
Co Pan nie powie...
Ka 🇵🇱
20.3K posts


Co Pan nie powie...





Ukrainiec z Polski: "Nawrocki to pała ruskich." 😡 Proponuję zrobić mu sprawę o znieważenie prezydenta i DEPORTACJĘ. Wygląda na zdolnego do służby i obrony swojego kraju. 🧐

W nocy z 21 na 22 czerwca X zrobił masową czystkę kont powiązanych z #SilniRazem i #SnaW. Zniknęło sporo (nawet tysiące) kont z tej sieci – opisywane jest to jako „nocna czystka”. Roman Giertych jest mocno związany z #SilniRazem (i powiązaną Siecią na Wybory / SnaW). Uchodzi za nieformalnego lidera tej grupy. Media (zarówno prawicowe, jak i centrowe) regularnie nazywają #SilniRazem „siecią Giertycha”, „sekcją Giertycha” lub „trollami Giertycha”. Za Grok

Przedstawiciele ukraińskiej władzy odznaczenia polskie oddają lekką ręką zapominając, że te same ręce były wyciągnięte po pomoc i ta pomoc przyszła z polskich rąk: od rządu polskiego, samorządów, organizacji pozarządowych i milionów Polaków. PS. ,,Stąd się to utworzyła niewdzięczność przeklęta, Że ten, co wziął – zapomniał, ten, co dał – pamięta. Oba wielkie przed Bogiem mieliby zasługi, Gdyby pierwszy pamiętał, a zapomniał drugi." - Ludwik Kropiński „O niewdzięczności”



🚨 @GiertychRoman powielił fałszywe informacje o “sygnaliście” ze Szpitala Południowego. Portal należący do @K_Stanowski (@PatrykSlowik @JakubStyczynski @portalzeropl) przekazał, że były ordynator oddziału chirurgii Warszawskiego Szpitala Południowego miał poinformować prezydenta Rafała Trzaskowskiego o nieprawidłowościach związanych z działaniami Dawida Kacprzyka już w lipcu zeszłego roku. Polityk KO połączył dwie różne sprawy. W swoim wpisie nawiązał do doniesień o Warszawskim Szpitalu Południowym, ale jednocześnie odwołał się do informacji z 2024 roku dotyczących szpitala im. prof. Adama Grucy w Otwocku, który otrzymał środki z Funduszu Sprawiedliwości. To jednak nie ta sama placówka. Emil Jędrzejewski, określany jako sygnalista w sprawie Warszawskiego Szpitala Południowego, pracuje w Powiatowym Centrum Zdrowia w Otwocku, a nie w szpitalu im. prof. Adama Grucy, o którym pisały media w poprzednich latach. ❌ Wypowiedź posła @Obywatelska_KO oceniamy jako #fałsz. Więcej w analizie: demagog.org.pl/wypowiedzi/syg…





Na miejscu @PatrykSlowik i @K_Stanowski poważnie bym się przygotował na akcję Wprost 2.0, bo to bardziej prawdopodobne niż Ośmiorniczki 2.0. Czasy inne, większa siła Internetu, to i ryzyko większe, ale to jest @donaldtusk i jego potężne zaplecze.