Lysyyyn
1.5K posts


@visegrad24 This post is just bigoted fearmongering cherry-picking two horrific cases while ignoring thousands of daily crimes by British natives. Every society has monsters, stop scapegoating migrants to push your racist agenda and stoke division!
English

@WikWesolowski @K_Stanowski @GiertychRoman Pisowskie bydło odpušcilo/nie mogli dopaść Giertycha!!
Złodzieje z PiS pouciekali bo wiedzą że zrobili żle!!
Wcześniej Zero szukał haków na PO ale nie znalazł
Macierewicz już wybuchy parówek widział 😩😩
Wstyd
Polski

A panu panie Stanowski przeszkadzały #SukienkiZgrozy które tak zgorszyły pana pracownicę?
Polski

@AzideHunter akurat w tym przypadku to dobrze, jebac te dwie rasy - amstafa i pitbula
Polski

@okiememigranta No dobrze, można się pomylić. Czy policja w końcu aresztowała mordercę Polaka ❓ Czy siedzi on w więzieniu ❓ Karą powinno być DOŻYWOCIE ‼️
Polski

Szokująco łagodne podejście policji do mordercy Henry'ego Nowaka podczas aresztowania, ujawniono kolejne nagrania z policyjnych kamer❗
Ofiarę zakuto, traktowano w nieludzki i poniżający sposób, a zabójca mógł liczyć na spokój, wyrozumiałość, brak kajdanek. Wydarzenia w Southampton ciągle wywołują ogrom pytań i wątpliwości.
Na początku Vickrum Digwa wielokrotnie, podle kłamał, twierdził, że został zaatakowany na tle rasistowskim, strącono mu turban, ciągnięto za włosy, a Henry był pijany. Przed sądem udowodniono, że to bzdury. Digwa zataił także fakt użycia noża.
Funkcjonariusze uwierzyli mordercy, a nie błagającemu o pomoc, krwawiącemu 18-latkowi. Zakuli Henry'ego w kajdanki, a znalezienie śmiertelnej rany kłutej na klatce piersiowej ofiary zajęło im aż 8 minut, szczegóły tej akcji przedstawiałem wam we wcześniejszych postach.
Dla kontrastu zobaczmy teraz, jak potraktowano Vickruma Digwę, nawet po odkryciu, że Nowak umiera. Funkcjonariusz po raz kolejny zwraca się do mordercy łagodnym, spokojnym głosem:
"To jest bardzo ważne, dobrze. Jest teraz 23:55".
Digwa narzeka: "Jestem zmęczony".
Funkcjonariusz: "OK, to ważne, kolego, dobrze. W tej chwili zatrzymuję cię z powodu podejrzenia o próbę zabójstwa, rozumiesz?"
Digwa: "Co?"
Funkcjonariusz: "Nie musisz nic mówić, ale jeśli nie wspomnisz teraz o czymś, na co później chciałbyś się powołać w sądzie, może to zaszkodzić twojej obronie."
Digwa: "Co masz na myśli, próba zabójstwa? Czemu jestem zatrzymywany?"
Funkcjonariusz: "Wszystko, co powiesz, może zostać wykorzystane jako dowód. Dobrze? Konieczne jest szybkie i skuteczne przeprowadzenie dochodzenia, OK, zapobieżenie dalszej szkodzie i obrażeniom. Masz swoją wersję wydarzeń, kolego. Nie wiemy, co się tu wydarzyło, OK? Więc musimy to ustalić. Dobrze?"
Nagranie kończy się przed umieszczeniem Digwy w policyjnym radiowozie, policja Hampshire potwierdziła, że Vickrum nie był zakuty w kajdanki.
Vickrum Digwa został skazany na dożywocie z minimalnym okresem w więzieniu wynoszącym 21 lat. Sąd apelacyjny sprawdzi, czy ten wyrok nie jest zbyt łagodny. Policja z Hampshire przeprosiła rodzinę Henry'ego Nowaka, w sprawie działań funkcjonariuszy trwa niezależne dochodzenie IOPC. W przyszłości odbędzie się również postępowanie koronerskie.
Digwę zatrzymano formalnie, z pełnym pouczeniem o prawach, ale bez kajdanek, podczas gdy umierający Henry był skuty mimo błagania o pomoc❗Politycy i przedstawiciele służb nadal przekonują nas, że w UK nie ma stosowania podwójnych standardów.

Polski

@mejmpl @PolskaPolicja biedny pies przez takie dziwki jak ta kobita pozniej sie ludzie psow boja
Polski

Przecież to jest jak rzucanie nożami na oślep. Kiedy państwo weźmie się za takich ludzi? @PolskaPolicja
Polski

@sukiibunnyyy @HappyPunch weren't asians crying about racism during covid. We should have a shirt that says chink chink I bet y'all wouldn't like that
English

Policja w Ostrołęce szuka człowieka, który w internecie napisał słowo „murzyn”.
Sprawa jest prowadzona jako podejrzenie znieważenia na tle rasowym (art. 257 KK).
Nie jest to żadna ogólnopolska obława, tylko konkretna sprawa, ale sam fakt, że funkcjonariusze zajmują się tropieniem autora komentarza z tym słowem, mówi bardzo dużo o tym, w którą stronę idziemy.
„Obydwa postępowania zostały wszczęte na wniosek. Tego rodzaju postępowania mają na celu ustalenie, czy doszło do popełnienia przestępstwa, jeśli tak, kto jest jego sprawcą" — przekazał portalowi eostroleka nadkom. Tomasz Żerański
Zdjęcie poglądowe

Polski

@Lysyyyn @rogalaremiza Nie widzisz różnicy pomiędzy tym co wkleiłes a tym na filmiku?
W Polsce też ludzie stoją i klęczą pod kościołami jak w święta jest oblężenie kościołów, szczególnie na wsiach gdzie jest mały kościółek na kilkanaście wsi.
Czasem występują o zgodę do miasta o zamknięcie ulicy.
Polski

@ArturSTL @rogalaremiza Poza tym te kurwy się modlą codziennie parę razy a nie w święta
Polski

@ArturSTL @rogalaremiza Nie widzę różnicy najpierw jeden zjeb się modli w dowolnym miejscu a za rok kurwy się będą modliły na środku ulicy, u nas ludzie pod kościołami niech sobie stoją po to są chyba te kościoły poza tym widzę dużą różnicę między staniem pod kościołem a leżeniem na środku ulicy
Polski

@marmarek81 @CiemnotaS @231elections i tak najwiecej z wszystkich lachow w Polsce i nie tylko wiec sklej juz pizde bo wlasnie przez takich zjebow jak ty ma tylko 5/10
Polski

@CiemnotaS @231elections Spoglądajcie sobie gdzie chcecie.
Każdy ma takie poparci na jakie zasługuje. Ja nikogo nie bronię.
Batyr ma 5/10. l co z tego?
Mówienie o zaufaniu do polityka to jak mówienie o aerodynamicznych właściwościach ślimaka.
Parametr mierzalny ale nieprzydatny.
Polski

@AnnaZiomek5 @231elections ty wierzysz tylko w to co ci powie tusk albo giertych
Polski

@rogalaremiza Gość się modli, ma prawo. Nie przeszkadza. Julka na ręczniku z gołą dupa w parku nie przeszkadza? Kozak kurde, chyba, że to ustawka lamusów dla lajków?
Polski

@IzabelaDZygmunt @rogalaremiza No i bardzo dobrze wyciac to plugawe nasienie co do dechy
Polski

@rogalaremiza Przecież nie mówię o informacji, tylko o twoim komentarzu. Dałbyś taki sam, gdyby napadnięto kogoś za odmawianie różańca na trawniku?
Polski

Zapraszamy na nowy odcinek przygód Dawida Kacprzyka.
Patryk Słowik@PatrykSlowik
Dawid Kacprzyk miał objąć stanowisko kierownicze na SOR-ze w Szpitalu Wolskim, należącym do miasta stołecznego Warszawy. W kwietniu 2026 r. został nawet przedstawiony załodze. Ostatecznie jednak władze szpitala go nie wybrały. Dlaczego? Piszemy z @JakubStyczynski.
Polski




















