Pavla Lidectete

186 posts

Pavla Lidectete

Pavla Lidectete

@PLidectete45152

Katılım Nisan 2023
120 Takip Edilen2 Takipçiler
Jan Moláček 🇨🇿🇪🇺🇺🇦
Za jak dlouho se zase budeme moct tvářit, že klimatická krize neexistuje? 🙏🙏🙏 Už je to celkem drsný i na mě, kterej mám teplo rád.
Čeština
12
0
72
3.2K
Pavla Lidectete
Pavla Lidectete@PLidectete45152·
@ceskedrahy_ Dneska bylo ve vlaku 34 a venku 35. Na matiku sem byla vždycky debil, ale nemam pocit, ze by to byl rozdíl 6-8
Čeština
0
0
5
402
České dráhy
České dráhy@ceskedrahy_·
Možná vás překvapí, že cílem není udělat z vlaku mrazák. Klimatizace udržuje rozdíl mezi venkovní a vnitřní teplotou přibližně 6 až 8 °C, což doporučují zdravotníci. Když je venku 35 °C, nečekejte uvnitř polární expres. ❄️ 2/5
České dráhy tweet media
Čeština
43
6
97
72.8K
České dráhy
České dráhy@ceskedrahy_·
Čeká nás opravdu horký víkend. Pokud nemusíte, zvažte odložení cest na jiný termín nebo alespoň mimo největší vedra. 🙏 Pokud cestovat musíte, nezapomeňte: dostatek tekutin, občerstvení i případně pravidelně užívané léky. A ano, bude řeč i o klimatizaci. 👇 1/5
České dráhy tweet media
Čeština
19
5
129
37.9K
Ondřej Prokop
Ondřej Prokop@oprokop·
P+R Zličín: Skoro 1,4 milionu Kč za 1 parkovací místo, navíc 15 minut od metra 🙈
Martin Benkovič@Benkys

🚗 P+R Zličín má zhotovitele. Jedno místo? Skoro 1,4 milionu korun. Praha vybrala zhotovitele nového P+R parkoviště Na Radosti u Zličína. Na první pohled dobrá zpráva. 👉🏼 Praha záchytná parkoviště potřebuje. Zličín je jeden z nejdůležitějších vstupů do města od D5 a ze Středočeského kraje. A dlouhodobě říkám: auta nemají zbytečně zajíždět do centra Prahy, když mohou zůstat na okraji města a lidé pohodlně pokračují MHD. Jenže pak se podíváte na čísla. A ta jsou hodně přísná. 💰 Cena stavby bez DPH: 619,5 mil. Kč 💰 Koncová cena stavby s DPH: cca 749,6 mil. Kč 🌍 Dohledatelné náklady na pozemky: cca 55,4 mil. Kč včetně DPH 📐 Projektová a inženýrská příprava: cca 19,7 mil. Kč včetně DPH 🅿️ Počet míst: 596 👉 Celkově jsme tedy přibližně na 825 milionech korun. 👉 To znamená skoro 1,4 milionu korun za jedno parkovací místo. Ano, čtete správně. Jedno parkovací místo za skoro 1,4 milionu korun. A za takové peníze už Praha nemůže lidem prodávat polovičaté řešení. Za takové peníze má vzniknout skutečný dopravní uzel. A právě tady je hlavní problém. 🚇 P+R Depo Zličín mělo dávat smysl společně s novou stanicí metra Depo Zličín. 👉🏼 Řidič měl přijet od D5. 👉🏼 Zaparkovat. 👉🏼 Pohodlně přestoupit na metro. 👉🏼 A pokračovat dál do Prahy. Tak má P+R fungovat. Jenže pirátské vedení ve vedení metropole stanici Depo Zličín nechce dotáhnout. A bez ní se z celého projektu stává drahý kompromis. Místo pohodlného přestupu na metro budou lidé od parkoviště mířit ke stávající stanici metra Zličín. Jenže to není pár kroků. Pro zdravého člověka svižnou chůzí klidně 10 až 15 minut. Pro seniora, rodiče s kočárkem nebo člověka s omezenou schopností pohybu je to úplně jiná realita. A tady přichází největší absurdita celého projektu. ♿ V parkovacím domě má vzniknout i 10 vyhrazených míst pro osoby s těžkým pohybovým omezením. To je samozřejmě správně. Ale co potom? Tito lidé zaparkují na vyhrazeném místě — a jak se mají důstojně, pohodlně a bezbariérově dostat k metru? Bez stanice Depo Zličín a bez skutečně kvalitní bezbariérové návaznosti to pro ně bude velmi složité. Spoléhat se na autobusovou návaznost v místě, kde má přímý přestup na metro nahradit další přesun, prostě není řešení hodné projektu za 825 milionů korun. 🅿️ P+R má fungovat jednoduše: Přijedu. Zaparkuji. Přestoupím na metro. Jedu dál. Ne: Přijedu. Zaparkuji na místě za skoro 1,4 milionu korun. A pak řeším, jak se vůbec dostanu k metru. Jako zastupitel hlavního města Prahy i jako místostarosta Prahy 17 se tématu P+R Depo Zličín, parkování a návaznosti na metro věnuji dlouhodobě. Opakovaně upozorňuji, že Praha nemůže stavět drahé solitéry bez pořádné návaznosti. Potřebujeme skutečná dopravní řešení, ne kompromisy, které dobře vypadají v tiskové zprávě, ale v praxi lidem komplikují cestu. Praha potřebuje P+R parkoviště: 🚇 přímo u metra ♿ bezbariérová 🅿️ s dostatečnou kapacitou 💰 za cenu, kterou lze občanům vysvětlit ✅ a s jasným dopravním smyslem P+R Zličín je potřeba. O tom žádná. Ale P+R za zhruba 825 milionů korun bez stanice Depo Zličín je drahý nedodělek. A když jedno místo vychází skoro na 1,4 milionu korun, musí se ptát každý Pražan: 👉 Proč za tyto peníze nestavíme řešení, které opravdu funguje? #Praha #Zličín #Praha17

Čeština
138
3
23
33.4K
Pavla Lidectete
Pavla Lidectete@PLidectete45152·
@WhyCrow Protoze dotaz byl položen dost pejorativně. Kdyby ten dotaz byl položen jinak, odpoví ti lidi normálně
Čeština
0
0
0
161
Petr
Petr@WhyCrow·
Děkuji za vysvětlení, o zbraních nevím nic. Někteří mi tu z neznámých důvodů nadávají, že to nevím a ptám se. Musím říct, že kdykoliv jsem v minulosti něco tvítoval o zbraních, byly reakce často podobně agresivní. Ta agrese je poměrně patognomická pro mnoho držitelů zbraní.
Petr@WhyCrow

Zaujal mě detail ze zadržení podezřelého. To má pistoli zastrčenou v kalhotách? Jinak zřejmě specialista na zalehávání přestupců.

Čeština
49
2
221
26K
Pavla Lidectete
Pavla Lidectete@PLidectete45152·
@oprokop Kolik máte parkovacích míst koupených vy, protože se vám dařilo?
Čeština
0
0
0
202
Pavla Lidectete
Pavla Lidectete@PLidectete45152·
@janxmusil Kvůli tomuhle na koupaliště z 90% nosíme vlastní jídlo. Nemam problem si dat neco ze stánku, ale pokud v nabídce jsou hranolky, krokety a bramborák, tak fakt ne. Proč nejdou dělat treba noky s omáčkou?
Čeština
1
0
1
407
Jan Musil
Jan Musil@janxmusil·
Vyrazili jsme na koupaliště! 🛟 Kromě naříkání na provoz kondičních drah (paní radová!) jsem si všiml dvou zdánlivě nesouvisejících věcí: nabídka občerstvení a zdravotní stav dětí. Předně, chápu, že v létě se nedá prodávat úplně všechno (teplota, hygiena, rychlost, cena). Takže🧵
Jan Musil tweet media
Čeština
29
3
83
55K
Pavla Lidectete
Pavla Lidectete@PLidectete45152·
@Aki_Shell Kdyz si nevšimnu, ze fyzicky vypadáte/vypadala jste, je mi to fuk.Kdyz přijdete, budete vypadat jak v travestishow a budete delat v šatně helikoptéru/nadměrně se obnažovat, blby. Pokud se jako každá jiná stydlivá žena svlíknete do spodního a pak ve sprše do naha,nezájem.
Čeština
1
0
2
192
Aki
Aki@Aki_Shell·
Upřímně bych někdy ráda tuhle debatu rozsekla jednou pro vždy, abych věděla kam jít a neobtěžovat ostatní, když si chci jít třeba zaplavat. Upřímně už mě moc nebaví se víc jak deset let vyhýbat všemu, kde je nutné projít šatnou nebo něčím podobným.
M@_promar_

Já už toho mám plný zuby. Jako žena mám přece právo chtít se cítit v ženských sprchách bezpečně. A tak se fakt nebudu cítit, když si do sprch nakráčí chlap. Mně je jedno jak se cítíš, ale máš penis - si muž. A patříš do mužský sprchy.

Čeština
7
0
22
7.5K
Pavla Lidectete
Pavla Lidectete@PLidectete45152·
@smrt_a_divka Jojo. Manžel šel takhle ke své prakticce a dlouze ji přesvědčoval, že ta bolest zad, se kterou tam jde, určitě není on špatného držení, které prakticka od štolu diagnostikovala. Neposlala ho nikam a předepsala mu brufen a klid. Měl rakovinu.
Čeština
1
0
11
746
Stíhací Hat von Katzenburg
Stíhací Hat von Katzenburg@smrt_a_divka·
Dnes jsem u klienta vyslechl veselou historku, jak šla kolegyňka k praktičce, že jí bolí na hrudi a ta ji poslala domů s tím, že NA PROBLÉMY SE SRDCEM JE MOC MLADÁ. Pár dnů poté zkolabovala, odvezla ji rychlá se srdeční příhodou a málem chcípla. Někteří praktici jsou fakt odpad.
Čeština
44
0
395
19.8K
Michal Poláček ✝
Michal Poláček ✝@okurkabinladin·
🇨🇿 Tohle je boží. Připomíná mi to Pulowskiho budky (Fallout), kde se lidé schovávali před jadernou válkou. Účinnost budky proti spadu byla diskutabilní, často jste v ní našli ostatky, na druhou stranu proti divoké zvěři dobré a přivítal vás příjemný ženský hlas generovaný umělou inteligencí.
Čeština
53
9
123
29K
Předseda bez portfeje
Předseda bez portfeje@MarekBulant·
@PLidectete45152 @eicul A není nejsilnější antidepresivum právě to těhotenství? Žena nejsem, nicméně v 39 letech po 20 letech silného kouření jsem přestal ze dne na den. Bez prášků. Přibral jsem rázem 5 kilo. No a co?
Čeština
3
0
3
557
Eicul
Eicul@eicul·
Nerozumím těhotným, které kouří. A nepište mi sem nic o závislosti a mém nepochopení situace...
Čeština
71
4
803
53.8K
Pavla Lidectete
Pavla Lidectete@PLidectete45152·
@k_mickalova Nevim, ptám se :) jeslti víc uškodí ty cigára anebo silné léky na psychickou nemoc a hospitalizace na psychiatrii, když je to někdo, u koho může abstinence rozjet blby stavy
Čeština
0
0
1
591
Pavla Lidectete
Pavla Lidectete@PLidectete45152·
@whatiswrong333 Joo, jedna taková chodí s dcerou na kroužek. Každého má na háku a když ji řeknou, že paní trenérka jde rozdávat samolepky, ona běží k samolepkám a bere si je sama. Věcně s ní jsou problémy 🤷‍♀️
Čeština
3
0
25
5.5K
Hayekova opice
Hayekova opice@whatiswrong333·
Dcerku jsme nedali do školky. Už jí bylo 5. Je s manželkou na mateřské taky doma. Mezi ní a vrstevníky, co do školky chodí, je velký rozdíl. Většina toho jsou imho osobnostní rysy, ale jedno podle mě není: není vůbec zvyklá, že jsou překračovány její osobní hranice. A když ten rozdíl pozoruju, tak si říkám, proč to dobrovolně dětem děláte? Vždyť to není přirozené. Proč je zvykáte, že se jich budou cizí lidé dotýkat, že je budou přemisťovat a že cizí lidi musí poslouchat, protože jsou silnější a mohou kdykoli zasáhnout a překročit jejich hranice, takže mít vlastní pozici je vlastně zbytečné? Nepřijde mi to dobré. Je to asi ona pověstná socializace dětí a já jsem rád, že moje dcera není socializovaná, protože nevidím, jak by jí to v životě mělo být k užitku.
Čeština
233
2
133
101.1K
Vojta Roček
Vojta Roček@VojtaRocek·
Mam tri male deti sam na vikend. Zkusil jsem cast z nich shippnout k babickam a dedeckum, ale protoze jsou to moderni aktivni boomeri, tak uz jsou davno na letnich dovolenych po celem svete. Na masovku typu festacek se mi fakt nechce, o DPP dni otevrenych dveri vim, jeste neco v Praze, co stoji za navstevu?
Čeština
45
0
34
33.2K
Pavla Lidectete
Pavla Lidectete@PLidectete45152·
@vopicisko @DanielHule @kutka18 Tohle přesně řeším u deníku N- strašně rada bych si občas přečetla konkrétní článek a klidně za něj dala třeba 20kc….ale přeplatne nechci
Čeština
0
0
3
151
Vopice na gumě
Vopice na gumě@vopicisko·
@DanielHule @kutka18 neodebírám ani jedno a myslím, že mi to vůbec nechybí. Mě by se spíš líbil model platby za konkrétní audio. Rozhovor s Macinkou o hovnech? Nezájem. Rozhovor s Brožem o geologii planet? Klidně zaplatím. A tlachání rádoby komentátorů nehodlám platit už vůbec.
Čeština
8
0
133
5K
daniel hule 🎗
daniel hule 🎗@DanielHule·
Moravec 199 Kč Strakatý 175 Kč Fridrichová 150 Kč Pastvina 150 Kč DVTV 99 Kč (ceny dle AI) Celkem cca 770 Kč/m - to je prostě moc Nemohl by vzniknout projekt se sdruženým předplatným? A ještě přibrat Reportérky @kutka18. Předplatné si dělit podle sledovanosti?
Čeština
265
37
975
248.1K
Zdeni
Zdeni@davidova_z41482·
Ahoj, jsme na takovem pobytu a nekolik dospelaku neslo vecer do sprchy. Porad tajne doufam, ze pujdou rano 😁. Jak to mate vy? Ja bez sprchy neusnu, rano bych nestihala, takze to mam jasny.
Čeština
102
2
41
16.6K