WhyDuck

2.2K posts

WhyDuck

WhyDuck

@xWhyDuckx

Jeśli wolność w ogóle coś znaczy, oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.

شامل ہوئے Ekim 2025
495 فالونگ94 فالوورز
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
I pan strażak się zesrał, bo chociaż szanuje ten zawód, to Grzesiu @FireGrzes tak naprawdę, zna się na laniu wody w dyskusji i boi się wymiany argumentów, bo to go przerasta. Oczywiście, że jesteś sekciaRZem (i nieukiem) podającym tylko sekciarskie newsy i bojącym się wyjść ze swojej sekciarskiej banieczki komfortu, tworzącym alternatywną rzeczywistość, z kompletnym brakiem znajomości historii. Nie to nawet jest najgorsze, ale to, co opisał mistrz Paderewski, jeden z ojców jej niepodległości, mówiąc o takich jak ty i ci z twojej banieczki. "Uczą nas szacunku do obcych, a pogardy dla swoich. Każą nam miłować wszystkich, choćby ludożercę, a nienawidzić ojców i braci, za to, że nie gorzej może, lecz inaczej tylko myślą."
Polski
0
0
0
0
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
@FireGrzes @S___0___L___O @NawrockiKn Oczywiście, że pierwszy raz slyszysz ale jednoczesnie wyrobiłeś sobie zdanie na podstawie wpisu sekciarza z twojej banieczki politycznej. Brawo.
Polski
2
0
0
6
Solo🇵🇱🇪🇺🇳🇴🇺🇦
Niech ten tekst ks. Lemańskiego przypomina typom pokroju Naurokiego vel Batyra że Polacy tez mieli w swojej najnowszej historii tabuny "NIEZŁOMNIE NIESPRAWIEDLIWYCH".. "bochaterów" i którymi się nie chcemy chwalić.. .... "A mogłeś pan milczeć. Wszak był pan kiedyś szefem Instytutu Pamięci Narodowej. Z pewnością wie pan o Litwinach z wioski Dubinki wymordowanych przez polskich nacjonalistów. I o Białorusinach, kobietach i dzieciach wymordowanych przez Burego i jego ludzi w Zaniach, Puchałach Starych, Zaleszczanach, Szpakach czy Końcowiźnie. Słyszał pan o tysiącach Ukraińców, kobiet i dzieci wymordowanych przez Polaków w Pawłokomie, Sahryniu, Wierzchowinach, Piskorowicach, Gorajcu i innych ukraińskich wioskach. A o Żydach mam panu przypomnieć? Tych zamordowanych w Szczuczynie, Wąsoszu, Radziłowie, Jedwabnem, w lesie pod Bzurami, w Rajgrodzie, Goniadzu... Że o powojennych Kielcach wspomnę na końcu. Tym zamordowanym już nijak pomóc nie możemy. Pamiętać, pokłonić się ich mogiłom, przypomnieć tamte zbrodnie jako przestrogę dla kolejnych pokoleń. A pan i jego otoczenie, tyle dziesiątek lat po wojnie, rozdzieracie zabliźnione rany i szczujecie jednych na drugich. Wstyd mi za was. Wasze imiona okryły się hańbą. I takimi zostaniecie zapamiętani. Niestety nie tylko w Polsce." * ks. Michał Wojciech Lemański
Solo🇵🇱🇪🇺🇳🇴🇺🇦 tweet media
Polski
103
735
1.6K
14.2K
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
Ale skoro Patrycja zajęła stanowisko w dyskusji, to powinna poprzeć to konkretami, czyli cytatami. Bo na ten moment tłumaczysz ją w stylu, jakby ktos twierdził, że Ziemia jest płaskim dyskiem opartym na 7 krokodylach, a w razie pytania o konkrety ty piszesz, z można sobie to wyszukać. Czaisz metaforę czy cię przerasta?
Polski
0
0
0
0
Patrycja Anna Tepper
Patrycja Anna Tepper@tepper_anna·
Dzięki Polakowi może może dojść do delegalizacji AfD. Opublikowany właśnie liczący ponad 3 tys. stron (GERMANS) raport prawny wielokrotnie przywołuje wypowiedzi europosła AfD Tomasza Froelicha jako materiał dowodzący niekonstytucyjności partii. afd-gutachten.de/gutachten/einf…
Polski
58
79
1.5K
123.6K
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
@AndrzejHalicki Napisz 🤡ile tej energii zmagazynowano, a ile poszło w powietrze?
Polski
0
0
0
192
Andrzej Halicki MEP
Andrzej Halicki MEP@AndrzejHalicki·
Dzisiaj fotowoltaika wyprodukowała w Polsce niemal dwa razy więcej mocy, niż elektrownie węglowe. Panie Czarnku, a jak tam u Was na dachu? 🤡
Polski
566
220
1.4K
47.5K
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
@ChanceGardi Lì continuano a venerare la SS Galizien, così era prima e così è adesso.
Italiano
0
0
0
40
Chance🤺 🍊
Chance🤺 🍊@ChanceGardi·
Gli ucraini celebrano la divisione ucraina delle SS-Galizia di Hitler e Himmler indossando abiti d'epoca nazisti. Vogliono fare entrare nell'UE questa feccia nazista, che in Germania verrebbe arrestata.
Italiano
10
109
304
4.9K
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
@BMrozinska @S___0___L___O Uwaga, Barbara wszystko łyknie jal młody pelikan, co wpisuje się w pogladay jej sekty, jej banieczki politycznej.
Polski
0
0
0
8
Kasjopea
Kasjopea@AnitaSchelde·
Panie Szeptycki @szeptycki proszę z łaski swojej skomentować, fragment tego dokumentu ! Zacytuję w dwóch językach...bo nie wiem którym posługuje się Pan na co dzień 😃 ? Taka ciekawostka ⬇️ Sprawozdanie OUN z 22 VII 1941 r. : "Metropolita Szeptycki nakazał duchowieństwu przygotować niemieckie sztandary i udekorować nimi parafialne budynki oraz wezwał ludność do posłuchu wobec władz niemieckich i cywilnej władzy, jak tylko zostanie zorganizowana". "Митрополит Шептицький наказав духовенству підготовити німецькі прапори і удекворувати ними парохіяльні будинки та закликав населення до послуху супроти німецької влади і цивільної влади, як тільки буде зорганізована.” Źródło : (CDAWOWU, F. 3833, op. 1, spr. 15, ark. 8-12) Centralne Państwowe Archiwum Wyższych Organów Władzy i Zarządzania Ukrainy w Kijowie. Zespół akt F. 3833. Opis 1. Sprawa 15. Arkusze 8-12. Sprawy ORGANIZACYJNE ⬇️ Kochani jeżeli takie minimalistyczne wsparcie z ostatnich kilku dni, utrzyma się dłużej...to Szkoła w Obrzydłówku wkrótce przestanie istnieć...a w kilku Ambasadach z radości otworzą szampany buycoffee.to/kasjopea
Kasjopea tweet media
Polski
86
369
678
5.4K
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
@KrzyLuft Tyle czasu minęło, a Krzysiu wierny dyrektywie z 1943 roku.
Polski
0
1
6
184
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
Japa tam syjonistyczny pecie. Uliczny handlarz o nazwisku Marczak udzielił schronienia grupie około dziesięciu Żydów w przestronnej ziemiance, którą zbudował pod podłogą swojego domu. Pewnego dnia młoda Żydówka przyszła do niego, żądając przyjęcia do grupy i grożąc, że w przeciwnym razie poinformuje o tym "Gestapo". W ziemiance nie było już miejsca dla kolejnej osoby. Żydówka doniosła na "Gestapo". Pan Marczak ostrzeżony o tym, nie wrócił tego wieczoru do domu. "Gestapo" zatrzymało mieszkańców budynku jako zakładników i zagroziło, że ich rozstrzela, jeśli Polak ukrywający Żydów nie zgłosi się. Pan Marczak wrócił do domu i został STRACONY wraz ze swoimi żydowskimi podopiecznymi. Źródło : Simha Rotem - "Memoirs of a Warsaw Ghetto Fighter".
Polski
0
0
3
186
Gustlik
Gustlik@_gustlik·
kiedyś Polacy żydowskiego pochodzenia bali się, ze nie wyglądają aryjsko i polscy szmalcownicy wydadzą ich w łapy Gestapo, teraz Ukraińcy musza się bać, ze jakiś polski żul wyczuje ich akcent i zrobi im krzywdę. ale jest różnica, teraz szmalcownicy i żule maja swoje partie
Gustlik tweet mediaGustlik tweet media
Polski
264
458
2.9K
60.2K
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
@Silniczki Na szczęście taki sekciarz jak ty może decydować o tym, czy zesra się w majty, czy w wc.🤣
Polski
0
0
0
34
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
W Kampanii Wrześniowej w 1939 roku uczestniczył liczący 600 żołnierzy Legion Ukraiński, który sformowany został i przeszkolony u boku Niemców. 9 września Ukraińcy przekroczyli granicę u boku słowackiej 2. Dywizji Piechoty „Skulėty” kierując się na Baligród. W połowie września 1939 członkowie Legionu spalili żywcem 40 jeńców – żołnierzy Wojska Polskiego w stodole w miejscowości Bystrzyca. Legion został rozwiązany po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski a jego żołnierze zasili inne niemieckie jednostki pomocnicze.
Polski
0
0
0
39
Український часопис
27.06.1943 польські поліціянти вбили 89 цивільних українців в с. Черничі і с. Кічкарівка на Волині. Коли поляки будь про це згадувати та засуджувати ?
Український часопис tweet media
Українська
124
291
1.2K
19.2K
Kasjopea
Kasjopea@AnitaSchelde·
Kto WSTYDZI się pani od historii ❓❓❓ Nie wiem czy mam być dumna czy zażenowana 🤔. Ostatnio usłyszałam kilka wypowiedzi posłów Zjednoczonej Prawicy (nie będę wymieniała nazwisk...kto ma wiedzieć ten wie) którzy w mediach posiłkowali się moją Pracą u Podstaw. Dlatego powiem tak : Szanowni Jaśnie Państwo ! Czy krótkie zdanie na antenie Polsat News czy TVN24 : "Na platformie "X" edukuje społeczeństwo pani @AnitaSchelde, zachęcamy do korzystania z jej wiedzy". To taki wysiłek intelektualny czy fizyczny ❓ Wszyscy mówicie, że "kochacie Polskę"...ja też kocham i udowadniam to publicznie od 10 lat, 7 dni w tygodniu. To chyba patriotyzm i przyzwoitość, podpowiadają, żeby wszędzie propagować moją Pracę u Podstaw ❓ I jeszcze jedna sprawa : Prawda NIGDY nie obroni się sama ! Nasi adwersarze przeznaczają grube miliony na to ⬇️ prof. Barbara Engelking : "Dla Żydów, którzy próbowali się ratować, zagrożeniem byli w pierwszym rzędzie Polacy-katolicy, nie Niemcy". To w jaki sposób, skromna wiejska nauczycielka ma dotrzeć bez wsparcia do mas z takimi faktami ❓⬇️ Uliczny handlarz o nazwisku Marczak udzielił schronienia grupie około dziesięciu Żydów w przestronnej ziemiance, którą zbudował pod podłogą swojego domu. Pewnego dnia młoda Żydówka przyszła do niego, żądając przyjęcia do grupy i grożąc, że w przeciwnym razie poinformuje o tym "Gestapo". W ziemiance nie było już miejsca dla kolejnej osoby. Żydówka doniosła na "Gestapo". Pan Marczak ostrzeżony o tym, nie wrócił tego wieczoru do domu. "Gestapo" zatrzymało mieszkańców budynku jako zakładników i zagroziło, że ich rozstrzela, jeśli Polak ukrywający Żydów nie zgłosi się. Pan Marczak wrócił do domu i został STRACONY wraz ze swoimi żydowskimi podopiecznymi. Źródło : Simha Rotem - "Memoirs of a Warsaw Ghetto Fighter". Z tego co wiem to Panowie nie jesteście dotknięci kryzysem ubóstwa, więc chyba nie stoi nic na przeszkodzie żeby wspierać moją zbożną pracę dla Polski ❓ Codziennie zamiast skupić się na mojej misji, muszę chodzić po prośbie i prosić o pomoc moich Uczniów. To jakaś aberracja w środowisku które określane jest jako : patriotyczne. buycoffee.to/kasjopea
Kasjopea tweet media
Polski
90
233
444
4.9K
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
Przecież dla ciebie Zełenski jest idolem, który ma w okrężnicy dobrosąsiedzkie stosunki z Polską i w imię wewnętrznej walki politycznej, oraz przykrycia pierdyliarda afer na Ukrainie, potrafi napluć Polakom w twarz, nazywając jakiś oddział im. Bohaterów UPA. Przyszło ci do głowy, że ta sytuacja to nie jest jakiś jednorazowy incydent, ale świadomie zbudowana od lat 90 propaganda banderowska, która lepiła i lepi nowych banderowców od przedszkola. Przyszło ci do głowy, że nie trzeba być miłośnikiem Kacapów, znając historię, ale co byś wolał? Dostać kulkę w łeb od Ruskiego, czy żeby ci nogi ucinał piłą "bratni" Ukrainiec, albo żeby ci dziecko przybili do ściany domu z napisem "Litak Sikorkoho" (Lotnik Sikorskiego). I tu dochodzimy do sedna tematu, że ty nie masz pojęcia o historii. Coś usłyszysz i powtarzasz a zero znajomości szczegółów. Przyszło ci do głowy, z taki Chmielnicki napisał list do cara Aleksieja I Michajłowicza, że on i jego ludzie chcą służyć Rosji? Zastanawiałeś się, ilu Ukraińców służyło Rosji carskiej, a potem ZSRR? Gdzie ja napisałem coś, że "Polska taka szlachetna i chwalebna, co złego to nie my."? Jaka nienawiść do ukraińskich nacjonalistów z mojej strony? Nienawiść to jest uczucie, Nienawiść jest prymitywna, gorąca i reaktywna. To uczucie niskiego lotu, natomiast pogarda jest zupełnie innego rodzaju. To emocja intelektualna, dystansująca, opiera się na ocenie, ale jest zimna i nie ma w niej gorączki nienawiści, tylko spokojne, uznanie czyjejś małości. Ja nie gardzę nimi dlatego, że są nacjonalistami, ale dlatego, że czczą zbrodniarzy, morderców, zwyrodnialców niegodnych słowa człowiek, to są ich bohaterowie. I teraz powiedz mi jeszcze, ty zakochany tak w Ukrainie albo w nienawiści do Kacapów, piszący komuś, kto upomina się o pamięć i godny pochówek swoich przodków, że "Masz „myśl” ograniczoną do jednego wycinka historii sprzed 80. lat i lecisz jak ta owca za stadem beczących innych owiec, że Wołyń", co ci Ukraińcy chcą powtarzać? Dasz radę odpowiedzieć?
WhyDuck tweet mediaWhyDuck tweet mediaWhyDuck tweet mediaWhyDuck tweet media
Polski
2
0
0
11
Janusz Schwertner
Janusz Schwertner@SchwertnerPL·
Dziennikarze i politycy! Nie nakręcajcie nienawiści do Ukraińców! Poczytajcie sobie reportaże, które opisują gwałty na 10-letnich Ukrainkach, poczytajcie, jak ruscy rozbierali kobiety i gwałcili na oczach dzieci i mężów. Wyobraźcie sobie, że to mogły być wasze żony, wasze dzieci!
Polski
767
817
3.5K
97.9K
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
Pierwowzór ukraińskiego narodowego „Dekalogu” pojawił się w 1902 roku, w programie Ukraińskiej Partii Narodowej, założonej przez Mykołę Michnowskiego. Jego pierwsze trzy punkty głoszą: 1. Jedna, jedyna, niepodzielna, wolna, niezależna Ukraina – Republika ludzi pracy. 2. Wszyscy ludzie są Twoimi braćmi, ale Moskale, Lachy, Madziary, Rumuni i Żydzi – to wrogowie naszego narodu. 3. Ukraina dla Ukraińców.
Polski
0
0
2
398
Krzysztof Bosak 🇵🇱
Krzysztof Bosak 🇵🇱@krzysztofbosak·
Z „Dekalogu ukraińskiego nacjonalisty” (1929r.): „Nie zawahasz się spełnić największej zbrodni, kiedy tego wymaga dobro sprawy.” „Nienawiścią i podstępem będziesz przyjmował wrogów Twego Narodu.” Źródło: dzieje.pl/artykuly-histo…
„Wspólnota i Pamięć”@WspolnotaPamiec

DEMONICZNY ANTY-DEKALOG Dekalog ukraińskiego nacjonalisty (znany również jako Dziesięcioro przykazań ukraińskiego nacjonalisty) to broszura ideologiczna opracowana w czerwcu 1929 roku przez Stepana Łenkawskiego, czołowego członka Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN). Tekst stanowił uproszczony i radykalny zapis założeń tzw. nacjonalizmu integralnego, którego głównym teoretykiem był Dmytro Doncow. Dekalog był fundamentem formowania moralnego i politycznego OUN, a później tzw. Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), stając się ideologicznym podłożem dla ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Tekst rozpoczynał się od patetycznego wstępu: "Ja – Duch wiecznego żywiołu, który uratował Ciebie z tatarskiego potopu i postawił na rubieży dwóch światów, abyś tworzył nowe życie...". Wśród dziesięciu przykazań kluczowe były następujące nakazy: Punkt 1: "Zdobędziesz Państwo Ukraińskie lub zginiesz w walce o nie". Punkt 7: W wersji pierwotnej brzmiał: "Nie zawahasz się popełnić największej zbrodni, jeśli dobro sprawy tego wymaga". Punkt 8: "Wobec wroga Narodu twojego kierujesz się tylko podstępem i nienawiścią". Punkt 10: "Dążyć będziesz do rozszerzenia siły, chwały, bogactw, obszaru Państwa Ukraińskiego, nawet przez zniewolenie cudzoziemców".

Polski
51
303
1.2K
34.2K
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
@Wgrafka Grażyna leć po pampersa.....🤡🤣🤡
Polski
0
0
1
3
WhyDuck
WhyDuck@xWhyDuckx·
@Wgrafka Jak się zastanawiacie, gdzie trzeba zgłosić Wandę, to wiecie.🙃
WhyDuck tweet media
Polski
0
0
0
1
Wanda Kaszuba
Wanda Kaszuba@Wgrafka·
Jak będziecie się zastanawiać czy Polacy są zdolni do pogromów, to przeczytajcie to I odpowiedzcie sobie sami…
Wanda Kaszuba tweet media
Polski
230
304
880
14.2K
Marcin Moss
Marcin Moss@Marcin28620745·
Zróbmy eksperyment myślowy: jednego dnia wszyscy Ukraińcy w Polsce zostają w domu. Nie ma pizzy na telefon, nie ma obsługi w hotelach, supermarketach, magazynach, budowach i przychodniach. Ile godzin by wystarczyło, żeby Polska zauważyła, jak bardzo na nich polegamy? Zapraszam do dyskusji.
Polski
1.8K
134
942
119.8K