
Ivan Cekić
2K posts




Ne znam zašto se opozicija, Marinika and co. plaše da će ispasti iz političkog života ako podrže studente i ne nastupe samostalno, toliko su dugo tu, biće i posle, ne vidim zašto po svaku cenu moraju samostalno na izbore. Ako znaju nešto što mi ne znamo, neka kažu.














Ni jedno istraživanje tokom poslednjih godinu dana nije pokazalo da bi rezultat pobunjenog društva protiv SNS bio gori ako bi pored Studentske Liste na izbore izašle i stranke. Naravno, pod uslovom da pređu cenzus, sto je odgovornost koje stranke moraju da preuzmu na sebe. Šta više, sva istraživanja i više analitičara vrlo jasno ukazuju na to da bi zajednički rezultat paralelnih lista bio jači, da bi više građana glasalo protiv sns, a manje za sns. Neka istraživanja pokazuju i da bi apstinencija bila manja, jer bi i oni kojima se neka od opcija ne dopada imali za koga da glasaju, smanjio bi se potencijalni revolt. Sa više paralelnih lista bi bilo više opozicionih članova biračkih odbora, više članova privremenog sastava RIK i OIK, bolja kontrola celog procesa. Ako bi još došlo do uzajamne podrske, postigli bi i sinergetski efekat i referendumsku atmosferu. Pa ipak, određeni segmenti društva uporno gaze po strankama, najviše proEU strankama, zahtevaju od nas povlačenje, nadaju se “čišćenju”, teraju nas iz skupštine… Ne postoji ni jedan jedini dokaz da bi to samouklanjanje dovelo da promila boljeg rezultata. Samo do lošijeg. Ali oni ne odustaju. Zašto? Na čemu se bazira to uverenje? Da li je uverenje uopšte, ili neka namera? Jedino smisleno - potpuna uzajamna podrška svih aktera opozicione scene, referendumska atmosfera, pobeda.




Bugojanska skupina, 1972 godina: borci za samostalnost Hrvatske. Nakon 30 dana okršaja svi su likvidirani

Ništa nije tako neminovno kao obnova Jugoslavije



За све нас који волимо грчко море следи видео:























