Marcin P

20K posts

Marcin P

Marcin P

@ElektruxP

Gdynia Katılım Şubat 2014
99 Takip Edilen30 Takipçiler
Marcin P
Marcin P@ElektruxP·
@Raszakkk A czyją swiętość uznają protestanci?
Polski
1
0
0
18
Marcin P
Marcin P@ElektruxP·
@Amon1139138 Nie zrobił tego bo te tereny należą teraz do Ukrainy, niech oni się tym zajmują
Polski
0
0
0
23
Amon
Amon@Amon1139138·
Dlaczego Batyr spotkał się z Erdoganem i nie nawrzeszczał na niego, że władcy tacy jak Osman II czy Mehmed IV (za którego panowania doszło do zdobycia Kamieńca Podolskiego) są w Turcji powszechnie szanowani. Ich imiona noszą mola, mosty, uniwersytety i dzielnice miast. Podczas wojen i najazdów Polacy ginęli od Turków tysiącami – zarówno w krwawych bitwach, jak i w wyniku brutalnych pacyfikacji miast i wsi. Turcy są z tego dumni i nigdy się z tego nie rozliczyli. Dlaczego Batyr nie walnął Erdoganowi za to? Nie odebrał mu jakiegoś orderu chociaż? 🤡
Polski
88
48
260
16.6K
Paweł Chmielewski
Paweł Chmielewski@PaChmielewski·
Jechałem dziś autobusem. Co za menażeria! Nic dziwnego, że młode kobiety nie mogą znaleźć kandydata na męża. Obok mnie czterech młodzieńców. Pierwszy o aparycji egotysty-bambinisty. Rzeczywiście, przez bitą godzinę przeglądał na telefonie jakieś głupoty, często o pieskach. Drugi miał kolorowe włosy i spodnie jak menel. To może modne, ale chyba w kręgach dewiantów. Trzeci miał czapkę z daszkiem - wielobarwną. Wyglądał jak dziecko, chociaż na karku ze dwie dychy. Tylko jeden prezentował się jak człowiek. Żeby nie było. W autobusie stała też dziewczyna. Na pozór normalna, nawet książkę czytała. Zerkam na okładkę. Cóż... Jakieś lewackie bzdury o więzi z wilkami. Matki to z niej nie będzie!... Z drugiej strony, myślę: co jej zostało? Drzewa i wilki są pewnie ciekawsze niż ci dewianci.. Dlaczego tak jest? To proste: bo nie ma wyzwań. Ci młodzi ludzie niczego nie muszą. To trzeba zmienić. Kiedy dorastałem w bloku z wielkiej płyty, panowała bieda i powszechna bandyterka. Nawet najbardziej zniewieściały chłopak musiał radzić sobie w trudnym otoczeniu. Czasy były złe, ale trud budował. Dziś jest za łatwo, a to rodzi dewiację. Rodzice, wychowujcie swoich synów na mężczyzn. Mają w przyszłości stanowić czynnik kierowniczy - w rodzinie i państwie.
Polski
274
27
330
126.1K
Mushroom King
Mushroom King@Smoke2487_TTV·
@ivanrio66083746 @Coinvo Restaurants have large sections and smaller sections. So you want to pay the best servers the same as the weaker ones? Lmao
English
48
0
13
38.1K
Coinvo
Coinvo@Coinvo·
JUST IN: 🇺🇸 Foreigners in the U.S. for the World Cup have refused mandatory tips at bars and restaurants. "Don't bully us for tips, pay your workers better!"
Coinvo tweet mediaCoinvo tweet media
English
1.5K
10K
120.5K
5.1M
Marcin P
Marcin P@ElektruxP·
@MarekJozefiak ciezarowki i autobusy na autostradzie mają ograniczenie do 80, a tych pojazdów odpowiednikiem są pociągi
Polski
0
0
0
7
Marek Józefiak
Marek Józefiak@MarekJozefiak·
Wyobraźmy sobie, że na 🇵🇱autostradach ograniczamy prędkość do 99 km/h. Ciekawe, jak zareagowaliby kierowcy. Jak szybko zdymisjonowano by ministra 😅 Na kolei odpowiednikiem tej sytuacji jest pomysł, by na KDP jeździć 250 km/h zamiast z prędkością projektową 350 km/h. Absurd.
Polski
96
12
488
157.5K
Michał Kuczyński
Michał Kuczyński@KuczynskiM·
Czyli mówicie, że dziennikarze dotarli do informacji, że AKTUALNY poseł brał kasę od oszustów i rosyjskiej mafii i temat przechodzi niezauważenie? Ot tak sobie będzie dalej paradował po Sejmie i reprezentował Polaków? Co się kurwa z nami stało?
Polski
42
503
2K
39.4K
Jacek Soplica
Jacek Soplica@JacekSo55781015·
Widzę, że zarówno polski rząd jak i ambasador UA w Polsce oraz były ukraiński prezydent starają się uspokoić emocje. Natomiast nigdzie nie widzę @NawrockiKn, dlaczego nasz prezydent od dwóch dni ucieka przed wzięciem odpowiedzialności za swoją decyzje? Co jest z nim jest nie tak?
Петро Порошенко@poroshenko

Виклики, які стоять перед Україною, потребують здорового, дорослого, професійного, державницького підходу. Посилки з орденами поїхали до Варшави. Всі ми вихлюпнули зрозумілі емоції. А тепер усім треба заспокоїтись. Польща — наш стратегічний сусід, союзник, держава, через яку проходить величезна частина нашої безпеки, логістичний хаб забезпечення зброєю наших Збройних Сил, країна, від якої великою мірою залежить наш вступ до ЄС та НАТО. За часів моєї каденції невипадково вона була нашим головним європейським і євроатлантичним адвокатом. Польща — це країна, яка прийняла понад мільйон українських біженців, і їм потрібні добрі стосунки між нашими народами. Тож українсько-польські відносини — це не майданчик для хайпу, взаємних образ і політичної капіталізації на емоціях. Тому час припинити ескалацію там, де потрібні холодна голова, професійна дипломатія і державницька відповідальність. За умов, коли ключові українські комунікатори на польському напрямку все ще киплять емоціями, виникає просте запитання: хто сьогодні реально займається дипломатією з Польщею? Хто відповідає за політичну комунікацію з польською владою? Хто говорить із польським парламентом, урядом, президентською адміністрацією, місцевими елітами, експертним середовищем, медіа? Хто гасить пожежу? Що взагалі робиться для відновлення довіри? Що буде з українсько-польським стратегічним партнерством? Якою буде атмосфера довкола надзвичайно важливої для нас конференції в Гданську? Ми можемо мати суперечки щодо аграрної політики, перевізників, конкуренції, політики, пам’яті тощо. Але все це треба вирішувати через дипломатію, комунікацію і повагу, а не через бійки в соціальних мережах. І без претензій до історичних підручників один одного — хай ними переймаються вчені, а не політики. Наша спільна історія надто складна, сповнена взаємних кривд і образ, і кращих ліків, ніж «прощаємо і просимо прощення», ще ніхто не прописав. Майбутнє не має бути в заручниках від минулого. Тим більше, шо не минуле — причина цієї кризи у двосторонніх стосунках, а внутрішні проблеми, популізм, гонитва за рейтингами. Україна не має розкоші сваритися з Польщею. Польща не має розкоші сваритися з Україною. Ми воюємо за незалежність та існування української державності. І ми повинні берегти кожного союзника, кожен інструмент, кожну можливість. Росія ж лише аплодуватиме кожному нашому взаємному приниженню, кожному необережному слову, кожному новому скандалу. Пропозиції нашої команди такі. Перше. Припинити публічну ескалацію. Друге. Негайно провести аудит української політики щодо Польщі: хто відповідає, яка стратегія, які канали комунікації, які проблеми, які рішення. Третє. Повернути професійну дипломатію. Не шоу, не образи, не спілкування через ЗМІ, не публічний шантаж, не гру у «хто гостріше і болючіше відповість полякам», а системну роботу з польською державою і польським суспільством. Мій заклик до дипломатів: залиште справу повернення орденів політикам, у вас же — своя важлива місія. Четверте. Відокремити емоції від національного інтересу. Бо національний інтерес України — це сильний союз із Польщею, підтримка України в ЄС і НАТО, спільна безпека та спільне стримування росії. П’яте. Маємо забезпечити обіцяне відкриття всіх переговорних кластерів з Європейським Союзом у липні. Це також залежить і від Варшави, і тут не можна недооцінювати ризики. Час працювати і відновлювати українсько-польське стратегічне партнерство. Не можна допустити розділення України і Молдови в європейській інтеграції. Не раз вже говорив: треба припинити втрачати людей, території і час. Тепер додам: так само важливо нам не втрачати партнерів і союзників.

Polski
90
8
58
4.3K
𝕸𝖔𝖗𝖌𝖊𝖓𝖘𝖙𝖊𝖗𝖓
„Chciałbym wskazać różnicę w celach, które wybierają obie strony. Rosjanie trafiają w XI-wieczny klasztor w Kijowie. I pamiętajcie, w XI wieku Moskwa była jeszcze lasem.”
Polski
37
364
1.6K
32.3K
Wąski
Wąski@josearcadio88·
Ej dziewczyny. Jak wychodzicie już w lato w klapkach, to kultura wymaga aby paznokcie były pomalowane, a nie na surowo. Odbiera wam to -20% atrakcyjności, ale jednocześnie świadczy o lenistwie. Nawet nie ma na czym oka zawiesić, a w pojedynczych przypadkach żałoba za paznokciem. No szanujmy się.
Polski
236
5
526
661.2K
czuchnowski
czuchnowski@czuchnowskiw·
Jutro w Wyborczej dalszy ciąg nieznanej historii słynnego chirurga- sygnalisty ze Szpitala Południowego. Tym razem o tym jak dr Jędrzejewski chciał dostać od prezydenta Trzaskowskiego miejską działkę pod prywatny szpital. No i nie dostał….
czuchnowski tweet media
Polski
495
932
2.3K
269.5K
bandyci drogowi
bandyci drogowi@bandyci_drogowi·
Kierowca BMW z powiatu dębickiego chciał się przywitać z internetem 😎
Polski
167
115
1.7K
228.6K
Michał Danielewski
Michał Danielewski@synczeslawa·
@Daniel_P_Was Ach ci Polacy, najbardziej podatny na prowokacje naród świata! Grunt, że odpowiadamy zgodną biało-czerwoną salwą. A że we własne stopy, to trudno, o tym się pomyśli później
Polski
5
0
14
446
Michał Danielewski
Michał Danielewski@synczeslawa·
Słabo się robi, patrząc na tę zgodną ponadpartyjną antyukraińską ofensywę. Aż trudno powiedzieć od czego bardziej mdli: ideowej ksenofobii jednych, wyrachowania drugich, czy tchórzostwa trzecich. Politycy na co dzień tak nieudaczni, nagle stali się imperatorami od godności narodu
Polski
48
25
300
7.6K
BabaJaga
BabaJaga@BabaJaga49·
@magdazwarmii @naprawdejoanna Pan Słowik niech przede wszystkim poda te nazwiska polityków, którzy korzystali z tego saloniku. Jestem wyborczynią KO i chcę to wiedzieć. Wg @Arlukowicz to nie są żadne dane medyczne i powinny być ujawnione.
Polski
3
2
10
881
Magda
Magda@magdazwarmii·
Od kilku dni pan Słowik chodzi po X, zostawia politykom KO komentarze w stylu: niech pan uważa, to dopiero początek’, sugeruje posiadanie kompromitujących informacji i regularnie podsyca atmosferę podejrzeń. Jednocześnie przedstawia siebie jako ofiarę gróźb i zastraszania. W tym samym czasie PiS produkuje banery, na których wrzuca polityków KO do jednego worka i sugeruje ich udział w aferze, mimo że nie przedstawiono żadnych dowodów na poparcie tych insynuacji. Jeden buduje narrację. Drudzy zamieniają ją w kampanię polityczną. Przypadek?
Magda tweet media
Polski
87
289
1.1K
37.3K
Metakognita
Metakognita@metakognita·
Branża alkoholowa straciła 820 mld dolarów przez ostatnie 4 lata, m.in. dlatego że GEN Z pije bardzo mało. (Ocenia się, że 87% mniej) Myślicie dlaczego młodsze pokolenia odstawiają alkohol?
Metakognita tweet media
Polski
853
25
515
739.1K
𝙲𝚞𝚌𝚞𝚕í
𝙲𝚞𝚌𝚞𝚕í@gatitospelusos·
@PregoneroL Supongo que hablar mal de los yankees les ayuda algunos a pensar que su país jodido es un poquito mejor
Español
3
0
4
892
Pregonero
Pregonero@PregoneroL·
Al final Estados Unidos tiene la economía y el modo de vida que todo el mundo quiere, incluyendo europeos, latinos, japoneses. La civilización mas gloriosa de toda la historia humana 🇺🇸
Español
213
806
7.7K
464.2K
AzBeto
AzBeto@AzBeto1997·
@realMaalouf "I want to take a trip to Europe" I asked my wife where she wanted to go next in Europe. She's Indigenous Native American. She said she didn't want to go. She's afraid of the savages.
English
8
3
156
12.7K
Dr. Maalouf ‏
Dr. Maalouf ‏@realMaalouf·
I want to take a trip to Europe, but I don’t want to see Muslims. Which countries should I visit?
English
3K
311
14K
2.2M
Marcin Kamiński 🇵🇱
Marcin Kamiński 🇵🇱@Marcin_Kaminski·
Znajoma z Legnicy jechała do Białegostoku. - Wiesz 7 godzin jazdy z dwoma przerwami i ze 12 odcinkowych pomiarów, nie wiem czy wszystkie zauważyłam, czy na całej długości nic nie wcisnęłam. A to żadna piratka jest. Matka dzieciom. Urzędniczka. Wracasz do domu i czekasz czy masz prawko - serdeczne podziękowania dla @MSWiA_GOV_PL @canard_gitd @MI_GOV_PL W 2027 wybory.
Polski
215
6
56
44.1K
Marcin P
Marcin P@ElektruxP·
@Bunny_ngl A kim ja jestem w tym pytaniu ojcem czy córkami?
Polski
0
0
0
2
Eva.
Eva.@Bunny_ngl·
Please be honest: Would you be comfortable with a father bringing his young daughters into the women’s restroom if it’s completely empty, so the girls feel safe and at ease?
English
1.1K
66
2.2K
109.4K