Magdalena retweetledi

24.06.1942 r. - była wieś - nie ma wsi. Ležáky - wieś w Czechach.
Niemcy przyjechali, wymordowali wszystkie kobiety i mężczyzn, a dzieci wysłali do obozu dziecięcego w Łodzi i do domu dziecka w Puszczykowie.
Zmroziło Was, prawda?
Potem te dzieci wysłano do Kulmhof i zagazowano.
We wszystkich opracowaniach czytamy, że Kulmhof był obozem zgłady dla Żydów, Romów i Sinti.
Tych 13 dzieci z Ležáky nimi nie było.
A były Czeszkami i Czechami!




Polski

































