Adam Adamski

890 posts

Adam Adamski banner
Adam Adamski

Adam Adamski

@OnAsowski

... żyje się spokojniej, gdy nie mówi się wszystkiego co się wie, nie wierzy się we wszystko co się słyszy, a wobec reszty się tylko uśmiecha.

Krakow, Poland Katılım Şubat 2024
334 Takip Edilen24 Takipçiler
Vasyl Vovk 🇺🇦
@BogRymanowski @LeszekMiller Historia lubi wystawiać rachunki. Jeśli coś może źle skończyć się dla Polski, to nie przez Ukrainę, lecz przez coraz głębsze pogrążanie się w szowinizmie i odgrzewanie piłsudczykowskich mitów oraz jednostronnej wizji historii.
Polski
5
0
7
744
Bogdan Rymanowski
Bogdan Rymanowski@BogRymanowski·
💥- Czy konflikt z Ukrainą zaszkodzi Polsce? - Zaszkodzi Ukrainie. Polsce nie – odpowiada w KRÓTKIEJ PIŁCE Leszek Miller. 💥Zdaniem byłego premiera, to prezydent Zełenski zepsuł nasze kontakty i nie zamierza ich odbudowywać. - Ukraina dalej idzie banderowskim kursem i to wszystko źle się skończy dla Ukrainy.Ukraina przegra wojnę z Rosją i nastąpi wymiana całego kierownictwa politycznego Ukrainy – prognozuje były szef rządu. 💥- Jest jeden prezydent nacjonalista i nazywa się Zełenski – uważa Gość Radia ZET. Miller ocenia, że Karol Nawrocki bardzo dobrze zrobił, odbierając Wołodymyrowi Zełenskiemu Order Orła Białego. - Pierwszy raz miałem satysfakcję, że polski polityk wysokiego szczebla stanął w obronie pamięci okrutnie pomordowanych, bezbronnych Polaków – zaznacza były premier.
Polski
66
219
1.8K
39.8K
Adam Adamski retweetledi
Marek Kuna
Marek Kuna@Marek_Kuna_·
‼️PILNE‼️ Pamiętajcie, że Poroszenko, który zwrócił Polsce Order Orła Białego, finansuje odbudowę Muzeum Szuchewycza - bandyty odpowiedzialnego za mordy na polskich i niewinnych dziciątkach‼️ Zastanów się, czy chcesz partycypować w ttm antypolskim przedsięwzięciu kupując ROSHEN.
Marek Kuna tweet media
Polski
107
1.1K
3.1K
265.6K
🇵🇱 MARCIN EDO
🇵🇱 MARCIN EDO@EdoMarcin·
Dziś cała Turcja jest pod nieprawdopodobnym wrażeniem polskiego Prezydenta @NawrockiKn . Ten człowiek przynosi 🇵🇱 Polsce ogromną chlubę i dumę.
🇵🇱 MARCIN EDO tweet media
Polski
204
886
5.6K
57.1K
Andrzej z EU 🇪🇺🇵🇱🇺🇦🇮🇱
Byłem z Ukrainą! Jestem z Ukrainą! Będę z Ukrainą! aż do Jej zwycięstwa! Nie zmieni tego żadna PiSowska miernota ani inny przysupas ruskich, ubierający się w Polskie barwy!
Polski
1.5K
400
2.8K
50.3K
Adam Adamski retweetledi
George Orwell
George Orwell@George_Orwell__·
Jeśli chodzi o spór 🇵🇱-🇺🇦, należałoby w końcu objaśnić sobie parę spraw, ponieważ komentarze w stylu: jak to Ukraińcy ponownie nas ograli, jak to Polska nie ma żadnego przełożenia na Ukrainę, jak to Polska ponownie dała się ograć, przytłacza swoją liczbą, kompletną głupotą i krótkowzrocznością. Należy właściwie sobie objaśnić jedno: po co nam jest w ogóle Ukraina? Ciągle widzimy obrazki jak ukraińskie drony niszczą cele w Rosji, z czego wyciągane są dość absurdalne wnioski jakoby Ukraina zyskała samodzielność strategiczną, nie podlegała naciskom ze strony partnerów, co znów pozwala niektórym "specom" wyciągać wnioski o suwerenności Ukrainy, co znów prowadzi do pytań w stylu "a czy my też jesteśmy tak suwerenni jak Ukr?" - Nie, nie jesteśmy i UWAGA - to nie jest nasza słabość tylko nasz WYBÓR. Polska jest od początku lutego 2022r przewidywalnym i lojalnym partnerem Zachodu, który we własnym interesie zawlókł ów zachód do pomocy Ukrainie czym obroniliśmy swój bufor i co więcej utrzymujemy go, w znacznej mierze na koszt państw, dla których Ukraina przedstawia nieporównywalnie mniejszą wartość niż dla nas samych. Można powiedzieć - mamy sytuacje idealną. Czy w takim razie powinniśmy teraz, za podszeptami niektórych internetowych zbawców świata, z powodu sporów z Ukraińcami zacząć remonty lotniska w Jasionce, rozbierać torowiska, przebudowywać węzły cargo pod Rzeszowem? Absolutnie nie - tylko kretyn w naszym położeniu zawlókłby cały zachód do pomocy Ukrainie i następnie tą pomoc zablokował. Zrobilibyśmy to wbrew własnemu interesowi, tracilibyśmy na wiarygodności względem zachodu oraz znacząco tracilibyśmy sympatię w oczach armii Ukrainy, która walczy za siebie, ale także w naszym interesie. I tu wchodzimy w kwestie odebrania orderu Żełeńskiemu. Działanie symboliczne, które jest ukierunkowane indywidualnie, nie działa przeciw walczącym żołnierzom, a jednocześnie sprawia, że nasze soft power nie cierpi, za to ukraińskie i owszem. Natłok artykułów w zagranicznej prasie na temat Rzezi Wołyńskiej przytłacza i tu Ukraina strzela sobie w stopę i to właściwie z armaty. Także uważam, że nasza reakcja jest spokojna, symboliczna, w skutkach (poprzez upowszechnianie wiedzy o Wołyniu) miażdżąca dla Ukrainy i co najważniejsze utrzymująca Ukrainę w walce, a Nas samych dalej utrzymująca jako przewidywalny partner Zachodu, który z powodów symbolicznych nie robi "głupich" ruchów i zachowuje zimną krew. To wszystko nie jest dowodem na to, że nie mamy przełożenia na Ukrainę - mamy olbrzymie. Moglibyśmy im wbić nóż w plecy i Ukraińcy nic nie mogliby z tym zrobić - tylko znów działalibyśmy wbrew własnym interesom, psując własny wizerunek, wchodząc na boisko na którym nie bylibyśmy w stanie się bronić bo każdy rozsądny obserwator uznałby to za głupotę, a opinia publiczna na zachodzie za podłe, bo potęgujące ukraińskie straty.... Więc skoro Ukraina się z nami nie liczy, to może dowód na to, że jednak nie mamy przełożenia? Otóż to że Ukraina i Żełeński nie biorą tego pod uwagę jak moglibyśmy im zaszkodzić, to jest problem Ukrainy a nie nasz. To że sami sobie komplikują przyszłość i nam rozwiązują ręce wchodząc z nami w bezsensowne konflikty tylko ułatwia nam sprawę na przyszłość. Nic Ukraińcom nie stało na przeszkodzie zbliżać się z Niemcami, Brytyjczykami i Francuzami bez antagonizowania Polski, Rumunii, Węgrów czy Bałtów, ale jednak ich "natura" wygrała - kiedy pozornie chwilowo poczuli się silni (w ich własnym mniemaniu silniejsi) muszą to pokazać, na zasadzie - chwilowo mam zdolność, to wezmę leasing na Mercedesa - a niech sąsiad zazdrości, bez zastanowienia się co ten sam sąsiad zrobi, kiedy przyjdę do niego po pomoc, jak za 3 miesiące zabraknie mi na kolejną ratę tego leasingu i tak dochodzimy do okresu: po wojnie, kiedy Ukraina będzie wymagała funduszy, akcesji do UE, NATO i kredytów. Mądre to? No chyba niezbyt. Wejdźmy teraz w rys historyczny: Ukraina wg różnych szacunków w 1991r miała 49-51 mln obywateli, Polska liczyła 38mln. Mieli 603 tys km2, my 312tys, ich PKB wynosił ok 77mld dol, nasz 66mld, w wojsku mieli 6500 czołgów, 2500 głowic nuklearnych w magazynach, największy udział w spadku po przemyśle ZSRR per capita, 4 elektrownie atomowe i 3 razy więcej czarnoziemów niż my wszystkich ziem uprawnych, za to mieli gorsze położenie geograficzne, mniejszość rosyjską i chyba najgorsze - ruską mentalność i wzorzec gospodarczy, przez który ten kraj w 1991r na papierze miał wszelkie możliwości do wzrostu, niezależności i bogacenia się, ale poszli drogą rozrywania sobie państwa na strzępy przez oligarchów w imię własnych interesów. Bo czy wyobrażamy sobie sytuacje w Polsce, kiedy mamy walki z ruskimi o Warmie, Mazury i Podlasie, które za podszeptami ruskich wypowiedziały Warszawie posłuszeństwo, a prezydent Jan Kulczyk nacjonalizuje Solorzowi elektrownie, za co ten sponsoruje kampanie wyborczą Andrzeja Grabowskiego i nasze społeczeństwo wybiera na Prezydenta Ferdynanda Kiepskiego? A to wszystko dzieje się w trakcie walk o Olsztyn i niecałe 30 lat po tym jak oddaliśmy ruskich 2500 głowic za obietnicę że ów ruscy nas nie zaatakują? Przecież to jest Allo-Allo... Ale dobrze, może to co było to było i teraz Ukraina się "ogarnie" i stanie się dla nas zagrożeniem po wojnie? Wolne żarty...które znów w opiniach różnych beznadziejnych samozwańczych analityków są kompletnie oderwane od realiów i liczb, do których właśnie przejdziemy, a które są o tyle istotne, że to demografia i gospodarka są materialnymi podstawami potęgi państwa: Jeśli Polska z końcem tego roku stanie gospodarczo, nasz wzrost PKB będzie rok w rok wynosił równe ZERO i staniemy na tym 1,13 bln dol z końcem 2026r, a od 1 stycznia 2027 Ukraina z obecnym PKB na poziomie 225 mld dol zacznie się forsownie rozwijać średnio 5% rocznie, to czy któryś z domorosłych analityków zadał sobie trud i policzył kiedy Ukraina by nas przegoniła? Otóż Ukraina osiągnęłaby nasz poziom PKB za 33 lata w 2059 roku! I to jeśli Polska stałaby w miejscu, Ukraina by się rozwijała 5% rocznie, emigracja by na Ukrainę wróciła i ruscy ponownie nie atakowali. Ruscy, którzy mimo totalnego kolapsu w 1989/1991r byli w stanie po 9 latach zaatakować Czeczenię, po 17 zaatakować Gruzję, po 23 latach zaanektować Krym... Idąc dalej załóżmy, że Polska będzie dalej się rozwijać te swoje stabilne +/- 3% rok do roku, a Ukraina będzie rosła te 5%. Jak sytuacja będzie się miała za 60 lat w 2086r? Otóż Ukraina dalej będzie o połowę biedniejsza od Polski. To oczywiście nie przekłada się 1/1 na siłę militarną (patrz Niemcy), ale znów siła Niemiec także wynikała z tego, że nie musieli wydawać na armię, a Ukraina będzie musiała... Więc teraz pytanie, czy w tych okolicznościach Ukraina, biorąc pod uwagę co oni ze swoim państwem zrobili i jak prowadzą politykę ze wszystkimi partnerami, czy powtórzą sukces Izraela? Ja bym na to nie postawił złamanego grosza. Ostatnim mitem, który jest moim zdaniem komiczny jest "odbudowa Ukrainy" i nasz udział. Po pierwsze POLSKA ROZWIIJAŁA SIĘ BEZ UKRAINY, osiągnęliśmy 2 najwyższy wzrost na świecie po Chinach po 89r bez Ukrainy, jej rynku zbytu, inwestycji w ten bantustan, bo nie tam realizujemy marże. Dla naszego sukcesu po 89r Ukraina była KOMPLETNIE OBJĘTNA - dawała spokój jako bufor - ponownie BUFOR! Dla naszego dalszego wzrostu potrzebni są jedynie pracownicy z Ukrainy w Polsce, a nie mityczne kontrakty na Ukrainie. Odbudowa będzie pasmem niekończących się rozczarowań, skandali, korupcji i problemów z płatnościami i tu znów - proponuję wyczekiwać i wchodzić tylko lub głównie jako podwykonawcy - niech się z płatnościami męczą Niemcy, Amerykanie czy Francuzi. W skrócie, niech dla naszego Mirbudu płatnikiem będzie Budimex a nie skorumpowany mer Lwowa. Do ostatniego mitu należy jeszcze dodać, że: Ukraina faktycznie prowadzi z sukcesami ataki na strategiczne cele w rosji niszcząc im infrastrukturę do handlu węglowodorami co osłabia naszego największego wroga i leży w naszym interesie, co znów sprawia, że pomysły remontu Jasionki są najmniej mówić - niepoważne. Natomiast należy zadać sobie pytanie - dlaczego ruscy na Ukrainie tak spektakularnie nie niszczą celów strategicznych poza ostatnio Ławrą Peczerską? Bo już je dawno zniszczyli - Ukraina otrzymuje tyle samo ciosów albo i więcej i jest tak samo niszczona. Trzeba mieć tego świadomość, że cenzura wojenna na Ukrainie dalej obowiązuje i poziom zniszczenia tego państwa jest potężny. Trzeba sobie dalej zadać pytanie ile zajmie odbudowa? W świecie idealnym 5-10 lat i wszystko zostanie odbudowane.... ale tu znów wchodzą realia: ile jest na Ukrainie czy szerzej w Europie wolnych ekip budowlanych i drogowych? Czy rzucenie na odbudowę 100mld dol rocznie da się wykorzystać? Nie, NIE DA SIĘ, ponieważ nie będzie takich mocy przerobowych. 100 mld dol wymagałoby ściągnięcia ekip budowlanych dosłownie z całej Europy, a znów - te firmy mają swoje stabilne kontrakty we własnych krajach (ciężko rezygnuje się ze stabilności i komfortu), a moce przerobowe firm budowlanych nie leżą na półce z wolnymi mocami przerobowymi w dowolnym sklepie w którym zielone ludziki kupowały ruskie mundury, karabiny i czołgi. Zaangażowanie wszystkich firm budowalnych z Polski to łączny koszt 75mld zł rocznie, +/- 20 mld dol... ile takich ekip ma Ukraina? Ile firm zechce tam jechać, zaryzykować, delegować pracowników i uzależniać swoje zyski od kaprysu Ukraińców? - Do przemyślenia, że to nie jest kwestia chęci ale realnych możliwości, które będą rosły rok w rok, ale nie dadzą odbudowy za 5 lat, za 5 lat może moce przerobowe dogonią możliwości finansowe - o ile Zachód pozostanie zdeterminowany tak długo, żeby Ukrainę odbudować. Dodać należy, że propozycja na szczycie NATO - 0,25% PKB na Ukrainę upadła z powodu Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji - bo znów - te państwa nie chcą sobie wiązać rąk, nieadekwatnie do wagi Ukrainy dla nas i dla nich - czyli na ostaniu się Ukrainy będzie bardziej zależeć państwom, z którymi obecnie Ukraina się kłóci, a nie państwom na które Ukraina obecnie stawia... my chcemy zagwarantować jak najwięcej NIE NASZYCH pieniędzy na Ukrainę, Niemcy, Francja i GB przecież to wiedzą - nie wie chyba tylko Ukraina - to tak co do ich potęgi, rozmysłu politycznego i przewidywalności... Podsumowując Ukraina nie jest i nie będzie dla nas zagrożeniem, jedyne zagrożenie to jej upadek - potrzebujemy bufora, bo opcje, że wypowiedzą nam wojnę i zaczną bombardować Rzeszów i Lublin to czyste S-F. Powinniśmy zagryzać zęby, podchodzić do sytuacji z zimną krwią i nie robić gwałtownych głupich ruchów, dozując tyle pomocy ile potrzeba, żeby ów bufor się ostał i robić swoje - rozwijać swoje państwo, swoje siły zbrojne i traktować czas kupowany przez Ukrainę jako naszą inwestycję w spokój , dzięki któremu dalej możemy się bogacić, prowadząc jednocześnie wojnę z ruskimi ukraińskimi rękoma, za głównie zachodnie pieniądze, a naszą złość na Ukrainę kanalizować na rząd, jaki by nie był, aby dbał o wzrost, kontrakty dla wojska, zdolności ofensywne i budowę atomu, rozbudowę portów i budowę CPK, bo to jest ważniejsze niż fochy Prezydenta Żełeńskiego. Pod rozwagę @KWojczal @DRatka1 @sirtimon90 @TomaszGrzywacz3 @adamlubi @CDzwoni
Polski
98
187
765
48.3K
Пухнастий українобот 🇺🇦⚓️
Люди, які пишуть, що не треба було провокувати поляків, просто ідіть нахєр. Чим провокувати? Власною історією?
Українська
559
47
1.2K
44.8K
Adam Adamski retweetledi
mynextchapter
mynextchapter@Deeteem1·
Poland just stripped Zelensky of the Order of the White Eagle — its highest national honor. Most Western media is calling it a "diplomatic spat." It is not. It is 80 years of unburied Polish dead finally forcing their way into the headlines. To understand what just happened you need to go back to 1943. In the Volhynia region — then part of Poland, now western Ukraine — a Ukrainian nationalist paramilitary force called the UPA began a systematic campaign to ethnically cleanse the area of its Polish population. This was not warfare. This was not collateral damage. UPA units went village to village with axes, pitchforks, and scythes. They burned families alive in churches. They killed women, children, and elderly people who posed no military threat. The goal was total elimination. By 1945 an estimated 100,000 Polish civilians had been massacred in Volhynia and Eastern Galicia. The Polish Parliament formally recognized these massacres as genocide in 2016. Ukraine never has. Here is what makes it worse. Thousands of victims were buried in mass graves across what is now Ukrainian territory. Polish families — grandchildren, great-grandchildren — still do not know where their relatives are buried. Ukraine has systematically obstructed full access to these graves. The majority of Volhynia victims remain unexhumed, unidentified, and unreturned to their families. Poland cannot bury its dead. That is where things stood going into 2026. Then on May 26 Zelensky issued a presidential decree naming an active Ukrainian Special Operations Forces unit "Heroes of the UPA." Poland's closest military ally — the country hosting nearly 1 million Ukrainian refugees, the country serving as the primary logistics corridor for all Western weapons flowing into Ukraine — named a combat unit after the organization that butchered 100,000 Polish civilians. On June 19 Polish President Nawrocki revoked the Order of the White Eagle from Zelensky publicly and formally, stating: "For the majority of Polish society, the Ukrainian Insurgent Army remains above all a formation responsible for cruel crimes against the citizens of the Polish Republic during World War II." Now watch how Ukraine responded. No apology. No acknowledgment of the massacres. No condolences to Polish families still waiting to bury their dead. Zelensky wrote that he was "proud of our people and of EVERY Ukrainian warrior" — and then mailed the medal back. Mailed it back. Poland's highest honor — given in solidarity during Ukraine's darkest hour — returned by post. No ceremony. No statement of regret. A package in the mail. Ukraine's Foreign Minister called Nawrocki's decision "a strategic mistake from which only Moscow benefits." That framing transforms Polish historical grief into a geopolitical liability. It tells Poland that demanding accountability for 100,000 murdered civilians is bad timing. It has been bad timing for 80 years. Poland has provided billions in military aid, served as the primary land corridor for Western weapons, and welcomed nearly a million refugees. Poland did all of this and asked for one thing in return — not money, not territory, not political favors. Acknowledge what the UPA did. Recognize the genocide. Let us excavate the graves. Let us bring our grandparents home. That request has been met with obstruction, deflection, and now an active military unit named after the killers. Supporting Ukraine's right to defend itself against Russian aggression and holding Ukraine accountable for historical crimes against Poland are not mutually exclusive positions. Poland has held both simultaneously for four years. The graves of Volhynia are not a metaphor. They are physical locations in Ukrainian soil containing the remains of Polish children. They have been waiting 80 years. Zelensky just named a military unit after the men who put them there. Poland did not revoke a medal over hurt feelings. The White Eagle was not taken. It was earned back by Ukraine — and then mailed home in a package.
mynextchapter tweet media
English
71
782
2.5K
32.3K
witold gadowski
witold gadowski@GadowskiWitold·
Sybiha i Bodnar oddają ordery...ale kto sprofanował polskie odznaczenia nadając je tym banderowcom?
Polski
134
247
2.7K
22.5K
Adam Adamski retweetledi
Łukasz Jurkowski
Łukasz Jurkowski@Jurasmma·
A mógł nazwać sobie tę jednostkę na milion innych sposobów. Dobrze. Niech się niesie teraz po świecie historia. „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.” Józef Piłsudski POLSKA❤️🇵🇱
Polski
140
234
5.7K
92.8K
Wiesław Bober
Wiesław Bober@wies_bober49601·
@szefernaker Nie mylili się, bo nie wiadomo, czy Matoł na Pierwszym Urzędzie wygrał, nawet nie wiadomo ile zdobył ten pisowski wynalazek głosów...
Polski
1
0
0
50
Paweł Szefernaker 🇵🇱
Wszyscy ci eksperci od komunikacji, sondaży i „idealnego timingu” przekonywali, że Karol Nawrocki nie ma szans na zwycięstwo w wyborach prezydenckich. Mylili się. Robimy swoje. Walczymy każdego dnia. I nie zamierzamy się zatrzymywać. Po pierwsze Polska, Po pierwsze Polacy!
Polski
405
535
3.4K
34.9K
Adam Adamski retweetledi
Łukasz Kmita
Łukasz Kmita@Lukasz_Kmita·
Popierasz❓ zostaw 👍🏻 i udostępnij
Łukasz Kmita tweet media
Polski
482
513
2.2K
15.4K
Adam Adamski
Adam Adamski@OnAsowski·
@Piechocinski Jeszcze niech kasę oddadzą za pomoc która idzie w setki miliardy zlotych
Polski
0
0
0
34
Janusz Piechociński
Janusz Piechociński@Piechocinski·
Ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Bodnar przekazał, że zwraca przyznany mu Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to reakcja na odebranie Orderu Orła Białego Zełenskiemu przez Nawrockiego. "Decyzja ta jest odbierana jako szczególnie bolesna i emocjonalna" - ocenił Bodnar. Swoje odznaczenia oddali już szef ukraińskiego MSZ i szef gabinetu prezydenta Zełenskiego. Systemowy wniosek? w okresie koniunktury dyplomatycznej nie dawać odznaczeń, nie będzie powodu dodatkowego stresu przezywania odbierania i zwracania!!!
Polski
107
9
195
21.8K
Kancelaria Prezydenta RP
Kancelaria Prezydenta RP@prezydentpl·
Decyzja Prezydenta RP Karola Nawrockiego w sprawie odebrania Orderu Orła Białego Prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu.
Polski
4.4K
4.5K
31.1K
2.4M
Adam Adamski retweetledi
Andrzej Bartkowiak
Andrzej Bartkowiak@ABartkowiak_PSP·
Prezydent ❤️🇵🇱 podjął dziś bardzo trudną ale słuszną decyzję. Piszę to jako osoba, która kierowała wielką pomocą dla Ukrainy … niestety przyszedł czas powiedzieć STOP ! Dalej nie da się tak funkcjonować udając, że nic się nie stało. Chce napisać, że popieram decyzję Prezydenta z całą mocą! Niech żyje Polska ❤️🇵🇱
Polski
298
628
4.7K
64.5K
Małgorzata Kidawa-Błońska
Małgorzata Kidawa-Błońska@M_K_Blonska·
Obrzydliwy atak prawicowych mediów i polityków na mnie i mojego męża. Nigdy nie leczyłam się w Szpitalu Południowym. Mój mąż trafił tam ze względu na poważny stan zdrowia. Nigdy nie byliśmy w żadnym „saloniku VIP”. Do wczoraj nie wiedziałam, że taki istnieje. Sprawę Szpitala trzeba rzetelnie wyjaśnić w oparciu o prawdę, a nie kłamstwa.
Polski
1.2K
574
2.8K
183.8K
Patryk Słowik
Patryk Słowik@PatrykSlowik·
Dawid Kacprzyk zwolniony ze szpitala. Dopiero co słyszeliśmy, że to problem systemowy, a nie konkretnej osoby i sytuacji. Pan Dawid poniósł konsekwencje za wypaczenia systemowe czy może jednak w tej konkretnej sytuacji jest syf? (pytanie retoryczne)
Polski
275
540
6.8K
114.5K
Adam Adamski
Adam Adamski@OnAsowski·
@Arlukowicz Ale zapomina pan jednej rzeczy że szliście do wyborów pod hasłem niszczenia tej patologii a robicie to samo ba jeszcze gorzej. Oszuści
Polski
0
0
0
2
Bartosz Arlukowicz
Bartosz Arlukowicz@Arlukowicz·
Mam nadzieję, że przy okazji wyjaśniania sprawy SOR uda się nam wyjaśnić, czy osobiste wożenie kul do domu prezesa przez dyrektora instytutu medycznego lub zamykanie oddziału w Lublinie dla jednego pacjenta nosi znamiona działań VIP czy to jednak zwyczajna procedura.
Polski
1.4K
1.1K
4K
206.6K