Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie.

18.3K posts

Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. banner
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie.

Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie.

@Redbad

Jak zachować sens, wspólnotę i kulturę w świecie, który coraz szybciej siebie zapomina? Kawa? https://t.co/hY1oJsdZ1O Zdrowie? : https://t.co/6TKtG1K9h0

Warsaw 加入时间 Haziran 2009
3.2K 关注42K 粉丝
Aleksander Twardowski
Aleksander Twardowski@OloCzarny·
Ale jestem dumny! Mój syn, w trzeciej klasie liceum plastycznego, ma swoje pierwsze w życiu świadectwo z paskiem. Napisałem na TT wiele wpisów o tym, że ten pasek nie świadczy o człowieku, a jego brak nie może być powodem do dyskryminacji. I wszystko to podtrzymuje. Ale Franek ten pasek zawdzięcza między innymi temu, że ma szóstki z przedmiotów artystycznych - z historii sztuki, z rzeźby, ze specjalności artystycznej, piątki z rysunku, malarstwa, fotografii. Co to oznacza? Że znalazł w życiu pasję, przestrzeń artystyczną, którą kocha, która go interesuje, w której sie czuje dobrze i odnosi sukcesy. To ważniejsze, niż oceny. I to jest największą radość u rodzica, wiedzieć, że dziecko sobie ten obszar zainteresowania znalazło. Ściskajcie dziś Wasze dzieci, gratulujcie im tego, co w tym roku szkolnym zrobili dobrze. Na pewno mają takie obszary, bo każdy ma.
Aleksander Twardowski tweet media
Polski
67
13
743
19.8K
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. 已转推
Paweł Jóźków
Paweł Jóźków@jozkow_pawel·
Są w życiu ważniejsze sprawy, niż praca 🤷
Paweł Jóźków tweet media
Polski
35
706
25K
293.8K
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. 已转推
Olga Srokarczuk
Olga Srokarczuk@WolnaRadio·
Nie zapominajmy o polskim więźniu politycznym, który cierpi na skutek braku wolności słowa w Państwie Tuska. Leszek Kraskowski - pamiętamy. Czy ktoś mógłby wymalować taki mural na ścianie?! To byłaby wielka rzecz! Pytanie posyłam w Polskę!
Olga Srokarczuk tweet media
Polski
30
599
1.5K
7.7K
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. 已转推
Zygfryd Czaban
Zygfryd Czaban@CDzwoni·
Zbliża się lipiec. Koleżanka @katrina1974pl przyjęła piękny awatar. Pomysł dobry, może inni też będą chcieli.
Zygfryd Czaban tweet media
Polski
94
963
3K
25.6K
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. 已转推
Luiza Pieprzyk
Luiza Pieprzyk@LuizaPieprzyk·
⛔️LIST ADWOKATA do Premiera! To trzeba przeczytać! Na profilu zawodowym Linkedin Pan Marek Kowalski z Gdańska - Adwokat | Umowy Gospodarcze | Prawo Spółek | Spory Sądowe - ZAORAŁ TEMAT! Fachowo i w punkt więc cytuję w całości: "Zapomniał wół jak świadkiem był Wczoraj były ordynator Szpitala Południowego w Warszawie, zaraz po tym, gdy odmówił składania zeznań bez udziału adwokata, został werbalnie wychłostany na konferencji prasowej przez rzecznika prokuratury. Cóż, władza przemija, styl pozostaje. Ale miarka się przebrała, kiedy sam premier zakwestionował wiarygodność świadka. Tak się jednak składa, że w procesie karnym żaden polityk nie ma nic do powiedzenia. Natomiast jako adwokat mam prawo – a w tym przypadku nawet obowiązek – zabrać głos, nie tyle w obronie ordynatora, ale w obronie podstawowych standardów. A mowa obrończa czasem wymaga krytyki oskarżyciela. I tak będzie tym razem. Skąd u pana premiera takie przekonanie, że polityk, który kłamie zawodowo – rano, wieczór, we dnie, w nocy – jest właśnie tą osobą, która powinna oceniać wiarygodność świadka? A może to nie problem z własną wiarygodnością, tylko z pamięcią? Wśród stu dyrdymałów na pierwsze sto dni swojej kadencji naobiecywał pan niestworzonych rzeczy, jak choćby obniżenie składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Tej właśnie składki, z której finansowane były wynagrodzenia w Szpitalu Południowym. Obiecywał pan likwidację funduszu kościelnego, ale delegował pan do tego zadania prezesa PeeZeLu. Równie dowcipne jak skuteczne. Obiecywał pan też wyprowadzić Glapińskiego z NBP, ale wyborcy muszą dziś zadowolić się tym, że wyprowadza pan swojego psa na wieczorny spacer. Brawo Ty! 💪🏻 Nie uczestniczył pan w przesłuchaniu, więc nie zna pan wniosków i oświadczeń składanych przez świadka. Co zatem uprawnia pana to formułowania takich ocen? Przesłuchanie w tzw. aferze #AmberGold to jeszcze za mało, żeby występować w roli eksperta. Notabene, dlaczego wtedy korzystał pan z asysty adwokata? Gdybym traktował mój zawód tak samo poważnie jak pan swoich wyborców, mógłbym powiedzieć, że był pan przez to mało wiarygodny. Wszak uczciwi nie mają się czego obawiać. Ale na szczęście w naszej cywilizacji każdy ma prawo do pomocy adwokata. Skoro jednak ogłosił się pan profesorem procedury karnej, to może porozmawiamy też o prawie karnym materialnym? Szybki quiz, jak zakwalifikować niedopełnienie obowiązków przez Prezydenta Warszawy, który – według doniesień prasowych – miał już wcześniej informacje o nieprawidłowościach w Szpitalu Południowym? I jak ocenia pan wiarygodność swojego pupila, który w ciągu jednego dnia kilka razy zmieniał wersje wydarzeń? Prawidłowa odpowiedź to C – „nie trzeba o tym mówić, bo to wcale niepodobna jest”. Mam w pamięci pana występ podczas rady ministrów i dyspozycje dla ministra rolnictwa, żeby Czesław pojechał do swojego resortu i zajął się sprawą (…). Ja również mam taką prośbę, a raczej polecenie służbowe – niech pan jedzie do Kancelaria Prezesa Rady Ministrów i zajmie się tym, za co panu płacę. Ja i 20 mln podatników."
Luiza Pieprzyk tweet media
Polski
65
1.2K
3.1K
42.6K
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. 已转推
Agnieszka Jędrzak
Agnieszka Jędrzak@ajedrzak·
W październiku 1942 r. ten jedenastoletni fotoamator nazwiskiem Zygmunt Ludwiczak zobaczył coś, czego żaden jedenastolatek nie powinien oglądać: egzekucję. Dziesięciu mężczyzn, powieszonych publicznie - dla postrachu - przez niemieckich żandarmów obok stacji kolejowej w Rembertowie. Zygmunt zrobił z ukrycia kilka zdjęć, bo Szare Szeregi, do których należał, obok małego sabotażu, akcji propagandowych i bojowych, dokumentowały także niemieckie zbrodnie. Dwa lata później, 26 czerwca 1944 r., tego trzynastoletniego fotoamatora spotkało coś, co nie powinno spotkać żadnego trzynastolatka: egzekucja. Dziesięciu mężczyzn i chłopców, członków Armii Krajowej i Szarych Szeregów, rozstrzelanych przez niemieckich żandarmów w lasach pod Rembertowem. Zygmunt był najmłodszy, a egzekucja nie była już publiczna: Niemcy przegrywały wojnę, więc żandarmi nie potrzebowali kolejnych świadków swoich zbrodni. Ale coś mi mówi, że niepotrzebnie się martwili i o ile udało im się przeżyć działania wojenne, żaden z nich nie poniósł nigdy kary.
Agnieszka Jędrzak tweet media
Polski
17
303
845
14.2K
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. 已转推
Piotr Stanisław Wielgucki
Sześc lat temu "Jurka" Owsiaka, ale nie bronił, tylko był pełnomocnikiem, proces wygrał bez dopuszczenia oskarżonego do dwóch kluczowych terminów rozprawy, w tym apelacji.
Stanisław Żerko@StZerko

Panie @JacekDubois, tak z ciekawości. Masz Pan opinię "consigliere" ludzi z Platformy, mających najpaskudniejszą opinię. Rozumiem, że Pan ich starasz się wybronić, za potężne pieniądze (wiem, to nie są tanie rzeczy). Ale kiedy Pan ostatni raz bronił zwykłego człowieka?

Polski
2
43
214
6.9K
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. 已转推
Piotr Chmielewski
Piotr Chmielewski@piotr_physic·
Dzień dobry Państwu. Piątek - koniec roku szkolnego. Córki top - jak mawia Zibi z Juventusu. Pisząc dziś do nich wiadomości z gratulacjami, przyłapałem się na tym, że nie używam języka typowego dla dzieci. Pisałem zwrotami przeznaczonymi do starszego "czytelnika" uśmiechając się jednocześnie i będąc dumnym - "przecież one wszystko rozumieją". To chyba najważniejsze co mogę napisać jako Rodzic na koniec roku: szkoła plus wychowanie ma szansę ukształtować wcześniej młodego człowieka. Helenko i Nelciu - być z Was dumnym to mało. Rodzice.
Piotr Chmielewski tweet media
Polski
1
4
34
1.6K
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. 已转推
Piotr Stanisław Wielgucki
Zgłosił się do mnie lekarz i napisał tak: "Panie Piotrze, pan niestety nie ma pojęcia, jak to działa. 40 tys operacji to słaby wynik, jak na ordynatora. Na bloku operacyjnym działają zespoły, a ordynator może się dopisać do każdego z nich i dziennie wyrobić 30 operacji, w których "bierze udział". Jego udział sprowadza się do podpisu na fakturze, a jak jest bardziej "uczciwy", to wpadnie na salę na parę sekund z "dobrą radą". No i milion rocznie, to też żaden rekord, szanujący się ordynator od 2 milionów zaczyna". *treść została zmodyfikowana przeze mnie, żeby lekarz nie został zidentyfikowany.
Polski
62
325
1.8K
94.8K
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. 已转推
NA CZASIE
NA CZASIE@naczasienews·
🇵🇱Sąd w Szczecinie uchylił wyrok z 1947 roku skazujący dziadka aktora Macieja Musiała na 12 lat więzienia, tym samym go uniewinniając. Sąd opierając się na dowodach, zeznaniach i ekspertyzach historyków stwierdził, że akcja zbrojna, za którą został wówczas skazany, odbywała się na rzecz niepodległego bytu Państwa Polskiego. Dziadek aktora był żołnierzem niezłomnym i po zakończeniu II wojny światowej nie złożył broni, a walczył dalej z okupującymi Polskę Sowietami, za co spędził w więzieniu dziewięć lat i przez dziesięciolecia uznawany był za bandytę. Sprawa była niezwykle skomplikowana, bo w czasie pierwotnego śledztwa dziadek aktora musiał wyprzeć się działania na zlecenie Polskiego Państwa Podziemnego, by uniknąć kary śmierci. Aby go dziś uniewinnić, trzeba było udowodnić, że akcja faktycznie była prowadzona na rzecz podziemia niepodległościowego, do czego posłużyły świadectwa różnych osób oraz dokumenty sprzed kilkudziesięciu lat odnalezione przez IPN zarówno w Polsce, jak i na Litwie. Decyzja zapadła trzy lata po śmierci dziadka, który niemal całe życie nosił piętno wyroku, a uniewinnienia doczekał już pośmiertnie. IG: maciejmusial_official
NA CZASIE tweet media
Polski
56
478
7.5K
291.4K
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. 已转推
Patryk Słowik
Patryk Słowik@PatrykSlowik·
❗️ Sygnalista z warszawskiego Zarządu Dróg Miejskich został zwolniony z pracy, mimo że prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zapewnił mu ochronę na piśmie. Jako jeden z powodów wskazano utratę zaufania wynikającą ze złożenia skargi na władze ZDM do Trzaskowskiego. Współpracownicy prezydenta udostępnili zarzuty sygnalisty osobom, na które ten się skarżył. 1️⃣ Pan Piotr, specjalista w należącym do m. st. Warszawy Zarządzie Dróg Miejskich, 17 listopada 2025 r. został sygnalistą w rozumieniu ustawy o ochronie sygnalistów. 16 stycznia 2026 r. zwolniono go z pracy. 2️⃣ W uzasadnieniu wypowiedzenia umowy o pracę zacytowano fragment skargi przesłanej przez pana Piotra prezydentowi miasta Rafałowi Trzaskowskiemu. 3️⃣ ZDM przyznał w korespondencji z @portalzeropl, że skargę na swoje kierownictwo otrzymał z warszawskiego ratusza. 4️⃣ – Byłem głupi. Trzeba było siedzieć cicho. Uwierzyłem, że w Polsce można być sygnalistą – mówi pan Piotr. 5️⃣ Rafał Trzaskowski podczas wczorajszej sesji Rady m. st. Warszawy zachęcał do zgłaszania nieprawidłowości oficjalną drogą. Dzięki temu – jak wskazał – można wyjaśniać poważne sprawy, a sygnaliści mogą liczyć na ochronę.
Polski
536
3.3K
17.5K
705.7K
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. 已转推
Olga
Olga@olgaerenc·
Why everyone should do #Polandmaxxing? + brief story behind the idea. Also, apologies for my English + I am not using any face filters because I have no idea how to use them xd
English
19
15
109
7.2K
Redbad 🇵🇱|🇳🇱 Świat to teatr, aktorami ludzie. 已转推
Maciej Wilk 🇵🇱✌️
SOR to moje osobiste zobowiązanie - wobec Was i wobec Warszawy. Zrobię wszystko, aby nasza akcja zakończyła się sukcesem. Dlatego zgodnie z deklaracją, jako pierwszy wpłaciłem 10 000 zł na konto naszej inicjatywy. Bramka do zbierania wpłat jest już otwarta – dołączcie do nas! Operacja referendalna tej skali to ogromne wyzwanie organizacyjne i logistyczne. Musimy zebrać zespoły wolontariuszy i wyposażyć je w identyfikatory, kamizelki, stoliki, bannery i karty do zbierania podpisów. Dochodzą do tego koszty strony internetowej, promocji w mediach społecznościowych oraz organizacji spotkań i wydarzeń. Dlatego proszę Was o wsparcie. Żaden z organizatorów – ani ja, ani nikt inny – nie weźmie z tej akcji ani złotówki. Każdą otrzymaną kwotę rozliczymy w duchu pełnej transparentności. Razem do przodu!
Maciej Wilk 🇵🇱✌️ tweet mediaMaciej Wilk 🇵🇱✌️ tweet media
Polski
224
454
2.1K
101K