Kamil

931 posts

Kamil

Kamil

@Bisialdo21

Sędzia piłkarski Łdz 💪 Miłośnik piłki nożnej na najwyższym poziomie 😂

Lodz, Poland Katılım Ocak 2018
319 Takip Edilen65 Takipçiler
Vive con Propósito.
Vive con Propósito.@PropositoyVida·
¿A qué edad te diste cuenta de que el papel para freidoras sin aceite sirve para forrar la cesta, y no para envolver la comida?
Español
144
321
5.3K
3M
Damian Bąbol
Damian Bąbol@damian_bombi·
Krajewski wygrywa walkę o piłkę, jest pchnięty, wręcz staranowany w polu karnym. Jedenastki brak. Kabaret.
Polski
71
1
505
29.9K
Korona Kielce
Korona Kielce@Korona_Kielce·
Dzisiejsze spotkanie sędziują bracia Arys, dla których przygotowaliśmy pewną niespodziankę na rozgrzewkę… 🎶⚽ Panowie, życzymy Wam sprawiedliwych decyzji i żebyście czuli grę równie dobrze, jak festiwal w San Remo! 🇮🇹🎤😉
Polski
84
129
3.5K
436.3K
Kamil
Kamil@Bisialdo21·
@sknerus_ Przecież prowadziła wywiady i pracowała przy siatkówce i żużlu więc nie za urodę raczej :)
Polski
0
0
0
39
Kuba Seweryn
Kuba Seweryn@KubaSeweryn·
#RCZRAD Dlaczego irytuje mnie Adam Lyczmański jako ekspert? Czego oczekiwałbym od eksperta sędziowskiego u oficjalnego nadawcy rozgrywek? - wytłumaczenia kryteriów oceny danej sytuacji - dlaczego sędzia mógł tak interpretować, dlaczego nie powinien - przedstawienia, co przemawia za taką, a co za inną decyzją, bo przecież w wielu przypadkach sędziowanie nie jest czarno-białe. - operowania słowami na podstawie przepisów, a nie widzimisię. - dopiero na koniec stwierdzenie własnej opinii, z podkreśleniem, że to opinia. Niestety, w wielu przypadkach/analizach otrzymujemy wszystko na odwrót, czego ta sytuacja jest dobitnym przykładem. "Dla mnie to nie jest faul" - okej, dla pana Lyczmańskiego to może nie być faul. Ale to wcale nie musi oznaczać, że sędzia go odgwizdujący popełnił błąd, jak to jest przez wielu traktowane. Bo niestety - Adam Lyczmański, delikatnie rzecz ujmując, w czasach boiskowych nie pokazał, że umie odpowiednio interpretować, co jest faulem, a co nie. Dlatego, skoro chce stawiać się w roli eksperta, oczekiwałbym tu wyjaśnienia, co przemawiało za jedną, co za drugą decyzją, a nie hasła "dla mnie to męska walka" i pora na CS-a. Szczególnie, jeśli chce wygarnąć sędziemu błąd, bo z jego pozycji jest to pewnego rodzaju odpowiedzialność za słowa. Przejdźmy jednak do kwestii spalonego Diaby'ego-Fadigi, gdzie pojawia się sprzeczność między ekspertami sędziowskimi - dla @RafalRostkowski spalony był, dla A. Lyczmańskiego - nie. sport.tvp.pl/91492220/pko-b… No i znowu - w Lidze+ Extra nie dostajemy żadnego wyjaśnienia na podstawie przepisów. Jest tylko stwierdzenie o "świadomym zagrywaniu", stanowczym stwierdzeniu błędu sędziów. I pora na CS-a. Obrońca Radomiaka faktycznie świadomie interweniował, tyle że przepisy rozróżniają "rozmyślne zagranie" i "rozmyślną obronę". To pierwsze kasuje spalonego, to drugie już nie. Jak dobrze pamiętam, zmiana nastąpiła kilka lat temu po finale Ligi Narodów Hiszpania - Francja i kontrowersyjnej bramce Mbappe. Wiecie, jak dużo trzeba, żeby odgwizdano podanie do bramkarza? No to tu właśnie jest mowa o "rozmyślnym zagraniu". Do tego wprowadzono również to pojęcie do oceny zagrania ręką pod kątem żółtej-czerwonej kartki. Teraz, gdy obrońca zostaje trafiony na linii bramkowej w rękę - przy karnym jest żółta kartka. Dopiero w momencie gdy rozmyślnie i skutecznie wybija piłkę z linii bramkowej ręką, bawiąc się w bramkarza, mamy doczynienia z "rozmyślnym zagraniem" na czerwoną kartkę. Ramy "rozmyślnych zagrań" są dość wąskie. Żeby w takiej sytuacji było "rozmyślne zagranie", obrońca musi mieć możliwość skontrolowania piłki (czas, miejsce) na wykonanie dokładnego zagrania (w tym przypadku - już niezależnie od tego, czy poda dokładnie, czy nie), a nie tylko interwencji, by zapobiec zagrożeniu pod własną bramką. W przeciwnym razie jest tylko "rozmyślna obrona", która spalonego nie kasuje. Tutaj o takiej możliwości nie ma, bo Donis do samego końca toczy pojedynek z Racovitanem i interweniuje intuicyjnie. "Rozmyślna obrona", jak to słusznie zinterpretowali sędziowie. I gdyby Adam Lyczmański w programie wyjaśnił oba pojęcia, różnice między nimi, na koniec stwierdził, że jego zdaniem było bliżej jednego niż drugiego - pewnie byłoby pół biedy. Tymczasem dostaliśmy pusty frazes, który de facto nic nie oznacza, a na podstawie którego już kibice Rakowa chcą, by klub pisał pismo do PZPN / Ekstraklasy.
Raków Updates/News@RakowUpdates

❗️Pełna wypowiedź Adama Lyczmańskiego i wytłumaczenie dlaczego nie ma tam spalonego. @CANALPLUS_SPORT

Polski
23
1
75
13.7K
Paweł Wyrzykowski
Paweł Wyrzykowski@WyrzykowskiPS·
Kiedy przejazdy "mężczyźni dla mężczyzn"?
Polski
270
391
5.7K
601.2K
Legacy (Fan)
Legacy (Fan)@LegacySiu·
Guess the Goalscorer Level: Impossible
English
30.3K
1.6K
32.4K
9.1M
Ines 🦋
Ines 🦋@1inessy·
Guess the player Level: IMPOSSIBLE
English
7.5K
516
14.4K
2.9M
Kamil
Kamil@Bisialdo21·
@eevell_ Miejcie pretensje do tego gościa co go łapał, to on jest winny.
Polski
0
0
0
25
ᴇᴠᴇʟ
ᴇᴠᴇʟ@eevell_·
To był kurwa faul? Sylwestrzak Ty jebany drukarzu. Inaczej nie da się tego opisać. Sytuacja przed polem karnym, a nie w polu, w ogóle nie była powiązana ze strzałem. Sędziowie za takie przekręty są zerem.
Polski
36
2
110
24K
Haven
Haven@CFCHaven·
89.9% will fail Guess the Player
Haven tweet media
English
1.5K
250
2.8K
2M
Weszło!
Weszło!@WeszloCom·
Angel Rodado zapytany o ewentualne powołanie do... reprezentacji Polski. "Przemyślałbym to" - mówi. Taki pomysł ma Waszym zdaniem jakikolwiek sens? weszlo.com/angel-rodado-z…
Polski
77
5
276
54.4K
Piotr Ostrach
Piotr Ostrach@PiotrOstrach·
Modą zajmuje się już ponad 20 lat a nie wiedziałem,że do obcasów przyczepia się kapsle. Prowadziłem kronikę towarzyską i pisałem felietony dla Fashion Magazine, Życia Warszawa i Życia.
Piotr Ostrach tweet mediaPiotr Ostrach tweet media
Polski
507
49
368
152.7K
Kamil
Kamil@Bisialdo21·
@cwiakala Nie no bez przesady xd
Polski
0
0
0
184
Kamil
Kamil@Bisialdo21·
@Devil3sta1 Do konca sezonu nie dotrzyma :)
Polski
0
0
0
10
Devil3sta
Devil3sta@Devil3sta1·
Zmieniłem swój opis z Rydz Czubak out. Wygrałem. Teraz Widzew idzie do przodu z korzyścią dla nas. Rydz odejdzie... I nie narzekajmy że późno trener przyszedł. Może negocjacje tyle trwały. Może kontakt był późno. Może coś innego. Najważniejsze że mamy trenera przez duże T.
Polski
9
0
35
2.8K
Tomasz Włodarczyk
Tomasz Włodarczyk@wlodar85·
🚨 Igor Jovićević nowym trenerem Widzewa Łódź - poinformował klub. Były trener Łudogorca Razgrad, z którym zdobywał mistrzostwo Bułgarii, czy Szachtara Donieck. Z przytupem wracamy do ligowej piłki.
Tomasz Włodarczyk tweet media
Polski
47
8
874
75.6K