Ted SCSI
448 posts


🇺🇦🇵🇱✌️ To jak to jest naprawdę? Bez polityki między ludźmi? Ponad 90% Ukraińców uważa Polaków za przyjaciół. „Tego, co zrobiła dla nas Polska w 2022 roku nigdy nie zapomnimy”. Posłuchajcie sami w @tvp_info.
Polski

@SydorovVadim @piotrkaszuwara @tvp_info Aha, i żeby nie było, że jestem stronniczy: zaobserwowałem również masę agresywnych wypowiedzi ze strony Polaków.
Polski

@ted_fluffy @piotrkaszuwara @tvp_info В основном обмен грубыми высказываниями, которые относятся к конкретным персонажам, что в Украине, что в Польше.
Твитер так устроен. Представьте, что в конце каждой фразы авторы пишут - я не имею в виду всех поляков/украинцев, только конкретных, которых сейчас прочитал.
Русский

@SydorovVadim @piotrkaszuwara @tvp_info Nie wiem, może X podsuwa takie wypowiedzi, bo kontrowersje lepiej się "sprzedają". Fakt, że po tym jak wyciszyłem większość takich kont, już nie obserwuję takiej ilości, a może po prostu uspokoiły się trochę emocje.
Polski

@SydorovVadim @piotrkaszuwara @tvp_info Pierwsze kilka z brzegu, a ja i tak większość takich kont wyciszyłem, żeby nie mieć śmietnika na feed X
x.com/SevDi77/status…
x.com/UsualCynic3/st…
x.com/Nick_Mick_Tick…
x.com/UsualCynic3/st…
x.com/VasilB50434/st…
x.com/LesyaUA7Evropa…
Леся Українка@LesyaUA7Evropa
поляки вже заіпали, чесно. Таких обмежених, тупих половину людей в польщі ще треба пошукати! Яка в них там освіта? Манала я таку освіту європейську, якщо половина поляків мають IQ на рівні обриганого плінтусу в рязанській комуналці!!!
Polski

@SydorovVadim @piotrkaszuwara @tvp_info Chcesz, żebym szukał teraz przykładów i Ci je podał? W tej chwili nie mam na to czasu ale zrobię to jak wrócę do domu. Nie będzie to proste bo większość tych kont wyciszyłem, żeby nie zaśmiecały me feed'a.
Polski

@SydorovVadim @piotrkaszuwara @tvp_info Nie, to będzie po prostu nieprawda i idiotyczny argumentum ad personam.
Polski

@ted_fluffy @piotrkaszuwara @tvp_info Ну, это оценочное суждение. Вот например, если я скажу, что ты идиот-националист или московский тролль - это будет презрением к полякам?
Русский

@GrowingUpRetro Vince Clark is a synth god and Alison Moyet is a synthpop vocal queen.
English

@QF34Pounder @piotrkaszuwara @tvp_info @QF34Pounder Przesadziłem "retorycznie" z 99% (99% to symbol większości), tym niemniej wciąż przytłaczająca część UKR komentarzy, które X wrzuca na mój feed jest negatywna. Zazwyczaj nie reaguję na UKR komentarze, a gdy trafiam na te koncyliacyjne to przeważnie je lajkuję.
Polski

@ted_fluffy @piotrkaszuwara @tvp_info Bzdura. Takie komentarze podsuwa ci algorytm, bo twitter nauczył się, że reagujesz na nie wkurwem, a na pozytywne obojętnością. Tu masz świetny komentarz od normalnego, zrównoważonego człowieka. x.com/AlexMax7951489…
Alex Max@AlexMax79514899
@ZbigniewBarszc1 На які? Ти мені поганого нічого не зробив, я тобі теж... Гріхи дідів? Вони їх у пеклі, чи у раю обговорять. От, не робити шкоди зараз, то да, треба мати сили. І розум. А не тількі пам'ять.
Polski

@ted_fluffy @AAbazael Zawias, czyli os wzdłuż na to oczywiste, przy hamowaniu silnikiem zawsze. Ale właśnie kardan przeciwdziala pójściu na koło, redukuje siłę, skasować nie może, co oczywiste.
Polski

@10mirbeyxx Easy. It's 30. Multiplication of two sequences of whole(?) or natural(?) numbers. One sequence is increasing by 1, second decreasing.
English

@TakaJa13895108 Ha! Nie znałem tego epizodu naszej i tureckiej historii. Ciekawe!
Polski

@baharkarakrt x=6, y=1/2, xy=3 Pretty sure, that at least in my country every pupil which completed elementary school is able to do such an easy math in memory.
English

@Stop_Cham Zapierd*la pedalarz to jak go ludzie mają zobaczyć? Idiota. (przytoczyłem klasyczny argument ludzi w przypadku wypadków z udziałem motocyklistów).
Polski

"Zatrzymali kobiecie prawo jazdy, która potrąciła rowerzystę, gdy ten zjeżdżał z przejazdu dla rowerów. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. 51-letnia kierująca próbowała przekonać policjantów, że to nie jej wina, ale wszelkie wątpliwości rozwiało nagranie incydentu zarejestrowane przez kamery monitorujące miasto. "
Polski

@drsajgon @AAbazael W bejcy podczas dodawania gazu występuje moment prostujący (przynajmniej w jedynej, którą jeździłem - GS 1100), natomiast jest to w dużej mierze związane z napędem kardanem. A efekt kompresji / dekompresji zawieszenia przy operowaniu gazem zawieszenia występuje w każdym motocyklu
Polski

@WincentyWydubek @auto_moto_pl ... a uruchamiał by się dopiero po sparowaniu z iphonem
Polski

@ted_fluffy @auto_moto_pl No i jeździłoby wyłącznie na oponach made in Apple.
Polski

@johnxanier @Luk94439164 Wystarczyło napisać "Niektórzy Polacy pomagając Ukraińcom nie kierowali się odruchem serca tylko strachem i nienawiścią do Rosji".
PS Twoja wypowiedź w pierwszym zdaniu zawiera kwantyfikator negatywny "żaden"
PS PS To nie miał być partyjski strzał, ot tak rzuciło mi się w oczy
Polski

@ted_fluffy @Luk94439164 To jest Twój wniosek, a nie mój. Sam sobie włączyłeś kwantyfikator "każdy". Ja celowo unikam kwantyfikacji, mając nadzieję, że jednak czytelnik zrozumie ten mój celowy zabieg.
Polski

To nie był żaden gest dobra. Pamiętam te dni. Polacy, którzy wtedy "rzucili się na pomoc" sami byli przerażeni, omotani propagandą i nienawiścią do Rosji. Stąd pomagali nie tyle z dobroci, co z nienawiści do wspólnego wroga. Okropny był widok tej części polskiego społeczeństwa.
Alina Petrowa@AlinaPetrowaW
O tym, że potrafimy przebaczać, świadczy postawa setek tysięcy Polaków, którzy mimo tragicznej przeszłości przyjęli, karmili, opiekowali się ponad milionem Ukraińców. O tym, że nie oznacza to amnezji, świadczy fakt, że 75 proc. popiera decyzję prezydenta Nawrockiego.
Polski

@Niesporczakowy @drsajgon To się określa w/g położenia wału korbowego, zatem w powyższym przypadku mówimy, że jest montowany poprzecznie a np. beemki serii R czy goldas mają montowany wzdłużnie (wał równoległy do osi motocykla).
Polski











