based

1.5K posts

based

based

@MElN_GOV_PL

Katılım Şubat 2021
66 Takip Edilen13 Takipçiler
based
based@MElN_GOV_PL·
@EU_Geniuszz @Bartek_Star Zgodnie z wyrokiem TSUE C-225/22 Sędziowie SN powołani uchwałą KRS nr 331/2018 nie mogą tworzyć sądu, a ich orzeczenia muszą, jeśli istnieje potrzeba zachowania pierwszeństwa prawa UE, być uznane za nieistniejące przez sąd niższej instancji.
Polski
0
0
0
16
based
based@MElN_GOV_PL·
@OZS_Aequitas @ZiobroPL @MS_GOV_PL SLPS niekoniecznie chroni sędziów, skoro przewodniczący wydziałów/prezesi sądow mogą arbitralnie manipulować danymi wejściowymi, które mogą spowodować. że daną sprawę dostanie wcześniej określony sędzia - zob. odesłanie prejudycjalne C-583/25
Polski
0
0
0
20
Ogólnopolskie Zrzeszenie Sędziów „Aequitas”
Rozumiemy, że okres rządów pana posła @ZiobroPL w @MS_GOV_PL jest postrzegany różnie. Jednak tylko jednoznacznie pozytywnie można ocenić wprowadzenie w tym czasie Systemu Losowego Przydziału Spraw. Baa, pokusimy się nawet o stwierdzenie, że to największy dorobek tego ministra. SLPS chroni zarówno: 👉 strony - przed manipulacją składem sądu w celu osiągnięcia orzeczenia o określonej treści, 👉 jak i samych sędziów - zapewniając równomierny przydział spraw o podobnej trudności wszystkim sędziom w ramach tego samego wydziału lub wydziałów tego samego pionu. Warto zauważyć, że mimo iż w czasach rządów w MS pana Zbigniewa Ziobro doszło do istotnego zwiększenia wpływu Ministra na sądownictwo powszechne, m.in. poprzez przyznanie Ministrowi uprawnienia do wyznaczania prezesów sądów bez udziału środowiska sędziowskiego, to jednocześnie - dla przeciwwagi - ta władza została również drastycznie ograniczona, bowiem prezesi wyznaczeni przez MS i przewodniczący wydziałów wyznaczeni przez tych prezesów nie mieli już odtąd żadnego wpływu na przydział konkretnej sprawy konkretnemu sędziemu. I dlatego teraz oburzenie wszystkich tych, którym na sercu leży praworządność oraz prawa człowieka - prawo do niezawisłego, niezależnego i bezstronnego sądu, powinny budzić sytuacje, w których prezesi sądów lub przewodniczący wydziałów wyznaczeni przez tych prezesów wydają zarządzenia mające na celu obchodzenie SLPS i manipulacje składami sądów, w szczególności w sprawach, w których na konkretnym rozstrzygnięciu może zależeć politykom. CC: @hfhrpl, @courtwatchpl, @WolneSady1, @RPPrawo, @DGPrawna, @PrawoPLserwis, @KanalZeroNews
Prawnicy dla Polski@PRAWNICYdlaPOL

Na rympał w Sądzie Apelacyjnym w Warszawie. Sprawy z wątkiem politycznym tylko dla wybranych sędziów | Niezalezna.pl niezalezna.pl/polska/na-rymp…

Polski
1
20
51
2.4K
donald.pl
donald.pl@donald_PL_·
>bądź mną >idziesz na prawo >widzisz że masz logikę na pierwszym roku >cieszysz się, że będziesz orał w gównoburzach faktami i logiką >tzn. już orasz, ale teraz będziesz orał lepiej >pierwsze zajęcia >otwierasz zbiór zadań > Nieprawda, że zawsze i tylko, jeśli Paweł jest synem Marka a Marek mężem Zofii, to Paweł jest także synem Zofii. Zatem albo Marek nie jest mężem Zofii, albo jeśli Paweł jest synem Zofii, to nie jest synem Marka. >co do kurwy >Jeżeli ani nie pójdę do teatru, ani do kina, to będę się nudził lub zasnę za dnia. Pójdę do teatru ale nieprawda, że jeżeli nie zasnę za dnia, to nieprawda, że będę się nudził. Zatem nieprawda, że jeżeli nie pójdę do kina, to o ile nie pójdę do teatru, to będę się nudził. >bluescreen.jpg >Jeśli wsiądę do tramwaju nr 3, to dojadę na Bieżanów lub Krowodrzę. Tylko jeśli nie dojadę na Bieżanów, to nie wsiądę do tramwaju nr 3. Zatem bądź dojadę na Krowodrzę, bądż ani nie dojadę na Bieżanów, ani nie wsiądę do tramwaju nr 3 >po roku masz wymęczoną trójkę >dalej kończysz dyskusje „zesrałeś się” >jak ktoś się rzuca dalej, dodajesz >polecam postudowac logikę >profit
donald.pl tweet media
Polski
32
44
931
52.2K
Romitch
Romitch@T_Romitch·
@jendorei @MElN_GOV_PL @katarzynagora06 @donald_PL_ tak, w potocznym są synonimy, ale w języku prawniczym,,albo" to jest tkzw alternatywa rozłączna, czyli właśnie jedno z wykluczeniem jednego. Jeśli dobrze pamiętam , to idealnie powinno być ,,albo... albo" ale samo albo też się tak traktuje
Polski
1
0
2
97
jendorei
jendorei@jendorei·
@katarzynagora06 @donald_PL_ ok wygooglowałem na szybko i wygląda na to, że w logice "lub" obowiązuje też, kiedy A oraz B są prawdziwe. to jak się nazywa xor w logice (jedno albo drugie, ale nie oba)?
Polski
3
0
0
397
based
based@MElN_GOV_PL·
@Bartek_Star W przypadku nieuznawania orzeczeń neoIzby, to KRS musi za każdym razem (poza przypadkami nowych wniosków)podjąć dwie uchwały (1 na podstawie art. 45. ust. 3. ustawy o KRS, 2 na podstawie art. 69 par. 1b u.s.p) aby wykazać, że KRS w żadnym wypadku nie uznaje orzeczeń tej Izby 6/X
Polski
0
0
0
19
based
based@MElN_GOV_PL·
@Bartek_Star to czy owe orzeczenia SN zostałe uznane przez KRS za istniejące? (na co może świadczyć użycie stwierdzenia "o ponownym rozpoznaniu", jak i stwierdzenie z komunikatu, że "CZĘŚĆ" wniosków była rozpatrzona w trybie art. 45. ustawy o KRS). 5/X
Polski
1
0
0
24
Dominik Matusiak
Dominik Matusiak@emptiospei·
@EU_Geniuszz @Bartek_Star Uznanie, że nową okolicznością, o której mowa w art. 45 ust. 1, jest powołanie KRS kolejnej kadencji, nie wydaje się trafną koncepcją. Nowe okolicznosci należaloby odnosić do przeslanek wskazanych w art. 69 ust. 1b pusp.
Polski
2
0
2
80
RotorRotorowicz
RotorRotorowicz@RotorRotorowicz·
@MZKonieczko @kontraswiat Czy to był kościół katolicki obrządku koptyjskiego? Bo żeli jakiś inny to katolikowi nie wolno chodzić na Mszę do odszczepieńców nawet jeśli nie ma w okolicy żadnej Mszy katolickiej.
Polski
1
0
1
43
KontraŚwiat
KontraŚwiat@kontraswiat·
Uważam, że słusznie Kościół ograniczył przyjmowanie Komunii świętej pod dwiema postaciami. Rozwijająca się w czasie historii Kościoła troska o poszanowanie konsekrowanych postaci to wyraz szczerej i konsekwentnej wiary, która stoi ponad emocjami i sentymentalnymi argumentami. W dzisiejszych czasach, gdy słabnie wiara w przeistoczenie oraz w konieczność czci (także zewnętrznej) wobec Chrystusa obecnego w Eucharystii, szczególnie właściwe byłoby trzymać się praktyki Komunii pod jedną postacią dla świeckich.
Polski
18
18
119
4.6K
based
based@MElN_GOV_PL·
@chilon @Rafa69886388 No tak, ale sam autor posta (z fb) nie postuluje aby mieszkańcy z pobliskich wiosek nie jeździli przez jego osiedle - mimo tego, że owi mieszkańcy poblskich wiosek też przecież zwiększają ruch drogowy na osiedlu:
based tweet media
Polski
0
0
0
19
chilon
chilon@chilon·
@Rafa69886388 Strefa przeniesiona dość dawno temu w to miejsce, tylko od tego czasu osiedle rozrosło się kilkukrotnie i to zdecydowanie robi różnicę, bo to jest na przelotówce z pobliskich wiosek do miasta.Są plusy i minusy, z plusów jest to, że taka L-ka skutecznie ogranicza prędkości innych.
Polski
1
0
0
28
based
based@MElN_GOV_PL·
@duxet @Rafa69886388 Jak wiadomo - samochody, które nie mają na dachu "L" zużywają nawierzchnie dróg wolniej
Polski
0
0
2
36
duxet
duxet@duxet·
@Rafa69886388 "wielokrotne wykorzystywanie tych samych miejsc do nauki jazdy prowadzi do szybszego zużycia nawierzchni dróg"
GIF
Polski
1
0
4
98
Pirożek
Pirożek@Pirokineza1000·
Jak radzicie sobie z kierowcami wciskającymi się wam z środkowego pasa na rondzie?
GIF
Polski
5
1
5
845
Ace ♠
Ace ♠@AndintraA·
@Pirokineza1000 Wciskającym?! Tak to jest jak się kurwa nie potrafi na rondzie jeździć. Pizdeusz, który robi 3/4 po zewnętrznym i cały ruch blokuje.
Polski
2
0
3
351
based
based@MElN_GOV_PL·
@DSpadochroniarz @Pirokineza1000 Wiem. Ale z drugiej strony na normalnej drodze, jak nie ma pasów do skręcania w prawo, to się nie skręca z skrajnego lewo w prawo. Skrzyzowania o ruchu okrężnym, zwłaszcza te wielopasowe w Polsce nie są do końca uregulowane
Polski
0
0
0
19
Dawid The Spadochroniarz
Dawid The Spadochroniarz@DSpadochroniarz·
@MElN_GOV_PL @Pirokineza1000 W tym przypadku mówimy o przecięciu pasa ruchu, nie jego zmianie. Nie ma siły, nagrywający ustępuje, co z resztą zrobił. Inna sprawa, że ten, kto projektował ten układ chyba nie ma prawa jazdy
Polski
1
0
1
22
Dawid The Spadochroniarz
Dawid The Spadochroniarz@DSpadochroniarz·
@Pirokineza1000 @MElN_GOV_PL A moim zdaniem to pan instruktor chcąc jechać prosto musi przeciąć pas, po którym poruszał się pan z drabiną na głowie, więc to ten drugi ma pierwszeństwo. Ja jednak mimo tego zalecam nie ufać na drodze nikomu
Polski
1
0
0
39