Typowy poranek WPP:
1. Obudź się
2. Zrób kupę
3. Wstań z łóżka
4. Załóż koszulkę WPP
5. Jedź pół godziny świniobusem do Proszowic
6. Zabierz dziecku z akademii strój piłkarski
7. Zwal konia koledze
8. Wróć do wioski zbierać kapustę
🤡
While saving Vienna brought immense military glory and prestige to Poland (the Polish-Lithuanian Commonwealth) and King Jan III Sobieski in the short term, in the long run, historians consider it one of the greatest strategic blunders in Polish history.
There is a famous historical irony regarding this event: "By saving Christianity and Austria at the gates of Vienna, Poland signed its own death warrant."
Here is how saving Vienna ultimately ruined Poland:
Polonya Cumhurbaşkanı Karol Nawrocki;
“Polonya’nın Avrupa haritasından silindiği dönemde, Türkiye Polonya’nın paylaşılmasını ve bağımsızlığını yitirmesini resmi olarak tanımayan tek devlet oldu.”
Tarih o kadar canlı ki..
1772, 1793, 1795 yıllarında Polonya (Lehistan) parçalanıp Rusya, Prusya ve Avusturya tarafından paylaşılır ve tamamen ortadan kaldırılır.
Osmanlı bunu kabul etmez. O tarihten sonra tam 123 yıl boyunca Polonya'nın imha edilişini protesto eder, reddeder.
Her törende “Polonya Büyükelçisi” anons edilir. Ama her seferinde sandalye boştur. Ama Osmanlı bu ısrarını hep sürdürür.
1918'de Polonya yeniden doğar ve sandalye dolar.
123 yıl!
Devlet geleneğimiz böyle bir şeydir.
Bu arada, Polonya Cumhurbaşkanı'nın Ankara ziyareti, izlediğim kadarıyla, ülkesinde geniş yankı uyandırdı.
Dziś aparat państwa pokazał jak się załatwia sprawy jak na Białorusi, tutaj machina ruszyła od najwyższych rudych stołków po wszelkiej maści polityków i ich media.
Normalny człowiek widzi co się odpierdala mam nadzieję że za rok przy wyborach tych skurwysynów się pogoni
Polonya Cumhurbaşkanı Sayın Karol Nawrocki’ye ülkemizi ziyaretleri için teşekkür ediyor, istişarelerimizin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. 🇹🇷🇵🇱
@CryptoNewsMaker@MateuszPlawski Skala jest nieporównywalna, zarówno liczby jak i sposobu zabijania cywilóŵ. Nie jest Wam wstyd mieć za bohaterów ludzi, którzy nabijali dzieci na płoty? Przecież macie inne osoby, które mogłyby nosić miano bohatera, a wybraliście sobie bestie
„Tak właśnie robił Orbán. To zły interes. Uważam, że źle się to skończy” — stwierdził 🇺🇦Zełenski, odnosząc się do decyzji prezydenta Nawrockiego
Ale on obrósł w piórka. Coś czuję, że po wojnie i po wyborach na Ukrainie może być ciężkie lądowanie w rzeczywiści 🤡
Każdy kolejny komunikat ze strony Kijowa to coraz większa nonszalancja. Lądowanie będzie twarde. Tak to jest, gdy pod wpływem przekonania o własnej mocy gardzi się partnerami 🐸
@CryptoNewsMaker@MateuszPlawski A jaka jest skala jednego i drugiego ludobójstea i jakimi metodami te ludobójstwa były wykonywane? AK w odwedcie 10-15 tys osob, UPA -100-150 tys. W momencie w którym jesteście w dużej mierze zależni od nas, wbijacie nam nóż w plecy.
@Fil_Kur@MateuszPlawski Это значит, что Польша будет отвечать за героизацию убийств украинских женщин и детей Польской шляхтой и Армия Крайова за последние 300 лет
@CryptoNewsMaker@MateuszPlawski Władze w Polsce przejęły PROPOLSKIE partie, które nie będą akceptowały wychwalania bestii, morderców polskich kobiet i dzieci.
@MateuszPlawski Власть в Польше захватили пророссийские "Право и Справедливость" с "Конфедерацией". С ними поляки жить лучше не станут. И прийдет время когда эти партии сбегут в россию.
А Зеленский все правильно сказал.
@RealThe56368@MateuszPlawski Ukraina nigdy nie przeprosiła za te zbrodnie. Nawet Rosja potrafiła przeprosić za Zbrodnię Katyńską. Nie będzie resetu bez przeproszrnia i wyrzeczrnia się tych bestii. My nie zapomnimy
@MateuszPlawski You need to heal your trauma first. Ukraine is willing to cooperate but without those history lessons. Have Ukraine ever lectured Poland who to honor how to name streets e.t.c. That never happened.
@WislaFan1906@wichar87@pemson1906 Jest transparentność i w końcu można się czuć częścią tego klubu, a nie tylko dodatkiem. Jest pomysł, co nakiś czas pojawia się nowy sponsor, teraz będą w końcu pieniądze z ESA. Będzie szło ku dobremu
@wichar87@Fil_Kur@pemson1906 No ja właśnie analizuję. I te pozytywy widzę głównie w zapowiedziach i retoryce prezesa. A potem patrzę na fakty i widzę rosnące zadłużenie, trzeci rok „inwestycji w Myślenicach” bez efektu, wirtualne 30 osób w dziale data science itp itd. Ale już odpuśćmy. Każdy widzi inaczej.
Królewski z uporem maniaka każe każdemu zawodnikowi mówić „jest pięknie” - aż mnie skręca jak to słyszę.. chuja jest pięknie. Transfery jak na pierwszą ligę, w. Kaśkę pusto jeszcze te zadłużenia.. normalnie przepięknie 😂😂😂
@1906pasy1906 Wisła NIC na tym nie zyskała, a jedynymi beneficjentami byli zawodnicy którzy wzieli w łapę.
Cracovia zapewnila sobie awans dzięki swojej korupcji.
Chyba jest delikatna różnica?
@ARMEN_1906 A po co sobie w ogóle barwy kraść, niezależnie czy dziecko czy dorosły. Po chuj to robić, nie można normalnie w koszulce swojego klubu chodzić po mieście bo jakiś patus z jednej czy drugiej strony zaraz się dopierdoli
Kolejny wysryw prezesika, który boi sie WIELKIEJ CRACOVII wiec nakręca nienawiść. Pelikany w komentarzach trzepią kapucyna.
A długi WK rosną, kibole rządzą wiślackim klubem i daty powstania jak nie było, tak nie ma.
Wstyd. Kolejna kompromitacja w ostatnich tygodniach.
@Fil_Kur Idź spać, wyśpij się. Jutro wstaje nowy dzień, może znowu jakieś kompromaty na wasze krzywe akcje powychodzą. Może szefcio przyczepi się do Pasów, może będziecie coś zakłamywać albo krzyczeć “ale oni…”
To jest ta wasza “wielkość”. Nie ma drugich tak wielkich błaznów…