Neo

3.4K posts

Neo banner
Neo

Neo

@MacMac7272

NORMIK

Katılım Haziran 2025
92 Takip Edilen18 Takipçiler
Dominika Wielowieyska
Dominika Wielowieyska@DWielowieyska·
Kolejny odcinek tej telenoweli. Koalicja Obywatelska ma poważny problem. #s=S.TD-K.C-B.3-L.2.duzy" target="_blank" rel="nofollow noopener">bielskobiala.wyborcza.pl/bielskobiala/7…
Polski
23
2
14
1.7K
Neo
Neo@MacMac7272·
@SzJadczak Kolejne towarzystwo wzajemnej adoracji. Kasta panów.
Polski
0
0
0
1
Szymon Jadczak
Szymon Jadczak@SzJadczak·
Szef NRA nie widzi przypadków łamania przez Giertycha zasad którym podlegają adwokaci... Komedia.
Przemysław Rosati@adwokatRosati

Szanowny Panie Redaktorze @SzJadczak odpowiedź pozostaje niezmiennie taka sama (od wczoraj nic się nie zmieniło): w Adwokaturze o odpowiedzialności dyscyplinarnej nie rozstrzyga Prezes NRA, dziennikarze ani media społecznościowe. Jeżeli ktokolwiek uważa, że adwokat naruszył zasady wykonywania zawodu, istnieją przewidziane prawem procedury oraz niezależne organy dyscyplinarne. Dotyczy to każdego adwokata, bez wyjątku. Jeżeli są ku temu podstawy to są od tego właściwe postępowania, a nie platforma X.

Polski
21
43
445
11.8K
Neo
Neo@MacMac7272·
@katarynaaa Co będzie jak walnie z bazooki ? 😂🤣😅
Polski
0
0
0
6
Adam Jankowski
Adam Jankowski@JankowskiAdamTT·
Bohater! Zawetował 37 ustaw. Wsparł Orbana w kampanii. Obejrzał w USA galę MMA. Odebrał order prezydentowi kraju, któr od 12 lat walczy o swój byt. Jakie czasy, taki bohater.
Adam Jankowski tweet media
Polski
25
22
102
914
Neo
Neo@MacMac7272·
@trzaskowski_ Co by nie gadać...kierunek jedynie słuszny.
Polski
0
0
0
1
Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski@trzaskowski_·
W Radach Nadzorczych miejskich spółek medycznych w Warszawie nie zasiadają już politycy. Kilka dni temu zapowiadałem, że tak się stanie. Dziś dopięte zostały wszystkie formalności. To nie jest kwestia podważania czyjejkolwiek osobistej uczciwości czy kompetencji. To kwestia troski o zaufanie Warszawianek i Warszawiaków do publicznej ochrony zdrowia.
Polski
398
81
437
52.2K
Marcin Freedom
Marcin Freedom@m_liberted·
Zełenski: Proponowałem @NawrockiKn spotkanie przed odesłaniem Orderu Orła Białego. Wnioski? Nawrocki to wybitny szkodnik Polski. Ma głęboko w poważaniu polską rację stanu. Miał tylko taki plan, aby popsuć polskiemu rządowi konferencję na temat odbudowy Ukrainy. Coś niebywałego, kogo wybrano na prezydenta RP!
Marcin Freedom tweet media
Polski
107
41
187
3.3K
Neo
Neo@MacMac7272·
@aAndrzejKmicic Pretensje do "geniusza" Zelenskiego proszę słać.
Polski
2
0
5
92
Neo
Neo@MacMac7272·
@michalmarekw @PatrykSlowik Przepraszam bardzo. 2 pytania. Kto dzisiaj rządzi ? Z legitymacją jakiej partii chodzą te 2 panie ?
Polski
0
0
0
7
Michał Marek W
Michał Marek W@michalmarekw·
@MacMac7272 @PatrykSlowik Baba załatwiła to przez koleżankę, która pracuje na jakimś podstawowym stanowisku w szpitalu w Żywcu XD Jakie to wykorzystanie władzy?
Polski
1
0
0
16
Patryk Słowik
Patryk Słowik@PatrykSlowik·
❗️ Posłanka Koalicji Obywatelskiej Małgorzata Pępek wepchnęła się w szpitalu w Żywcu na badania poza kolejką. Dzięki pomocy osoby pracującej w szpitalu, również należącej do KO, polityk czekała na badanie trzy tygodnie. Osoby, które takich znajomości nie mają, muszą uzbroić się w cierpliwość. Czas oczekiwania w normalnym trybie to ponad dwa lata. 1️⃣ Małgorzata Pępek to posłanka Koalicji Obywatelskiej z powiatu żywieckiego, przewodnicząca żywieckich struktur partii. W lutym 2025 r. w lokalnym szpitalu wykonano jej badanie poza kolejką. 2️⃣ Władze szpitala o tym nie wiedziały. Gdy się dowiedziały, poinformowały Pępek, że wepchnęła się przed kolejkę i że placówka nie jest w stanie jej badania rozliczyć z Narodowym Funduszem Zdrowia. 3️⃣ Pępek do lutego 2025 r. apelowała o wsparcie rządowe dla szpitala w Żywcu. Od dnia otrzymania pisma napisała już trzy interpelacje poselskie, w których krytykuje władze szpitala. 4️⃣ Pępek mówi @portalzeropl, że płaci składki zdrowotne i ma prawo korzystać ze świadczeń medycznych. I że mocno żałuje, że nie poszła prywatnie, bo teraz nie miałaby nieprzyjemności. Piszemy z @JakubStyczynski.
Polski
466
1.3K
8.5K
447.7K
Neo
Neo@MacMac7272·
@czuchnowskiw Na naukę nigdy za późno. A warto się uczyć od najlepszych.
Polski
0
0
0
16
czuchnowski
czuchnowski@czuchnowskiw·
Czekam z niecierpliwością. Lubię być porażany rzetelnym i bezkompromisowym dziennikarstwem. Szkoda, że nie jestem młodszy ale może jeszcze się czegoś od Ciebie nauczę...
Patryk Słowik@PatrykSlowik

@czuchnowskiw Nie przejmuj się, Wojtek. Będzie już tylko kilka nieznaczących artykułów, po których będziesz robił odnoszące się do nich jedynki Wyborczej.

Polski
58
10
172
15.2K
Zbigniew Siedlewski
Zbigniew Siedlewski@ZbigSiedlewski·
On już wie....
Петро Порошенко@poroshenko

Виклики, які стоять перед Україною, потребують здорового, дорослого, професійного, державницького підходу. Посилки з орденами поїхали до Варшави. Всі ми вихлюпнули зрозумілі емоції. А тепер усім треба заспокоїтись. Польща — наш стратегічний сусід, союзник, держава, через яку проходить величезна частина нашої безпеки, логістичний хаб забезпечення зброєю наших Збройних Сил, країна, від якої великою мірою залежить наш вступ до ЄС та НАТО. За часів моєї каденції невипадково вона була нашим головним європейським і євроатлантичним адвокатом. Польща — це країна, яка прийняла понад мільйон українських біженців, і їм потрібні добрі стосунки між нашими народами. Тож українсько-польські відносини — це не майданчик для хайпу, взаємних образ і політичної капіталізації на емоціях. Тому час припинити ескалацію там, де потрібні холодна голова, професійна дипломатія і державницька відповідальність. За умов, коли ключові українські комунікатори на польському напрямку все ще киплять емоціями, виникає просте запитання: хто сьогодні реально займається дипломатією з Польщею? Хто відповідає за політичну комунікацію з польською владою? Хто говорить із польським парламентом, урядом, президентською адміністрацією, місцевими елітами, експертним середовищем, медіа? Хто гасить пожежу? Що взагалі робиться для відновлення довіри? Що буде з українсько-польським стратегічним партнерством? Якою буде атмосфера довкола надзвичайно важливої для нас конференції в Гданську? Ми можемо мати суперечки щодо аграрної політики, перевізників, конкуренції, політики, пам’яті тощо. Але все це треба вирішувати через дипломатію, комунікацію і повагу, а не через бійки в соціальних мережах. І без претензій до історичних підручників один одного — хай ними переймаються вчені, а не політики. Наша спільна історія надто складна, сповнена взаємних кривд і образ, і кращих ліків, ніж «прощаємо і просимо прощення», ще ніхто не прописав. Майбутнє не має бути в заручниках від минулого. Тим більше, шо не минуле — причина цієї кризи у двосторонніх стосунках, а внутрішні проблеми, популізм, гонитва за рейтингами. Україна не має розкоші сваритися з Польщею. Польща не має розкоші сваритися з Україною. Ми воюємо за незалежність та існування української державності. І ми повинні берегти кожного союзника, кожен інструмент, кожну можливість. Росія ж лише аплодуватиме кожному нашому взаємному приниженню, кожному необережному слову, кожному новому скандалу. Пропозиції нашої команди такі. Перше. Припинити публічну ескалацію. Друге. Негайно провести аудит української політики щодо Польщі: хто відповідає, яка стратегія, які канали комунікації, які проблеми, які рішення. Третє. Повернути професійну дипломатію. Не шоу, не образи, не спілкування через ЗМІ, не публічний шантаж, не гру у «хто гостріше і болючіше відповість полякам», а системну роботу з польською державою і польським суспільством. Мій заклик до дипломатів: залиште справу повернення орденів політикам, у вас же — своя важлива місія. Четверте. Відокремити емоції від національного інтересу. Бо національний інтерес України — це сильний союз із Польщею, підтримка України в ЄС і НАТО, спільна безпека та спільне стримування росії. П’яте. Маємо забезпечити обіцяне відкриття всіх переговорних кластерів з Європейським Союзом у липні. Це також залежить і від Варшави, і тут не можна недооцінювати ризики. Час працювати і відновлювати українсько-польське стратегічне партнерство. Не можна допустити розділення України і Молдови в європейській інтеграції. Не раз вже говорив: треба припинити втрачати людей, території і час. Тепер додам: так само важливо нам не втрачати партнерів і союзників.

Polski
5
1
13
352
speedyMorales 🇵🇱🇪🇺🇺🇦PisOff
Okazało się, że osławiony "salonik vip" ze Szpitala Południowego którym tak bardzo ekscytuje się "prawa" strona, to zwykły pokój lekarski, jaki istnieje na każdym szpitalnym oddziale. Nieprawidłowości należy rozliczać i piętnować. Podobnie należy czynić z kłamstwami.
speedyMorales 🇵🇱🇪🇺🇺🇦PisOff tweet media
Polski
24
52
144
2.9K
Karol Karolix
Karol Karolix@karol_karolix·
On ciągle uważa że jest PRL i jemu i partii można więcej 🤮
Polski
45
69
489
67.5K
Neo
Neo@MacMac7272·
@chrzanikx Jakby nie można było przelać do depozytu sądowego. Kabaret.
Polski
0
0
1
21
chrzanik
chrzanik@chrzanikx·
Hahahahahaha Dawid Kacprzyk jednak zachowa zwrócone 500 tysięcy bo… Szpital Południowy zwrócił mu te pieniądze na konto z powodu braku „kauzy fiskalnej” i nie można było prawidłowo zaliczyć tych środków na konto szpitala XD Swoją drogą to ciekawe, że tak od ręki i tak szybko przelał szpitalowi pół bańki, jakby mu od tak zalegało na koncie XD
Polski
62
295
2K
74.4K
Neo
Neo@MacMac7272·
@ryszcuk Piecze ? Niech piecze 😂🤣😅
Polski
0
0
0
3
Ryszard Cukierman
Ryszard Cukierman@ryszcuk·
Stanowski wyraźnie polubił robienie z siebie kompletnego głupka...wychodzi mu to coraz lepiej...
Polski
60
38
385
7.6K
Jo
Jo@jomisiawa·
@MacMac7272 @VValhalla777 Ja widzę na razie największy pożar u was🤣🤣 wyjecie jak posrani od kilku dni, chcecie odwołać pół Polski😂 tymczasem miała być bomba z salonikiem VIP a wyszedł kapiszon. Jak zawsze.
Polski
1
0
1
10
Neo
Neo@MacMac7272·
@dorota_pytel Proszę o cierpliwość 😂🤣😆
Polski
0
0
0
38
Dorota Pytel 🇵🇱🇪🇺
Najpierw P. Słowik zapomniał wspomnieć, że sygnalista jest w konflikcie z zarządem szpitala, a teraz - zamiast listy posłów korzystających z saloniku VIP, dostaliśmy przypadek posłanki z Żywca. To, co miało być rozliczeniem być może faktycznych nieprawidłowości, stało się szopką.
Polski
104
106
392
8.8K
Jacek Fogiel
Jacek Fogiel@J74Jacek·
@PatrykSlowik Słowik to oszust, który wymyślił Salonik VIP w Szpitalu Południowym. Prokuratura powinna się zająć sprawą, bo ogłosił, że swobodnie dysponuje dokumentacją medyczną pacjentów ze szpitala południowego.
Polski
32
151
494
4.6K
Radio ZET NEWS
Radio ZET NEWS@RadioZET_NEWS·
🇺🇦🇵🇱Wołodymyr Zełenski twierdzi, że przed odesłaniem Orderu Orła Białego proponował prezydentowi Nawrockiemu spotkanie i wspólną konferencję.
Polski
188
31
339
43.6K