Paweł

19.5K posts

Paweł banner
Paweł

Paweł

@FatherOfMan

Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli

Czestochowa, Poland 加入时间 Ekim 2016
898 关注354 粉丝
Paweł
Paweł@FatherOfMan·
@BELIAL7907 Choćby dlatego że nikt nam nie każe kochać ruskich na siłę.
Polski
0
0
0
1
BELIAL (Michal)
BELIAL (Michal)@BELIAL7907·
tak się zastanawiam dzisiaj czemu tak ochoczo pewne kręgi podnoszą temat Wołynia a milczymy o np Syberii?
Polski
26
1
16
1.1K
Paweł 已转推
Kasjopea
Kasjopea@AnitaSchelde·
Szef ukraińskiego MSZ @andrii_sybiha : "Relacje między Warszawą i Kijowem są obecnie napięte, w ciągu ostatnich półtora roku udało się osiągnąć znaczący postęp w trudnych kwestiach historycznych. Emocja należy odłożyć na bok. Wszelkie napięcia, wszelkie negatywne, powiedzmy, tendencje w rozwoju, grają na rękę Moskwie. I właśnie o to chodzi w przypadku Polski". No to Panie @andrii_sybiha "odkładamy emocje na bok" i przypominamy co ROBILIŚCIE Polakom, wspólnie z Niemcami ⬇️ Raport z Ziem Wschodnich Biura Wschodniego przy Departamencie Spraw Wewnętrznych Delegatury Rządu na Kraj (marzec 1944 r.) : „Rzeź w Podkamieniu. Obecnie dopiero dotarł do nas szczegółowy opis wypadków w Podkamieniu, które w swojej potworności należą do najbardziej tragicznych, a zarazem są jaskrawym przykładem współdziałania Niemców z bandami ukraińskimi, bez którego współdziałania w danym wypadku w Podkamieniu do rzezi w ogóle by nie doszło. Banda ukraińska grasowała bezkarnie w Podkamieniu w ciągu całych 5 dni. Zjawiła się ona 10 marca w mieście, w którym. kwaterował jeszcze wówczas oddział SS-Dywizji i dowództwo niemieckie. Zaraz następnego dnia oficerowie niemieccy i stacjonujący tam oddział SS-Dywizji opuścił miasteczko, a banda UPA, uzupełniona nowymi posiłkami, zaczęła otaczać klasztor Ojców Dominikanów, w którym skupiona była ludność polska, składająca się przeważnie z uchodźców z okolicznych popalonych wsi polskich. Bandyci zażądali wpuszczenia ich do klasztoru, czemu odmówiono. Przez cały dzień 11-go i do południa 12-go marca bandy ostrzeliwały klasztor, lecz Polacy, posiadając kilka karabinów, byliby do ich wdarcia się do środka nie dopuścili. Sytuacja zmieniła się dopiero około godziny 13-ej, kiedy Podkamieniem zjawił się oddział niemiecki, wracający z ekspedycji karnej na polską wieś Polikrowy. Dowódca tego oddziału wysłał posłańca do ludności polskiej, zgrupowanej w klasztorze, nakazując jej natychmiast klasztor opuścić pod groźbą bombardowania. Przerażona ludność zaczęła wychodzić za mury i od tej chwili rozpoczęła się rzeź. Bandy ukraińskie pozabijały uciekających, wdarły się do klasztoru i wymordowały bestialsko ludność tam jeszcze się znajdującą. Następnie, już wspólnie z Niemcami z przybyłego oddziału, rzuciły się na ludność polską w samym miasteczku. Sprawdzano dowody osobiste i każdego Polaka natychmiast zabijano. Mord i rabunek trwał w ciągu całego 13 i 14 marca. Niemcy sprowadzili do Podkamienia aż 200 furmanek i szereg aut ciężarowych, aby wywieźć zrabowane mienie. Dopiero 15-go marca wieczorem bandy UPA opuściły miasto, a 16-go marca wróciła normalna komenda niemiecka, która udawała zdziwienie, że takie wypadki zaszły i wyrażała przypuszczenie, że musiała to być banda bolszewicka.” Na zdjęciu Klasztor w Podkamieniu przed Rzezią. Źródło : Instytut Studiów Politycznych PAN, Zbiór Wojciech Bukata, Raport z Ziem Wschodnich nr 41, karta 4. Przypominam o RT i komentarzach pod każdą lekcją ❗️ I bardzo proszę o korzystanie z naszej szkolnej kawiarki, bo od kilku dni wsparcie znacznie spadło. buycoffee.to/kasjopea
Kasjopea tweet media
Polski
25
58
79
1.4K
Paweł 已转推
Kasjopea
Kasjopea@AnitaSchelde·
Panie Zełenski @ZelenskyyUa wasi i historycy i politycy, powtarzają jak mantrę : "OUN/UPA walczyło przeciw nazistowskim Niemcom". Serio ??? A co to jest ❓❓❓⬇️ Raport dowódcy czechosłowackiego oddziału partyzanckiego kpt. Repkina z dnia 31.10.1943 r. : "Po przybyciu do rejonu Rokitno zaobserwowałem nasilenie działań ukraińskich nacjonalistów przeciwko partyzantom i polskiej ludności i na odwrót, nie zaobserwowałem z ich strony jakichkolwiek działań przeciw Niemcom. Niemcy również nie podejmowali działań przeciw nim, wsie, w których znajdowali się ukraińscy nacjonaliści Niemcy nie palili ( np. Karpiłówka, Dert, Kisoricze i inne)”. #UkraińskieZbrodnie Źródło : Centralne Państwowe Archiwum Organizacji Społecznych Ukrainy - CDAHOU. – zespół archiwalny nr 62 – inwentarz nr 1 – jednostka archiwalna nr 253 – karty 20–22 dokumentu buycoffee.to/kasjopea
Kasjopea tweet media
Polski
55
105
188
2K
Paweł 已转推
Kasjopea
Kasjopea@AnitaSchelde·
26 VI 1952r. płatni zdrajcy, pachołki Rosji skazali na śmierć i wkrótce zgładzili : Śp. Mjr Bolesława Kontryma ps. "Żmudzin". Komisarza @PolskaPolicja, Cichociemnego, Powstańca Warszawskiego. Przed Męczeńską Śmiercią, 4 lata Golgoty Polskiemu Bohaterowi Narodowemu, stworzyło trzech zwyrodnialców : płk. UB Józef Goldberg #Różański płk. UB Izaak Fleischfarb #Światło płk. UB Edward Kwasek Wieczna Chwała Bohaterom ! Hańba UB-eckim ścierwom ! #WyklętaPamięć #KomunistyczneZbrodnie buycoffee.to/kasjopea
Kasjopea tweet media
Polski
33
108
178
1.9K
Obi Kenobi
Obi Kenobi@KenobiObi75356·
🇵🇱 🇺🇦 Do: @donaldtusk | @ZelenskyyUa| @sikorskiradek | @andrii_sybiha Polacy muszą zrozumieć, że prawie nikt w narodzie ukraińskim nie wie o rzezi wołyńskiej, a tym bardziej o jej skali i okrucieństwie. Dla większości Ukraińców jest to temat praktycznie nieobecny w edukacji i debacie publicznej. Muszą również wiedzieć, że wielu Ukraińców ratowało Polaków podczas tych wydarzeń, ryzykując własnym życiem i zdrowiem. Część z nich zapłaciła za tę pomoc najwyższą cenę. Musimy też pamiętać, że nasza wspólna historia jest bardzo trudna. My również mamy swoje grzechy wobec Ukraińców. W II Rzeczypospolitej dochodziło do napięć narodowościowych, ograniczania części praw mniejszości ukraińskiej oraz działań, które pozostawiły wśród wielu Ukraińców poczucie krzywdy. W 1920 roku generał Symon Petlura walczył u boku Polaków przeciwko bolszewikom. Rok później podpisanie pokoju ryskiego było haniebną zdradą Ukrainy i porzuceniem sprawy jej niepodległości. Nie oczekujmy, że Ukraińcy będą dziś, żyjąc w piekle wojny i każdego dnia walcząc o przetrwanie swojego państwa, uczyć się historii rzezi wołyńskiej. To trudny i bolesny temat, ale dla narodu walczącego o przetrwanie priorytetem są dziś bezpieczeństwo, wolność i życie. Ukraińcy natomiast muszą zrozumieć, że rzeź wołyńska była bezprecedensową i nieludzką zbrodnią na ludności cywilnej. Jej skala i okrucieństwo do dziś budzą grozę. Liczba ofiar była niemal stukrotnie większa niż liczba ofiar zbrodni popełnionych w Buczy i Irpieniu. Jestem przekonany, że żaden ukraiński żołnierz, w pełni świadomy tego, co wydarzyło się na Wołyniu, nie chciałby mieć za patronów osób odpowiedzialnych za takie zbrodnie. Ukraińcy powinni również wiedzieć, że prawie wszyscy Polacy znają historię Wołynia, a mimo to w lutym 2022 roku otworzyli swoje domy dla uciekających przed wojną Ukraińców i przyjęli ich jak braci. Prawie nikt w Polsce nie obwinia współczesnych Ukraińców za zbrodnie ich pradziadków. Jedyne, czego Polacy oczekują, to godny pochówek ofiar, szacunek oraz pamięć o pomordowanych. Zapominanie o tym daje paliwo rosyjskiej propagandzie i agenturze zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Właśnie obserwujemy to w ostatnich dniach, gdy tragiczna historia jest wykorzystywana do skłócania dwóch narodów, których współpraca leży w żywotnym interesie zarówno Polski, jak i Ukrainy. Budujmy przyszłość na tym, co było najlepsze w historii naszych narodów: na wspólnej walce o wolność, na ogromnej pomocy udzielonej Ukrainie przez Polaków po lutym 2022 roku oraz na pamięci o sprawiedliwych Ukraińcach, którzy ratowali Polaków podczas rzezi wołyńskiej. Polska jest dla Ukrainy mostem na Zachód. Ukraina jest dla Polski tarczą na Wschodzie. Jakikolwiek konflikt pomiędzy Polską a Ukrainą jest powodem do radości na Kremlu i służy interesom rosyjskiej propagandy. Budujmy lepszą przyszłość dla naszych dzieci i wnuków – zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Przyjaźń i dobre relacje pomiędzy Polską a Ukrainą oznaczają rozwój, bezpieczeństwo i dobrobyt dla obu narodów. Uważam, że pomnik poświęcony Ukraińcom ratującym Polaków przed rzezią wołyńską powinien bezwzględnie powstać – im szybciej, tym lepiej. Поляки повинні зрозуміти, що майже ніхто в українському народі не знає про Волинську трагедію, а тим більше про її масштаб і жорстокість. Для більшості українців ця тема практично відсутня в освіті та суспільній дискусії. Водночас вони повинні знати, що багато українців рятували поляків під час цих подій, ризикуючи власним життям і здоров’ям. Частина з них заплатила за це найвищу ціну. Ми також повинні пам’ятати, що наша спільна історія є дуже складною. Ми теж маємо свої провини перед українцями. У міжвоєнній Польщі існували національні конфлікти, обмеження прав української меншини та дії, які залишили в багатьох українців відчуття несправедливості. У 1920 році генерал Симон Петлюра воював пліч-о-пліч із поляками проти більшовиків. Роком пізніше підписання Ризького миру стало ганебною зрадою України та відмовою від боротьби за її незалежність. Не варто очікувати, що українці сьогодні, живучи в пеклі війни та щодня борючись за виживання своєї держави, будуть вивчати історію Волинської трагедії. Це важка і болюча тема, але для народу, який бореться за виживання, сьогодні найважливішими є безпека, свобода та життя. Українці, своєю чергою, повинні зрозуміти, що Волинська трагедія була безпрецедентним і нелюдським злочином проти цивільного населення. Її масштаб і жорстокість досі викликають жах. Кількість жертв була майже у сто разів більшою, ніж кількість жертв злочинів, скоєних у Бучі та Ірпені. Я переконаний, що жоден український військовий, який повністю усвідомлює те, що сталося на Волині, не хотів би мати покровителями людей, відповідальних за такі злочини. Українці також повинні знати, що майже всі поляки знають історію Волині. Попри це, у лютому 2022 року вони відкрили свої домівки для українців, які тікали від війни, і прийняли їх як братів. Майже ніхто в Польщі не звинувачує сучасних українців у злочинах їхніх прадідів. Єдине, чого очікують поляки, — це гідного поховання жертв, поваги та пам’яті про загиблих. Забуття цього дає поживу російській пропаганді та агентурі як у Польщі, так і в Україні. Саме це ми спостерігаємо останніми днями, коли трагічна історія використовується для того, щоб посварити два народи, співпраця між якими життєво важлива як для Польщі, так і для України. Будуймо майбутнє на найкращих сторінках історії наших народів: на спільній боротьбі за свободу, на величезній допомозі, яку поляки надали Україні після лютого 2022 року, а також на пам’яті про справедливих українців, які рятували поляків під час Волинської трагедії. Польща є для України мостом на Захід. Україна є для Польщі щитом на Сході. Будь-який конфлікт між Польщею та Україною є приводом для радості в Кремлі та служить інтересам російської пропаганди. Будуймо краще майбутнє для наших дітей та онуків — як у Польщі, так і в Україні. Дружба та добрі відносини між Польщею й Україною означають розвиток, безпеку та добробут для обох народів. Я вважаю, що пам’ятник українцям, які рятували поляків від Волинської трагедії, повинен неодмінно постати — чим швидше, тим краще.
Karolina Romanowska@KarolaAdamiec

🇵🇱🇺🇦 Nie wszyscy odwrócili się w czasie zła. Byli Ukraińcy, którzy ryzykując własne życie ratowali Polaków z rąk UPA podczas Rzezi Wołyńskiej. Czas oddać im należny hołd. Popieram budowę Pomnika Sprawiedliwych Ukraińców w centrum Warszawy – miejsca pamięci o tych, którzy w czasach nienawiści zachowali człowieczeństwo. 🕊️ Podpisz petycję: petycjeonline.com/petycja_do_pre… #Prawda #Pamięć #Wołyń #RzeźWołyńska #PomnikSprawiedliwych #Polska #Ukraina #Pojednanie

Polski
49
187
404
30.6K
Paweł
Paweł@FatherOfMan·
@KenobiObi75356 Dlatego 90% popiera decyzję Żeleńskiego o nadaniu nazwy upa tej jednostce. Bajaj dalej.
Polski
0
0
0
1
Obi Kenobi
Obi Kenobi@KenobiObi75356·
Kochani, 99% Ukraińców nie ma bladego pojęcia o Wołyniu. Ci sami Ukraińcy nie mają nic wspólnego z grą polityczną po ukraińskiej i polskiej stronie. To ludzie, którzy uciekając przed piekłem wojny znaleźli bezpieczną przystań w Polsce. Uczciwie pracują, płacą podatki. Dajmy odpór putlerowskim zwyrodnialcom z polskiej patoprawicy! „Przytulmy” ich, bądźmy dla nich mili! Zalejmy internet tą grafiką! Walczmy z nazistowskim gównem rozpowszechnianym przez pisowców, konfederatów i naćpanów, celowo z małej litery! RT+♥️
Obi Kenobi tweet media
Obi Kenobi@KenobiObi75356

🇵🇱 🇺🇦 Do: @donaldtusk | @ZelenskyyUa| @sikorskiradek | @andrii_sybiha Polacy muszą zrozumieć, że prawie nikt w narodzie ukraińskim nie wie o rzezi wołyńskiej, a tym bardziej o jej skali i okrucieństwie. Dla większości Ukraińców jest to temat praktycznie nieobecny w edukacji i debacie publicznej. Muszą również wiedzieć, że wielu Ukraińców ratowało Polaków podczas tych wydarzeń, ryzykując własnym życiem i zdrowiem. Część z nich zapłaciła za tę pomoc najwyższą cenę. Musimy też pamiętać, że nasza wspólna historia jest bardzo trudna. My również mamy swoje grzechy wobec Ukraińców. W II Rzeczypospolitej dochodziło do napięć narodowościowych, ograniczania części praw mniejszości ukraińskiej oraz działań, które pozostawiły wśród wielu Ukraińców poczucie krzywdy. W 1920 roku generał Symon Petlura walczył u boku Polaków przeciwko bolszewikom. Rok później podpisanie pokoju ryskiego było haniebną zdradą Ukrainy i porzuceniem sprawy jej niepodległości. Nie oczekujmy, że Ukraińcy będą dziś, żyjąc w piekle wojny i każdego dnia walcząc o przetrwanie swojego państwa, uczyć się historii rzezi wołyńskiej. To trudny i bolesny temat, ale dla narodu walczącego o przetrwanie priorytetem są dziś bezpieczeństwo, wolność i życie. Ukraińcy natomiast muszą zrozumieć, że rzeź wołyńska była bezprecedensową i nieludzką zbrodnią na ludności cywilnej. Jej skala i okrucieństwo do dziś budzą grozę. Liczba ofiar była niemal stukrotnie większa niż liczba ofiar zbrodni popełnionych w Buczy i Irpieniu. Jestem przekonany, że żaden ukraiński żołnierz, w pełni świadomy tego, co wydarzyło się na Wołyniu, nie chciałby mieć za patronów osób odpowiedzialnych za takie zbrodnie. Ukraińcy powinni również wiedzieć, że prawie wszyscy Polacy znają historię Wołynia, a mimo to w lutym 2022 roku otworzyli swoje domy dla uciekających przed wojną Ukraińców i przyjęli ich jak braci. Prawie nikt w Polsce nie obwinia współczesnych Ukraińców za zbrodnie ich pradziadków. Jedyne, czego Polacy oczekują, to godny pochówek ofiar, szacunek oraz pamięć o pomordowanych. Zapominanie o tym daje paliwo rosyjskiej propagandzie i agenturze zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Właśnie obserwujemy to w ostatnich dniach, gdy tragiczna historia jest wykorzystywana do skłócania dwóch narodów, których współpraca leży w żywotnym interesie zarówno Polski, jak i Ukrainy. Budujmy przyszłość na tym, co było najlepsze w historii naszych narodów: na wspólnej walce o wolność, na ogromnej pomocy udzielonej Ukrainie przez Polaków po lutym 2022 roku oraz na pamięci o sprawiedliwych Ukraińcach, którzy ratowali Polaków podczas rzezi wołyńskiej. Polska jest dla Ukrainy mostem na Zachód. Ukraina jest dla Polski tarczą na Wschodzie. Jakikolwiek konflikt pomiędzy Polską a Ukrainą jest powodem do radości na Kremlu i służy interesom rosyjskiej propagandy. Budujmy lepszą przyszłość dla naszych dzieci i wnuków – zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Przyjaźń i dobre relacje pomiędzy Polską a Ukrainą oznaczają rozwój, bezpieczeństwo i dobrobyt dla obu narodów. Uważam, że pomnik poświęcony Ukraińcom ratującym Polaków przed rzezią wołyńską powinien bezwzględnie powstać – im szybciej, tym lepiej. Поляки повинні зрозуміти, що майже ніхто в українському народі не знає про Волинську трагедію, а тим більше про її масштаб і жорстокість. Для більшості українців ця тема практично відсутня в освіті та суспільній дискусії. Водночас вони повинні знати, що багато українців рятували поляків під час цих подій, ризикуючи власним життям і здоров’ям. Частина з них заплатила за це найвищу ціну. Ми також повинні пам’ятати, що наша спільна історія є дуже складною. Ми теж маємо свої провини перед українцями. У міжвоєнній Польщі існували національні конфлікти, обмеження прав української меншини та дії, які залишили в багатьох українців відчуття несправедливості. У 1920 році генерал Симон Петлюра воював пліч-о-пліч із поляками проти більшовиків. Роком пізніше підписання Ризького миру стало ганебною зрадою України та відмовою від боротьби за її незалежність. Не варто очікувати, що українці сьогодні, живучи в пеклі війни та щодня борючись за виживання своєї держави, будуть вивчати історію Волинської трагедії. Це важка і болюча тема, але для народу, який бореться за виживання, сьогодні найважливішими є безпека, свобода та життя. Українці, своєю чергою, повинні зрозуміти, що Волинська трагедія була безпрецедентним і нелюдським злочином проти цивільного населення. Її масштаб і жорстокість досі викликають жах. Кількість жертв була майже у сто разів більшою, ніж кількість жертв злочинів, скоєних у Бучі та Ірпені. Я переконаний, що жоден український військовий, який повністю усвідомлює те, що сталося на Волині, не хотів би мати покровителями людей, відповідальних за такі злочини. Українці також повинні знати, що майже всі поляки знають історію Волині. Попри це, у лютому 2022 року вони відкрили свої домівки для українців, які тікали від війни, і прийняли їх як братів. Майже ніхто в Польщі не звинувачує сучасних українців у злочинах їхніх прадідів. Єдине, чого очікують поляки, — це гідного поховання жертв, поваги та пам’яті про загиблих. Забуття цього дає поживу російській пропаганді та агентурі як у Польщі, так і в Україні. Саме це ми спостерігаємо останніми днями, коли трагічна історія використовується для того, щоб посварити два народи, співпраця між якими життєво важлива як для Польщі, так і для України. Будуймо майбутнє на найкращих сторінках історії наших народів: на спільній боротьбі за свободу, на величезній допомозі, яку поляки надали Україні після лютого 2022 року, а також на пам’яті про справедливих українців, які рятували поляків під час Волинської трагедії. Польща є для України мостом на Захід. Україна є для Польщі щитом на Сході. Будь-який конфлікт між Польщею та Україною є приводом для радості в Кремлі та служить інтересам російської пропаганди. Будуймо краще майбутнє для наших дітей та онуків — як у Польщі, так і в Україні. Дружба та добрі відносини між Польщею й Україною означають розвиток, безпеку та добробут для обох народів. Я вважаю, що пам’ятник українцям, які рятували поляків від Волинської трагедії, повинен неодмінно постати — чим швидше, тим краще.

Polski
188
225
580
10.6K
Tomek Niewęgłowski
Tomek Niewęgłowski@tomek525·
"Czy Polacy są teraz gotowi na wojnę z Ukraińcami❓ Czy Polacy są gotowi na to, że w ich miasta polecą ukraińskie drony❓ Czy Polacy są gotowi na śmierć swoich ludzi⁉️ My nie będziemy się cofać. Nie radziłbym przekraczać granicy" Jurij Syrotjuk "Mamaj"
Polski
213
314
742
24.4K
Paweł 已转推
Marcin Rola 🇵🇱
Marcin Rola 🇵🇱@MarcinRola89·
Grzegorz Braun BARDZO MOCNO ws. Swojej fałszywej oskarżycielki Gudzińskiej-Adamczyk, która boi się stanąć przed Sądem?! Agresorka z Sejmu zostanie doprowadzona siłą i skazana za fałszywe zeznania?!🚨🇵🇱🚨 UDOSTĘPNIJ! NIECH NIESIE SIĘ DALEJ!
Polski
8
180
530
6K
Paweł
Paweł@FatherOfMan·
@ekonomat_pl Dlaczego jeszcze nie ma hiszpańskich autobusów oferujących braciom z Ukrainy wikt i opierunek w Hiszpanii?
Polski
0
0
0
26
Ekonomat
Ekonomat@ekonomat_pl·
Nie chcecie Ukraińców? No i fajnie, Hiszpania ich wszystkich przyjmie, bo Hiszpanie są świetni, a Polacy niech sobie plują w brodę - mówi Ukrainiec, który jeszcze nie wyjechał z Warszawy🤷‍♀️
Polski
360
131
871
23.1K
Paweł
Paweł@FatherOfMan·
@J_Lewandowski Jakby pan nie sprzedał swego czasu sporej części polskiej gospodarki za grosze to byśmy nie musieli liczyć na kredyty i dotacje.
Polski
0
0
2
16
Janusz Lewandowski
Janusz Lewandowski@J_Lewandowski·
Dziś cała ekspresówka S6 (Trasa Kaszubska) otwarta. 390 km pokonamy na trasie Trojmiasto- Słupsk - Koszalin- Szczecin w 3,5 zamiast 5 do 6 h. Bez funduszy UE niemożliwe, jak i cała modernizacja infrastruktury, co podziwiają obcokrajowcy, a powinno dotrzeć do głupków od polexitu.
Janusz Lewandowski tweet media
Polski
257
196
842
17.2K
Paweł
Paweł@FatherOfMan·
@K_Smiszek Wie pan ściskając pańską rękę można się poczuć jak prącie pańskiego partnera więc nie dziwię się.
Polski
0
0
0
10
Paweł
Paweł@FatherOfMan·
@jakubwiech Jak pana właściciele przestaną manipulować pogodą może wtedy się przekonamy.
Paweł tweet mediaPaweł tweet mediaPaweł tweet mediaPaweł tweet media
Polski
0
0
0
8
Jakub Wiech
Jakub Wiech@jakubwiech·
Pytanie do osób, które patrzą sobie na obecne temperatury w Europie i mówią: wszystko jest spoko. Co by Was przekonało, że z klimatem dzieje się coś złego i trzeba podjąć działania w tej sprawie?
Jakub Wiech tweet media
Polski
1.6K
50
1.3K
199.8K
Paweł
Paweł@FatherOfMan·
@work_globa4549 @GoniecPL Nie są. To prowokacja taka sama jak te wpisy o cichych i grzecznych Ukraińcach i najebanych awanturujących się Polakach.
Polski
0
0
0
2
Goniec.pl
Goniec.pl@GoniecPL·
‼️"Ty k*rwo ukraińska, zaraz ci łeb rozj*bie". Wulgarny, agresywny mężczyzna groził ukraińskiej kasjerce z Żabki. Przerażona kobieta z trudem łapała oddech.
Polski
268
119
1.4K
252.7K
Paweł
Paweł@FatherOfMan·
@LukaszKohut Ciekawe czy będzie pan tak protestował jak za chwilę unia wróci do normalnych stosunków z Rosją. Ale wtedy to będzie na pewno uzasadnione.
Polski
0
0
0
11
Łukasz Kohut 🇪🇺
Łukasz Kohut 🇪🇺@LukaszKohut·
Mentzen: „jeżeli po II Wojnie Światowej wróciliśmy do handlu z 🇩🇪 Niemcami, to nie widzę powodu, żeby zaraz po wojnie nie wrócić do handlu z 🇷🇺 Rosją.” Konfederacja as usual. Z Rosją.
Polski
533
88
667
40.7K
Paweł 已转推
Marcin Rola 🇵🇱
Marcin Rola 🇵🇱@MarcinRola89·
PILNE! "Nowe zarzuty dla Konrada D. z fundacji walczącej z rasizmem. Chodzi o ponad 1,65 mln zł. Białostocka prokuratura przedstawiła Konradowi D., prezesowi Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, nowe zarzuty dotyczące przywłaszczenia ponad 1,65 mln zł. Za oszustwa prawomocnie skazany jest już twórca OMZRiK – Rafał Gaweł. Mężczyzna poszukiwany jest listem gończym" - informuje Paweł Figurski z KANAŁU ZERO. UDOSTĘPNIJ! NIECH NIESIE SIĘ DALEJ!
Marcin Rola 🇵🇱 tweet media
Polski
6
23
71
1.4K
Paweł 已转推
Dawid Mysior
Dawid Mysior@dawidmysior·
Moi Drodzy, Kto życzliwy i ma siłę, proszę pomodlić się o moje zdrowie. Bardzo przepraszam za niestabilne działanie mojego kanału w ostatnich tygodniach. Jak Pan Bóg pozwoli ustabilizować zdrowie, ja ustabilizuję pracę na kanale. Z Panem Bogiem, Dawid Mysior
Polski
65
64
911
12.1K
Paweł
Paweł@FatherOfMan·
@JacynaWitt Kolejny post mający na celu polaryzację i ukazanie Polaka jako tępego napakowanego troglodyty i Ukraińca, spokojnego kipiącego mądrością od stóp do głów intelektualisty. Szok że ktoś w takie bajki wierzy. Brakuje w tej opowieści tylko kuzyna czytającego książkę.
Polski
0
0
1
17
M Jacyna-Witt
M Jacyna-Witt@JacynaWitt·
Aquapark w Szczecinie. Basen i plaża zewnętrzna. Trzech napakowanych młodych facetów i jedna młoda kobieta. Polacy. Rozkładają się na leżakach i włączają kolumny z dudniącymi basami muzyką, ryczą a nie mówią. Leci piosenka "Sandra Seba i bas" jeb jeb jeb... Obok dwie matki z dzieciakami. Ukrainki. Ciche, grzeczne, uśmiechnięta, dzieci też. W którym towarzystwie chciałbyś spędzić pozostałe dwie godziny za które zapłaciłeś na tej plaży?
Polski
188
8
176
47.9K
Paweł 已转推
Kasjopea
Kasjopea@AnitaSchelde·
Tak szczerze mówiąc biorąc pod uwagę wielkość mojej Pracy u Podstaw dotyczącej Historii Żydów...to ja spokojnie mogę być uważana za Żydówkę 😉. Ot taka mała dygresja. A teraz do rzeczy ⬇️ Co łączyło Warschauer Ghetto z Litzmannstadt Ghetto ❓ Nigdzie nie pytajcie ! Jedni nie odpowiedzą bo nie wiedzą a drudzy wiedzą ale się boją i też nie odpowiedzą ! Czyli co w takim wypadku ? Czyli jak zawsze : Siłaczka ✌️ ! Najpierw cytat beneficjentki milionowych grantów czyli prof. Barbary Engelking : "Historycy do pewnego momentu nie uznawali relacji Ocalonych za świadectwa historyczne. Uważano, że są one zbyt obciążone emocjami, zbyt osobiste i w związku z tym na ich podstawie nie opiszemy doświadczenia Holokaustu. I to był błąd". Jeżeli to był błąd, to proszę bardzo, relacja ocalonej przez Polaków, Śp. Zosi Goldberg : "Niestety, wśród Żydów było wielu zdrajców, którzy utworzyli tajną policję współpracującą z Gestapo. Z radością mogę powiedzieć, że żaden z nich nie pochodził z Warszawy. Wszyscy pochodzili z Łodzi, którą Niemcy nazywali Litzmannstadt. Wszyscy byli przedstawicielami inteligencji – lekarzami, inżynierami, policjantami – żaden z nich nie był niewykształcony ani nie pochodził z niższych warstw społecznych. Wszyscy byli profesjonalistami – i obrzydliwie podłymi ludźmi. Baliśmy się ich jak ognia. Ich siedziba znajdowała się na tej samej ulicy co kawiarnia „Sztuka”, ale po drugiej stronie. Było to żydowskie Gestapo przeciwko Żydom" Źródło : Hilton Obenziger - "Running Through Fire: How I Survived the Holocaust" by Zosia Goldberg. Sprawy ORGANIZACYJNE ⬇️ Ja wiem, że nadchodzi pogodowy KOSZMAR ale mimo to, Szkoła musi perfekcyjnie działać. Dlatego bardzo proszę o RT i komentarze. I jeszcze jedno > ponieważ od kilku dni wsparcie wyraźnie się zmniejszyło, dlatego bardzo proszę o większą mobilizację bo Niewygodna Prawda musi nie tylko trwać ale przede wszystkim : skutecznie kwitnąć i się rozwijać. Dziękuję. buycoffee.to/kasjopea
Kasjopea tweet media
Polski
70
247
452
4.1K
Paweł
Paweł@FatherOfMan·
@maciejczuk90 Na stacji zapewne jest monitoring i wszystko można wyjaśnić. Tylko po co. Zapewne był to cygański przekręt w wersji ukraińskiej.
Polski
0
0
0
31
Tomasz Maciejczuk
Tomasz Maciejczuk@maciejczuk90·
Napaść na Ukraińców w Pradze była napaścią na tle narodowościowym czy może Ukraińcy znowu kłamliwie zasłaniają się "rasizmem" i "szowinizmem"? Na stacji Orlen w Pradze doszło do konfliktu między pracownikami stacji a klientami, który zakończył się bójką. O incydencie opowiedział w mediach społecznościowych ojciec jednej z uczestniczek, twierdząc, że jego córka została zaatakowana dlatego, że jest Ukrainką. Według mężczyzny wszystko zaczęło się od tego, że klientce wydano resztę o 300 koron mniej. Gdy próbowała to wyjaśnić, pracownik stacji kazał im spadać i nazwał „zasranymi Ukraińcami”. Po czym pracownicy stacji próbowali wyrzucić klientów i zaatakowali ich. Orlen oświadczyła, że opis wydarzeń w mediach społecznościowych jest „istotnie zniekształcony”. Według firmy doszło do konfliktu między grupą klientów a personelem, w który następnie ingerowała ochrona. W rezultacie ucierpiała jedna z pracownic stacji — potrzebowała pomocy medycznej. Policja w Pradze potwierdziła, że słowna sprzeczka między pracownikami stacji a grupą klientów-cudzoziemców przerodziła się we wzajemne fizyczne starcie. Policjanci na razie nie znaleźli jednak potwierdzenia wersji o ataku na tle nienawiści narodowej.
Tomasz Maciejczuk tweet media
Polski
97
26
279
31.6K