Many

1.4K posts

Many

Many

@Many831722

Inscrit le Ocak 2024
160 Abonnements27 Abonnés
Many
Many@Many831722·
@oneprofi @Memeopum @ZiemowitSzcze11 Jasne, były tak skuteczne że do dzisiaj nasz/wasz poseł Kowal blokuje zdjęcia i filmy z tych ekshumacji. Pozatym jeśli mowa o ekshumacjach to trzeba wziąć pod uwagę całość terenu na którym leżą polacy ,a nie jedna mała wieś.
Polski
0
0
0
4
ODN
ODN@oneprofi·
@Many831722 @Memeopum @ZiemowitSzcze11 Це брехня. Спільні українсько-польські пошукові та ексгумаційні роботи проводяться для пошуку жертв Волинської трагедії. Навесні 2026 року експедиції, до яких входять історики, археологи та антропологи, успішно працювали на території колишніх сіл Острівки та Воля Островецька.
Українська
1
0
0
9
Ziemowit Szczerek
Ziemowit Szczerek@ZiemowitSzcze11·
Nie będę, jak inni, zwalał sprawy na "ksenofobiczne spoleczeństwo". To jest uproszczenie. Polacy po prostu nie pojmują jak kraj, który przecierpiał Buczę i tak jednoznacznie domaga się ukarsnia winnych, może jednocześnie relatywizować winę sprawców Wołynia. To zrozumiałe. Jeśli Ukraina domaga się od swoich sąsiadów, Polski, zrozumienia dla niełatwego za zaakceptowania faktu, że sprawcy rzezi wołyńskiej mogą jednocześnie być godnymi podziwu bohaterami wojny o niepodległość musi równiez wykazać się dużą akceptacją dla polskiej emocjonalności. Nie ma tak, że tylko jedna strona się poświęca i zdobywa na wielkoduszność. Czyli, na przyklad, wyrzucić z panteonu choćby bezpośrednuch sprawców stojących za Wołyniem: Sawura i Szuchewycza. A polscy nacjonaliści, jeśli widzą procesy, które doprowadziły Ukraińców do tak wielkiego wzmożenia nacjonalistycznego, które doprowadziło do rzezi, zeby mieć moralne prawo je krytykować, powinni sami diagnozować je w swojej narracji i z nich rezygnować, by w imię błędów, które krytykują u innych, nie popelniać własnyxh, wychodzących z tego samego odruchu, i by nie spadł ani włos z głowy żadnej osobie z Ukrainy żyjącej w Polsce. Tego wymaga dojrzałość, odpowiedzialność i konsekwencja.
Ziemowit Szczerek tweet media
Zielonki, Polska 🇵🇱 Polski
17
3
37
3.1K
Many
Many@Many831722·
@Memeopum @ZiemowitSzcze11 Bo wasz rząd nie pozwala dokonać ekshumacji. Chcecie wybaczenia, chcecie się dogadywać? To pozwólcie pochować nam rodaków. To pierwszy i najważniejszy krok, który powinni wymuszać wasi rodacy na waszym rządzie. Tutaj nie ma filozofii.
Polski
1
0
1
41
Memeopum
Memeopum@Memeopum·
@ZiemowitSzcze11 ВЗАЄМНЕ визнання злочинів - це ідеальний варіант. І здається, саме цього Україна завжди хотіла. А ще було б добре створити комісію істориків з Польщі, України і інших країн щоб виробити консенсусну картину тих подій. Бо навіть кількості жертв ніхто не може порахувати
Українська
1
0
1
191
Many
Many@Many831722·
@lkwarzecha Zakładam że to są ci sami ludzie którzy mówią że jedzenie mają ze sklepów, liczą dalej głosy i uważają że rozwiązanie problemu osób LGBT będzie wspierane przez muzułmanów których chcą wpuszczać na potęgę do Polski.
Polski
0
0
16
460
Many
Many@Many831722·
@krzychulek Poza koalicją z PiSem, która jest niezbędna żeby odsunąć obecnych od władzy reszta brzmi pięknie.
Polski
0
0
0
40
OBSerwator
OBSerwator@krzychulek·
Jeżeli to prawda, to nie ma już nadziei dla Polski 😢 Być może jednak Polska jest państwem sezonowym, kwestia tylko kiedy skończy się aktualny sezon? Możliwe kolejne etapy, odcinki tego sezonu to: Koalicja PiS-Konfederacja-Konfederacja KP Zmiana Konstytucji - mamy system prezydencki! Zniesienie kadencyjności Prezydenta RP Polexit Trzecia kadencja Karola Nawrockiego itd.
OBSerwator tweet media
Polski
42
32
119
7.5K
Many
Many@Many831722·
@lis_tomasz Znamienne jest że rozgraniczasz Polsce i nam...
Polski
0
0
0
38
Tomasz Lis
Tomasz Lis@lis_tomasz·
Koalicja PiS-u, , Konfederacji, Brauna i komuchów Zandberga, pompowana przez Sakiewicza i Stanowskiego zrobi wszystko, żeby obóz demokratyczny wysadzić w powietrze i wprowadzić w Polsce zamordyzm. Jeśli nie weźmiemy się w garść, to im się uda. A wtedy biada Polsce i nam.
Polski
636
471
1.8K
44.5K
Many
Many@Many831722·
@KenobiObi75356 99 procent nie ma pojęcia o Wołyniu ,ale nie Ukraińców a świata. Na szczęście ostatnio zeleznsky zadbał by świat się dowiedział.
Polski
0
0
0
3
Obi Kenobi
Obi Kenobi@KenobiObi75356·
Kochani, 99% Ukraińców nie ma bladego pojęcia o Wołyniu. Ci sami Ukraińcy nie mają nic wspólnego z grą polityczną po ukraińskiej i polskiej stronie. To ludzie, którzy uciekając przed piekłem wojny znaleźli bezpieczną przystań w Polsce. Uczciwie pracują, płacą podatki. Dajmy odpór putlerowskim zwyrodnialcom z polskiej patoprawicy! „Przytulmy” ich, bądźmy dla nich mili! Zalejmy internet tą grafiką! Walczmy z nazistowskim gównem rozpowszechnianym przez pisowców, konfederatów i naćpanów, celowo z małej litery! RT+♥️
Obi Kenobi tweet media
Obi Kenobi@KenobiObi75356

🇵🇱 🇺🇦 Do: @donaldtusk | @ZelenskyyUa| @sikorskiradek | @andrii_sybiha Polacy muszą zrozumieć, że prawie nikt w narodzie ukraińskim nie wie o rzezi wołyńskiej, a tym bardziej o jej skali i okrucieństwie. Dla większości Ukraińców jest to temat praktycznie nieobecny w edukacji i debacie publicznej. Muszą również wiedzieć, że wielu Ukraińców ratowało Polaków podczas tych wydarzeń, ryzykując własnym życiem i zdrowiem. Część z nich zapłaciła za tę pomoc najwyższą cenę. Musimy też pamiętać, że nasza wspólna historia jest bardzo trudna. My również mamy swoje grzechy wobec Ukraińców. W II Rzeczypospolitej dochodziło do napięć narodowościowych, ograniczania części praw mniejszości ukraińskiej oraz działań, które pozostawiły wśród wielu Ukraińców poczucie krzywdy. W 1920 roku generał Symon Petlura walczył u boku Polaków przeciwko bolszewikom. Rok później podpisanie pokoju ryskiego było haniebną zdradą Ukrainy i porzuceniem sprawy jej niepodległości. Nie oczekujmy, że Ukraińcy będą dziś, żyjąc w piekle wojny i każdego dnia walcząc o przetrwanie swojego państwa, uczyć się historii rzezi wołyńskiej. To trudny i bolesny temat, ale dla narodu walczącego o przetrwanie priorytetem są dziś bezpieczeństwo, wolność i życie. Ukraińcy natomiast muszą zrozumieć, że rzeź wołyńska była bezprecedensową i nieludzką zbrodnią na ludności cywilnej. Jej skala i okrucieństwo do dziś budzą grozę. Liczba ofiar była niemal stukrotnie większa niż liczba ofiar zbrodni popełnionych w Buczy i Irpieniu. Jestem przekonany, że żaden ukraiński żołnierz, w pełni świadomy tego, co wydarzyło się na Wołyniu, nie chciałby mieć za patronów osób odpowiedzialnych za takie zbrodnie. Ukraińcy powinni również wiedzieć, że prawie wszyscy Polacy znają historię Wołynia, a mimo to w lutym 2022 roku otworzyli swoje domy dla uciekających przed wojną Ukraińców i przyjęli ich jak braci. Prawie nikt w Polsce nie obwinia współczesnych Ukraińców za zbrodnie ich pradziadków. Jedyne, czego Polacy oczekują, to godny pochówek ofiar, szacunek oraz pamięć o pomordowanych. Zapominanie o tym daje paliwo rosyjskiej propagandzie i agenturze zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Właśnie obserwujemy to w ostatnich dniach, gdy tragiczna historia jest wykorzystywana do skłócania dwóch narodów, których współpraca leży w żywotnym interesie zarówno Polski, jak i Ukrainy. Budujmy przyszłość na tym, co było najlepsze w historii naszych narodów: na wspólnej walce o wolność, na ogromnej pomocy udzielonej Ukrainie przez Polaków po lutym 2022 roku oraz na pamięci o sprawiedliwych Ukraińcach, którzy ratowali Polaków podczas rzezi wołyńskiej. Polska jest dla Ukrainy mostem na Zachód. Ukraina jest dla Polski tarczą na Wschodzie. Jakikolwiek konflikt pomiędzy Polską a Ukrainą jest powodem do radości na Kremlu i służy interesom rosyjskiej propagandy. Budujmy lepszą przyszłość dla naszych dzieci i wnuków – zarówno w Polsce, jak i na Ukrainie. Przyjaźń i dobre relacje pomiędzy Polską a Ukrainą oznaczają rozwój, bezpieczeństwo i dobrobyt dla obu narodów. Uważam, że pomnik poświęcony Ukraińcom ratującym Polaków przed rzezią wołyńską powinien bezwzględnie powstać – im szybciej, tym lepiej. Поляки повинні зрозуміти, що майже ніхто в українському народі не знає про Волинську трагедію, а тим більше про її масштаб і жорстокість. Для більшості українців ця тема практично відсутня в освіті та суспільній дискусії. Водночас вони повинні знати, що багато українців рятували поляків під час цих подій, ризикуючи власним життям і здоров’ям. Частина з них заплатила за це найвищу ціну. Ми також повинні пам’ятати, що наша спільна історія є дуже складною. Ми теж маємо свої провини перед українцями. У міжвоєнній Польщі існували національні конфлікти, обмеження прав української меншини та дії, які залишили в багатьох українців відчуття несправедливості. У 1920 році генерал Симон Петлюра воював пліч-о-пліч із поляками проти більшовиків. Роком пізніше підписання Ризького миру стало ганебною зрадою України та відмовою від боротьби за її незалежність. Не варто очікувати, що українці сьогодні, живучи в пеклі війни та щодня борючись за виживання своєї держави, будуть вивчати історію Волинської трагедії. Це важка і болюча тема, але для народу, який бореться за виживання, сьогодні найважливішими є безпека, свобода та життя. Українці, своєю чергою, повинні зрозуміти, що Волинська трагедія була безпрецедентним і нелюдським злочином проти цивільного населення. Її масштаб і жорстокість досі викликають жах. Кількість жертв була майже у сто разів більшою, ніж кількість жертв злочинів, скоєних у Бучі та Ірпені. Я переконаний, що жоден український військовий, який повністю усвідомлює те, що сталося на Волині, не хотів би мати покровителями людей, відповідальних за такі злочини. Українці також повинні знати, що майже всі поляки знають історію Волині. Попри це, у лютому 2022 року вони відкрили свої домівки для українців, які тікали від війни, і прийняли їх як братів. Майже ніхто в Польщі не звинувачує сучасних українців у злочинах їхніх прадідів. Єдине, чого очікують поляки, — це гідного поховання жертв, поваги та пам’яті про загиблих. Забуття цього дає поживу російській пропаганді та агентурі як у Польщі, так і в Україні. Саме це ми спостерігаємо останніми днями, коли трагічна історія використовується для того, щоб посварити два народи, співпраця між якими життєво важлива як для Польщі, так і для України. Будуймо майбутнє на найкращих сторінках історії наших народів: на спільній боротьбі за свободу, на величезній допомозі, яку поляки надали Україні після лютого 2022 року, а також на пам’яті про справедливих українців, які рятували поляків під час Волинської трагедії. Польща є для України мостом на Захід. Україна є для Польщі щитом на Сході. Будь-який конфлікт між Польщею та Україною є приводом для радості в Кремлі та служить інтересам російської пропаганди. Будуймо краще майбутнє для наших дітей та онуків — як у Польщі, так і в Україні. Дружба та добрі відносини між Польщею й Україною означають розвиток, безпеку та добробут для обох народів. Я вважаю, що пам’ятник українцям, які рятували поляків від Волинської трагедії, повинен неодмінно постати — чим швидше, тим краще.

Polski
725
701
1.9K
38.8K
Many
Many@Many831722·
@zbigniewbig @Yannegis Rezewy powinny być dywersyfikowane. Nikt nie mówi że mamy wsadzić całą kasę w btc. Na całym świecie, w USA, Niemczech czy Francji też masz idiotów? Czy może to ty robisz z siebie teraz jednego bo nie lubisz Mentzena?
Polski
1
0
0
46
Krzychu
Krzychu@zbigniewbig·
@Yannegis Mentzen 2018: powinniśmy kopać btc Cena btc: 7k 2026 btc w bessie cena: 60k Faktycznie mentzen to idiota
Polski
3
0
200
4.3K
Many
Many@Many831722·
@Marcin618928 @Dorota43190862 Ci ludzie by kraj podpalili byleby ich ekipa rządziła. Jak nasz to może wszystko bo nasz. Ha tfu na takich partyjniaków
Polski
0
0
1
8
Marcin
Marcin@Marcin618928·
@Dorota43190862 Izba lekarska mówi że tak wszedzie jest, lekarze sa zeznawać, a ty sie goscia czepiasz który (nie wazne z jakich powodów ujawnił) ruszył te partyjne gówno. Nie bede ciebie obrazał bo nie ma takich słów które odzwierciedlaja twoją głupote. Tu o pacjentów chodzi a nie twoje PO
Polski
1
0
5
1.1K
🦋Dorota🦋
🦋Dorota🦋@Dorota43190862·
Chłop miał dobry zawód, sporo kasy, nic mu nie brakowało. Jakim durniem trzeba być, żeby dać się podpuścić Stanowskiemu w jego kanale ściekowym?
🦋Dorota🦋 tweet media
Polski
664
292
1.6K
74.3K
Many
Many@Many831722·
@MiskoMarek @jachcy Z zamdbergoem jest inaczej bo w dłuższej perspektywie może przyciągnąć ludzi na swoją stronę utopijnymi wizjami, jak ktoś nie ma kręgosłupa moralnego to się złamie o go poprze. Ale faktycznie ,trzeba mu zwrócić honor że mimo różnic potrafi gadać w miarę logicznie.
Polski
0
0
0
10
Many
Many@Many831722·
@MiskoMarek @jachcy Dla mnie osobiscie zandberg jest poważnym politykiem i dlatego jako lewak jest groźny. Ludzie pokroju żukowskiej są na dobra sprawę mało istotni bo nie mają za wiele mózgu a i tak zawsze znajdą się idioci którzy oddają na nich swój głos bo tak i ch.j
Polski
1
0
0
118
jachcy🇵🇱
jachcy🇵🇱@jachcy·
Wie pani o jakim polityku mówię? Premierem jest teraz🔥 ➡️„Pare lat temu był taki polityk, który uważał, że to jest chore co PiS wyprawia w spółkach skarbu państwa i to trzeba skończyć… A potem doszedł do władzy i jedyne co się zmieniło to legitymacje PiS, zmieniły się na legitymacje Lewicy, PO, PSL…”
Polski
35
274
3K
82.9K
Many
Many@Many831722·
@Gasiuk_Pihowicz No faktycznie szok że facet nie chciał gadać bez prawnika... Wy serio macie coś nie tak z glową. Ale cóż mógł jak Roman ,zemdleć i spierdo.lić za granicę prawda ?
Polski
0
0
0
8
Kamila Gasiuk-Pihowicz
Kamila Gasiuk-Pihowicz@Gasiuk_Pihowicz·
Wiedział, nie powiedział. I nadal nie mówi. Bo świadek ZERO kilkadziesiąt pytań prokuratora zbył milczeniem i nie chciał zeznawać bez pełnomocnika. A taki był wygadany u Stanowskiego.
Polski
1.4K
153
958
93.9K
Many
Many@Many831722·
@LukaszKohut Wasza ekipa w pigułce. Skoro oni kradli to my też możemy. Czym wy się kurwa różnicie od PiSu w takim razie ?
Polski
0
0
0
17
Łukasz Kohut 🇪🇺
Łukasz Kohut 🇪🇺@LukaszKohut·
Cieszyński: „u nas nikt by takiej osoby jak Kacprzyk nie bronił.” ❗️Broniliście❗️ 280 mln Ziobry, 165 mln Romanowskiego, 380 mln Rydzyka, 360 mln Kurskiego, 80 mln Macierewicza, 350 mln Szumowskiego A to jedynie początek listy 😉
Polski
426
1.2K
4K
48.4K
Many
Many@Many831722·
@BostonTea84 Brytole wyszli z unii, Unia nie wyszła z brytoli...
Polski
0
0
0
46
BostonTea
BostonTea@BostonTea84·
Brytole głosowali za wyjściem z UE, żeby ograniczyć migrację (w tym z Polski), a zamiast tego dostali 10x więcej migracji spoza UE. Jak to wyjaśnić?
BostonTea tweet media
Polski
174
92
1.3K
40.2K
Many
Many@Many831722·
@koneser_misia Przecież wy nawet takiego sondażu nie potraficie logicznie odczytać.
Polski
0
0
0
73
Antoni z Kijowa
Antoni z Kijowa@koneser_misia·
90% Ukraińców dąży do konstruktywnego dialogu z Polską w celu rozwiązania sporów historycznych - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii. Tylko 5% Ukraińców podziela konfrontacyjne podejście do rozwiązywania sporów historycznych: zaledwie 1% uważa, że Ukraina powinna ustąpić Polsce w tych kwestiach, a jednocześnie tylko 4% oczekuje, że to Polska powinna ustąpić Ukrainie. Natomiast 90% Ukraińców opowiada się za konstruktywną współpracą z Polską. Badacze doprecyzowali, że większość respondentów (57%) podziela pragmatyczny pogląd, zgodnie z którym każdy naród może mieć swoich bohaterów, a inne narody nie powinny ingerować w te kwestie. Kolejne 33% uważa, że możliwe jest wypracowanie wspólnego stanowiska dzięki pracom wspólnych komisji historyków, a nie polityków.
Antoni z Kijowa tweet media
Polski
175
77
612
64.3K
Many
Many@Many831722·
@GregParis75017 @RomanOdziej Człowieku dajesz bana nie za kłamstwo a za to że ktoś ci wytyka manipulację. Pewnie jednostek UPA też bronisz prawda? A luftwaffe i Nachtigall?
Polski
0
0
4
36
Grzegorz Mister News Paris / Polska 🇵🇱🇲🇫 🇪🇺
- Przepraszam ze zapytam ale czy przypadkiem Konfederaci, Menzten, Braunowcy i PiSowcy z Nawrockim na czele, przypadkiem nie zafundowali nam nacjonalistycznego przedsionka czegoś w rodzaju "polskiej III Rzeszy"? *** Ukraińskie artystki o strachu. "Nie rozmawiam po ukraińsku przez telefon. Zwłaszcza wieczorem" - Boimy się. W relacjach polsko-ukraińskich nie było jeszcze takiego napięcia. I w politycznych gabinetach, i na ulicach polskich miast - mówią ukraińskie artystki mieszkające w Polsce. Opisują swoją perspektywę. *** - Serio, powiem wam ze to już nie jest śmieszne, to zaczyna być niebezpieczne! 😡
Grzegorz Mister News Paris / Polska 🇵🇱🇲🇫 🇪🇺 tweet media
Polski
108
148
494
12.2K
Many
Many@Many831722·
@Kpelczynska Za późno. Nie trzeba było robić ludzi w chu.a z obietnicami o ich dotrzymywaniem. Za rok nie pozostanie po was noc poza gorzkim wspomnieniem, a wam z całego serducha życzę abyście znaleźli się w miejscu tych których tak pięknie wyruchaliście.
Polski
0
0
1
162
Katarzyna Pełczyńska
Katarzyna Pełczyńska@Kpelczynska·
5 lat temu, po tym jak w pandemii zmarło 250 tys ludzi, wszyscy grzmieli - dalej tak się nie da - trzeba zmienić system ochrony zdrowia. Było dużo deklaracji, a potem zrobiono bardzo niewiele. Na chorym systemie narosły jeszcze większe patologie: cierpią pacjenci i personel, a żywią się cwaniacy i układy. Nie, nie ma jednej magicznej ustawy, która naprawi wszystkie błędy. Obarczanie winą wyłącznie ministra zdrowia nie ma sensu. Żaden minister sam tej reformy nie przeprowadzi. Potrzebna jest wola całej koalicji, a w zasadzie całej klasy politycznej. Jako @PL_2050 proponujemy następujące całościowe rozwiązania: 1. Zmiana wyceny świadczeń, żeby odpowiadały realnym kosztom procedur. Bo dziś na jednych zabiegach zarabia się miliony, a innych unika się jak ognia - bo wpędzają szpitale w długi 2. Limit godzin pracy dla lekarza - to kluczowe dla uczciwości systemu i bezpieczeństwa pacjentów 3. Zwiększenie dostępu do specjalizacji, zmniejszenie ich ilości 4. Zwiększenie roli Podstawowej Opieki Zdrowotnej i opieki ambulatoryjnej czyli wyprowadzenia leczenia ze szpitali, bo tam jest ono najdroższe (czyli tzw odwrócenie piramidy świadczeń). 5. Odciążenie lekarzy z biurokracji 6. Dołożenie pieniędzy na leczenie, przy kontroli jakości i efektywności świadczeń. 7. Zwiększenie akcyzy na alkohol i przekierowanie jej na zdrowie Zorganizujemy w Sejmie ekspercki okrągły stół. Zaprosimy przedstawicieli wszystkich ugrupowań parlamentarnych i Kancelarii Prezydenta, środowisk medycznych i ekspertów. Nie wolno nam zmarnować kolejnego kryzysu. Musimy wykorzystać ten moment, by rozpocząć prawdziwą reformę systemu zdrowia. Wypracujmy porozumienie wykraczające poza jedną partię i jedną kadencję.
Polski
192
60
580
44.2K
Many
Many@Many831722·
@czeslaw86 @MiskoMarek Jasne,pełna zgoda, ale zapytaj wyborców PiSu to na 99 procent usłyszysz że są prawicą.
Polski
0
0
2
8
Marek Miśko, czuwaj!
Marek Miśko, czuwaj!@MiskoMarek·
Głosowanie na tego prymitywa po tym wszystkim jest działaniem wrogim Polsce. Kaczyński nie jest żadnym strategiem. Na naszym wiejskim podwórku kopie piłkę jako tako, w lidze jest nikim. To nie stawianie warunków sprawiło, że Niemcy rozgrywają nas przy pomocy Ukrainy jak chcą. Niech oni z Tuskiem wejdą do klatki i walczą na gołe pięści, bez zasad do ostatniej krwi.
Marek Miśko, czuwaj! tweet media
Polski
59
97
622
7.8K
Many
Many@Many831722·
@kosmicioch @ShockZenith Czepianie się występków? Ty jesteś pierdolnięty jeśli wymordowanie takiej ilości ludzi, zostawienie ich w ziemi i blokowanie godnego pochówku jest dla ciebie występkiem. Ciekawe czy powiedziałbyś to w oczy komuś kto stracił tam rodzinę. Flegma ci na ryj
Polski
0
0
2
51
Kosmicioch 🇪🇺💚
@ShockZenith Dlatego sranie na ukraińców gdzie popadnie jest głupie. Ukraińcy nie prowadzą propolskiej polityki historycznej ale mamy wazniejsze rzeczy niz czepianie się występków sprzed ponad 80 lat. Im bardziej wesprzemy ukraine tym więcej ruscy będą mieli strat. To jest korzystne dla PL.
Polski
13
0
0
955