
Piotr Duk
94 posts


@Bernard85065859 I nikt by nie miał pretensji o takie stawki, nawet gdyby naprawdę wybitni brali np. 50 k, a normalni takie. Ludzi rażą rezydenci, co nic nie umieją a uważają za Bogów i strasznie pokrzywdzonych bo nie mają 100 k za klepanie recept w POZ oraz wszelkie historie typu e dyżury na raz
Polski

@maximilianan_ @BombelPokrzywk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 Wróciliśmy do punktu wyjścia, poza samymi rezydentami wszyscy się zgadzamy że mają bardzo dobre warunki jak na osobę bez doświadczenia, która jest chwileczkę po studiach.
Polski

@BombelPokrzywk @PiotrDuk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 A nasza teza jest taka, że to są duże pieniądze zaraz po studiach.
Polski


@maximilianan_ @BombelPokrzywk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 To jest cudowna mentalność, bo mi ten wyżej opisany rezydent razem z żoną rezydentką opowiadali na poprawinach swojego wesela, że tramwajarze w MPK Łódź zarabiają lepiej niż oni.
Polski

@BombelPokrzywk @MateuszCieslak4 @PiotrDuk @Askeeladd1989 Wy wszyscy więcej zarabialiscie w gastro, w żabce, na kasie w Lidlu czy jako kurier. Nikt w tych miejscach tyle nie zarabia, ale wy tak.
Polski

@iv_league11 @ZarobkiLekarzy To teleporady są cięższe jak praca w szpitalu, w kółku tu rezydenci piszą że jakby nie oni to by np. Sory padły a tam jest tak strasznie.
Polski

@PiotrDuk @ZarobkiLekarzy Akurat rezydenci to tylko patrzą jak tu NIE iść do poradni… najgorsza robota;) przynajmniej na anestezji, ale my nie mamy prywatnych gabinetów:) może dlatego
Polski

@BombelPokrzywk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ I to jest kolejna patologia systemu, wystarczy pogodać ze starszymi lekarzami, sami mówią że rezydenci to najchętniej do przychodni by poszli albo najlepiej na teleporady.
Polski

@PiotrDuk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ Jakoś nikogo nie obchodzi w ochronie zdrowia. Byle ktoś był. A w luxmedzie byle selen był pisany na receptę i lekarz uśmiechnięty. Merytorycznie nikogo to nie obchodzi
Polski

@BombelPokrzywk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ Ale to idąc tym tokiem, zaraz po zdaniu LEK (który trudnością nie powala przez ilość pytań z bazy), ma iść i pracować jak specjalista i mieć jego stawkę?
Polski

@MateuszCieslak4 @PiotrDuk @Askeeladd1989 @maximilianan_ Przecież na stażu normalnie robisz wymiar godzinowy dokładnie taki sam jak rezydent. Tylko rezydent może zostać sam na dyżurze więc mówi się mu że ma brać 2x więcej dyżurów niż musi bo jest niewolnikiem swojego szefa :)
Polski

@BombelPokrzywk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ To rezydent, ma mieć tyle co ordynator, na dzień dobry, żeby tylko nam nie wyjechał do Niemiec?
Polski

@PiotrDuk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ a w ogóle patrząc na warunki jak jesteś ordynatorem to już w ogóle
Polski

@MaGromadzka Jak jakieś rynkowe przedsiębiorstwo ma taką sytuacje majątkową jak szpitale to się obcina pensje zarządowi, wstrzymuje premie albo zarząd się zwalnia, ale w 20. gospodarce świata, nie takie rzeczy się widuje.
Polski

Milionowe straty szpitala, a dyrektor z dochodem 864 tys. zł. To nie jest tylko historia o wysokich zarobkach lekarzy, niezależnie od przynależności partyjnej. To historia o politycznej hipokryzji – o opozycji, która mówi o oszczędzaniu i odpowiedzialności, ale gdy przychodzi do swoich ludzi, nagle przestaje widzieć problem, dostaje amnezji.
Tym bardziej, że mówimy o szpitalu w Tomaszowie Lubelskim, nadzorowanym przez starostę z PiS, a jego dyrektor jest jednocześnie radnym powiatowym z PiS. Mieszkańcy mają prawo oczekiwać odpowiedzi: kto odpowiada za sytuację finansową szpitala i czy takie wynagrodzenia są dziś do obrony?
#obywatelskie_KO
Polski

@BombelPokrzywk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ Dobra, dobra przy warunkach które mają po studiach to jakaś katorga to nie jest.
Polski

@PiotrDuk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ ta, ale jak ziomki na polibudzie na 2-3 roku uczyły się zawodu za tą minimalną a ty co najwyżej możesz złożyć CV do mcdonalda xD bo póki nie skończysz studiów nic nie możesz. Chyba, ze jesteś kosmetologiem to botoksik robi brrr
Polski

@BombelPokrzywk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ Ludzie tuż po ukończeniu studiów bez doświadczenia często albo robią bezpłatne staże albo pracują za minimalną, tu stabilne zatrudnienie, uop, i przypominam że piszemy o roku 2022 r., wiec wtedy to była gdzieś dwukrotność minimalnej, nie ma na co narzrkać.
Polski

@MateuszCieslak4 @PiotrDuk @Askeeladd1989 @maximilianan_ więcej zarabiałem w gastro dorabiając po sesji letniej, a tu normalnie 200h w miesiącu musisz robic. Chyba 25/h to nie jest wygórowana stawka? Normalny etat + 10h 5 min w tygodniu dyżuru
Polski

@BombelPokrzywk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ Mówimy o człowieku co tyle dostanie choćby za pierwszy miesiąc pracy, teraz to już 7 to absolutne minimum. Przypominam że mówimy o ludziach z zerowych doświadczeniem, co wogole zaczynają się do czegoś dotykać.
Polski

@PiotrDuk @MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ 5k na rękę? 500/200h = 25pln/h rzeczywiście milioner
Polski

@MubaKidel9741 @Greg00850096109 Ja na teleporade nigdy nie pójdę, bo do chata gpt sam umiem wklepać co mi jest
Polski

@PiotrDuk @Greg00850096109 dlatego konowały powinny dostać bezwględnego bana na jakąkolwiek prace zdalną, bo już zostało to zweryfikowane że kurwy się do tego nie nadają bo jedyne co wtedy robią to zwyczajnie okradają państwo polskie
Polski

#retrogreg Jeden z moich ulubionych screenow. Młode konowały pełnią warte, żeby broń boże lekarka z doświadczeniem, która może być nieświadoma jakie dojonko gojów jest przeprowadzane aktualnie w PL, zarobiła mniej niż 40k na rękę pod Lublinem za wypisywanie recept i skierowan xD

Polski

@MateuszCieslak4 @Askeeladd1989 @maximilianan_ Sam mam w rodzinie gościa, rozpoczął STAŻ!!! Nie rezydenture w 2022 r. , dostał 5 K na rękę, w kółko gadał jaka bida, to pokazuje odklejenie tej grupy już w momencie rozpoczęcia pierwszej pracy.
Polski

@PiotrDuk @Askeeladd1989 @maximilianan_ W grudniu 2019 średnia krajowa była ok. 4980zl brutto. Na zdjeciu widzimy jakieś 5300-5400 brutto. Minimalna wówczas pensja rezydenta po 2 latach 4500 + 600 bon patriotyczny + dyżury. Nie były to zle pieniądze, tak jak obecne stawki rezydentow nie są złe.
Polski

@Jakub19750858 @Greg00850096109 Nie generalizuje, napewno są rezydenci, którzy chcą być dobrymi specjalistami, ale system ewidentnie prowokuje sytuacja jak wskazana przeze mnie czy jak na screenie z grupy.
Polski

@PiotrDuk @Greg00850096109 Panie Piotrze, ale wie Pan nie każdy na szczescie będzie takim lekarzem
Polski

@OkonskiPrzemek @Greg00850096109 Nie chodzi o to żeby "pracowali dla idei", ale jakoś czuje obrzydzenie jak ktoś kto nie ma żadnego doświadczenia zawodowego (lekarz- stażysta), dostaje 7 k na rękę i opowiada mi jak to on nie ma źle.
Polski

@PiotrDuk @Greg00850096109 Smutne, że taki typ ludzi się kształci do zawodu zaufania społecznego. Zamiast praca dla dobra ludzi, to praca tylko dla pieniędzy.
Polski

@Askeeladd1989 @maximilianan_ Nie mówię, żeby zarabiali marnie, ale np. rezydenci w kółko opowiadają jak to mają źle, podczas gdy mają stabilne zatrudnienie i dość wysokie zarobki na starcie, więc nie ma co opowiadać, że są biedni i poszkodowani.
Polski

@PiotrDuk @maximilianan_ Rezydent czyli równie dobrze osoba od 5 lat operująca na bloku operacyjnym za parę stów więcej od minimalnej. Ze skrajności w skrajność, ja rozumiem oburzenie po tym cwelu z południowego ale już nie róbmy z siebie Afryki
Polski

@Askeeladd1989 @maximilianan_ 3.2 brutto, dodajmy do tego gwarancję zatrudnienia po studiach i to nie za minimalną, obraz daleki od rysowanego na strajkach.
Polski

@PiotrDuk @maximilianan_ Średnia krajowa wynosiła wówczas 3.2 tys no kurwa faktycznie el dorado x D
Polski

@PieciakTomasz @1972tomek No ale wydawnictwo chyba coś płaci od każdej sprzedanej książki, a kto inny to kupi jak nie student danego wykładowcy, który będzie zdawał egzamin na podstawie danego podręcznika.
Polski

@PiotrDuk @1972tomek Warto byłoby podać do wiadomości publicznej personalnia. Zakładam, że to osoby pełniące funkcje dodatkowe na uczelni. Jeśli w Polsce nie pełnisz żadnych funkcji kierowniczych, to zarobki na uczelni są raczej słabe. PS Uczelnia nie płaci za napisanie podręcznika.
Polski

„Naukowcy” też doją podatnika koncertowo.
Piotr Leski@LeskiPiotr
Czytam na X, że naukowcy zapowiadają strajk generalny na 1.X.2026. Mówią, że zarabiają za mało. Z ciekawości zerknąłem na oświadczenia majątkowe radnych pracujących na uczelniach. Przykładowe zarobki roczne: - 273 tys. (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego) - 196 tys. (Politechnika Rzeszowska) - 181 tys. (Uniwersytet Rzeszowski) - 148 tys. (UWM w Toruniu) Mało? niemało? - niech każdy sam oceni.
Polski

