Edward Habich
441 posts

Edward Habich
@Habiszon
Inżynier, mechanik i wynalazca, kierownik działu pojazdów specjalnych Biura Studiów PZInż, profesor Politechniki Warszawskiej.
Ursus, Warszawa, Polska Katılım Haziran 2026
127 Takip Edilen118 Takipçiler

🚄 Przejazdy kolejowe
😡Patrzę na to i szlag mnie trafia na to polskie zacofanie…
Auto utknęło na przejeździe, zdarza się
Mocowali się z nim dobre kilkanaście minut
A i tak rozpędzony pociąg w nie wjechał…
Naprawdę jesteśmy tak zacofani, że nie umiemy stworzyć jakiegoś systemu automatycznego powiadamiania o zagrożeniu?
Polski

@auto_moto_pl Jeżeli jesteś na przejeździe i nie rozumiesz że jesteś zagrożony to żaden kurwa system nie pomoże.
Zamiast dzwonić to ten szarpał strucla.
Polski

@sylogista @cosnosec Z tymi czujnikami to hest taki tejk dla jebanych debili którzy nie sprawdzają czy to prawda. W związku z tym pozostałe też.
Polski

@cosnosec @Habiszon Wybierz sobie.
a) Jeżeliby opisywała dobrze, to naprawdę możemy sobie dać z tym siana, bo i tak wszyscy zginiemy do końca dekady.
b) Zapytaj się Holendrów, którzy się niedawno przyznali do manipulacji danymi.
c) Wiedzą ci, którzy wybudowali betonowe miasta dookoła czujników.
Polski


@szpagetek Tam się jedzie poza sezonem chyba że ktoś jest jebniety
Polski

@Habiszon Dla mnie to jakiś obłąkany pomysł, żeby do ciepłych krajów w lecie jechać
Polski

@Habiszon W latach 80’ mieliśmy 45 stopni co środe do listopada i nikt nie narzekał
Polski

@RomanOdziej @Mattronnix Oczywiście to nigdy się nie zdarza żeby w jednym województwie było gorąco a w innym nie
Geniusze z was
Polski

@Habiszon @Mattronnix Czyli jakieś 50km dalej było 25 stopni maksymalnie? Na pewno
Polski

No. Dziś już jest 33 a nie 32, a jutro 36 będzie z palcem w dupie.
Wystarczy wiedzieć jaka długość prognoz jest wiarygodna, żeby mieć w zasadzie 99% pewności co do tego jak jutro będzie wyglądała pogoda.
Tymczasem wsioki wyskakują z tekstami, że 2 lata temu na Onecie pisali xD

Sceptyk klimatyczno-pandemiczny@TomWoj847451854
@Habiszon A jak zamiast 36 będzie 32 , przeprosi pan?
Polski

@nomaq147 Prognoza na miesiąc do przodu w chuj się sprawdzi, tak będzie
Polski

@Karol1669024 Ledwie półtora tygodnia temu skończył się dwutygodniowy okres chłodu i deszczu, wcześniej wiosna też nie była specjalnie przyjemna. Wg prognoz za 3 dni z powrotem wracamy do zimna i długich tygodniu bez słońca.
No ale kilka dni było 30+ 🥲

Polski

Masakra że niektórzy nie widzą co się dzieje
Właśnie zauważyłyśmy bardzo wyraźny i długoterminowy wzrost liczby dni upalnych (≥30°C) w Polsce.
Analiza danych od lat 50. XX wieku pokazuje, że jeszcze kilkadziesiąt lat temu takie temperatury występowały stosunkowo rzadko i nieregularnie.
Obecnie obserwujemy nie tylko większą liczbę dni upalnych, ale również częstsze i dłuższe fale gorąca.
Szczególnie istotne jest przyspieszenie tego trendu po 1990 roku. W ostatnich latach wartości, które dawniej należały do wyjątków, stają się nową normą klimatyczną.
To zjawisko ma bezpośrednie konsekwencje dla zdrowia publicznego, gospodarki wodnej, rolnictwa, energetyki oraz funkcjonowania miast.
Przedstawiony wykres dobrze ilustruje skalę zachodzących zmian. Coraz częściej mówimy już nie o pojedynczych epizodach upałów, lecz o trwałej zmianie charakterystyki polskiego klimatu.
Adaptacja do rosnących temperatur staje się jednym z kluczowych wyzwań najbliższych dekad.

Polski

@Mattronnix Cały kraj siedział kurwa pod Raciborzem xD wy to jesteście niedojebani
Polski


@po_prostu_karol @NaGraHo 30 to jeszcze luz, gorzej będzie przy 40
Polski













