Na górze Europa. Na dole samotność.
Na pierwszym zdjęciu Donald Tusk ramię w ramię z liderami całej Europy – szanowany, poważany, traktowany jak równy wśród równych.
Na drugim – prezydent Nawrocki, samotny, odizolowany, bez sojuszników.
To nie jest kwestia jednego spotkania. To jest symbol tego, jak bardzo różnie wygląda polska polityka zagraniczna w zależności od tego, kto rządzi.
Tusk odbudowuje pozycję Polski na arenie międzynarodowej. Pokazuje, że jesteśmy ważnym, szanowanym graczem w Europie, a nie krajem, z którym nikt nie chce robić zdjęć.
Bo Polska silna to Polska w centrum Europy, a nie na jej marginesie.
Dziękuję, Donaldzie Tusk, że Polskę postawiłeś z powrotem na mapie państw liczących się w świecie .
- Jacek Fogiel
@Aro_z_Krakowa@WaldemarRomano2 Mylisz poważanie ze służalczością. Ile razy pokazali że mają go za popychadło. Pamiętaj Batyra mogą nie lubić ale muszą się z nim liczyć z Tuskiem mogą sobie na wszystko pozwolić.
.@Arlukowicz zaczyna gruzowanie Rzepeckiego z Konfederacji. To dopiero początek! I o pośle PiS Mariuszu Krystianie, który przeprasza teraz za słowa o dr. Mengele, choć przeprosiny to za mało. #7DzieńTygodnia
@PrimusRomanum To była ironia, wiem kim ona jest zabłysła jednym stwierdzeniem i od tamtej pory uważa że zjadła wszystkie rozumy. Jak dla mnie to ona pisze niedorzecznie i jest to obecnie dość częsta przypadłość ludzi mających się za mądrzejszych od innych.
Facet, który widzi "dziwne kamery" i "dziwne stacje telewizyjne", który wierzy, że od całowania w rękę można się otruć, NIE MOŻE BYĆ PREZYDENTEM ŻADNEGO KRAJU. Joanna Szczepkowska
Jak ktoś nie wierzy że upały mogą być szkodliwe, to niech popatrzy na weekendową aktywność w social mediach Morawieckiego i Przydacza. Chyba, że oni tak bez tego…
@Aro_z_Krakowa@WaldemarRomano2 Zobacz to samo można powiedzieć o tobie, walisz przekazem dnia bez zastanowienia. U siebie belki w oku nie widzisz a u innego ziarenko zobaczysz. Wracając do pierwszego wpisu ty naprawdę wierzysz że Tusk jest równoprawnym politykiem dla wierchuszki unijnej?
@J74Jacek Nie smakowego Jacuś gdybyś poświęcił chwilę by sprawdzić to byś wiedział że taka osoba się nazywała probierzem. Obecnie można jeszcze powiedzieć kiperem lub degustatorem. A skąd ty wziąłeś smakowego?
@winston151515@gfkot Elu opanuj emocje w taki upał to może być niebezpieczne. Co zaś do twojej wypowiedzi to wypadało by zmienić leki bo te co bierzesz mogą być za mocne.
@MBrodski@gfkot Odezwał się wyborca kurdupla z demencją i jego ćpuna. A także całego szeregu innych indywiduuw z listą zarzutów długą jak "II Wojna Światowa" Churchilla.
Poziom absurdu w powielaniu "politycznych sensacji" osiągnął dziś poziom olimpijski. I to na pewno nie jest ostatnie słowo w tej nierównej walce rozumu z głupotą.
Chyba złożę zawiadomienie na ekipę Nawrockiego, która nieprzytomnego zostawiła go w wymiotach w autobusie zamiast wezwać pogotowie. To było nieludzkie. Brak udzielenia pomocy prezesowi IPN przez jego najbliższych politycznych przyjaciół z obawy przed kampanijnymi konsekwencjami badania przyczyn zasłabnięcia, to poważne zaniedbanie. Dlaczego oni nie wezwali karetki do nieprzytomnego człowieka? Co było tego przyczyną? Dlaczego nie poinformowali Policji o podejrzeniach otrucia? Czy któryś z nich współpracował z trucicielem? Kto tego dnia dostarczał snusy? Czy to były snusy? Prokuratura powinna to wszystko wyjaśnić.
@WaldemarRomano2 Cytując kogoś wypadało by trochę pomyśleć. W obecnej sytuacji pisanie że się przestało kraść i że stanowiska nie są obsadzane przez polityków trochę odbiega od rzeczywistości 🤪
Wystarczy nie kraść.
W ciągu 2,5 roku rządów Donalda Tuska kapitalizacja notowanych spółek Skarbu Państwa wzrosła o 100% – z 240,6 mld zł do 480,7 mld zł.
To nie jest przypadek ani „szczęśliwy zbieg okoliczności”. To efekt zmiany podejścia: koniec z upolitycznianiem spółek, koniec z wrzucaniem tam partyjnych nominatów i traktowaniem firm jak prywatnej skarbonki jednej opcji politycznej.
Polskie spółki państwowe – Orlen, KGHM, PKO BP, PGE i inne – znów zyskują realną wartość na giełdzie. Rosną szybciej niż szeroki rynek. Inwestorzy to widzą i doceniają.
To najlepszy dowód, że normalność się opłaca. Że profesjonalne zarządy, przejrzyste decyzje i skupienie na biznesie, a nie na polityce, przynoszą konkretne efekty dla wszystkich Polaków – w tym dla budżetu państwa i naszych emerytur.
Nie trzeba cudów. Wystarczy przestać kraść i pozwolić ludziom kompetentnym pracować.
- Jacek Fogiel
@JWiolka@GiertychRoman Widzę Wiola że po lewej stronie umysły też logiką nie grzeszą. Chciałaś zabłysnąć inteligencją a dowcip taki trochę jak z pod budki z piwem wyszedł 🤪
@GiertychRoman Niech Pan nawet tak nie żartuje bo pisiory zaraz to podłapią i powiedzą że taki upał to wina Tuska . Taki to właśnie stan umysłu po tej prawej stronie
To było tak. Bogdan Pęk wykonując obowiązki parlamentarne spotkał się z grupą wyborców PiS. Prawdopodobnie w grupie ukrył się wysłannik Tuska przebrany za kobietę i podstawił rękę do całowania. Pęk pocałował i zachorował.I dlatego stracił przytomność i padł.
Chciałbym wszystkim neo-sędziom SN powiedzieć jasno: w październiku tego roku wyjdziecie z budynku SN zgodnie z orzeczeniem 3 izb, ETPcZ, TSUE i orzeczeniem TK, o które wniesiemy po przywróceniu TK do funkcjonalności.
Aby później żaden z was nie mówił, że nie byli ostrzeżeni.