konlib🇵🇱

1.3K posts

konlib🇵🇱 banner
konlib🇵🇱

konlib🇵🇱

@X_konlib

| TYLKO PARTIA PIS | Obserwator, krytyk i komentator polityczny | Bezrobotny od 2021 | Hazardzista | Koneser pięknych kobiet | Polak i patriota 🇵🇱

Okręg nr 3 do Sejmu Beigetreten Mart 2025
246 Folgt51 Follower
Angehefteter Tweet
konlib🇵🇱
konlib🇵🇱@X_konlib·
#RozwójPlus to jedyna szansa dla Polski! - Rozpoczynamy kampanię Mateusza Morawieckiego na wybory 2027 @MorawieckiM zbudował bogatą gospodarkę na fundamentach @BeataSzydlo Musimy powstrzymać tą kreaturę Czarnka Morawiecki zapewni nam znowu bogaty i silny kraj! @PISpCzarnkowi
Polski
5
0
3
732
Marcel Klinowski
Marcel Klinowski@MarcelKlinowski·
Już wkrótce chyba najdłuższe bezpośrednie połączenie kolejowe w UE, realizowane jednym pociągiem, czyli @leoexpress 🇵🇱 Przemyśl - Kraków - 🇨🇿 Praga - 🇩🇪 Drezno - Frankfurt n/Menem ✈️. Póki co polski odcinek jest obsługiwany autobusem, ale po decyzji @UTKgovpl przyznającej otwarty dostęp (przyznanej rekordowo szybko), to już tylko kwestia czasu (i uzgodnień z @PKP_PLK_SA 😉), kiedy stanie się ona faktem Tutaj już się przyda na końcu #PociągiemPrzezEuropę 🙂
Marcel Klinowski tweet media
Polski
1
1
20
1.2K
konlib🇵🇱
konlib🇵🇱@X_konlib·
Wojciech🇵🇱@WojciechCPK

Spółka CPK przekazała firmie @BudimexSA obszar pod prace przygotowawcze związane z budową fundamentów pod Terminal Lotniczy @PortPolska_info ⚒️🏗️ Celem jest przygotowanie: - zasilania w energię elektryczną - dostępu do wody - dróg dojazdowych i placów manewrowych - nowej organizacji ruchu i wygrodzenia terenu Jeszcze w lipcu planowane jest wykonanie pierwszych pali testowych ⚙️ Właściwe prace budowlane mają ruszyć we wrześniu, po uzyskaniu pozwolenia na budowę📄📐

ZXX
0
0
0
9
Tianse17
Tianse17@Tianse17KKP·
Kolejna kompromitacja i podwójne standardy FIFA. Pamiętacie symboliczną flagę na koszulce Haiti? FIFA jej zakazała, jako element polityczny. Może kogoś urazić. Mecz Egipt - Iran w Seattle ma być tzw. "pride match". Iran i Egipt wyraziły sprzeciw, ale FIFA... 1/2
Tianse17 tweet media
Polski
3
1
22
8.5K
konlib🇵🇱
konlib🇵🇱@X_konlib·
@EdoMarcin Z całym szacunkiem do prezydenta Nawrockiego ale jedyne przed kim powinno się klękać to przed Bogiem; przed ludźmi po prostu nie wypada, nawet jeżeli to jakiś bohater
Polski
0
0
0
167
🇵🇱 MARCIN EDO
🇵🇱 MARCIN EDO@EdoMarcin·
Pokażcie mi proszę choć jedno ujęcie, gdzie niemiecki wysłannik Tusk, uklęknął przed 🇵🇱 Polakiem...
🇵🇱 MARCIN EDO tweet media
Polski
230
837
5.2K
80.9K
ori.
ori.@bientyqueen·
Nieironicznie. CO WY JECIE W TAKĄ POGODĘ? Zupełnie na nic nie mam chęci, a jeść trzeba i sama czuję, że mi słabo
ori. tweet media
Polski
404
28
2.6K
292.2K
konlib🇵🇱
konlib🇵🇱@X_konlib·
@coolfonpl Nawet jak będzie to dobrze. W lato musi być lato. Zima dopiero za pół roku i mają być mrozy. Zdziwienie Polaków którzy chcieli by cały rok umiarkowanej pogody że istnieją pory roku.
Polski
0
0
4
306
konlib🇵🇱
konlib🇵🇱@X_konlib·
@michalpazur Polska Portugalia Polska Litwa Polska Polska Polska Cieszy patriotyzm konsumentów. Zdziwienie że żadnej niemieckiej marki
Polski
0
0
1
342
michał 💙💛
michał 💙💛@michalpazur·
w sumie nie spodziewałem się takiej lokalnej różnorodności, spodziewałem się Dino na zachodzie, Biedronki wszędzie indziej i może Lidla w pojedynczych powiatach, a jednak!
michał 💙💛 tweet media
Polski
39
15
261
300.4K
konlib🇵🇱
konlib🇵🇱@X_konlib·
@Piotrowicz17 Oczywiście że Sake tą 2-gą to chyba Vincic przed pamiętnym meczem spożył
Polski
0
0
2
24
Piotr Piotrowicz
Piotr Piotrowicz@Piotrowicz17·
🇸🇪 O 1.00 w nocy Japonia - Szwecja. Sake, czy aquavit?
Piotr Piotrowicz tweet mediaPiotr Piotrowicz tweet media
Polski
4
0
3
1.6K
konlib🇵🇱
konlib🇵🇱@X_konlib·
@koneser_misia Antoni daj spokój dzisiaj jak wracałem z roboty myślałem że chyba umrę w słońcu chyba ze 45 stopni było
Polski
0
1
3
83
Antoni z Kijowa
Antoni z Kijowa@koneser_misia·
Jak patrzy na mnie upał 35 stopni w niedzielę
Polski
8
0
46
3.4K
Jan Mencwel
Jan Mencwel@JanMencwel·
Zrezygnowałem właśnie z członkowstwa w Komisji Rewizyjnej Rady Warszawy. Dlaczego? KO NIE chce rzetelnej kontroli radnych nad aferą szpitalną. Nie zgodzili się na poszerzenie Kom.Rew. o przedstawicieli opozycji. Większość ma tam...KO. Nie biorę udziału w takiej szopce.
Jan Mencwel tweet media
Polski
108
468
4.2K
93.5K
Roman_Paliwoda
Roman_Paliwoda@roman_paliwoda·
Po dzisiejszej wizycie Prezydenta Nawrockiego w Turcji.
Roman_Paliwoda tweet media
Polski
11
70
3.3K
68.6K
konlib🇵🇱
konlib🇵🇱@X_konlib·
@ma0pla @WroblewskiPiotr @forsalpl Okęcia pasażerskiego się nie opłaca likwidować można zobaczyć to na przykładzie np lotniska Londyn City ile kasy za nie trzepią oraz przyda się także do celów wojskowych w razie wojny oraz rządowych jedynie część cargo można zlikwidować
Polski
2
0
0
45
MP
MP@ma0pla·
@X_konlib @WroblewskiPiotr @forsalpl Ale akurat Modlin będzie w przyszłości typowym lotniskiem dla low-costów i będzie się bardzo dobrze uzupełniał z CPK dla standardowych linii, więc warto go rozbudować, w przeciwieństwie do Okęcia nie zniknie za pare lat, a zostanie z nimi pewnie na zawsze.
Polski
1
0
0
54
Piotr Wróblewski
Piotr Wróblewski@WroblewskiPiotr·
Lotnisko w Modlinie chwali się nowym modułowym terminalem. Wygląda lepiej niż się wszyscy spodziewali. Będzie tu na stałe, ale w przyszłym roku ruszy budowa terminala z prawdziwego zdarzenia. Więcej wieczorem na @forsalpl
Piotr Wróblewski tweet media
Polski
2
1
53
6.1K
konlib🇵🇱 retweetet
Budimex SA
Budimex SA@BudimexSA·
Budimex podpisał umowę na realizację prac fundamentowych pod terminal pasażerski nowego lotniska krajowego w ramach programu @PortPolska_info Kontrakt o wartości blisko 146 mln zł obejmuje wykonanie ponad 8 tys. pali i kolumn wzmacniających podłoże. Pierwsze prace budowlane mają rozpocząć się we wrześniu.
Polski
5
16
576
58.9K
konlib🇵🇱 retweetet
Newsy.Sportu
Newsy.Sportu@Newsy_Sportu·
🚨DZIEJE SIĘ! Na celowniku Wieczystej znalazł się... bohater MŚ 2026, Vozinha! 🇨🇻 ​Jak zdradził Rafał Gikiewicz w Studiu Mundial: "Spotkałem się ze Sławkiem Peszko [vice-prezes Wieczystej] i mówi: Ja bym tego Vozinhę wziął!”. Jeśli ten transfer dojdzie do skutku, o klubie z Krakowa będzie mówił dosłownie CAŁY ŚWIAT. To byłby absolutny majstersztyk marketingowy 👑 ℹ️ Studio Mundial
Newsy.Sportu tweet media
Polski
43
28
1.4K
158.4K
konlib🇵🇱
konlib🇵🇱@X_konlib·
@KaziuWu @M4tteuszAllegri @BestefarRose Ja żałuję niestety że w 20 zagłosowałem w obu turach na Dudenkę zamiast na Bosaka w 1 a na 2 nie iść. Choć do 22r. Duda był nawet ok to potem dopiero się zukrainizował Dobrze że teraz w obu na Karola
Polski
0
0
1
81
Kazik
Kazik@KaziuWu·
@M4tteuszAllegri ale no alternatywy byly nieporównywalnie gorsze jak mawia mój mentor @BestefarRose „w menu nie było Polski Moich Marzeń tylko jedna pozycja niestrawna i kilka śmiertelnie trujących” a Karol król, najlepszy🫡
Polski
2
2
96
3.9K
Kazik
Kazik@KaziuWu·
Okazuje się, że Andrzej Duda rozdał Ukraińcom tyle orderów, że jak wszyscy oburzeni je zwrócą to na samym srebrze zarobimy trzy razy tyle co rzekomych kontraktach na odbudowę
Polski
61
380
7.4K
77.5K