LongSadDecember
116 posts


@HelvisPriestley W zasadzie nie trzeba już nic robić, wystarczy niech dalej robią swój "damage control".
Polski

A więc tak: Stanowski totalnie stracił nosa do żrących tematów i dał się wydymać tej sepleniącej, łysej pale jak jakiś naiwny frajer! Myślał, że ma polityczne złoto, które wywróci Polskę do góry nogami na rok przed wyborami, a tu dostał w ryj zeznaniami jakiegoś jebanego szpitalnego psychola o zerowej (sic!), kurwa, wiarygodności!
Krzysio za bardzo poczuł się nieomylnym guru dla tych mew z Brighton, które liżą mu dupę z każdej łyżki, a tu nagle ten łysy faflun z WP poślizgnął go po bandzie jak tanią dziwkę. Guru do dupy, temat do dupy, nos do dupy – legenda upadła, chłopie!
👋🏻💩

Polski

@95Lodomir @Morgenstern616 Dokładnie, ma być spokój, cisza i chwalenie rządu
Polski

@Morgenstern616 Wiarygodność upadła bo co? Wyszła afera która uderza w ludzi którym o każdej porze dnia i nocy usilnie próbujesz wejść w dupę? XD
Polski

@magdazwarmii Najważniejsze jest wytłumaczyć sobie samemu, że wszytko jest ok. A za półtora roku płacz, że głupi Naród wybrał złą władzę
Polski

Mam wrażenie, że część komentatorów nie rozumie, dlaczego afera ze Szpitalem Południowym nie wywołała politycznego trzęsienia ziemi, jakiego wielu oczekiwało.
Oczywiście znaczenie ma reakcja. Osoba zamieszana w sprawę straciła stanowisko, została wyrzucona z partii, sprawa trafiła do odpowiednich instytucji.
Ale jest też drugi powód.
W psychologii funkcjonują pojęcia habituacji i desensytyzacji, a w naukach o polityce mówi się czasem o inflacji skandalu. Jeśli przez lata serwuje się ludziom coraz mocniejsze bodźce, to w końcu przestają reagować tak jak kiedyś.
I właśnie to, moim zdaniem, wydarzyło się w Polsce. Paradoksalnie PiS sam ukręcił na siebie ten bat.
Po latach afer, komisji, nagrań, nepotyzmu, historii obyczajowych, finansowych i takich, przy których scenarzysta House of Cards uznałby, że przesadził, słowo „afera” zwyczajnie się zużyło.
Społeczny próg oburzenia został podniesiony tak wysoko, że dziś wielu ludzi nie pyta już, czy coś jest skandalem. Pyta raczej, czy to naprawdę jest wszystko.
I mam wrażenie, że tego nie przewidziano. Można sprawić, że Słowik zaśpiewa, można urządzić wokół sprawy medialny festiwal, można przez tydzień grzać temat od rana do nocy. Problem polega na tym, że walczy się już nie z jedną aferą, tylko ze skutkami wieloletniej inflacji afer.
To nie jest zdrowe dla demokracji. Nadużycia powinny oburzać niezależnie od tego, kto ich dokonuje.
A osobną kwestią jest ochrona zdrowia. Oczywiście nie powinno być tak, że znajomości mogą komukolwiek ułatwiać dostęp do leczenia. Problem polega na tym, że od lat wiadomo, jak głębokich zmian wymaga ten system, ale żaden rząd nie chce zapłacić politycznej ceny za naprawdę poważną reformę.
I to jest problem znacznie większy niż ta jedna afera.
Polski

Widzę, że Kanał Ziobro próbuje dziś wprowadzić damage control i cała redakcja rzucona jest na front obrony słuszności sygnalisty oraz ratowania twarzy Nawrockiemu po kryzysie orderowym. Pinkwarty, Bojki, Słowiki i reszta redakcji pracują w niedzielę jak pojebani. Mam nadzieję, że zakolakow im jakieś nadgodziny odpali 💳🤭
Polski

@K_Smiszek przypominam, że wojna za kilka miesięcy, a w zasadzie już trochę czasu minęło, więc pewnie już za miesiąc
Polski

@S___0___L___O Jeśli fakty są przeciwko, tym gorzej dla faktów. Cynik albo debil który potrafi tylko wkleić obrazek
Polski

@PaniNaSzpilkach Jezu, to teraz trzeba będzie coś napisać od siebie? No to koniec akcji rychły
Polski

Do Rzeczy, wPolityce i Resspublika z radością ogłosiły:
SIEĆ GIERTYCHA MA KŁOPOTY. MUSK NIE ODPUSZCZA.😡
W nocy z 21 na 22 czerwca X usunął dużą liczbę kont powiązanych z #SnaW.
Powód? Masowe wrzucanie identycznych lub bardzo podobnych treści z wielu kont jednocześnie.
Dlaczego u nich coś takiego się nie zdarza?
Bo Elon zrobił z X swoją prawicową tubę. Gra nie jest równa, a algorytm faworyzuje prawicę- Musk chroni swoich.
Czego absolutnie nie robić od teraz:
• Nie wrzucajcie gotowych tekstów masowo
• Nie organizujcie akcji „wszyscy wrzućcie to samo”
• Nie udostępniajcie w kółko tych samych postów bez własnego komentarza
• Zero automatyzacji
Jak działać skutecznie:
• Piszcie własnymi słowami
• Zawsze dodawajcie osobisty komentarz.
MYŚLĄ, ŻE ZAMKNĄ NAM USTA.
NIEDOCZEKANIE. 💪🇵🇱
Dostosowujemy taktykę i wracamy jeszcze silniejsi. Im bardziej próbują nas ograniczać, tym bardziej kreatywni i głośni się staniemy.
Prawdy nie da się schować pod dywan.
💪🇵🇱
#SnaW #SilniRazem #Giertych @GiertychRoman

Polski

🙏🏼 @AdamPawelPalka wczoraj
zainspirował mnie do poznania historii Bandery.
Wielu kojarzy go wyłącznie z rzezią wołyńską.
Mało kto jednak wie, że w 1943 roku, gdy UPA dokonywała masakr na Polakach (dziesiątki tysięcy ofiar), Bandera siedział w niemieckim obozie koncentracyjnym Sachsenhausen. Został tam wsadzony przez Niemców po proklamowaniu niepodległości Ukrainy we Lwowie w 1941.
Bohater dla jednych bo walczył z Rosją i po części z Niemcami, a inspirator ludobójstwa dla drugich.
Historia jest bardziej skomplikowana niż memy.
Historia to przeszłość, ale
Nie możemy iść do przodu cały czas w roli ofiar. Czas na przyszłość🇵🇱
Polski

@Izabell83031842 A potem będziesz pierwsza krzyczeć że ujawnił poufne dane medyczne
Polski

Słowik obiecuje, że przedstawi listę polityków, którzy korzystali z „saloniku VIP” w Szpitalu Południowym. Czy już wiadomo, który polityk korzystał, ktoś, coś? Bo wiadomo na pewno, że z „saloniku VIP” tyle, że w szpitalu w Otwocku korzystał Kaczyński. Ponoć zajechały samochody Kaczyńskiego od tyłu, ordynator wyszedł na przeciw i zaprosił do specjalnego, vipowskiego pokoju 1 - osobowego, gdzie potem zasłaniano okna, żeby nikt się nie dowiedział jaka znakomitość jest tam leczona a w dokumentach wpisano Kaczyńskiego jako pacjent XYZ, żeby nie narażać osobistości na indagacje wścibskich dziennikarzy.
Polski

@Izabell83031842 @JacekKK78 Wołoskiej, Pani raczej nie z Warszawy?....
Polski

@JacekKK78 Bardzo proszę, w 2013 r Tusk trafił wprost z boiska do szpitala MSWiA na Wołowskiej medonet.pl/zdrowie/zdrowi…


Polski

@EmiSnaw9664 @AdamPawelPalka No ale pszywucom OUN-b od bandery on tesz był odpowiedzialny za 180 zamachów terorystycznych w 2 rp i właśnie on stworzył ideologię to tak jak chitler
Polski

@ObserwatorXY @Arlukowicz Kidawą wydała oświadczenie. Sądząc po prawdomówności Trzaskowskiego i Arłukowicza w tej sprawie, to oświadczenie również jest stekiem kłamstw
Polski

.@Arlukowicz: "Panowie, zero strachu, jak jesteście tacy pewni swojej wiedzy: kwity na stół! Nie opowiadajcie o tajemniczej liście polityków PO, tylko lista na stół: co było w saloniku, jakie mebelki, skórzane czy futrzane, telewizorek, whisky było czy wódeczka, opowiadajcie!".
_____
No nie da się nie parsknąć, poczucie humoru jest! 😂
Polski

@Morgenstern616 Arłukowicz kłamie, Trzaskowski kłamie, zaraz się okaże że w będąc w szoku również Kidawa skłamała.
Polski

@Telma66016705 @J74Jacek Dokaldnie tak, czego nie rozumiesz? 😀
Polski

@ZelenskyyUa Mr. President @ZelenskyyUa, as a Pole I feel ashamed for the turn of the events and the decision made by Polish President. Ukrainians are the heros, bravely fighting with the barbaric hordes from the east. You deserve all the respect and full support. Slava Ukrainie!
English

We and the Poles cannot be anything but partners and friends because we are neighbors. Hatred within society will only boost certain political ratings. This is a political struggle that could end in very dangerous escalation. Political dividends must not be gained from hatred.
We are defending Poland and Europe right now. Our warriors are dying. Our servicemembers choose a heroic name for their unit themselves, and as President and Supreme Commander-in-Chief, I must support them. Karol said, “You must revoke the decree.”
Beyond these historical issues, which, by the way, we discuss openly, there must also be respect for the present, for our army, and for the future. Without Ukraine, no one will be able to defend Poland. It is simply impossible. If there is no Ukraine, there will be no secure Poland either.
From an interview for the United News telethon. (5/5)

English














