SpyPol

21 posts

SpyPol

SpyPol

@SPY1648

Beigetreten Aralık 2024
144 Folgt1 Follower
SpyPol
SpyPol@SPY1648·
@wolski_jaros Po tych dostawach iloma grotami (we wszystkich wersjach) będzie dysponować Wojsko Polskie ?
Polski
0
0
1
392
Jarosław Wolski
Jarosław Wolski@wolski_jaros·
No i pomidor przestał być pomidorem ;) x.com/MON_GOV_PL/sta… Jutro podpisanie umowy na Groty A3 w Radomiu. Jeżeli dobrze szacuje to jutrzejsza umowa plus aneksowanie opcje na lata 2027-2028 dadzą łącznie dostawy około 110tys Grotów A3 do SZ RP do końca dekady. Podobno jutrzejsza umowa ma być zrealizowana bardzo szybko żeby wykorzystać moce FB Radom przed 2027 rokiem :)
Jarosław Wolski@wolski_jaros

Najbliższe 7 dni militarnie w Polsce zdominują trzy umowy: - Orka czyli przecięcie węzła gordyjskiego z Okrętami Podwodnymi - MRTT czyli Siły Powietrzne dostaną potrzebną zdolność - "pomidor" ale zajawki już się pojawiają Uważam że z każdej umowy należy się bardzo cieszyć ponieważ rozwiązuje ona palące problemy SZ RP. I owszem można narzekać i być malkontentem, a to czy Szwedzi dowiozą program w terminie i czy jednostka nowa jest na pewno nowoczesna, a to czemu tylko dwa i gdzie AWACSy gdzie WRE gdzie reszta potrzebnych maszyn dla SP? A to...no to pomidor to pewnie będzie pytanie czemu łącznie tylko 110k+ pomidorów do końca dekady a nie np ćwierć miliona i czy ten pomidor jest na pewno dojrzały ;-) Ale uważam że nie należy szukać dziury w całym i naprawdę należy się cieszyć z tego że program modernizacji technicznej idzie na przód, sprzęt jest pozyskiwany. I w niektórych kwestiach (np pierwszej i ostatniej) polski przemysł obronny skorzysta na tym bardzo. Najbliższe siedem dni będzie bardzo ważne dla SZ RP i polskiego przemysłu obronnego.

Polski
38
72
700
58.6K
SpyPol
SpyPol@SPY1648·
@dobraszd A czy wiadomo coś apropo transferów wychodzących ?
Polski
0
0
0
316
Dawid Dobrasz
Dawid Dobrasz@dobraszd·
Lech Poznań jeszcze nigdy tak szybko nie działał na rynku transferowym i nigdy nie wydawał aż tak dużych pieniędzy. Bardzo to doceniam, wreszcie to wygląda tak jak powinno. Bez dziadowania. Chodzi o to, aby na start el. LM kadra była możliwie najmocniejsza, a nie osłabiona 👏
Dawid Dobrasz@dobraszd

Na testach medycznych w Poznaniu jest właśnie Terry Yegbe, lewonożny 25-letni stoper pozyskany z Metz. Lech zapłaci za niego rekordowe pieniądze - ok 3 mln euro, o czym pisze też @sz_janczyk . Palma 4, Lis 900, Allahyar 1,5. Co dalej z Miliciem? Zapraszam meczyki.pl/newsy/pilka-no…

Polski
40
7
674
44.7K
SpyPol
SpyPol@SPY1648·
@TheGoodGAM3R_PL @sz_janczyk Z jednej strony ostatnia drużyna ligi. Z drugiej jednak to liga francuska. Chłopak był chwalony pomimo tylu straconych goli, ma niezły potencjał, jest bardzo szybki i stosunkowo młody. Na pewno ciekawy ruch Lecha.
Polski
1
0
6
286
!!!
!!!@TheGoodGAM3R_PL·
@sz_janczyk Jakoś nie obawiam się o ten transfer z jednego ważnego powodu, Lech ma genialny skauting jeśli chodzi o Szwecję. Na pewno był obserwowany jeszcze z czasów gry w Szwecji, także epizod we Francji w jednej z najgorszych drużyn może okazać się okazją dla Lecha.
Polski
2
0
57
3K
Szyszon
Szyszon@szyszon89·
@KiewiczKrz Kto z naszych ma jeszcze status mlodziezowca?
Polski
4
0
0
1.8K
Krzysiek Kiewicz ★
Krzysiek Kiewicz ★@KiewiczKrz·
tak to wygląda na dziś. liczę na 3 mocne transfery, 6tka do podstawy, skrzydłowy i napastnik.
Krzysiek Kiewicz ★ tweet media
Polski
54
3
177
42.4K
SpyPol
SpyPol@SPY1648·
@ukasz53476963 Jeśli sprzedadzą: Czubaka, Ndiaye, Lubereckiego i odejdzie Matthys, Tratnik, Stolarski i Ivo to zostaje tylko Ede, Meyer, Santos, Haxha oraz Ronaldo (5 z czego 4 rezerwowych). Nawet jeśli kupią kilkunastu graczy to czarno to widzę.
Polski
0
0
0
156
SpyPol
SpyPol@SPY1648·
@moturlublin Czubak i Ndiaye nie będą odchodzić do lepszej ligi ? Ten sezon mieli całkiem niezły.
Polski
0
0
0
129
SpyPol
SpyPol@SPY1648·
@Brisucs To kwestia historii transferowej szwedzkich klubów do mocnych lig europejskich. Duża część która tam trafiła po prostu wypaliła, a patrząc na naszą ekstraklasę można policzyć na palcach jednej ręki kto rzeczywiście w ostatnich sezonach wszedł na ten wysoki poziom.
Polski
0
0
2
452
Brisu
Brisu@Brisucs·
Jakiś szczyl z tej ligi może iść za taki szmal do Premier League, a jeden z lepszych pomocników tej samej ligi, już ukształtowany i doświadczony piłkarz nie daje rady w Koronie Kielce. Weź to zrozum człowieku...
Szwedzka Piłka 🇸🇪@SzwedzkaP

💣 SportExpressen informuje, że Brighton przygotowuje ofertę za Zadoka Yohannę. Oferta za skrzydłowego AIK ma być warta 22-23 miliony euro 🤯 To by rozwiązało większość finansowych problemów AIK. O ile to w ogóle realna sprawa.

Polski
12
0
150
36.3K
SpyPol
SpyPol@SPY1648·
@Piotr__Panasiuk Przecież to youtuber Dawid Fazowski, a nie żaden szpieg.
Polski
4
0
15
838
Piotr Panasiuk
Piotr Panasiuk@Piotr__Panasiuk·
Polacy w Iraku wysługiwali się syjonistom ! Iracka Służba Bezpieczeństwa Narodowego aresztowała pięcioosobową komórkę szpiegowską związaną z syjonizmem, której członkowie posiadali polskie paszporty. Może rozpoznajecie tych szpiegów?
Piotr Panasiuk tweet media
Polski
30
12
48
11.4K
SpyPol
SpyPol@SPY1648·
Borek to nie jest nalepka na ubikację !! A tak na serio chyba kibiców Radomiaka zabolało kilka słów prawdy. #Radomiak #ArkaGdynia
SpyPol tweet media
Polski
6
0
0
396
SpyPol retweetet
PapJeż p0lak 🇻🇦🇵🇱
PapJeż p0lak 🇻🇦🇵🇱@MurzynfrogXXX·
Wow. Widzew i ŁKS razem na marszu antyimigracyjnym. Kluby są różne. Polska jest jedna 🇵🇱
Polski
118
859
7.6K
198.7K
SpyPol retweetet
Radek Radzilowski
Radek Radzilowski@rrad907·
Całe pokolenie młodych Polaków zostało oszukane. Nie mają pojęcia, kim naprawdę jest Donald Tusk. Media zrobiły z niego bohatera. Szkoły milczą. Internet karmi ich kłamstwem. A prawda? Tusk chronił komunistów. Wystawił Smoleńsk Putinowi. Wypchnął miliony młodych z kraju. Oni NIE chcą, żebyś to wiedział. Oto wątek, który miażdży propagandę. Czytaj i podaj dalej. 🧵 1/20
Radek Radzilowski tweet media
Polski
833
11.5K
25.4K
1.4M
SpyPol retweetet
🇵🇱 Paweł Jabłoński
🇵🇱 Paweł Jabłoński@paweljablonski_·
Szanowny panie @Adbodnar. Pańscy ludzie ścigają emerytkę za pewien wpis pod adresem J. Owsiaka. Weszli jej do domu o 6 rano, kazali 3 razy w tygodniu meldować się na Policji, nałożyli zakaz opuszczania kraju. Tutaj ma Pan obrzydliwy, wulgarny wpis atakujący SIEDMIOLETNIĄ DZIEWCZYNKĘ. A autorka jest aktywistką polityczną wspierającą w kampaniach wyborczych rządową koalicję. Jaka będzie Pańska reakcja? To jest w pewnym sensie test nie tylko na standardy, jakie Pan stosuje wobec ludzi o różnych poglądach politycznych – to nawet bardziej test na Pana człowieczeństwo.
🇵🇱 Paweł Jabłoński tweet media
Polski
296
2.8K
11K
194.6K
Pawel Bochniewicz
Pawel Bochniewicz@pbochniewicz5·
@TomaszSzczepan5 Panie Tomku, z taką ilością żółci to proszę uważać, brzuch już i tak swoje dźwiga 🫡
Polski
3
0
123
2K
SpyPol retweetet
Wojciech Sumlinski
Wojciech Sumlinski@w_sumlinski·
Dziś jestem w Jedwabnem - pracując nad organizacją tegorocznej rocznicy tragicznego, niemieckiego mordu na ludności żydowskiej. Spotykamy się 10 lipca. Szczegółowy plan pojawi się niedługo. Walczymy też z czasem, by na 10 lipca gotowe było miejsce pamięci - stojące tuż obok kłamliwego, bo opluwającego Polskę i Polaków pomnika. Dzięki Państwa wsparciu wykupiliśmy ziemię - i dzięki Państwa wsparciu powstanie alternatywa dla miejsca, które przez lata skupiało zwolenników obciążania za mord w Jedwabnem Polaków: zrzutka.pl/8sszv7
Polski
6
118
451
6K
SpyPol retweetet
Dominik Tarczyński MEP
Dominik Tarczyński MEP@D_Tarczynski·
Mam jeszcze kilka takich „gwiazd” w kolejce.
Dominik Tarczyński MEP tweet media
Polski
323
1.3K
8.6K
397K
Tomasz Lis
Tomasz Lis@lis_tomasz·
Jak to mówił PiS-olubny Stanowski, jak przegramy, to będzie niezłe „zesrańsko”. No to jest u nich. PiS-owskie czopki wiedzą sporo o zesrańsku. Słychać wycie, znakomicie!
Polski
1.6K
173
1.6K
702.4K
SpyPol
SpyPol@SPY1648·
@LaczyNasPilka Powołani zostali Matysik, Peda, Rakoczy, Pyrka czy Włodarczyk. Trener za to nie powołał Abramowicza, Ziółkowskiego, Oyedele czy Przyborka. Widać przywiązywanie się do nazwisk pomimo słabej formy lub jej braku jest nadal popularny w PZPNie.
Polski
1
0
0
470
Łączy nas piłka
Łączy nas piłka@LaczyNasPilka·
Selekcjoner reprezentacji Polski U21 Adam Majewski ogłosił listę zawodników powołanych na marcowe zgrupowanie oraz mecze z Danią (20.03) i Ukrainą (25.03). 🇵🇱⤵️
Łączy nas piłka tweet media
Polski
57
9
267
159.6K
SpyPol retweetet
Paulina Kucińska
Paulina Kucińska@p_kucinska·
Każdy radny dostał list od Trzaskowskiego ‼️ Koperty bez nadawcy, czekały na stołach podczas sesji rady miejskiej. Burmistrzowie umywają ręce, ale schemat powtarza się w całym województwie warmińsko-mazurskim. Agitacja wyborcza czy nie ⁉️ @RepublikaTV
Polski
49
766
1.9K
62.4K
SpyPol retweetet
Pro-life Bez Cenzury
Pro-life Bez Cenzury@PBCenz·
Sędzia Wojciech Jankowski z Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim skazał Weronikę - mamę 3 dzieci, która odmówiła aborcji na swoim synku - za ostrzeganie innych kobiet przed aborterem Piotrem A. Weronika ma przepraszać ginekologa, płacić mu koszty sądowe i odpracować 4 miesiące prac społecznych. W trakcie procesu Fundacja Życie i Rodzina znalazła wiadomości o przestępcy skazanym za nielegalne aborcje. Miał ich wykonać nawet 100, choć udowodniono mu "jedynie" 18 zamordowanych dzieci. Informacje o przestępcy podawane w mediach są zbieżne z informacjami o oskarżycielu Weroniki. Zgadza się imię i pierwsza litera nazwiska Piotr A., adres prowadzenia gabinetu - ul. Przemyska w Gdańsku - oraz wiek abortera. Wraz z A. skazany był także jego ochroniarz. Mężczyzna uczestniczył w przestępstwach w ten sposób, że wymuszał pieniądze od klientów, którzy nie chcieli zapłacić za aborcję po dobroci. Na początku 2002 roku gdy ojciec zabitego dziecka nie chciał uiścić 2000 złotych za aborcję u swojej narzeczonej, ochroniarz miał wziąć mężczyznę do samochodu i jeździć z nim po mieście, aby doprowadzić do tego, żeby pożyczył skądś pieniądze. Wtedy sprawa trafiła na policję, a organy ścigania znalazły kolejne kobiety, których dzieci zamordował A. Weronika ma teraz przepraszać za komentarz na forum, w którym odradziła innym matkom korzystanie z usług Piotra A. w Starogardzie Gdańskim. A przecież tym komentarzem prawdopodobnie uratowała wiele dzieci... Fundacja Życie i Rodzina zaskarży ten skandaliczny wyrok. Nie ma naszej zgody na nękanie matki, która najpierw uratowała własne dziecko, a potem odradziła abortera innym kobietom!
Polski
38
736
1.4K
83K