Adam Be

485 posts

Adam Be

Adam Be

@AdamBer3e9

Katılım Mart 2026
5 Takip Edilen4 Takipçiler
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@Karol1669024 Jeśli to było na Allegro to nie wiem, w czym problem. Następnego dnia po upłynięciu terminu dostawy zgłaszam przez allegro spór z dostawcą i za chwilę jest zwrot. Kto normalny czeka kilkanaście dni na wyjaśnienia?
Polski
2
0
17
5.1K
MindVoyager
MindVoyager@Karol1669024·
Tego jeszcze nie grali w Polsce XD Sprzedawali towar którego nie mieli. Neonet ukarany przez UOKiK i zmuszony do publicznych przeprosin UOKiK nałożył na Neonet S.A. ponad 3 mln zł kary za rażące naruszanie zbiorowych interesów konsumentów w e‑handlu, głównie na platformie Allegro. Postępowanie wykazało, że spółka od co najmniej 2021 r. systemowo wprowadzała klientów w błąd co do dostępności towaru i terminów wysyłki. Neonet wystawiał oferty z deklarowaną liczbą sztuk i szybką dostawą, mimo że faktycznie nie dysponował produktami lub nie był w stanie dotrzymać terminu realizacji. Gdy zamówienia nie dochodziły na czas, firma nie informowała z własnej inicjatywy o problemach – klienci musieli sami dopytywać o losy przesyłek, a na odpowiedź czekali nawet kilkanaście dni, by ostatecznie usłyszeć, że towaru nie ma w magazynie i nie wiadomo, kiedy będzie. Poza karą finansową UOKiK zobowiązał Neonet do publicznego przyznania się do naruszeń. Spółka musi opublikować na Instagramie oświadczenie o wprowadzaniu w błąd co do dostępności produktów i terminów wysyłki na Allegro oraz o braku szybkiej informacji o niemożności realizacji zamówień. Post ma być przypięty na trzy miesiące, z aktywnymi komentarzami i linkiem do decyzji Prezesa UOKiK.
MindVoyager tweet media
Polski
21
31
903
86.5K
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@K_Stanowski Złożył zawiadomienie, bo teraz już wszyscy będą oskarżać wszystkich, żeby zrzucić z siebie odpowiedzialność. W czasie kampanii wyborczej zarządzał 10 szpitalami, teraz bidulek nic nie wiedział, nikogo nie znał, zarobiony był.
Polski
0
0
7
3.5K
Krzysztof Stanowski
Krzysztof Stanowski@K_Stanowski·
Paradoks polega na tym, że tym razem najszybciej i najlepiej zareagował Rafał Trzaskowski. Nie rozmydlał, nie podważał, napisał z pełnym szacunkiem do treści, które padły, że pilnie kieruję sprawę do prokuratora generalnego. Trzaskowski w tej sprawie ma na sumieniu gigantyczne zaniedbania i de facto sprząta sam po sobie, ale jedno trzeba mu przyznać: nie zachowuje się jak gnida.
Polski
491
496
13.7K
570.7K
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@ekonomat_pl Skoro premier nie będzie uczestniczył w prowadzeniu polityki zagranicznej RP, to niech wypierdala do słuchania muzyki na telefonie i rzucania piłki wnukom, a rządzenie państwem niech odda ludziom, którzy chcą się tym zajmować.
Polski
0
0
0
19
Ekonomat
Ekonomat@ekonomat_pl·
„Sekwencja złych i niepotrzebnych zdarzeń”. Donald Tusk krytykuje zarówno decyzję Wołodymyra Zełenskiego ws. UPA, jak i odebranie mu orderu i umywa rączki. „Nie będę w tym uczestniczył, proszę o zrozumienie”. Dobrze to rozegrał?
Polski
130
14
42
7.6K
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@OficjalneZero A co to? Stojący wobec groźby utraty pracy lekarze nie wierzyli w pomoc Izby Lekarskiej? No coś takiego!!!
Polski
0
0
33
1.3K
OficjalneZero
OficjalneZero@OficjalneZero·
🗣️Łukasz Jankowski : „System, który sprawił, że lekarze, którzy widzieli nieprawidłowości i nie zgłaszali ich do Naczelnej Izby Lekarskiej, to jest system głęboko dysfunkcyjny. Dzisiaj po rozmowach z lekarzami słyszymy, że obawiali się o pracę, że widzieli przykład kogoś, kto stanął przeciwko systemowi i został zwolniony, i nie chcieli podzielić tego losu”. ⤵️
Polski
71
430
2.3K
99.8K
hm....
hm....@hm95775858·
Polesie - kraina wielkich rozlewisk rzek, jezior, mokradeł, niebezpiecznych bagien, lasów, łąk i pól zalewanych podczas wiosennych roztopów, ogrom różnorodnego ptactwa i zwierzyny.
hm.... tweet mediahm.... tweet mediahm.... tweet mediahm.... tweet media
hm....@hm95775858

Polska przed 1939. Polesie. Największa dzielnica II RP, najmniej ludna i najbiedniejsza. W 1939 1 mln 200 tys. mieszkańców, w tym 12% Polaków, 10% Żydów, 5% Tatarów, reszta "tutejsi". Najwyższy wskaźnik analfabetyzmu - prawie 40%, gdy wskaźnik ogólnopolski wynosił już tylko 23%.

Polski
4
11
41
940
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@OniszczukAssoc No właśnie chciałem dziecko wysłać na obóz językowy do Londynu i po pierwszym zdaniu zwątpiłem, bo tam noclegi też u „zwykłych ludzi”. Jak żyć?
Polski
1
0
2
607
Maciej Oniszczuk
Maciej Oniszczuk@OniszczukAssoc·
Kiedy miałem 14 lat byłem w Londynie na obozie językowym. Wtedy przeskok z Polski do Anglii to był jak wyjazd do Wakandy. Ale jedno mnie zszokowało - szkoła wynajmowała pokój u młodej Angielki, która głównie jarała papierosa za papierosem, jadła żarcie z mikrofali i oglądała durną TV. Jej życiowa bezradność mnie zszokowała. Potem większość Anglików których spotkałem wpisywała się w ten wzór, odstający od wizji obywatela kraju który 100 lat temu władał światem. Pomyślałem sobie, że chyba jako kraj ich przegonimy. Nie pomyliłem się: Dzisiaj UK jest w głębokim kryzysie i będzie mieć 7 premiera w 10 lat. David Starkey historyk z Cambridge postawił w podcaście @triggerpod diagnozę, a jego teza jest brutalna: brytyjskie państwo przestało działać. Nie z hukiem. Po cichu. Jak choroba autoimmunologiczna system zaczął zjadać sam siebie. Starkey: „Brytyjskie państwo zwróciło się przeciwko własnemu ludowi. To kryzys porównywalny tylko z wojnami światowymi.” Ceny nieruchomości w Londynie spadają pierwszy raz od lat, a Brexit wszystko przyspieszył. Nie chodzi już o lewicę czy prawicę w starym rozumieniu. Chodzi o to, czy Anglia jeszcze istnieje jako Anglia z własną historią, kulturą, dumą i suwerennością czy stanie się bezkształtną masą „obywateli świata” na wyspie, która kiedyś rządziła połową globu. W jednym z najlepszych odcinków Triggnometry dr David Starkey mówi wprost o tym, co widzimy na własne oczy: Tony Blair celowo zniszczył angielską tożsamość narodową, zalewając kraj masową imigracją i promując multikulturalizm zamiast asymilacji. A państwo, które kiedyś było najlepiej rządzone na świecie (Common Law, parlamentaryzm, monarchia), zostało rozmontowane od wewnątrz. Władza uciekła z Parlamentu do sędziów, kwangów i „praw człowieka”. Welfare State nauczył ludzi bezradności, a elity gardzą własnym narodem. Według niego UK jest na drodze Argentyny bankructwo, upadek instytucji, utrata suwerenności. A według Was przesadza czy macie takie same obserwacje?
Maciej Oniszczuk tweet media
Polski
116
117
714
50.2K
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@KWojczal „Więc czemu to my tak płaczemy?” Ze wzruszenia, że wreszcie tak dobrze nam wyszły szachy 5D.
Polski
0
0
1
1.4K
Krzysztof Wojczal
Krzysztof Wojczal@KWojczal·
Prezydent Zełeński konsekwentnie od wielu lat podnosi, że Ukraina walczy w obronie Polski (lub nawet całej Europy). Ukraina posiada obecnie niespełna milionową armię. Za czasów I RP rejestr kozacki obejmował w szczycie bodaj 40.000 tys. Kozaków zaporoskich. Kozacy walczyli za królewskie. Ukraińcy walczą za unijne. Nigdy w historii Polski nie mieliśmy tak licznej najemnej armii, utrzymywanej przez tak liczne grono państw trzecich, która zabijałaby tak liczną rzeszę naszych wrogów i to po tak niskich kosztach własnych. Mało tego, mając na względzie głupią i uderzającą w Polskę politykę Zełeńskiego, powinniśmy wystawiać Ukrainie rachunki z odroczonym terminem płatności. Tak, by teraz mieli czym walczyć, ale by jutro musieli nam tę inwestycję zwrócić. Z odsetkami. Zełeński właśnie przekonał polskie społeczeństwo do tego, że tak powinniśmy robić. Wyleczył z romantyzmu :) Więc czemu to my tak płaczemy?
Polski
229
219
2.5K
96K
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@RadioZET_NEWS @zus_pl W doręczeniach mamy paczkomat, w slużbie zdrowia receptomat, szpitalomat VIP na Ursynowie a teraz zwolnieniomat.
Polski
0
0
3
1.2K
Radio ZET NEWS
Radio ZET NEWS@RadioZET_NEWS·
Blisko 56,6 tys. zwolnień wystawili w minionym roku trzej wielkopolscy lekarze. @zus_pl wszczął postępowania wyjaśniające wobec całej trójki, weryfikując m.in., czy przeprowadzali oni wymagane badania pacjentów. Jeśli nie grozi im odebranie prawa do wystawiania zwolnień na okres do 12 miesięcy. Jeden z lekarzy już otrzymał taką decyzję – złożył odwołanie.
Polski
70
58
635
189.7K
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@LukaszBok A Tusk prezydenta nie zaprosił i został tam sam, jak…
Polski
0
0
0
11
Łukasz Bok
Łukasz Bok@LukaszBok·
Wołodymyr Zełenski nie weźmie udziału w Konferencji na rzecz odbudowy Ukrainy, która w czwartek i piątek odbędzie się w Gdańsku.
Polski
489
86
4.7K
374.6K
Mateusz Grzeszczuk - Podróż bez Paszportu
Po otwarciu negocjacji akcesyjnych Ukraina i Mołdawia będą dążyć do członkostwa w UE we własnym tempie, wdrażając reformy zależne od indywidualnych postępów każdego z tych państw, co podkreśliła szefowa KE Ursula von der Leyen.
Polski
8
3
38
2.9K
Marcel Formela
Marcel Formela@MarcelFormelaPL·
Przepraszam, ale nie mogę. 🤣😂
Polski
138
120
1K
70.6K
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@fideista Biorąc pod uwagę, że najprawdopodobniej nie będzie ani prezydenta, ani premiera ukr, to cała ta konferencja będzie porażką a łeb tej porażki będzie rudy. Tak to jest, gdy się sra do własnego gniazda. Trzeba potem siedzieć w gównie.
Polski
0
0
0
2
Artur Ceyrowski
Artur Ceyrowski@fideista·
Nawet lokalne lewicowo-liberalne tytuły zauważają ten skandal. W komentarzach na portalu, który jest bastionem lokalnej Koalicji Obywatelskiej, zaskakująco dużo głosów oburzenia. Chyba pan przegrzał, szanowny panie premierze.
Artur Ceyrowski tweet media
Polski
3
11
30
471
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@Tony_Szesc „Wielcy tego świata zaczynają debatować jak wyruchać Ukraińców i wykroić z ich państwa najwięcej dla siebie, bo tylko tym dla nich jest: tortem do podziału.” 💯 Nic dodać, nic ująć.
Polski
0
0
15
798
Tony6
Tony6@Tony_Szesc·
Potężna Ukraina czyli twiterkowy matrix.   Na twiteku szambo wybiło: muszę przyznać że takiej nawałnicy bredni, jakie wylały się po awanturze z orderami, nie pamietam od dawna. A gównoburze to przecież istota tego portalu. Tym razem jednak naprawdę wywaliło poza skalę.   Jakiś odklejeniec w Kanale Zero stwierdził kilka dni temu, że „trzeba sie pogodzić z tym, że Ukraina zaczyna grać w innej lidze: z Niemcami i Francuzami, itd”. Ja pierdolę: Ukrainę zaproszono na spotkanie G7 w charakterze dania w menu! Wielcy tego świata zaczynają debatować jak wyruchać Ukraińców i wykroić z ich państwa najwięcej dla siebie, bo tylko tym dla nich jest: tortem do podziału. Kto tego nie rozumie jest kompletnie odklejony od rzeczywistości. Zaraz po tym jak skończy się wojna zacznie się u nich dzika prywatyzacja ala Polska lat 90tych. Bo Ukraina mniej więcej jest na takim poziomie politycznie i gospodarczo.   Brednie o „ukraińskich technologiach” litościwie pominę bo to są pierdoły dla subskrybentów różnej maści think-tanków. Jedyne technologie jakie tam były pochodziły z czasów przemysłu ZSRR i już ich nie ma, albo są w formie resztek zacofanego przemysłu (np. Silniki lotnicze). Newsy typu „pociski Flamingo których produkcja sięgnie 7 sztuk dziennie do końca listopada 2025” (sic!) czy bajdurzenie o zakupie 200 Gripenów/Rafale to są historyjki z krainy mchu i paproci. Medialne wrzutki, których zadaniem jest kreowanie zasięgów na twiterku i nic więcej.   Nastepne w kolejce bajki o potężnej ukraińskiej armii: te akurat skończą się z chwilą podpisania rozejmu, bo wtedy państwo ukraińskie będzie musiało przejśc z trybu WOJNA na tryb NORMALNE FUNKCJONOWANIE. A jak im to idzie to pokazuje wykres poniżej. Na razie państwo walczy bo cała para idzie w wojsko na kroplówce z Zachodu. W czasie pokoju trzeba będzie wyspułać kasę na odbudowę infrastruktury, służbę zdrowia, edukację, emerytów, itd i nagle okaże się że kasy na wojsko jest 4-5x mniej. Ukraina to nie Polska, jest gospodarka jest 4x mniejsza i nie stać jej na nowoczesną armię.   W ogóle to Polska jest krajem który najbardziej skorzystał na tej wojnie: politycznie, gospodarczo i wojskowo. Politycznie z uwagi na graniczne i tranzytowe położenie: wszystko musi iść przez nas, gospodarczo bo 1,5 mln Ukraińców zasuwa na naszą goposdarkę i wojskowo bo utylizujemy za granicą cały posowiecki szrot (przepalając Ruskich) i budujemy własną nowoczesną armię. Jak przytomnie zauważył @Tash_Witk: “Oddanie Ukrainie radzieckich T-72, BWP-1 i 2S1 Goździk było majstersztykiem dyplomatycznym Warszawy. Dzięki temu Rosja nie ma 1 Gwardyjskiej Armii Pancernej, a Ukraina ma jakieś 17 milionów mieszkańców i jest gospodarczo zrujnowana.” Nic dodać, nic ująć.   Tak więc przestańcie ludziska bredzić i zrozumcie w końcu że Ukraina była, jest i będzie dla nas tylko buforem. A po ostatnich 30 latach odstawilismy ją gospodarczo tak daleko, że nigdy nas nie doścignie, bo z gruzów obecnej wojny będzie się podnosić dekady. Do Unii i NATO nikt ich nie przyjmie z oczywistych względów i bynajmniej nie tylko Polska to zablokuje (dla tych którym trzeba tłumaczyć wszystko łopatologicznie: do Unii ich nie przyjmą z powodu rolnictwa, a do NATO ze względu na to że trzeba by im zapewnić jakieś gwarancje bezpieczeństwa).   To o czym my już teraz powinniśmy myśleć to jak przygotować się na eksplozję przestępczości, która będzie miała miejsce po zwolnieniu ukraińskich wojaków do cywila oraz na wzrost banderyzmu, który - wbrew temu co bredzi nasz twiterkowy osint – nie jest na Ukrainie wcale zjawiskiem niszowym. Czyli na przykład: już planować przedłużenie białoruskiej zapory na całą granicę z Ukrainą + rozszerzyć zakres Tarczy Wschód. Kilkanascie dodatkowych milionów min przecipiechotnych nie wyprodukuje się w miesiąc.
Tony6 tweet media
Polski
70
134
764
24.7K
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@JMiziolek Tylko czekać, aż zabraknie samolotu na kolejną wizytę Prezydenta.
Polski
0
0
0
149
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@ZelenskyyUa Good job, Volodymyr! Next step: Heroes of 14th Waffen Grenadier Division of the SS.
English
0
0
0
5
Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський
We and the Poles cannot be anything but partners and friends because we are neighbors. Hatred within society will only boost certain political ratings. This is a political struggle that could end in very dangerous escalation. Political dividends must not be gained from hatred. We are defending Poland and Europe right now. Our warriors are dying. Our servicemembers choose a heroic name for their unit themselves, and as President and Supreme Commander-in-Chief, I must support them. Karol said, “You must revoke the decree.” Beyond these historical issues, which, by the way, we discuss openly, there must also be respect for the present, for our army, and for the future. Without Ukraine, no one will be able to defend Poland. It is simply impossible. If there is no Ukraine, there will be no secure Poland either. From an interview for the United News telethon. (5/5)
Volodymyr Zelenskyy / Володимир Зеленський tweet media
English
3.4K
2K
11.8K
666.1K
WarNewsPL
WarNewsPL@WarNewsPL1·
🇵🇱🇺🇦 ❗️ @NawrockiKn nie dostał zaproszenia na Konferencję Odbudowy Ukrainy, która 25-26 czerwca odbędzie się w Gdańsku - ustaliła nieoficjalnie @wirtualnap36308 . Zaproszenia rozsyłali @donaldtusk i @ZelenskyyUa, a Pałac Prezydencki bagatelizuje znaczenie wydarzenia.
WarNewsPL tweet media
Polski
366
61
1.8K
398.3K
Adam Be retweetledi
Max Hübner
Max Hübner@HubnerrMax·
Tusk bierze pomysły na wpisy z niemieckiej prasy, która mu je podpowiada, by atakować Prezydenta Nawrockiego. No ludzie kochani. xDDDDDDDDDDDDDDDDDD
Max Hübner tweet media
Polski
87
1.1K
5.9K
97.6K
Anna-Maria Żukowska 💁🏻‍♀️
Zawsze był nerwowy, tylko kiedyś odpalał papierosa od papierosa, nawet w samochodzie (nie swoim, członkowie młodzieżówki SLD, jego asystenci, go wozili), a teraz już nie pali. To był mój pierwszy szok w polityce: kiedy jednego dnia na spotkaniu jajeczkowym Bartek opowiadał młodzieżówce o lewicowych ideałach, a dwa dni później, nie uprzedzając nikogo, przeszedł do PO, bo bardzo chciał zostać ministrem zdrowia, a my byliśmy wtedy w opozycji. Dowiedzieliśmy się z konferencji prasowej. Do dzisiaj pamiętam ten wstrząs. On był naszym bożyszczem, potencjalnie przyszłym przewodniczącym partii. No ale zostawił nas i sobie poszedł szukać kariery gdzie indziej.
Polski
21
23
271
29.5K
Marcin Dobski
Marcin Dobski@szachmad·
Dlaczego europoseł @Arlukowicz jest taki nerwus? 🔹2014 rok: 22 września Arłukowicz został ministrem zdrowia w rządzie Ewy Kopacz. 10 czerwca 2015 podał się do dymisji. 🔹Do kierowanego przez niego resortu dołącza Anna Łukasik (16 lutego 2015 powołana na stanowisko podsekretarza stanu). 🔹Anna Łukasik jako prezes zarządu kieruje (od 19 maja 2025) Szpitalem Południowym do czerwca 2026 roku, gdy wybucha afera z Dawidem Kacprzykiem i salonikiem VIP. B. Arłukowicz jest taki nerwowy, bo walczy o siebie, wszak afera wybuchła u jego człowieka, wspomnianej Łukasik.
Polski
32
278
1.3K
73K
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@NowySwiat24 Czekam, aż wydrukują tekst: „decyzja o nadaniu jednej z jednostek imienia „bohaterów SS” nie ma antypolskiego charakteru. Prezydent ukrainy zachował sie jak trzeba”. Adam Michnik, 2027.
Polski
0
0
4
39
NowyŚwiat24
NowyŚwiat24@NowySwiat24·
Pedagogika wstydu z polskości, odc. 3453…👇 „Decyzja o nadaniu jednej z jednostek imienia „Bohaterów UPA" nie ma antypolskiego charakteru. (…) Prezydent Ukrainy zachował się jak trzeba.” Źródło: Gazeta Wyborcza, list otwarty historyka dr Arkadiusza Kierysa do Prezydenta 🇵🇱
Polski
2
6
29
1.1K
Adam Be
Adam Be@AdamBer3e9·
@BarPa129i Tylko przez wrodzoną grzeczność nie napisała, że wpadną z widłami i benzyną…
Polski
0
0
2
90
Barbara 🇵🇱
Barbara 🇵🇱@BarPa129i·
Widzę, że "pani dziennikarka" już zupełnie odpięła wrotki...
Barbara 🇵🇱 tweet media
Polski
15
14
109
3.8K