobków medyków stanowią bardzo niewielki odsetek". Oczywiście zarobki innych urzędników, też powinny być jawne!
Polski

@krulbijedame W Ukrainie. Nasi bracia Ukraińcy życzą sobie, żeby tak mówić.
Polski

@antinatalist01 @WlGawronski To jest trochę więcej niż minimum techniczne i tzw rezerwa wirująca.
Polski

@WlGawronski Środek lata, ciepło, cały dzień Słońce i 5+GW z węgla brunatnego i 8+ GW z węgla kamiennego 😊
Czemu zwolennicy nadal OZE nie zbudowali systemowych magazynów energii?
Polski

Z 37GW mamy generacje z OZE na poziomie 2% mocy zainstalowanej 😇
Od razu rekordowe ceny na rynku krótkoterminowym🤫
Przypomnijmy że zieloni lobbyści zapewniali że okresy ze znikomą generacją z OZE to nie problem bo będziemy importować od sąsiadów - jak widać sąsiedzi sami nie mają nadwyżek bo import to ledwo 0,4GW 😱
Czyli dokładnie tka jak przestrzegałem że korelacja pomiędzy generacja/brakiem generacji jest znacząca względem sąsiednich regionów i w okresie dunkelflaut'u nie będzie od kogo kupować nadmiarów 🫡

Polski

Na czele ukraińskiej delegacji, która weźmie udział w Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy 2026 w Gdańsku, stanie premier Julia Swyrydenko. Oznacza to, że w wydarzeniu nie będzie uczestniczył prezydent Wołodymyr Zełenski.
„Będę przewodzić ukraińskiej delegacji oraz koordynować nasze działania podczas Konferencji Odbudowy Ukrainy 2026 w Gdańsku” – poinformowała Swyrydenko we wpisie opublikowanym na platformie X.
W skład delegacji wejdą przedstawiciele ukraińskiego biznesu, szefowie spółek państwowych, a także urzędnicy administracji rządowej i deputowani Rady Najwyższej.

Polski

@KKazmierczakK Duda przynajmniej wspomniał o upamiętnieniu "ofiar Wołynia", a Zelenski o szacunku dla "ofiar XX wieku".
Polski

@mmigalski Gdy rakieta zniszczy te 2 tamy to woda z Bałtyku zaleje całą Polskę? :/
Polski

@bderski Pewnie nikt nie poświęcił prądu.
x.com/dia_vln/status…
Diana Vonlanthen 🇧🇬🇨🇭💙💛@dia_vln
🤭🤣🤣🤣
Polski

@wszewko Jak teraz zachowa się Trump? Czy odetnie się od PPTGCh? Przestanie im wysyłać broń? Jak długo PPTGCh jest w stanie wojować bez wsparcia?
Polski

@globenergia Do sypialni najlepiej sprawdza się kanałówka. Koszt jednostki taki sam. Dochodzą tylko kanały, rozdzielacz i dysze dalekiego zasięgu. Montuje się to w korytarzu i zabudowuje. Kanały powinny być jak najkrótsze. Unikać dłuższych niż 2m. Najlepiej AFS antybakteryjne i akustyczne.
Polski

Ile naprawdę kosztuje klimatyzacja w 2026 roku? Sprawdziliśmy ceny urządzeń, montażu i najczęstszych dopłat: trasy instalacyjnej, przewiertów, skroplin, elektryki oraz serwisu.
Bo klimatyzator za 2 tys. zł może wyglądać jak okazja, ale pełny koszt inwestycji zwykle zaczyna się dopiero po doliczeniu montażu.

Polski

@A_Zapalowski Czy straż miejska otrzymała zgodę od RDOŚ na odstraszanie?
Polski

@aveeeesat @C_Kazmierczak A co Chiny mają do pozwalania lub nie? Będą się bały jakkolwiek zareagować, bo wojny nuklearnej nikt nie przetrwa. Oczywiście gdyby Rosja zrzuciła bombę atomową na Chiny to wtedy by musiały odpowiedzieć tym samym, ale w odwecie za Ukrainę nie będą odpowiadać i nikt inny też.
Polski

@rafalgudzowski @C_Kazmierczak Rosja może odpalić atomówkę jak im Chiny pozwolą. A te im nie pozwolą
Polski

Piękny widok z rana. I praktyczny. Odsuwa ryzyko wojny na naszym terytorium, bo przez dekady zarządca Kremla, będzie miał to przed oczyma. Dziekuję Ukraino!
Shaun Pinner@ShaunPinnerUA
Moscow is going to rain oil
Polski

@wronskiPrzemysl @C_Kazmierczak Może być tak, że jeszcze zatęsknimy za umiarkowanym Wolodią. Oby nie. Wydaje mi się jednak, że mrzonki o pokonanej Rosji błagającej na kolanach o łagodne warunki kapitulacji są tylko mrzonkami. Na końcu wszystkich rozważań jest właśnie atom. Prędzej go użyją niż się poddadzą.
Polski

@rafalgudzowski @C_Kazmierczak Tak dotychczas tego nie zrobili bo są po prostu tacy umiarkowani xDD
Polski















