Tom

30.4K posts

Tom banner
Tom

Tom

@tomwu74

Kibic Liverpool FC i Pogoni Szczecin. Były radiowiec, kolekcjoner vinyli. Depeche Mode mi w duszy gra. Monty Python tak - poprawność polityczna nie!

Polska🇵🇱🇪🇺 Szczecin انضم Mart 2014
5.9K يتبع8K المتابعون
Tom
Tom@tomwu74·
@darek866 Z reguły oddawałem głos na osoby, o których coś wiedziałem, lokalsów, nie na spadochroniarzy. Część z nich niestety już przepadła,ugrupowanie też się zmienia. Teraz widzę, że powinno się trzymać swoich poglądów,a partiom politycznym regularnie i jeszcze częściej mówić “sprawdzam”
Polski
0
0
2
40
Darek
Darek@darek866·
@tomwu74 No ciekawe ilu będzie nawróconych za rok ;-) Swoją drogą nie jest Pan nastolatkiem, powinien Pan pamiętać jak rządzili ludzie z PO poprzednim razem. Z ciekawości - co Pana skłoniło do oddania takiego głosu?
Polski
1
0
0
61
Tom
Tom@tomwu74·
Podsumowując: Napisałem, - że Prezydent (na którego nie głosowałem) ws orderu podjął jedyną słuszną decyzję ✅ - że jako wyborca nie zagłosuję na KO✅ Nikogo nie obraziłem.✅ To tylko moja opinia.✅ Największe oburzenie zapanowało wśród demokratów i zwolenników wolności słowa ❌
Polski
97
98
1.3K
22.4K
Tom
Tom@tomwu74·
@MrFanTomaSki Pozdrawiam. Fajnie byłoby z każdym mieć możliwość takiej dyskusji, wymiany poglądów z szacunkiem - tak jak z Tobą :)
Polski
1
0
5
344
FanTomas Szary
FanTomas Szary@MrFanTomaSki·
Moja optyka jest inna. Bardzo pragmatyczna. Absolutnie nie widzę siebie stojącego po stronie innego kraju. Zamiast pustych gestów, wolałbym twardą politykę. Wykorzystanie tego do uzyskania gwarancji, że polskie firmy wezmą udział w projektach odbudowy Ukrainy. Że zdołamy częściowo choć odzyskać udzieloną pomoc w przyszłości. Zyskaliśmy poczucie godności narodowej, a straciliśmy w innych obszarach. Pozdrawiam
Polski
2
1
4
390
Tom
Tom@tomwu74·
@JMiziolek Bardzo słabe. Obowiązkiem władzy jest wzajemne uznawanie się i włączanie w najważniejsze dla Polski wydarzenia. Dla niektórych prezydentem jest ukraiński przywódca. Byłoby to groteskowe, gdyby nie fakt, że sytuacja jest poważna.
Polski
3
0
2
238
Tom
Tom@tomwu74·
@MrFanTomaSki Trudno mnie zaszufladkować. 52 lata, patrzę otwarcie na świat, bazując na doświadczeniach .Staram się uczyć na błędach, nie lubię narzekania, lubię wymianę poglądów. Dobrze mi w Polsce. Alergicznie jednak reaguję jeśli ktoś pluje we własne gniazdo i staje po stronie innego kraju
Polski
1
1
29
394
FanTomas Szary
FanTomas Szary@MrFanTomaSki·
Dla mnie nie. W tej sprawie chyba większość popiera Nawrockiego. 90% bezrefleksyjnie. Ciebie o to, Tomku nie podejrzewam, dlatego zapytałem o motywacje. Zwróć uwagę. Tylko napisałeś, że zgadzasz się z Nawrockim i nie zagłosujesz na KO, natychmiast zjawił się Adam, a Ty zyskałeś rzeszę nowych i żarliwych wyznawców po prawej stronie. Nie wiem czy tego chciałeś? 😎
Polski
1
2
3
440
Tom
Tom@tomwu74·
@RyszardPetru co to za nazwa "Konfederacja Light" :D ? Zabawmy się dalej, czy Polska potrzebuje: "PSL bez Laktozy" "Razem na Owsianym" "PiS Serum" "Korona Whitening" "KO VIP" "Lewica feminum"
Polski
0
0
1
218
Ryszard Petru
Ryszard Petru@RyszardPetru·
Młodzi nie potrzebują kolejnej ideologicznej wojny. Potrzebują wolności, dobrej pracy i perspektyw. Potrzebują państwa, które nie przeszkadza im żyć po swojemu. Tę ofertę chcemy im złożyć.
Ryszard Petru tweet media
Polski
485
11
81
25.1K
Tom
Tom@tomwu74·
@MrFanTomaSki cześć Tomku. Za mało miejsca, żeby tu pisać, ale w skrócie- dłuższy rozbrat z TT czy teraz X pokazał mi jak bardzo bezrefleksyjne rzuca się tu słowami. Wszelkie wyobrażenie dla niektórych przekracza tu przyznanie racji komuś na kogo np się nie głosowało. Dla wielu to już zdrada
Polski
1
0
33
1.1K
FanTomas Szary
FanTomas Szary@MrFanTomaSki·
@tomwu74 Mnie Tomek interesuje Twoje „dlaczego”? Poczułeś się lepiej, jesteś bardziej dumnym Polakiem, bo wcześniej nie byłeś. Nie będzie nam Ukrainiec pluł w twarz? Na KO nie zagłosujesz, bo nie rozdzierali szat?
Polski
1
1
26
1.7K
Tom
Tom@tomwu74·
Ministra "źle" się wypowiedziała. Redaktora w studio nie zaprotestowała . Zgroza. Powinna się tym zająć jakaś prokuratora. Faktycznie skandal, tzn skandala! Już dawno do Konstytucji powinno się wpisać prawną ochronę dobrego imienia Wołodymyra. Czuwaj! albo Czuwaja!
Sylwia Stempniak @RadioRebeliant@sylwiastempniak

Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka oceniła, że "nikt w Polsce nie będzie bronił Wołodymyra Zełenskiego". Jej zdaniem, honorując UPA, prezydent Ukrainy zrobił "karygodny błąd z naszej perspektywy". Brak słów 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ Premier @donaldtusk powinien Pani wysłać wypowiedzenie. Paczkomatem ‼️

Polski
2
1
35
2.5K
Tom
Tom@tomwu74·
@MikiWrobelek_ Zdejmę. A kumpli zapytałbym o powody tego śmiechu z Ciebie. Możesz się zaskoczyć- najciemniej pod latarnią 😉
Polski
1
0
52
1.1K
Tom
Tom@tomwu74·
Kultura turańska nie jest zainteresowana poznawaniem czegokolwiek -co nie jest w jej interesie. Zgubnym jest oczekiwanie tego od nich. Tylko konfrontacja z faktami, a i tak będą się zapierać. Tacy, nomen omen: "zaporożce"
tvp.info 🇵🇱@tvp_info

🗣️ "To co zrobił prezydent Zełenski jest całkowicie nieakceptowane ze strony Polski. obie strony idą w stronę eskalacji, to nie jest dobre dla obu stron. Decyzja prezydenta @NawrockiKn była błędem, nic nie zmieniła dla Ukraińców, priorytetem powinno być poznanie przez nich historii, żeby zrozumieli tę sytuację." @joannamucha w programie "Gość poranka" 📺

Polski
0
0
18
1.2K
Tom
Tom@tomwu74·
@tvp_info @NawrockiKn Kultura turańska nie jest zainteresowana poznawaniem czegokolwiek -co nie jest w jej interesie. Zgubnym jest oczekiwanie tego od nich. Tylko konfrontacja z faktami, a i tak będą się zapierać. Tacy, nomen omen: "zaporożce"
Polski
0
0
2
279
tvp.info 🇵🇱
tvp.info 🇵🇱@tvp_info·
🗣️ "To co zrobił prezydent Zełenski jest całkowicie nieakceptowane ze strony Polski. obie strony idą w stronę eskalacji, to nie jest dobre dla obu stron. Decyzja prezydenta @NawrockiKn była błędem, nic nie zmieniła dla Ukraińców, priorytetem powinno być poznanie przez nich historii, żeby zrozumieli tę sytuację." @joannamucha w programie "Gość poranka" 📺
Polski
46
3
25
11.3K
Tom
Tom@tomwu74·
@okti75 Dużo zdrowia i miłości życzę :)
Polski
0
0
24
1K
Tom
Tom@tomwu74·
Byłem wyborcą Koalicji Obywatelskiej. Od lat. Nie zagłosuję już więcej na nich. Nie chodzi o prawicę czy lewicę. Albo jest się po 🇵🇱polskiej stronie i jednoznacznie reaguje się na obrażanie i prowokacje Zełeńskiego, albo się lawiruje jak teraz KO. #zelenski #orderorłabiałego
Polski
355
527
6.2K
112K
Tom
Tom@tomwu74·
@olasempruch Mimo wszystko trochę zdziwiony. Nie było mnie tu dawno. Oczywiście to naiwność z mojej strony, z której szybko się wczoraj wyleczyłem. Liczyłem, że jeśli chodzi o sprawy Polski to można oczekiwać zrozumienia i jednoznacznych reakcji bez względu na inne podziały.
Polski
5
0
92
1.8K
olasem
olasem@olasempruch·
@tomwu74 Zdziwiony? Przecież to sekta.
Polski
3
0
269
2.3K
Tom
Tom@tomwu74·
@bulaf58 @donaldtusk @kanionia A jedno zdanie bez obrażania? Niech Pani spróbuje, może się kiedyś udać. Wszystkiego dobrego
Polski
1
0
0
37
Donald Tusk
Donald Tusk@donaldtusk·
25 lat temu we Lwowie Jan Paweł II powiedział: „Niech dzięki oczyszczeniu pamięci historycznej wszyscy będą gotowi stawiać wyżej to, co jednoczy, niż to, co dzieli, ażeby razem budować przyszłość opartą na wzajemnym szacunku, na braterskiej wspólnocie, braterskiej współpracy i autentycznej solidarności”.
Polski
3.8K
2.5K
11K
691.6K
Tom
Tom@tomwu74·
Dziękujemy za ten cytat p. Premierze - zwłaszcza, że 25 lat później Zełeński mając najwyraźniej za nic wrażliwość Polaków nie potrafił „postawić się wyżej tego co jednoczy, ażeby razem budować przyszłość” i po 4 latach polskiej pomocy w czasie wojny nazwał jednostkę imieniem UPA
Donald Tusk@donaldtusk

25 lat temu we Lwowie Jan Paweł II powiedział: „Niech dzięki oczyszczeniu pamięci historycznej wszyscy będą gotowi stawiać wyżej to, co jednoczy, niż to, co dzieli, ażeby razem budować przyszłość opartą na wzajemnym szacunku, na braterskiej wspólnocie, braterskiej współpracy i autentycznej solidarności”.

Polski
4
10
92
2.5K
Tom
Tom@tomwu74·
@0201gosia Bo oczywiście Zełeński nic zrobił, stał tylko z tym orderem i czekał? A może nazwał jednostkę wojskową im. morderców z UPA. Co więcej- miał czas, żeby jakoś tę sytuację zmienić , ale nie chciał. Naprawdę nasza wewnętrzna polityka nie powinnaś mieć wpływu na reakcję- niestety ma
Polski
4
3
145
2.6K
Małgorzata #TeamTuska✌️
@tomwu74 Od zawsze wybieram KO. Nie chcę, by do władzy ponownie doszli złodzieje z PiS i, nie daj Boże, naziole i faszyści od Brauna. Myślę, że gdyby nie Batyr i jego druzja, nie byłoby tej awantury.
Polski
22
0
23
2.7K
Tom
Tom@tomwu74·
@MikiWrobelek_ Mogli spodziewać się reakcji Polski i byłbym zmartwiony, gdyby reakcji nie było. Zasada wzajemności musi być respektowana.
Polski
1
0
8
141
Mikołaj Wróbelek 🇸🇪
@tomwu74 2/2 I jeszcze jedno. Prawicowi Ukraińcy nie mają innych bohaterów niz UPA, bo zwyczajnie innych w Ukrainie nie było. I trudno, aby Polskę pytali o zdanie.
Polski
3
0
4
158
Tom
Tom@tomwu74·
Szkodliwość plemiennego podziału PIS vs PO objawia się tym, że to niemal pewne , że gdyby to D.Tusk odebrał order Zełenskiemu to ci sami, którzy dziś krytykują K.Nawrockiego byliby zachwyceni, że to właściwa reakcja. Wolą jednak być po stronie ukraińskiego prezydenta. Kuriozalne
Polski
34
21
199
6.8K