John Xanier

45.6K posts

John Xanier

John Xanier

@johnxanier

Polska Centralna Katılım Temmuz 2011
2.2K Takip Edilen1K Takipçiler
Sabitlenmiş Tweet
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@TwitrIsnazi @jarisailor @PawelJalocha @andrz3jc @franciszek_bak @Tessi777 @dariuszw13 @niedzwiedzki_m @KrisNY12 @aretaheb1 @Pan_OO_Paniscus @perlyswietlne @ArekWikram @7awbreaker @JolkaPiasecka @MarnyPo @mariuszgnat @voyage_repete @Jan_Lud @MLinwiczPL Oraz: "powstać z niczego" nie oznacza realnej nicości w fizyce. Aby coś mogło "powstać z niczego", muszą uprzednio istnieć prawa fizyki, według których to zajdzie. Nic się więc tu nie wyjaśnia, a jedynie zamienia się pytanie o powstanie świata na pytanie o powstanie praw fizyki.
Polski
24
4
52
0
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@KAfellll Dziękuję za wyrażenie opinii. Jednocześnie zapytam w celach badawczych oraz statystycznych: Pan jest Ukropoliniakiem, czy rodowicie pochodzi z Ukrainy?
Polski
1
0
0
27
Sebastian R
Sebastian R@KAfellll·
@johnxanier Pierwsze raz zabkuznie w internecie. Prosze Pana, jest Pan po prostu zwykłym śmieciem. Obojętnie jakiej narodowości Pan jest i jakie poglądy wyznaje.
Polski
1
0
0
19
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
To nie był żaden gest dobra. Pamiętam te dni. Polacy, którzy wtedy "rzucili się na pomoc" sami byli przerażeni, omotani propagandą i nienawiścią do Rosji. Stąd pomagali nie tyle z dobroci, co z nienawiści do wspólnego wroga. Okropny był widok tej części polskiego społeczeństwa.
Alina Petrowa@AlinaPetrowaW

O tym, że potrafimy przebaczać, świadczy postawa setek tysięcy Polaków, którzy mimo tragicznej przeszłości przyjęli, karmili, opiekowali się ponad milionem Ukraińców. O tym, że nie oznacza to amnezji, świadczy fakt, że 75 proc. popiera decyzję prezydenta Nawrockiego.

Polski
36
2
29
3K
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@Ludzie_Wschodu Tak, uruchomiono sowieckie metodhtw stosunku do tych, którzy myśleli racjonalnie.
Polski
1
0
1
2
Люди Востока нового образца
@johnxanier Dużo ludzi w czasie największego ukrojebla spotkały różne nieprzyjemności, niektóre większe, inne bardziej przykre. Zdarzały się nie tylko wykluczenia i cancelowanie, ale i ograniczenia wolności, pozbawienia wolności
Polski
1
0
1
9
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
Nie ma żadnej nagonki na Ukraińców. Za to pamiętam dobrze nagonkę na Polaków w 2022 r., gdy nie chcieli przyjąć prymitywnej ukrofilskiej propagandy. Bratobójcze waśnie, nikczemnie napędzane przez polskojęzycznych politykierów POPiSu, ich wyborców oraz przedstawicieli wielu mediów
Tomasz Lis@lis_tomasz

Nagonka na Ukraińców zagraża Polakom nie mniej niż Ukraińcom, choć inaczej. Ksenofobiczna, nietolerancyjna, małostkowa, nikczemna, mściwa Polska to przekreślenie jej chrześcijańskiego dziedzictwa i zabijanie jej ducha. Polska przez tę obrzydliwą kampanię nienawiści już marnieje, karleje i brzydnie. To wielki samobój.

Polski
4
5
34
424
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@LeszekFilipowi2 To nie jest kwestia ludzi, co raczej pewnych szablonów zachowań. Ten dysonans pomiędzy niechęcią do pomocy swoim oraz kompulsywnym, absurdalnym wręcz otwieraniem domów przed obcymi, aż nadto pokazywał, że intencje są... podejrzane.
Polski
0
0
0
6
Leszek Filipowicz
Leszek Filipowicz@LeszekFilipowi2·
@johnxanier Przykro mi. Najwyraźniej nie spotkał Pan w życiu zbyt wielu przyzwoitych ludzi.
Polski
1
0
0
9
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@ted_fluffy @Luk94439164 "Niektórzy" sugeruje jednak zbyt małą skalę. Jestem przekonany, że zdecydowana większość miała raczej niewyszukane pobudki, była nabuzowana propagandą i lękami.
Polski
1
0
0
15
Ted SCSI
Ted SCSI@ted_fluffy·
@johnxanier @Luk94439164 Wystarczyło napisać "Niektórzy Polacy pomagając Ukraińcom nie kierowali się odruchem serca tylko strachem i nienawiścią do Rosji". PS Twoja wypowiedź w pierwszym zdaniu zawiera kwantyfikator negatywny "żaden" PS PS To nie miał być partyjski strzał, ot tak rzuciło mi się w oczy
Polski
1
0
0
13
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@PiotrBajda No tak, bo możemy egzystować jedynie w oparach propagandy banderowskiej lub kremlowskiej. Nie ma żadnej innej drogi...
Polski
0
0
0
18
Piotr Bajda
Piotr Bajda@PiotrBajda·
@johnxanier Myli się Pan, albo świadomie rozsiewa propagandę kremlowską.
Polski
1
0
1
69
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@ted_fluffy @Luk94439164 To jest Twój wniosek, a nie mój. Sam sobie włączyłeś kwantyfikator "każdy". Ja celowo unikam kwantyfikacji, mając nadzieję, że jednak czytelnik zrozumie ten mój celowy zabieg.
Polski
1
0
0
20
Ted SCSI
Ted SCSI@ted_fluffy·
@johnxanier @Luk94439164 Jeśli to rozumiesz, to ja z kolei nie rozumiem zatem czemu sformułowałeś następujący wniosek kategoryczny dotyczący zachowań społecznych "Każdy, którego znam gdy pomaga motywuje się strachem lub nienawiścią zatem każdy, który pomaga również kieruje się takimi pobudkami"
Polski
1
0
0
13
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@ted_fluffy @Luk94439164 W odniesieniu do społeczeństwa nie ma czegoś takiego, jak "wnioski kategoryczne". Natomiast w dyskusji potocznej jak najbardziej możemy formułować wnioski na podstawie osobistych obserwacji. I to właśnie czynię.
Polski
1
0
0
22
Ted SCSI
Ted SCSI@ted_fluffy·
@johnxanier @Luk94439164 No i do czegoś w końcu dochodzimy :) Twoja ocena motywacji jest zaledwie hipotezą. Jeśli opierasz się na metodach indukcyjnych to nie możesz kategorycznie przedstawiać swoich wniosków jako prawdziwe tylko powinieneś określić prawdopodobieństwo ich prawdziwości.
Polski
1
0
0
12
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@ted_fluffy @Luk94439164 Życie społeczne podlega opisom indukcyjnym. Tutaj obserwacja jak najbardziej jest wystarczającym kryterium. W zasadzie nawet nie ma innego.
Polski
1
0
0
15
Ted SCSI
Ted SCSI@ted_fluffy·
@johnxanier @Luk94439164 Logika i jej metody są podstawą rozumowania, rozumienie życia społecznego również jej podlega. Twoja argumentacja przypomina tą "płaskoziemców": wokół mnie płasko, zatem ziemia jest płaska.
Polski
1
0
0
10
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@MK99265 Nie wiem jacy "Wy". Ja tu jestem sam. A ucieczkę na Ukrainę odradzam, jak również sam z niej nie skorzystam.
Polski
1
0
0
27
Mariusz
Mariusz@MK99265·
@johnxanier Sądząc po twojej wypowiedzi, gdyby sytuacja była odwrotna i Polacy musieliby uciekać przed wrogiem na Ukrainę to wy byście te polskie kobiety u dzieci siekierami i widłami powitali i z miłości braterskiej po wymordowaniu okradli jak Niemcy w Auschwitz...
Polski
1
0
0
28
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@sigi285550 Nie wiem jakie intencje ma miłośnik Rosji. Nie obchodzą mnie ani miłośnicy Rosji, ani miłośnicy Banderowców. Nikt też nie mówi, że nie ma różnicy miedź uchodźcą a bezdomnym. Nie o tym jest rozmowa. Może naucz się czytać ze zrozumieniem po polsku.
Polski
1
0
1
16
Łukasz Jakis
Łukasz Jakis@sigi285550·
@johnxanier A jakie intencje ma miłośnik Rosji w w 2026? Jak można być tak tępym by nie rozumieć różnicy między bezdomnym a uchodźcą?
GIF
Polski
1
0
0
19
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
To dobrze pokazuje intencje wielu osób w przyjmowaniu pod dach obcych. To nie była bezinteresowna pomoc, która nie pyta o przyczyny ludzkich tragedii, ale często właśnie faryzeizm, "dobroczynność" warunkowa, dzielenie ludzi na godnych i niegodnych pomocy.
Polski
1
0
2
55
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
Trafne wnioski o masowej pomocy części społeczeństwa polskiego dla obcych.
Люди Востока нового образца@Ludzie_Wschodu

@johnxanier Był też typowy klasistowski owczy pęd na zasadzie "skoro ci lepiej sytuowani, z pieniędzmi, z autorytetem, wykształceni to robią, to musimy i my, żeby nie wyjść na ciemnotę". Śmieszne też było, że inni potrzebujący stali się jeszcze bardziej niewidoczni dla tego "humanitaryzmu"

Polski
0
1
5
137
Pellaeon
Pellaeon@Pellaeon86·
@johnxanier Czyli pomagając wam robili to z nienawisci do Rosji a nie z emptati. Czyli teraz wy nie bronicie nas bo tak trzeba tylko z nienawsci do Rosji tlumaczycie nam ze bronicie Europy xD
Polski
1
0
0
61
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@ted_fluffy Dowód to jest koncepcja nauk dedukcyjnych, a nie życia społecznego. Tutaj starczy moja obserwacja.
Polski
1
0
1
17
Ted SCSI
Ted SCSI@ted_fluffy·
@johnxanier Fair point, napisałeś też o nienawiści. Rozumiem, że teraz uściślasz swoją tezę: powody pomocy były przyziemne. Idę po chipsy w oczekiwaniu na dowód.
Polski
1
0
0
17
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
Następny Ukrainiec, który wyrzuca mnie z Polski, bo prostuję kłamstwa. Znamienne.
Pan t'bis@t_bis2

@johnxanier Wolisz ruski mir? - zapraszam - wyjedź do rosji. Najlepiej na stałe.

Polski
1
1
17
237
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@t_bis2 Ale co Cię obraża? Pochodzenie ukraińskie? Moim zdaniem to nie jest żadna obraza, ale jeśli się tego wstydzisz, no to przynajmniej udawaj Polaka albo Anglika.
Polski
0
0
1
4
Pan t'bis
Pan t'bis@t_bis2·
@johnxanier Nie masz argumentów wiec zaczynasz obrażać? - Nasze polskie interesy leżą w rozpadzie neoimperialnej rosji, a nie w bezmyślnym szczuciu na Ukraińców przez debili z wykształceniem podstawowym.
Polski
1
0
0
6
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
Przede wszystkim, dlaczego ta kobieta mówiła "Polacy są z wami"? Kto dał jej prawo wypowiadania się za Polaków? Jakaś tam grupa oczadzona propagandą ukraińską, często osób pospolicie wynarodowionych, może była z jakimiś wami. Ale na pewno nie można powiedzieć "Polacy są z wami".
Aldona Hartwińska@Aldohartwinska

Pokłóciłam się z ukraińskim prawicowcem w internecie. Bo wiecie, że tak jak u nas, tak i tam, są ludzie, którzy w internecie otwarcie sieją nienawiść? I jest takie jedno konto, specjalnie nie podam nazwy, które pisze antypolskie brednie. I ma zasięgi. Siedzę w ukraińskich mediach społecznościowych czwarty rok, biegle znam ukraiński (nawet slang), przypadkiem nauczyłam się też trochę rosyjskiego… i spróbujcie mi uwierzyć na słowo: dopiero TERAZ widzę takie robale, wypełzające niewiadomo skąd. Wcześniej trudno było znaleźć w Ukrainie kogoś, kto otwarcie by pisał, że Polak niczym się nie różni od moskala. Oj, przeszliśmy Rubikon. Ale każdy taki syf w sieci przepuszczajmy przez sito. Bo komentarze w internecie są dalekie od opinii większości Ukraińców. Mówi to Wam ta, która od trzech lat prowadzi zbiórkę na „nacków z trójki”. Ukraiński nacjonalizm nie jest antypolski. Ukraiński nacjonalizm widzi tylko jednego wroga i jest nim Rosja. Bardzo chcę wierzyć, że nie daliśmy się wciągnąć w tę grę za hajs z Kremla i że jest już za późno. Bo nie jest za późno, prawda? Wspomniany koleżka z „Iksa” pisał te swoje brednie, które jak lep na muchy przyciągnęły naszą polską husarię. Nienawiść wylewała się z każdego zdania, a ja nie mogłam uwierzyć w to, co czytam. W końcu dotarłam do komentarza, którego nie zostawiłam bez odpowiedzi, i była ona bardzo ostra i wulgarna 🥶. Screenshot tej wymiany zdań wysłałam na nasz redakcyjny czat z dziewczynami i chłopakiem z Sestry.eu. Odpowiedziała mi Olena: „Gratulacje! Teraz już jesteś nasza! Odczułaś nasze oburzenie i dysonans, kiedy my trafialiśmy na takie komentarze. Wokół nas, zdawałoby się, normalni ludzie, ale nagle okazywało się, że jednak nie wszyscy. Przejdzie ci… za jakieś dwa lata. Chociaż mnie do dziś przeraża ilość lajków i gniewnych komentarzy pod postami polskich radykałów. I nigdy nie wiem, czy mam już pakować swoje rzeczy i wyp…alać, czy raczej wyjrzeć przez okno i przyglądać się, jak na placu zabaw bawią się dzieci”. Mam też swój tajny czat z takim jednym polskim dziennikarzem i takim jednym polskim medykiem. I wczoraj też się chłopakom ulało. Jesteśmy naprawdę przerażeni tym co się dzieje. Czy nasza ciężka praca (mówię tu o wolontariuszach, dziennikarzach, działaczach) pójdzie na marne przez tak ryzykowne polityczne ruchy z obu stron? Przez ostatnie lata czuliśmy się jak ambasadorzy Polski na wschodzie - pokazywaliśmy nas, Polaków, z naszej najlepszej strony. Naprawdę byłam dumna z nas wszystkich, kiedy przekazywałam wsparcie dla żołnierzy i mówiłam: Polacy są z Wami. Uwielbiam przekazywać wojownikom czekoladki Wedla czy Wawla, smalec i kabanosy z Krakowskiego Kredensu, a musztarda sarepska od Kamisa to hit. Małe, polskie drobiazgi, które znaczą dla nich o wiele więcej, niż Wam się wydaje. Zostawialiśmy tam wszystko, co najlepsze - nie w postaci samochodów, stacji ładowania czy innych rzeczy. Ale w postaci poczucia, że nie są w tej walce sami. Że mamy siebie. Ługańsk jest oddalony od Warszawy o 1600 kilometrów. Ale my z Romkiem i Serhijem jesteśmy znacznie bliżej duchowo. I bardzo chciałabym kupić mu samochód i tym samym pokazać, że w Polsce nic się nie zmieniło, że dalej jesteśmy tymi samymi ludźmi, którzy rozumieją wagę wydarzeń u naszego sąsiada: zrzutka.pl/hp2guc Ps. Sprawdzając tę kilometrówkę przyjrzałam się wyznaczonej przez Google mapie. Były dwie drogi, jedna wiodła przez Pokrowsk, Konstantynówkę i Bachmut, druga przez Starobielsk, w każdym z tych miejsc stoją już rosyjskie wojska. To właśnie ta droga, na której tu stoję. Zdjęcie zrobione kilka kilometrów przez Czasiw Jarem. Smutno.

Polski
1
0
9
115
John Xanier
John Xanier@johnxanier·
@ted_fluffy Moja wypowiedź ma większą pojemność niż to, co z niej wyciągnąłeś. Jest oczywistym, że nie będę wymieniał w 100 znakach wszystkich przyziemnych powodów. Ciebie akurat zabolał z jakiegoś powodu ten strach, ale przecież moja wypowiedź nie jest o strachu.
Polski
1
0
1
33
Ted SCSI
Ted SCSI@ted_fluffy·
@johnxanier Twoją tezą było, że motywatorem pomocy Polaków dla uciekinierów z Ukrainy był strach. Ja pomogłem nie ze strachu, bardziej z przypadku. Wiesz jak się przeprowadza dowód tezy? Jest coś takiego jak "przypadek obalający tezę".
Polski
2
0
0
37