
przerażająco prawdziwa chronologia zdarzeń, PRAWDZIWA I BOLESNA
Autor na Linked in Andrzej Klimek - warto aby każdy poznała ten tekst ....
cyt: " W lutym 2022 r przyjęliśmy w naszym domu rodzinę uciekającą z Donbasu, byłem kilka razy z pomocą na Ukrainie, wsparłem niezliczoną ilość zbiórek na ich rzecz, moi przodkowie z Kresów.. a widzę to tak.
Nasi archeolodzy właśnie po raz kolejny rozkopali kilka dołów grobowych w Hucie Pieniackiej. Znależli tam do setki szkieletów. Głównie dzieci i kobiet. Z porozbijanymi czaszkami, rozstrzelanych, spalonych. To jedno z setek takich miejsc na dawnych Kresach. Ukraińcy zabili ponad 100 tysiecy polskich kobiet, dzieciaków i mężczyzn. Dlaczego to robili? Bo chcieli się Polaków ale przecież też Żydów z tamtych ziem pozbyć. To nie była zemsta za Beresteczko czy Jaremę czy nawet nieodległe palenie cerkwi przez sanację. To była przemyślana, brutalna czystka. Motywowana ideologicznie i pragmatycznie. Straciliśmy tysiący żyć. Kobiet i dzieci. Straciliśmy Kresy. Straciliśmy Lwów.
Co na to Polska?
Jako pierwsze państwo uznała wolną Ukrainę w 1991 r. Wydawała miliony na odbudowę zabytków na jej terenie. Wspierała ukraiński biznes i inicjatywy. Promowała proeuropejski kurs Ukrainy. Czesto kosztem naszych rolników czy przedsiębiorców. Wspierała w czasie majdanów. Gdy wybuchła wojna z Rosją oddaliśmy czołgi i ostatnie koszule. Przyjęliśmy miliony uchodżców. Prezydent odznaczył Zełeńskiego najwyższym polskim odznaczeniem Orderem Orła Białego.
Co na to Ukraina?
W ONZ Zełeński w 2023 r porównał nas do Rosji. W Kanadzie odznaczył nazistowskiego zbrodniarza. Kpią z nas in flagranti i za naszymi plecami. Gdzie się da. Gdy zabili dwoch Polaków powiedzieli ze to nie ich rakieta. Tuska wysadzili z pociągu. Dudę lekceważyli i traktował tak że nawet on nieco otrzeźwiał. Wypychają nas z rozmów dotyczacych zakończenia wojny i tego co potem. Nie dzielą się wiedzą ani technologią. Stawiają pomniki banderowskim rezunom. Na polskiej szkole we Lwowie powiesili tablicę slawiącą Szuchewycza. Nasze dzieci w biało- czerwonych szarfach maszerują przed tą tablicą w polskie święta. W końcu nazwali swoją elitarną brygadę imieniem Bohaterów UPA.
W tych warunkach Prezydent Rzeczpospolitej powiedział... Hej koledzy przekroczyliście po raz setny nasze czerwone linie. Zastanówcie się. To nas boli. Nie historycznie. Ale teraz. Nie szanujecie nas. Celowo w nas uderzacie tak by pokazać ze możecie i tak żeby nas bolało. Dni mijały. I co i nic... Jak zawsze..
Nadanie Orderu Orła Białego Zełeńskiemu było przedwczesnym, naiwnym i niedocenionym gestem. Szkoda, że następiło bo order trzeba było teraz spektakularnie odbierać. Słusznie bo UPA to masowi nazistowscy zbrodniarze. Słusznie bo Ukraińcy i Ukraina jako kraj czci morderców i nazistów. I to że walczy z Rosją nic nie zmienia. W 1943 czy 1944 też walczyli...
Pózno się budzimy i dzięki Zełeńskiemu ale lepiej tak niż wcale. Straty są mniejsze niż za 5 lat. To dopiero początek. Wzmacniajmy się i szukajmy sojuszników. Nasze zachowanie wobec Ukraińców w 2022 r i tak zostanie jednym z piękniejszych momentów naszej historii. Nasze wobec Nich..."

Polski














