Piotr Duk

94 posts

Piotr Duk

Piotr Duk

@PiotrDuk

Katılım Ekim 2021
146 Takip Edilen6 Takipçiler
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@Bernard85065859 I nikt by nie miał pretensji o takie stawki, nawet gdyby naprawdę wybitni brali np. 50 k, a normalni takie. Ludzi rażą rezydenci, co nic nie umieją a uważają za Bogów i strasznie pokrzywdzonych bo nie mają 100 k za klepanie recept w POZ oraz wszelkie historie typu e dyżury na raz
Polski
2
0
8
602
Rocky Balboa
Rocky Balboa@Bernard85065859·
Lekarz anestezjolog pracujący na OIT w Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach zarabia brutto 28000 zł za 170 godzin w miesiącu/165 zł na godz./ Sam musi zapłacić ZUS, ubezpieczyć się od odpowiedzialności cywilnej, zapłacić podatek. Dawid Kacprzyk dostawał za godzinę 350-400 zł.
Polski
23
45
245
23.6K
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@iv_league11 @ZarobkiLekarzy To teleporady są cięższe jak praca w szpitalu, w kółku tu rezydenci piszą że jakby nie oni to by np. Sory padły a tam jest tak strasznie.
Polski
1
0
0
31
ICU Later
ICU Later@iv_league11·
@PiotrDuk @ZarobkiLekarzy Akurat rezydenci to tylko patrzą jak tu NIE iść do poradni… najgorsza robota;) przynajmniej na anestezji, ale my nie mamy prywatnych gabinetów:) może dlatego
Polski
1
0
0
13
ZarobkiLekarzy.pl
ZarobkiLekarzy.pl@ZarobkiLekarzy·
Generalnie nie widzę problemu, aby Polscy specjaliści światowej sławy, przeprowadzający procedury na najwyższym poziomie, cytowani w publikacjach naukowych zarabiali po 60000zł miesięcznie. Przywilej geniuszy. Ale ku**a nie stażyści w trakcie specjalizacji w mieście powiatowym :D
Polski
12
22
293
9.4K
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@MaGromadzka Jak jakieś rynkowe przedsiębiorstwo ma taką sytuacje majątkową jak szpitale to się obcina pensje zarządowi, wstrzymuje premie albo zarząd się zwalnia, ale w 20. gospodarce świata, nie takie rzeczy się widuje.
Polski
0
0
1
99
Małgorzata Gromadzka
Małgorzata Gromadzka@MaGromadzka·
Milionowe straty szpitala, a dyrektor z dochodem 864 tys. zł. To nie jest tylko historia o wysokich zarobkach lekarzy, niezależnie od przynależności partyjnej. To historia o politycznej hipokryzji – o opozycji, która mówi o oszczędzaniu i odpowiedzialności, ale gdy przychodzi do swoich ludzi, nagle przestaje widzieć problem, dostaje amnezji. Tym bardziej, że mówimy o szpitalu w Tomaszowie Lubelskim, nadzorowanym przez starostę z PiS, a jego dyrektor jest jednocześnie radnym powiatowym z PiS. Mieszkańcy mają prawo oczekiwać odpowiedzi: kto odpowiada za sytuację finansową szpitala i czy takie wynagrodzenia są dziś do obrony? #obywatelskie_KO
Polski
29
124
340
4.5K
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@BombelPokrzywk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ Ludzie tuż po ukończeniu studiów bez doświadczenia często albo robią bezpłatne staże albo pracują za minimalną, tu stabilne zatrudnienie, uop, i przypominam że piszemy o roku 2022 r., wiec wtedy to była gdzieś dwukrotność minimalnej, nie ma na co narzrkać.
Polski
1
0
2
37
Serwicjusz z Bagien
Serwicjusz z Bagien@MubaKidel9741·
@PiotrDuk @Greg00850096109 dlatego konowały powinny dostać bezwględnego bana na jakąkolwiek prace zdalną, bo już zostało to zweryfikowane że kurwy się do tego nie nadają bo jedyne co wtedy robią to zwyczajnie okradają państwo polskie
Polski
1
0
4
173
Greg
Greg@Greg00850096109·
#retrogreg Jeden z moich ulubionych screenow. Młode konowały pełnią warte, żeby broń boże lekarka z doświadczeniem, która może być nieświadoma jakie dojonko gojów jest przeprowadzane aktualnie w PL, zarobiła mniej niż 40k na rękę pod Lublinem za wypisywanie recept i skierowan xD
Greg tweet media
Polski
11
27
528
17.9K
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ Sam mam w rodzinie gościa, rozpoczął STAŻ!!! Nie rezydenture w 2022 r. , dostał 5 K na rękę, w kółko gadał jaka bida, to pokazuje odklejenie tej grupy już w momencie rozpoczęcia pierwszej pracy.
Polski
1
0
1
71
Mateusz Cieslak
Mateusz Cieslak@MateuszCieslak4·
@PiotrDuk @Askeeladd1989 @maximilianan_ W grudniu 2019 średnia krajowa była ok. 4980zl brutto. Na zdjeciu widzimy jakieś 5300-5400 brutto. Minimalna wówczas pensja rezydenta po 2 latach 4500 + 600 bon patriotyczny + dyżury. Nie były to zle pieniądze, tak jak obecne stawki rezydentow nie są złe.
Polski
1
0
0
73
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@Jakub19750858 @Greg00850096109 Nie generalizuje, napewno są rezydenci, którzy chcą być dobrymi specjalistami, ale system ewidentnie prowokuje sytuacja jak wskazana przeze mnie czy jak na screenie z grupy.
Polski
0
0
1
163
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@OkonskiPrzemek @Greg00850096109 Nie chodzi o to żeby "pracowali dla idei", ale jakoś czuje obrzydzenie jak ktoś kto nie ma żadnego doświadczenia zawodowego (lekarz- stażysta), dostaje 7 k na rękę i opowiada mi jak to on nie ma źle.
Polski
0
0
3
267
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@Askeeladd1989 @maximilianan_ Nie mówię, żeby zarabiali marnie, ale np. rezydenci w kółko opowiadają jak to mają źle, podczas gdy mają stabilne zatrudnienie i dość wysokie zarobki na starcie, więc nie ma co opowiadać, że są biedni i poszkodowani.
Polski
1
0
8
584
Bart
Bart@Askeeladd1989·
@PiotrDuk @maximilianan_ Rezydent czyli równie dobrze osoba od 5 lat operująca na bloku operacyjnym za parę stów więcej od minimalnej. Ze skrajności w skrajność, ja rozumiem oburzenie po tym cwelu z południowego ale już nie róbmy z siebie Afryki
Polski
1
0
4
652
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@Askeeladd1989 @maximilianan_ 3.2 brutto, dodajmy do tego gwarancję zatrudnienia po studiach i to nie za minimalną, obraz daleki od rysowanego na strajkach.
Polski
2
0
17
1K
Bart
Bart@Askeeladd1989·
@PiotrDuk @maximilianan_ Średnia krajowa wynosiła wówczas 3.2 tys no kurwa faktycznie el dorado x D
Polski
1
0
2
1.1K
Piotr Duk
Piotr Duk@PiotrDuk·
@PieciakTomasz @1972tomek No ale wydawnictwo chyba coś płaci od każdej sprzedanej książki, a kto inny to kupi jak nie student danego wykładowcy, który będzie zdawał egzamin na podstawie danego podręcznika.
Polski
1
0
0
18
Tomasz Pieciak
Tomasz Pieciak@PieciakTomasz·
@PiotrDuk @1972tomek Warto byłoby podać do wiadomości publicznej personalnia. Zakładam, że to osoby pełniące funkcje dodatkowe na uczelni. Jeśli w Polsce nie pełnisz żadnych funkcji kierowniczych, to zarobki na uczelni są raczej słabe. PS Uczelnia nie płaci za napisanie podręcznika.
Polski
1
0
0
22