Boris Kislev
130K posts

Boris Kislev
@BorisKislev
Czytam. RT. Słucham https://t.co/Mubr3QQfh9 . Kislev to kraina w Warhammer FB ;)







„Wolę być ruską onucą niż pampersem banderowskim” - @LeszekMiller

Tu się dzieje na raz wiele spraw. Zacznijmy od najprostszej: 1. Jest sobie Andżelika Możdżanowska (z PiS), która kiedyś pracowała w kancelarii prezydenta, a teraz jest dyrektorką szpitala w Kępnie, dzięki czemu zarabia kilkanaście tysięcy złotych więcej, niż w poprzedniej robocie. PiS kontroluje władze w starostwie Kępna. Alicja Śniegocka (starosta z ramienia PiS) oraz Andżelika Możdżanowska (dyrektor szpitala z nadania PiS) to idealne, personalne spięcie tej powiatowej machiny politycznej. To nie są niezależni, chłodni menedżerowie realizujący długofalowy biznesplan dla regionu, tylko lojalne, partyjne nominatki. 2. Zadłużony szpital w Kępnie. Obecne zobowiązania wynoszą 10 mln zł, ale szpital podkupuje z Ostrzeszowa 4 lekarzy, którzy dotychczas zarabiali 1,2 mln zł rocznie. Wiadomo - oferta musiała być kusząca i co jest nie mniej ważne, zgodnie z wprowadzoną ustawą PiS - obejmują ich coroczne podwyżki ;) I tak szpital z 10 mln zł długu, za kolejne 5 mln zł rocznie, zatrudnia 4 lekarzy🤡 3. Szpital w Ostrzeszowie stracił ok 10% kadry lekarskiej, kosztującej go 4,8 mln zł rocznie, co oznacza, że musiał sobie skombinować utraconą kadrę, której zapewne dał nęcącą ofertę, objętą dzięki PiS - coroczną podwyżką. 4. Kępno podkupuje lekarzy z Ostrzeszowa za stawki powyżej 100 tys. zł miesięcznie. Ostrzeszów, stojąc pod ścianą, podkupuje lekarzy np. z Sycowa, Pleszewa czy Ostrowa, dając im jeszcze więcej. Szpital z Sycowa zrobi to samo kolejnej placówce. Publiczne pieniądze z naszych składek zdrowotnych, zamiast na nowoczesne leki czy skracanie kolejek, są bezlitośnie przepalane na licytację tych samych rąk do pracy. Przepchnięta przez poprzednią ekipę ustawa o podwyżkach w ochronie zdrowia to ekonomiczny potwór. Nakazuje ona coroczną, lipcową waloryzację płac zasadniczych. Ponieważ lekarze na kontraktach B2B natychmiast żądają aneksowania umów o ten sam wskaźnik procentowy (grożąc odejściem), małe szpitale powiatowe mają zaryglowany budżet. Są zmuszane do generowania gigantycznych długów, by opłacić faktury wąskiej grupy klanu zawodowego 5. Jak przychodzi do takich kwiatków - ludzie z PiS, nie znają ludzi z PiS, nawet takich, którzy pracowali w kancelarii prezydenta. 6. Gdzieś tam w tle jest Naczelna Izba Lekarska, która pilnuje, żeby przypadkiem ktoś nie wpadł na pomysł i nie zaimportował sobie lekarzy z Egiptu, Filipin lub Indii. Grunt, to panować nad zabetonowanym systemem. 7. Co słyszy pacjent-podatnik? Składki na leczenie są za niskie, więc....!!! #MedycznyRealizm #SkładkiZdrowotne #ZabetonowanySystem







Skoro po II Wojnie Światowej można było wrócić do handlu z Niemcami, to po zakończeniu wojny na Ukrainie, należy wrócić do handlu z Rosją


A u nas Cieszyński i Morawiecki chodzą i sie śmieją w twarz @jciesz @MorawieckiM










