Kapitan ATH

56 posts

Kapitan ATH

Kapitan ATH

@KapitanATH

📈 Akcje • Krypto • Makro 💎 Trzymam do ATH ₿itcoin Maxi 💰 SpaceX Maxi Moje tweety ≠ porady inwestycyjne

Katılım Haziran 2020
46 Takip Edilen7 Takipçiler
Wojciech Balcerzak
Wojciech Balcerzak@Wbalcerzak87·
No to Kupiłem 1 Rower Elektryczny i faktycznie robi swoje :) Ale Mode in China ^-^
Polski
4
0
7
1.8K
Arachnid
Arachnid@Arachnidualny·
USA🇺🇸Szef Amazona, Jeff Bezos, zidentyfikował kolejny "problem" stojący na przeszkodzie swobodnego rozwoju pełnego potencjału AI. Są nim oczywiście ludzie konsumujący zbyt dużo wody, którą można przecież chłodzić centra danych...👁️
Arachnid tweet media
Polski
7
8
22
755
Kapitan ATH
Kapitan ATH@KapitanATH·
@Wbalcerzak87 Widocznie napisałem w niezrozumiałym języku i clue wypowiedzi jest niezrozumiałe
Polski
1
0
0
13
Wojciech Balcerzak
Wojciech Balcerzak@Wbalcerzak87·
@KapitanATH Ty chociaż wiesz o czym mówisz? Tym bardziej że akurat od dawna szukałem takiego tak samo mam akurat motor EV...
Polski
1
0
0
31
Kapitan ATH
Kapitan ATH@KapitanATH·
@Options4Fire Ale masz to w głowie, że trzeba monitorować przepisy, czasem pisać do speca o poradę, itd. Najszybciej rosną ci, co potrafią delegować, a wykonują tylko to w czym są najlepsi
Polski
1
0
0
56
Jednorożec na lewarze
Jednorożec na lewarze@Options4Fire·
@KapitanATH Tyle, że takie rozwiązanie niczym nie różni się od tradycyjnej księgowości 🙃 poza tym, że jest mniej roboty.
Polski
1
0
0
274
Jednorożec na lewarze
Jednorożec na lewarze@Options4Fire·
Większość programistów na B2B zamiast prowadzić księgowość samodzielnie z wfirma.pl/?pp=5dfh2142 przepala kilka tysięcy złotych rocznie na zewnętrzne biura rachunkowe. Serio, przy 1-2 fakturach przychodowych w miesiącu i garstce stałych kosztów to często wyrzucanie kasy w błoto. Od zawsze księguje wszystko samodzielnie i to jedna z lepszych decyzji. Dlaczego? Bo dzisiejsze aplikacje robią 95% "czarnej magii" za nas. ZUS DRA, JPK, wyliczenia podatków, PIT, to wszystko generuje automatycznie system. Wystarczy tylko wklepać faktury, a oprogramowanie resztę policzy za Ciebie. Ale zawsze pojawia się ta jedna, główna blokada: "A co, jak kupię nietypowy sprzęt, opłacam zagraniczne subskrypcje za soft za granicą albo znowu zmienią się przepisy? Przecież nie jestem księgowym!" I tu wchodzi najważniejszy punkt programu, o którym wiele osób nie wie: samodzielna księgowość wcale nie oznacza braku wsparcia. Korzystanie z dobrego softu daje Ci dostęp do asysty. W wFirma z którego korzystam mam. funkcję "Zapytaj eksperta". Kiedy trafiam na ścianę i nie wiem, jak zaksięgować dziwny wydatek to nie tracę czasu na szukanie informacji tylko zadaję pytanie w systemie. Po drugiej stronie siedzi specjalista ds. podatków, który weryfikuje temat i daje mi konkretną, popartą przepisami odpowiedź. Masz specjalistę w cenie zwykłego dostępu do oprogramowania. Dla JDG to układ idealny, bo kasa zostaje u Ciebie. Kilka tysięcy złotych rocznie oszczędności, które można wrzucić w inwestycje i cieszyć się procentem składanym. Jeśli skorzystasz z mojego linku afiliacyjnego wfirma.pl/?pp=5dfh2142 to masz miesiąc na przetestowanie księgowości zupełnie za darmo.
Polski
17
0
45
220.8K
Kapitan ATH
Kapitan ATH@KapitanATH·
@JanuszP20 W PL całkiem niedawno bogaci byli tylko partyjniaki, układowicze i inny sort co nie miał skilla tylko wujka ze znajomościami. Jeszcze z dwa pokolenia i to się zmieni
Polski
0
0
2
147
Janusz P.
Janusz P.@JanuszP20·
To mnie zmieniło po doświadczeniach pracy w USA. Cłżowiek bogaty to nie jest człowiek zły. Wręcz odwrotnie najczęściej jest dobry i mądry. Tam dojście do majątki jest uznawane jako sukces tu w Polsce jako przywara.
Polski
11
2
24
3.3K
Kapitan ATH
Kapitan ATH@KapitanATH·
@Freelo_cygi @cryptoawos Nvidia inwestuje dziesiątki/miliardy w OpenAI lub Anthropic (np 100 mld w OpenAI) Te spółki biorą te pieniądze i kupują od Nvidii chipy GPU + moc obliczeniową w chmurze (Azure, AWS, Oracle) - to się nazywa circular revenue i prędzej czy później szambo wywali
Polski
0
0
0
4
cryptorewolucja
cryptorewolucja@cryptoawos·
No to chyba już bliżej niż dalej 😉
cryptorewolucja tweet media
Polski
6
0
13
2.7K
Alkoholowy Inwestor
Alkoholowy Inwestor@AlkoInwestor·
Teściowa narzekała przy dzisiejszym obiedzie na zdrowie. Twierdzi, że "to już niedługo" i zaczęła mówić o spadku. Odpaliłem Excela i poprosiłem o jej wyniki badań z ostatnich 3 lat, żeby obliczyć termin zapadalności i zaktualizować budżet domowy na czwarty kwartał tego roku. Obraziła się i wyszła. Żona w płacz. A ja tylko chciałem solidnych danych do wyceny. Emocje w biznesie rodzinnym to największe obciążenie. #FIRE
Polski
29
9
1.2K
54.8K
Kapitan ATH
Kapitan ATH@KapitanATH·
@msykulski Ktoś tam kiedyś nawet wyliczył jaka jest optymalna wartość samochodu licząc do rocznego dochodu, ale nie mogę teraz znaleźć tego wzoru. W każdym razie większość Polaków niestety ma sowieckie naleciałości leczenia kompleksów tombakiem i drogą furą
Polski
0
0
0
20
Marcin Sykulski
Marcin Sykulski@msykulski·
@KapitanATH Owszem to bylo nawiazanie do tego ze sąsiad pewnie ukradł, w Grecji wiekszosci w stolicy jezdza stare auta i nikt nie zwraca na to uwagi. U nas caly czas jest kult „musze sie pokazać” czesto biorąc pasywo takie jak auto że z trudem wystarcza do 10 :)
Polski
1
0
1
24
Marcin Sykulski
Marcin Sykulski@msykulski·
Myślałem, że po pierwszej sondzie ulicznej nic mnie już nie zdziwi. Myliłem się. 🤯 Dzisiaj na ulicach Warszawy dowiedziałem się m.in., że: 👉 Fundusz ETF to jest... jakaś nowa waluta. 👉 A w Wielkiej Brytanii oficjalną walutą jest ... Dolar Amerykański. Jedna zagadka logiczna wyłożyła prawie każdego 👀 Nie wybierałem osób do odcinka, te z materiału to wszystkie które były chętne udzielić odpowiedzi 🤝 Edukacja finansowa w Polsce dalej w bardzo słabym stanie... Zapraszam serdecznie do obejrzenia! #Finanse #Giełda #Sonda #Inwestowanie
Marcin Sykulski tweet media
Polski
4
0
17
3K
Kapitan ATH
Kapitan ATH@KapitanATH·
@estateinsider_ Przydałby się już ten zjazd ala 2008, wtedy bym znacznie zwiększył interwał dokupywania, a tak człowiek nie wie kiedy dupnie, czy za pół roku czy za dwa
Polski
0
0
1
538
Paweł
Paweł@_D10S_Messi·
Piersi z kuraka plus frytki i mizeria, cos pysznego😊😋😋 @Urban_WKS1947
Paweł tweet media
Polski
5
0
25
983
Kapitan ATH
Kapitan ATH@KapitanATH·
@msykulski No chyba nikt o zdrowych zmysłach nie kupuje samochodów za gotówkę (nie mówię o multimilionerach)
Polski
1
0
0
22
Kapitan ATH
Kapitan ATH@KapitanATH·
@Grando2024 Obyś się mylił kolego, ale powiedzmy uczciwie, aktualna cena też jest dość ciekawa
Polski
0
0
0
6
Grand
Grand@Grando2024·
@KapitanATH Nie kupisz poniżej 200. Takie jest moje zdanie
Polski
1
0
1
13
Kapitan ATH
Kapitan ATH@KapitanATH·
Kupuję wszystko poniżej 200zł, biorąc pod uwagę, że premiera będzie 2028r, jest sporo czasu na DCA, a wydaje się, że kurs powinien powtórzyć ATH ostatnie (już pomijając inflację). Mam taką nadzieję, że korekta AI też pociągnie CDR w dół. Jakie jest wasze zdanie? #CDR
Kapitan ATH tweet media
Polski
1
0
0
144
Kapitan ATH
Kapitan ATH@KapitanATH·
@marek_2k22 Ale co komu do tego, jakie kto ma rozwiązania poprawiające komfort? Zawsze się można dowalić do wszystkiego, bo przecież mercedes czy tarpan to też auto
Polski
0
0
0
599
Marek
Marek@marek_2k22·
Wracam do domu. Klimatyzacja odpalona na pół godziny przed moim przyjazdem. Mamy 27 stopni w mieszkaniu mimo tego że rolety zasłonięte. Zaraz przyjdzie jakiś cwaniak i będzie gadał że w naszym klimacie klima to zbędna rzecz. Choćby jeden dzień w roku było upalnie to dla tego 1 dnia warto.
Marek tweet media
Polski
177
2
425
210.4K
Jacek Borawski
Jacek Borawski@versus_jack·
ENERGY jedyny instrument z NewConnect w moim portfelu. Kupiony rok temu po 10 gr. podobał mi się wykres i podobały mi się TORY. Potem patrzę na przecięcie dwóch średnich szybka i wolna które jakoś nie chcą się przeciąć . Niemniej połowę zamknąłem po 0,30 przy drugim ataku na 0,3 wiosną. Druga połowa zostanie zamknięta jak czerwona przetnie niebieską z góry na dół. 200% w rok, kwota angażowana nie za duża, ale to taki segment. Mocno się tego nie obstawia.
Jacek Borawski tweet media
Polski
7
0
19
3K