Kapitan ATH
56 posts

Kapitan ATH
@KapitanATH
📈 Akcje • Krypto • Makro 💎 Trzymam do ATH ₿itcoin Maxi 💰 SpaceX Maxi Moje tweety ≠ porady inwestycyjne
Katılım Haziran 2020
46 Takip Edilen7 Takipçiler

@KapitanATH Nie muszę bo nie reprezentuje piwniczka jak ty
Polski

@Arachnidualny Bezos jest mistrzem w dokręcaniu norm, nadałby się na dyktatora
Polski

@KapitanATH Ale ja wiem zwyczajnie nie rozumiesz tym bardziej mogę dokładniej...
Polski

@Wbalcerzak87 Widocznie napisałem w niezrozumiałym języku i clue wypowiedzi jest niezrozumiałe
Polski

@KapitanATH Ty chociaż wiesz o czym mówisz? Tym bardziej że akurat od dawna szukałem takiego tak samo mam akurat motor EV...
Polski

@Options4Fire Ale masz to w głowie, że trzeba monitorować przepisy, czasem pisać do speca o poradę, itd. Najszybciej rosną ci, co potrafią delegować, a wykonują tylko to w czym są najlepsi
Polski

@KapitanATH Tyle, że takie rozwiązanie niczym nie różni się od tradycyjnej księgowości 🙃 poza tym, że jest mniej roboty.
Polski

Większość programistów na B2B zamiast prowadzić księgowość samodzielnie z wfirma.pl/?pp=5dfh2142 przepala kilka tysięcy złotych rocznie na zewnętrzne biura rachunkowe. Serio, przy 1-2 fakturach przychodowych w miesiącu i garstce stałych kosztów to często wyrzucanie kasy w błoto.
Od zawsze księguje wszystko samodzielnie i to jedna z lepszych decyzji. Dlaczego? Bo dzisiejsze aplikacje robią 95% "czarnej magii" za nas. ZUS DRA, JPK, wyliczenia podatków, PIT, to wszystko generuje automatycznie system. Wystarczy tylko wklepać faktury, a oprogramowanie resztę policzy za Ciebie.
Ale zawsze pojawia się ta jedna, główna blokada: "A co, jak kupię nietypowy sprzęt, opłacam zagraniczne subskrypcje za soft za granicą albo znowu zmienią się przepisy? Przecież nie jestem księgowym!"
I tu wchodzi najważniejszy punkt programu, o którym wiele osób nie wie: samodzielna księgowość wcale nie oznacza braku wsparcia.
Korzystanie z dobrego softu daje Ci dostęp do asysty. W wFirma z którego korzystam mam. funkcję "Zapytaj eksperta". Kiedy trafiam na ścianę i nie wiem, jak zaksięgować dziwny wydatek to nie tracę czasu na szukanie informacji tylko zadaję pytanie w systemie. Po drugiej stronie siedzi specjalista ds. podatków, który weryfikuje temat i daje mi konkretną, popartą przepisami odpowiedź.
Masz specjalistę w cenie zwykłego dostępu do oprogramowania.
Dla JDG to układ idealny, bo kasa zostaje u Ciebie. Kilka tysięcy złotych rocznie oszczędności, które można wrzucić w inwestycje i cieszyć się procentem składanym.
Jeśli skorzystasz z mojego linku afiliacyjnego wfirma.pl/?pp=5dfh2142 to masz miesiąc na przetestowanie księgowości zupełnie za darmo.
Polski

@JanuszP20 W PL całkiem niedawno bogaci byli tylko partyjniaki, układowicze i inny sort co nie miał skilla tylko wujka ze znajomościami. Jeszcze z dwa pokolenia i to się zmieni
Polski

@Freelo_cygi @cryptoawos Nvidia inwestuje dziesiątki/miliardy w OpenAI lub Anthropic (np 100 mld w OpenAI)
Te spółki biorą te pieniądze i kupują od Nvidii chipy GPU + moc obliczeniową w chmurze (Azure, AWS, Oracle) - to się nazywa circular revenue i prędzej czy później szambo wywali
Polski

@AlkoInwestor #FIRE osiągnięte. Rodzina zdywersyfikowała się od ciebie 🥲
Polski

Teściowa narzekała przy dzisiejszym obiedzie na zdrowie. Twierdzi, że "to już niedługo" i zaczęła mówić o spadku.
Odpaliłem Excela i poprosiłem o jej wyniki badań z ostatnich 3 lat, żeby obliczyć termin zapadalności i zaktualizować budżet domowy na czwarty kwartał tego roku.
Obraziła się i wyszła. Żona w płacz.
A ja tylko chciałem solidnych danych do wyceny.
Emocje w biznesie rodzinnym to największe obciążenie.
#FIRE
Polski

@msykulski Ktoś tam kiedyś nawet wyliczył jaka jest optymalna wartość samochodu licząc do rocznego dochodu, ale nie mogę teraz znaleźć tego wzoru. W każdym razie większość Polaków niestety ma sowieckie naleciałości leczenia kompleksów tombakiem i drogą furą
Polski

@KapitanATH Owszem to bylo nawiazanie do tego ze sąsiad pewnie ukradł, w Grecji wiekszosci w stolicy jezdza stare auta i nikt nie zwraca na to uwagi. U nas caly czas jest kult „musze sie pokazać” czesto biorąc pasywo takie jak auto że z trudem wystarcza do 10 :)
Polski

Myślałem, że po pierwszej sondzie ulicznej nic mnie już nie zdziwi. Myliłem się. 🤯
Dzisiaj na ulicach Warszawy dowiedziałem się m.in., że:
👉 Fundusz ETF to jest... jakaś nowa waluta.
👉 A w Wielkiej Brytanii oficjalną walutą jest ... Dolar Amerykański.
Jedna zagadka logiczna wyłożyła prawie każdego 👀
Nie wybierałem osób do odcinka, te z materiału to wszystkie które były chętne udzielić odpowiedzi 🤝
Edukacja finansowa w Polsce dalej w bardzo słabym stanie...
Zapraszam serdecznie do obejrzenia!
#Finanse #Giełda #Sonda #Inwestowanie

Polski

@estateinsider_ Przydałby się już ten zjazd ala 2008, wtedy bym znacznie zwiększył interwał dokupywania, a tak człowiek nie wie kiedy dupnie, czy za pół roku czy za dwa
Polski

Uwielbiam ETF’y prawie tak bardzo jak mieszkania na wynajem.
Leżę, dokupuję i patrzę jak rośnie. 😍

Lis Nieruchomości@estateinsider_
I jak tu nie kochać pasywnych ETFów? 😍 Tylko akumuluję i wynik 26% sam się wykręcił. Tu akurat jest najmniejszy wolumen bo to konto IKZE.
Polski

@Szymon03994158 @hdmakler Jak co dalej? Zwiększenie limitów lekarzy, jawność kontraktu pomiędzy szpitalem a lekarzem
Polski

NFZ do likwidacji i państwowe usługi medyczne do likwidacji, inaczej zawsze będą kraść.
Tomasz Sommer@1972tomek
Od 0,1 proc do 10 proc. w dwa tygodnie. Tak to okazało się, że wyjątki są normą. Bdżet NFZ trzeba radykalnie zmniejszyć i zlikwidować składkę zdrowotną.
Polski

@_D10S_Messi @Urban_WKS1947 Nie no, do mizerii tuczone pyry z dużą ilością masła, nic lepszego do tej pory nie wymyślono
Polski


@msykulski No chyba nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje samochodów za gotówkę (nie mówię o multimilionerach)
Polski

@Grando2024 Obyś się mylił kolego, ale powiedzmy uczciwie, aktualna cena też jest dość ciekawa
Polski

Kupuję wszystko poniżej 200zł, biorąc pod uwagę, że premiera będzie 2028r, jest sporo czasu na DCA, a wydaje się, że kurs powinien powtórzyć ATH ostatnie (już pomijając inflację).
Mam taką nadzieję, że korekta AI też pociągnie CDR w dół. Jakie jest wasze zdanie? #CDR

Polski

@marek_2k22 Ale co komu do tego, jakie kto ma rozwiązania poprawiające komfort? Zawsze się można dowalić do wszystkiego, bo przecież mercedes czy tarpan to też auto
Polski

ENERGY
jedyny instrument z NewConnect w moim portfelu. Kupiony rok temu po 10 gr. podobał mi się wykres i podobały mi się TORY. Potem patrzę na przecięcie dwóch średnich szybka i wolna które jakoś nie chcą się przeciąć . Niemniej połowę zamknąłem po 0,30 przy drugim ataku na 0,3 wiosną. Druga połowa zostanie zamknięta jak czerwona przetnie niebieską z góry na dół. 200% w rok, kwota angażowana nie za duża, ale to taki segment. Mocno się tego nie obstawia.

Polski










