Rocco Steinhäuser

8.5K posts

Rocco Steinhäuser banner
Rocco Steinhäuser

Rocco Steinhäuser

@ROCCOCITY

Analista de Medios y Actualidad Televisiva en @RAC1 🎙📺 Cada tarde en @VersioRAC1 📻 411 mil oyentes EGM 4/26. También en RNE/La2Cat/BTV

Barcelona Katılım Temmuz 2010
667 Takip Edilen25K Takipçiler
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
📊Audiències Catalunya 12/5/26 📺 La 1 s’emporta el matí, TV3 lidera la sobretaula, la tarda i el vespre, i Telecinco domina la nit 2. Per targets, els de 4 a 24 anys i de 45 a 64 anys es decanten pels canals de pagament, mentre que els de 25 a 44 anys i els de +64 anys ho fan per TV3, que també lidera el target comercial del dia amb un 13%. Les llars amb els ingressos més alts van optar majoritàriament per A3. 📰 Dels informatius de les 21:00, el lideratge torna a ser per al #TNVespre amb un 24,7% i 472 mil espectadors, heretant 269 mil i un 17% de l’#EstaPassant3Cat. El #TD2 signa un 12,2% i 225 mil espectadors, mentre que #A3Noticias2 queda en un 8,6% i 161 mil. 🌙 #LaRevueltaRTVE va assolir un bon 10,1% i 168 mil espectadors, amb una corba positiva; de fet, va liderar bona part de la franja entre les 22:30 i les 23:13, especialment en el target més interessant a nivell comercial, amb un TC del 21,7%. Molt bones dades també per a #CifrasYLetras amb un 7,4% i 139 mil 👏. #FirstDates12M es queda en un 5,8% i 97 mil, #PiperCáceresEH en un 6,6% i 110 mil, #Horizonte en un 3,6% i 61 mil, a Espanya 8%/ 982 mil, i #ElIntermedio en un 7,2% i 123 mil, a Espanya 8,4%/ 1m 029 mil. 🎭 #AlCieloConElla registra un 4,2% i 40 mil espectadors, amb els de 13 a 24 anys destacant amb un gran 20,5%; a Espanya marca un 8,7% i 704 mil. #CaraAlShow, amb la visita ahir de Gabriel Rufián, fa un 9,2% i 86 mil, liderant de 23:15 a 00:15, amb els de 25 a 44 anys al capdavant amb un 15,2% i un TC de l’11,5%. Baixa 1 punt versus fa 7 dies, i a Espanya també perd davant La 1 amb un 8% i 639 mil. #EnTierraLejana marca un 8,7% i 75 mil, #TierraDeNadie9 un 8,8% i 58 mil, a Espanya va liderar versus la resta dels operadors, #Codigo10 un 3% i 20 mil, i #VersiónEspañola un 3,6% i 41 mil. 🎬 La nit del SF amb #JordiNil3Cat va signar un 9,9% i 153 mil espectadors; només va liderar durant alguns minuts, amb els de 25 a 44 anys al capdavant amb un 12,2% i un TC del 8,7%. El següent documental va baixar fins al 5,3% i 53 mil (fluixet), i #MésNit3Cat tanca amb un 4,7% i 18 mil. 🌇 #LaSelva3Cat fa un 10% i 106 mil, heretant 148 mil espectadors del Paradís. #Atrapam3Cat registra un molt bon 13,8% i 175 mil, amb corba ascendent. #YAS12May es queda en un 6,7% i 74 mil, #LaPromesa en un 13,1% i 154 mil, #MalasLenguas en un 11,1% i 148 mil, i després un 5% i 55 mil. #AquíLaTerra marca un 2,1% i 26 mil, mentre que la seva versió nacional arriba a un gran 14,2% i 230 mil, amb corba ascendent. #ElVespre registra un 0,7% i 11 mil, #Rescat un 1,5% i 25 mil, i a la sobretaula un 2,2% i 30 mil. #Pasapalabra1523 manté el seu bon rendiment 15,8%/ 250 mil. 🍽️ #TNMigdia fa un 26% i 344 mil espectadors, heretant 245 mil del Comarques. #Cuines3Cat obté un 20,2% i 259 mil, i #ComSiFosAhir3Cat un 18,6% i 224 mil. #LaRuletaDeLaSuerte registra un 14,1% i 172 mil, #ElPrecioJusto12M un 5,8% i 65 mil, #TEM12M un 5% pelat i 56 mil, #ElTiempoJusto12M un 4% i 44 mil. #SaberYGanar destaca amb un bon 7,3% i 91 mil, #AltaveuRTVE fa un 2,5% i 27 mil, i #DirectoAlGrano12M un 7,8% i 87 mil. ☀️ #LaHora12M signa un 15,7% i 45 mil, mentre que #Mañaneros12M puja fins al 16,4% i 85 mil, liderant una gran part. @cafedidees_rtve punxa amb un 1,6% i 5 mil espectadors. #2NCafè marca un 0,8% i 3 mil, #AltaveuPati un 1,5% i 12 mil, #ElProgramaDeAR12M un 4,4% i 15 mil, #12MayoESP un 6,3% i 25 mil, #EnBocaDeTodos12M un 4,1% i 21 mil, a Espanya 8,1%/ 256 mil. #ARUSEROS baixa fins al 17,1% i 54 mil, mentre que #ARV fa un 9,3% i 59 mil. Per TV3, #Matins3Cat registra un 12,6% i 36 mil, liderant de 8:00 a 9:30; per 3CatInfo, un 1,4% i 4 mil. #TotEsMou3Cat torna a destacar amb un bon 13,4% i 69 mil. ⚽ #OnzeE3 creix fins a un 7,7% i 81 mil espectadors, per damunt de TV3 durant gran part de la seva emissió. A la tarda, la roda de premsa de Florentino Pérez a les 18:18 va assolir un 2,6% i 26 mil, i després un 3% i 36 mil, per damunt de la mitjana del dia. #ChiringuitoMega firma un 7,7% i 32 mil, amb trams del 12% i liderant clarament entre les temàtiques. 📌 Petit anàlisi del dia: jornada molt sòlida per a TV3, especialment en el bloc informatiu i de sobretaula, amb un TNVespre molt fort i una tarda molt competitiva gràcies a Atrapam3Cat i LaSelva3Cat, liderant un gran part. La 1 continua forta al matí i aconsegueix una bona nit amb LaRevueltaRTVE, mentre que Telecinco manté la nit 2 amb els seus formats habituals però sense grans explosions. Destaca també el bon comportament d’OnzeE3 i la solidesa de TotEsMou3Cat, que continua clarament per sobre de temporades anteriors. Gran like a la piulada i bon dimecres.
Rocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet media
Català
0
0
26
1.2K
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
📺🧐Telecinco ha activado otro “plan renove” en plena crisis de audiencia. Carlos Lozano regresa con Amor o lo que surja, una fórmula que recuerda claramente a Mujeres y Hombres y Viceversa; Santi Acosta y Beatriz Archidona amplían De Viernes con una versión diaria (De lunes a viernes); Paz Padilla vuelve con El show de Paz los fines de semana; además, cae Visto lo visto tras apenas un mes. Todo ello mientras Ana Rosa asegura continuidad renovando con Mediaset. 🙄La pregunta no es si Telecinco está cambiando. La pregunta real es si cambiar rostros y rescatar fórmulas del pasado basta para salir de una crisis estructural. 📉En mayo la cadena promedia un 9,1% de share 11/5/26 y menos -0,7 versus misma fecha de hace un año y ya venía de marcar en agosto de 2025 su mínimo histórico con un 8%. 👭Y aquí está la clave: ¿se puede recuperar mercado con prácticamente los mismos formatos de siempre? Más corazón, más nostalgia, más “marca Telecinco clásica”. Pero quizá el problema no era haber cambiado demasiado, sino haber llegado tarde a cambiar de verdad. Telecinco no solo ha perdido audiencia ha perdido hábito, conversación y relevancia. Recuperar eso no depende solo de fichajes, depende de volver a ser imprescindible, como se recupera? ¿Creéis que esta nueva estrategia puede funcionar o estamos ante otro parche más? Te leo 👇
Rocco Steinhäuser tweet media
Español
7
7
58
11.1K
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
🔴🎬 EXCLUSIVA @versiorac1: @Som3Cat porta “La casa nostra” a la televisió lineal! 🏠 A partir del dilluns 15 de juny, s’emetrà la primera temporada a TV3 i al mateix temps, arribarà la nova tongada de capítols de la T2 a la plataforma 3Cat. La sitcom de Dani de la Orden (amb Llum Barrera, Paula Malia, Betsy Túrnez i més) ja suma gairebé 2 milions de reproduccions continua sent un dels grans èxits de 3Cat. Caldrà analitzar el seu rendiment a la televisió tradicional, després del pas per l’OTT. #LaCasaNostra3Cat 🏠
Rocco Steinhäuser tweet media
Català
2
6
37
4.8K
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
📊 Audiències Catalunya 11/5/26 📺Matins per a La 1, mentre que TV3 s’emporta la sobretaula, la tarda i el vespre, i els canals de pagament dominen la nit 2, liderant també entre els de 4 a 12 anys. La resta de paràmetres del dia van ser clarament per a TV3, que pràcticament s’ho emporta tot, amb un bon target comercial del 15,7%. El minut d’or va tornar a estar dins del #TNVespre, en una jornada amb una mitjana de 775 mil espectadors mirant la tele i 142 minuts de consum per persona, desastre del dia per a Telecinco que va signar un pobre 4,5%. En l’acumulat dels primers 11 dies de maig, tots els canals principals cauen excepte els canals de pagament (+2,4%) i Cuatro (+0,2%). 📈 🌙 #TNVespre va liderar amb un 23% i 438 mil espectadors, amb corba ascendent i un informatiu amb molta pressió publicitària. El #TD2 va assolir un bon 11,5% i 215 mil, mentre que #A3Noticias2 es va quedar en un 8,5% i 160 mil. Els informatius de Telecinco, molt fluixos, amb només un 3,3% i 62 mil. 🎭 #LaRevueltaRTVE va registrar un 7,4% i 140 mil, #CifrasYLetras un 4,5% i 89 mil, #FirstDates11M un 6,3% i 119 mil, i #CarolinaMarinEH va destacar amb un 10% i 184 mil. #Horizonte es va quedar en un 3,6% i 68 mil, tot i que a Espanya va funcionar millor 7,9%/ 995 mil, mentre que #ElIntermedio va marcar un 4,1% i 79 mil. 🔎 #Crims3Cat tanca temporada amb un gran 24,2% i 457 mil espectadors, una fidelitat altíssima del 73,7% i un target comercial del 25,2%. El cas Yimmy Cox va fer un 14,6% i 186 mil. La temporada de #Crims3Cat, amb els seus 8 capítols, tanca amb una mitjana del 23,2% i 428 mil espectadors, i un TC del 22,4%. Es pot afirmar clarament que és un dels productes TOP 3 de la cadena en rendiment i solidesa de dades, #DosEstius3Cat va fer un 7,2% i 57 mil, i ja de matinada #MésNit3Cat va caure fins a un pobre 2,1% i 6 mil. 🍽️ #Masterchef va signar un 9,9% i 74 mil, #CineClásicoLa2 un bon 4,3% i 61 mil, #LaIslaDeLasTentaciones sense destacar es va quedar en un 6,2% i 47 mil, mentre que #EnTierraLejana va assolir un bon 10% i 87 mil, amb corba ascendent i liderant una part de la franja de la nit 2. 🌇 #RuaCampions3Cat va assolir un bon 17% i 191 mil, liderant la tarda amb trams del 18% i una bona corba. Per edats, va destacar especialment entre els de 13 a 24 anys amb un 30,2% i els de 25 a 44 anys amb un 26,7%, a més d’un gran TC del 29%. #YAS11May va fer un 6,2% i 64 mil, #LaPromesa un excel·lent 15,1% i 160 mil, #MalasLenguas un 12,1% i 157 mil, i després un 5,9% i 61 mil. #AquiLaTerra es va quedar en un 1,7% i 20 mil, mentre que la seva versió nacional @aquilatierratve va pujar fins a l’11,5% i 179 mil. #ElVespre va fer un 0,7% i 9 mil, #Rescat un 1,1% i 17 mil, tot i que ja s’ha vist que a la sobretaula funciona millor amb un 2,4% i 33 mil. #Pasapalabra1523 va marcar un bon 15,6% i 235 mil. ☀️ Sobretaula amb molt de volum d’espectadors: 1.194.000 de mitjana. El #TNMigdia va liderar amb un 26,8% i 345 mil, heretant 203 mil del Comarques. #Cuines3Cat, amb uns espaguetis a la siciliana, va fer un 21,5% i 279 mil, i #ComSiFosAhir3Cat un 17,6% i 208 mil. L’Informatiu migdia va obtenir un bon 15,8% i 155 mil, #LaRuletaDeLaSuerte un 15,7% i 176 mil, #ElPrecioJusto11M un 6,4% i 67 mil, #TEM11M un 4,6% i 49 mil, mentre que #ElTiempoJusto11M va punxar amb només un 3% i 31 mil. #AltaveuRTVE va fer un 3% i 30 mil, heretant 91 mil de #SaberYGanar, i #DirectoAlGrano11M va destacar amb un 9,1% i 95 mil. 🌞 El matí va ser per a La 1, que va liderar amb #LaHora11M (15,9% i 45 mil), bon rendiment i bona corba, i un gran #Mañaneros11M amb un 19,3% i 89 mil. A La 2Cat, @cafedidees_rtve va fer un 3,5% i 10 mil, mentre que #2NCafè es va enfonsar amb un 0,3% i 1 mil. #ElProgramaDeAR va fer un 3,8% i 12 mil, amb trams de zero espectadors, #11MayoESP un 6,8% i 25 mil, i #EnBocaDeTodos11M un 4,4% i 20 mil, ull a Espanya amb un gran 8,3%/ 256 mil. Per La Sexta, bones dades de #ARUSEROS amb un 24,2% i 72 mil, però #ARV va quedar baix amb un 8,8% i 50 mil, fet que va impedir liderar la franja per 11 mil espectadors de mitjana menys. A TV3, #Matins3Cat va fer un 13,3% i 38 mil; si hi sumem el 3CatInfo (3,8% i 11 mil), la lectura millora. #TotEsMou3Cat va fer un bon 13,3% i 61 mil, amb una corba molt irregular en el primer tram i més estable durant la resta del matí. ⚽ #OnzeE3 va signar un gran 7,6% i 86 mil, amb trams del 10,8%, els de 13 a 24 anys disparats fins al 20,2% i una fidelitat molt alta del 44,3%. #ChiringuitoMega baixa respecte les dades espectaculars de diumenge i ahir va fer un 5% i 24 mil, tot i que va liderar en temàtiques ja entrada la matinada, especialment entre els +64 anys. 🏙️ A @beteve, trobem Parets mestres amb un 0,3% i 1 mil, Aixeca i pica amb un 0,2% i 2 mil, i els companys de @Laporteriabtv a la nit amb un 0,3% i 2 mil. 👍 Gran like a la piulada i bon dimarts.
Rocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet media
Català
0
1
27
1.4K
Rocco Steinhäuser retweetledi
El Chiringuito TV
El Chiringuito TV@elchiringuitotv·
😳 @elchiringuitotv, LO MÁS VISTO en CATALUNYA. 😳 🔝 Brutal 17,9% de share, con tramos del 26,9%. 🥇 Récord de espectadores con 334.000. 🔥 Espectacular 37,5% en la franja de entre los 25 y 44 años. Vía @ROCCOCITY
El Chiringuito TV tweet media
Español
10
8
56
57.8K
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
📊 Audiències #ElClásico Catalunya 9/5/26 El partit va assolir un espectacular 82,5% en quota de pagament i 669 mil espectadors, confirmant-se com el gran esdeveniment televisiu del dia i dominant absolutament la franja. La fidelitat per part dels espectadors va ser molt alta, amb un 81,8%, i el target comercial també va destacar amb un gran 27,3%, xifres pròpies d’un gran esdeveniment esportiu de primer nivell. Una nit clarament monopolitzada pel futbol, amb una capacitat de concentració d’audiència extraordinària. 📈⚽ 👶 Per edats, en quota global, els resultats també van ser molt sòlids: de 4 a 12 anys, un 19,7%; de 13 a 24 anys, un espectacular 47,5%; de 25 a 44 anys, un 32,9%; i els de +64 anys, un 16,4%. 🏙️ Les ciutats de +200.000 habitants van liderar amb un 23,6%, i per ingressos econòmics pràcticament tots els segments van registrar quotes altes, excepte els ingressos més elevats (IE), que es van quedar en un 11,6%. 📺 El postpartit encara va fer més audiència en mitjana, amb un gran 65% i 460 mil espectadors, tot i que la seva durada va ser de només 7 minuts. El previ del partit també va funcionar molt bé amb un 49,8% i 276 mil. Per TV3, el #GolAGol3Cat va assolir un bon 12,4% i 160 mil espectadors, mentre que per E3 va marcar un 10,4% i 134 mil. Els de 13 a 24 anys van liderar amb un 15%, i la corba va ser clarament ascendent just al minut d’acabar el partit, amb una incorporació destacable cap al canal. Bona fidelitat malgrat dos talls de publicitat. Va heretar 132 mil espectadors i un 6,3% del #30Minuts3Cat, o d’un #TNVespre sota mínims, amb només un 7,8% i 161 mil, amb el seu pic durant l’espai del temps i a la mitja part del partit. 🏟️ A la Comunitat de Madrid, el partit va assolir un 69,6% i 358 mil espectadors, també amb un seguiment molt destacat. 🇪🇸 A Espanya, el partit va obtenir un gran 67% i 2.455.000 espectadors, recordem que és emissió de pagament, amb un target comercial elevadíssim del 43,9%. Tant el previ com el post van registrar també quotes molt altes, reforçant encara més el pes global de l’esdeveniment. ⚽ Grans dades també per al #ChiringuitoMega, que va signar un espectacular 17,9% i 127 mil espectadors, amb 334 mil d’audiència acumulada, rècord en espectadors. Va liderar a Catalunya davant la resta de cadenes amb trams del 26,9%, i per edats totes les franges van mostrar quotes molt altes, especialment els de 25 a 44 anys, amb un bon 37,5%. El target comercial va ser també excel·lent amb un 33,4%. En canvi, a la Comunitat de Madrid va registrar un pobre 5,4% i 25 mil, mentre que a Espanya va fer un 6,7% i 297 mil. El programa va aportar pràcticament la meitat de la quota de tot el dia del canal. 👍 Gran like a la piulada i bon inici de setmana.
Rocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet media
Català
0
0
25
2.3K
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
📊 Audiències Catalunya 7/5/26 📺TV3 va liderar les franges de matí, sobretaula, tarda i vespre, mentre que Telecinco es va imposar a la nit 2 gràcies al seu reality. Per edats, els de 25 a 64 anys es van decantar pels canals de pagament, Cuatro va destacar entre els nens de 4 a 12 anys, mentre que els sèniors van tornar a ser clarament de TV3, que també va liderar la resta de paràmetres del dia. En conjunt, una jornada de domini sòlid de TV3, especialment en les franges de més consum i en els espais de continuïtat informativa i entreteniment. 📈 🌙 Dels informatius de les 21:00, de nou i com fa ja molts anys, va liderar el #TNVespre amb un 21,4% i 382 mil espectadors, heretant 207 mil de l’#EstaPassant3Cat i un 15,2%. El #TD2 es va quedar en un 9,3% i 159 mil. 🌃 #Polonia3Cat va assolir un gran 19,8% i 347 mil, liderant sense problemes i pujant en quota respecte fa 7 dies, els de 13 a 24 anys 44,1% i el TC 20,5%, #Fanzone3Cat va marcar rècord en quota i espectadors amb un 11,5% i 139 mil, amb els de 13 a 24 anys disparats fins al 23,9% i una fidelitat del 28%; el Gerard va liderar el 90% del seu temps. Per E3, 1,4% i 17 mil. Punxa de nou #Nervi3Cat amb un 3,9% i 29 mil, i tanca la nit #MésNit3Cat amb un 6,4% i 24 mil. 🎭 #LaRevueltaRTVE va fer un 8,9% i 147 mil. Per La 2Cat, #NoSeNHaParlatProu va obtenir un bon 3% i 47 mil, amb bona fidelitat, 28,1%, els de +64 anys liderant. #TCMSEH va marcar un 8,8% i 150 mil. Atenció amb #Horizonte: el tram inicial va fer un 4,6% i 79 mil, mentre que el tram central va pujar fins al 9,9% i 88 mil, liderant una part de la nit i menjant-se La Sexta, que amb un especial informatiu sobre el Hantavirus només va fer un 2,8% i 21 mil. A Catalunya la cadena verda continua liderant davant Cuatro, però a Espanya, en aquests primers 7 dies de mes, és al revés. #SVGala9 va fer un 9,6% i 68 mil, liderant un bon tram, el cinema de La 1 un 6,8% i 57 mil, i #AQueEstasEsperando un 4,5% i 27 mil. 🌇 #LaSelva3Cat va fer un 10,4% i 93 mil, heretant 178 mil del Paradís. #Atrapam3Cat continua molt fort amb un 14,1% i 157 mil. #Yas7May va registrar un 7,4% i 88 mil, i #MVTarde un 4,7% i 44 mil. #LaPromesa manté bon nivell amb un 13,9% i 137 mil. #MalasLenguas va obtenir un 11,2% i 133 mil, i després un bon 7% i 66 mil. @aquilatierratve va destacar amb un 11,6% i 161 mil, mentre que per La2Cat #AquiLaTerra es va quedar en un 2,1% i 23 mil. El concurs #Rescat va fer un 1,4% i 20 mil, tot i que al tram del migdia va funcionar millor amb un 2,1% i 28 mil. ☀️ Sobretaula amb el lot de TV3 liderant des de les 13:55, amb #TNMigdia al 27,6% i 355 mil, més un 1,1% i 14 mil pel 3CatInfo. #Cuines3Cat va fer un 22,8% i #ComSiFosAhir un 19,2% i 235 mil. L’informatiu migdia va marcar un 13,9% i 141 mil, i #LaRuletaDeLaSuerte un 15,7% i 174 mil. Per La2Cat, #SaberYGanar va fer un 5,5% i 72 mil, #AltaveuRTVE un bon 4,3% i 45 mil, #ElTiempoJusto7M un 4,8% i 50 mil, mentre que punxa #TEM7M amb només un 3,5% i 37 mil. 🌞 #ARUSEROS continua imparable amb un gran 26,9% i 71 mil, bona corba amb entrades i sortides constants. #ARV va fer un 8,8% i 50 mil. A La 1, #LaHora7M va marcar un 15,1% i 37 mil i #Mañaneros7M un 14,1% i 65 mil. Per La 2Cat, baix rendiment de la franja matinal: @cafedidees_rtve amb un 1,9% i 5 mil, heretant zero espectadors del TD matinal, #2NCafè un 0,4% i 2 mil i #AltaveuPati també un 0,4% i 2 mil. A TV3, #Matins3Cat va fer un gran 18,1% i 44 mil i molt bones dades de #TotEsMou3Cat amb un 16,4% i 75 mil. Si mirem el programa de la Melero, del gener al 7 de maig acumula una quota mitjana del 12,3% i 57 mil, mentre que en el l' 2025 va ser del 10,3% i 47 mil; per tant, puja dos punts 👏👏. #EnBocaDeTodos7M va fer un 3,8% i 18 mil, #ElProgramaDeAR7M un 4,4% i 13 mil i #7MayoESP un 4,3% i 15 mil. ⚽ #OnzeE3 va signar un gran 8,6% i 63 mil, i fora del seu horari habitual (23:52 a 01:54), amb trams del 9,5%. #ChiringuitoMega va fer un 7,2% i 35 mil, liderant en temàtiques de 01:15 a 02:30 amb trams del 16,8%; els de 25 a 44 anys van pujar fins a l’11,2%. 🏙️ A @beteve trobem OrbitaB amb un 0,2% i 2 mil, Un pla perfecte amb un 0,2% i 4 mil, Sota la pell de la ciutat amb un 0,3% i 5 mil, i bones dades per Arquitectures filmades amb un 0,5% i 6 mil. 👍 Gran like a la piulada i bon divendres.
Rocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet media
Català
2
1
25
1.9K
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
En mi humilde opinión, laSexta lleva años haciendo televisión para gente que ya está de acuerdo con laSexta. Es un ejercicio de autoafirmación colectiva, no de periodismo. Y eso tiene un techo muy bajo, porque el espectador que solo busca que le confirmen lo que ya piensa, hoy tiene opciones infinitamente más eficientes, por poner unos ejemplos: newsletters, podcasts, cuentas de X. La televisión lineal tiene sentido cuando ofreces algo que no puedes conseguir de otra forma. laSexta hace tiempo que no ofrece eso. Cuatro ha hecho la jugada más inteligente sin que nadie lo reconozca creo yo, Iker Jiménez es denostado por una parte del sector periodístico español, pero ha construido algo que laSexta envidia sin admitirlo, una comunidad. Horizonte no compite con los noticiarios ni con los late nights. Juega en su propio terreno. Su audiencia no ve Cuatro, ve Horizonte. Esa fidelidad de nicho, irracional y apasionada, vale más en 2026 que un share moderado y tibio. laSexta nunca ha tenido eso, excepto con Évole en sus mejores momentos. Y Évole, conviene recordarlo, no es laSexta, es Évole en laSexta. Cuando se vaya algún día si se va, se lleva la audiencia consigo. Marc Giró y Aimar Bretos son víctimas del caos estratégico Ninguno de los dos tiene un problema de talento. El problema es que laSexta los ha colocado en la parrilla como quien pone parches en una rueda pinchada, sin preguntarse si el coche tiene arreglo. Marc Giró necesitará tiempo, fidelización progresiva, una cadena que aposte por él sin que cada semana sea un examen de supervivencia. Aimar Bretos hace un formato que pide silencio y concentración en un miércoles noche de televisión generalista. Son buenas ideas en el contexto equivocado. Saludos.
Óscar Rus@OscarRusVicente

laSexta tiene un problema y ni Marc Giró ni Aimar Bretos pueden solucionarlo elindependiente.com/series-y-telev… vía @elindepcom

Español
6
6
88
26.7K
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
📊Audiències Catalunya 6/5/26 📺Per franges, La 1 s’emporta el matí gràcies al bon rendiment dels seus programes matinals, TV3 lidera la sobretaula i la tarda, i els canals de pagament dominen el vespre i la nit 2, on també lideren entre els espectadors de 4 a 64 anys, així com en target comercial del dia amb un gran 24,2%. Els +64 anys es decanten per TV3, igual que les poblacions de més de 200.000 habitants. 🌆 Vespre informatiu #TNVespre va registrar un 19,7% i 368 mil espectadors, amb una bona corba, tot i quedar un pèl baix en quota, un fet relativament normal tenint partit de Champions a la competència ⚽. El #TD2 va obtenir un 9% i 162 mil, heretant 152 mil espectadors i un 10,6% de @aquilatierratve, amb corba ascendent. La seva versió per La 2Cat va marcar un 2,7% i 30 mil. Per la seva banda, #A3Noticias2 es va quedar en un 8,3% i 150 mil espectadors. ⚽ Prime time i nit Nova nit de #ChampionsLeague amb el #BayernPSG, que va assolir un 43,7% en quota pagament i 194 mil espectadors de mitjana 🔥. Tant el previ com el postpartit van funcionar bé, i per edats van destacar especialment els nens de 4 a 12 anys. La fidelitat va ser molt alta: 56,3%. #LaRevueltaRTVE va obtenir un 8,1% i 145 mil espectadors, amb corba ascendent, mentre que #JuanYmedioEH va fer un 8,4% i 152 mil. #Horizonte va marcar un 3,3% i 60 mil, amb un rendiment molt millor a Espanya, i #ElIntermedio va quedar en un 3,6% i 67 mil. Per TV3, #QuantaGuerra3Cat va assolir un bon 11,8% i 207 mil espectadors, amb una corba correcta i liderant entre les opcions en obert. La reemissió posterior va obtenir un 10,4% i 104 mil, i la franja es va tancar amb #MésNit3Cat, que va fer un 6% i 27 mil. #BarrioEsperanza va registrar un 8% i 75 mil. Per La 2Cat, #ElJuicio va quedar en un discret 2% i 28 mil. #FirstDates va obtenir un 6,4% i 46 mil a Espanya arriba al 10% i #MaskSinger va firmar un bon 11,8% i 91 mil espectadors, amb molt bon rendiment en el tram final i liderant des de les 23:30 fins a la 01:00 👏. En canvi, punxen #100XÚnicos amb un 2,1% i 19 mil i #LaNocheDeAimar amb un 3,9% i 35 mil. 🌇 Tarda La tarda va estar alterada pel futbol ⚽. #LaPromesa va liderar amb un 12,5% i 127 mil espectadors. #MalasLenguas va fer un 8,7% i 103 mil, i després un 6,4% i 63 mil. #ElVespre va marcar un 0,6% i 8 mil, mentre que #Rescat va pujar fins a un 1,6% i 25 mil; a la franja de sobretaula va arribar a un bon 3% i 40 mil, heretant només 6 mil espectadors del programa anterior, així que té molt mèrit. #Yas6May va obtenir un 6,7% i 67 mil, mentre que el concurs de Cuatro es va quedar en un 5,1% i 53 mil. Un reduït #LaSelva3Cat va marcar un 10,5% i 101 mil, i el #BarçaLevante femení va assolir un bon 16,3% i 181 mil espectadors, amb molt bon rendiment tant del previ com del postpartit. 🍽️ Sobretaula L’Informatiu Migdia va fer un 12,5% i 129 mil espectadors. #LaRuletaDeLaSuerte va registrar un 14,5% i 165 mil, mentre que per TV3 el #TNMigdia va assolir un 27% i 351 mil espectadors. El Comarques li va deixar 226 mil, i #Cuines3Cat, amb un xató cremós, va obtenir un 20,7% i 255 mil. #ComSiFosAhir3Cat va reunir un 18,4% i 207 mil. #TEM6M va marcar un 5,4% i 57 mil; a Espanya va obtenir millor quota. #DirectoAlGrano va fer un 5,3% i 56 mil, i molt bones dades per #AltaveuRTVE amb un 4,8% i 49 mil 👏. Destaca especialment entre els de 25 a 44 anys amb un 15,7%, amb un dels millors targets comercials de la temporada: 12,5%, amb una fidelitat del 33,4%. En alguns trams va estar per damunt de La Sexta i Cuatro. ☀️ Matinals #Matins3Cat va signar un bon 16,7% i 50 mil espectadors, liderant durant uns 45 minuts. #TotEsMou3Cat va obtenir un 12,2% i 60 mil, #ARUSEROS continua molt fort amb un 21,6% i 70 mil, liderant de 9:15 a 11:00, mentre que #ARV va marcar un 10,5% i 63 mil. #EnBocaDeTodos6M es va quedar en un 3,5% i 17 mil, tot i que a Espanya supera el 9%. #ElProgramaDeAR6M continua molt fluix amb un 2,4% i només 8 mil espectadors 🙄. Per La 1, #LaHora6M va obtenir un 16,4% i 49 mil, amb una pujada important al voltant de les 9:00 que es manté al llarg del matí amb #Mañaneros6M, que va assolir un 15,7% i 78 mil, liderant de 11:15 a 13:30. Per La 2Cat, @cafedidees_rtve va marcar un 3% i 9 mil, #2NCafè un 1,2% i 5 mil, i #AltaveuPati un 1% i 8 mil. 🏟️ Temàtiques i locals #OnzeE3 va registrar un 4,1% i 42 mil espectadors, amb trams del 5,2%. #ChiringuitoMega va assolir un bon 6,3% i 28 mil, liderant entre les temàtiques amb trams del 7,9%. Entre els nens de 4 a 12 anys va arribar al 29,1%, tot i representar només 2 mil menors. @beteve va registrar amb La Brama un 0,2% i 4 mil espectadors. 📌 Petit anàlisi del dia Jornada clarament condicionada pel futbol europeu, que continua fragmentant el consum televisiu i reforçant el domini dels canals de pagament en prime time. Tot i això, TV3 manté una gran solidesa en les franges estructurals del dia, especialment en informatius i sobretaula. Destaca també el bon moment de #AltaveuRTVE, que continua millorant prestacions, i la consistència de La 1 al matí, amb una estructura molt competitiva gràcies a #LaHora i #Mañaneros. Veurem demà que trobem. Gran like a la piulada i bon dijous ✨
Rocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet media
Català
0
1
32
1.7K
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
📊Audiències Catalunya 5/5/26 📺Per franges, TV3 s’emporta el matí, la sobretaula i la tarda, mentre que els canals de pagament lideren el vespre i la nit 2, una situació que també es replica a Espanya en aquesta franja. També dominen per edats dels 4 als 64 anys i en target comercial del total del dia, amb un 18,3%, mentre que els +64 anys es decanten per TV3. 🌆 Vespre informatiu #TNVespre va assolir un gran 24% i 420 mil espectadors, amb un TC del 22,7% i una fidelitat del 57,7%, consolidant-se clarament al capdavant. Molt lluny van quedar #TD2 amb un 9,4% i 160 mil, i #A3Noticias2 amb un 9,5% i 163 mil, aquest últim heretant 222 mil espectadors i un 15,3% del concurs #Pasapalabra1543, que va tornar a liderar la seva franja davant de #EstaPassant3Cat, que va reunir 208 mil espectadors i un 14,2%. ⚽ Prime time i nit Nit de #ChampionsLeague amb el #ArsenalATMadrid, que va arrasar amb un 59,5% en quota pagament, 193 mil espectadors de mitjana i 394 mil en audiència acumulada 🔥. Entre els nens de 4 a 12 anys va destacar especialment amb un espectacular 58,3%, i va registrar una fidelitat del 49%. El bon rendiment del previ i del postpartit també va ajudar a consolidar el lideratge de la franja. Per TV3, nit de SF amb #AchilleLauro3Cat, que va marcar un bon 11,1% i 170 mil espectadors, els de + 64 anys liderant, amb una corba positiva. El documental de l’avi que va anar a Cuba va obtenir un 4,8% i 42 mil, mentre que #MésNit3Cat va tancar amb un 3,1% i 11 mil. #LaRevueltaRTVE va baixar fins al 5,8% i 94 mil espectadors, mentre que #HazasVeigaEH va pujar fins al 8,9% i 145 mil. Perfils molt diferents de públic: el primer més jove, mentre que Motos concentra especialment els majors de 44 anys. Per Telecinco, segueixen exprimint #LaIslaDeLasTentaciones9 amb el tram de 22:00 a 23:00, que va fer un 7,4% i 123 mil; #Horizonte va marcar un 4,2% i 69 mil, i això va ajudar també a #Codigo10 amb un 4,5% i 31 mil. #ElIntermedio va signar un 6,2% i 105 mil. #AlCieloConElla va quedar en un 6,4% i 60 mil, perdent davant de #DeCaraAlShow, que va fer un bon 10,2% i 99 mil, per sobre de la mitjana del dia del canal i liderant uns 30 minuts en obert👏. Ara bé, en competència estricta a Espanya, la situació va ser inversa: La 1 va obtenir un 7,3% i 581 mil (baixant respecte fa 7 dies), mentre que a La Sexta en Marc va assolir un 5,2% i 425 mil, perdent 0,9 dècimes versus fa 7 dies. #TierraDeNadie va fer un 9,3% i 65 mil, tot i que a Espanya supera el 16%, i #EnTierraLejana va obtenir un bon 11,1% i 90 mil. 🌇 Tarda A la tarda trobem #Yas5May amb un 5,8% i 60 mil, #MVTarde amb un 5,1% i 52 mil, i #LaSelva3Cat amb un 9,9% i 96 mil, amb corba descendent tot i mantenir el lideratge entre els magazins. #Atrapam3Cat continua fort amb un 12% i 140 mil. #LaPromesa va liderar amb un 13,5% i 143 mil, amb els +64 anys molt enganxats al capítol. També molt fort #MalasLenguas amb un 11,6% i 142 mil, i després un 5,9% i 59 mil. @aquilatierratve, dins la franja del vespre, va fer un 9,9% i 148 mil i la versió de La 2Cat #AquiLaTerra va obtenir un 2,7% i 31 mil, per sobre de la mitjana del dia del canal, destacant els de 45 a 64 anys amb un 3,8% i una fidelitat del 32,4%. #ElVespre va quedar en un 0,6% i 8 mil, #Rescat continua sense remuntar amb un 0,8% i 13 mil, tot i que a la sobretaula va fer un 1,1% i 15 mil. En canvi, #TrivialPursuit va signar un bon 3,5% i 60 mil. 🍽️ Sobretaula La sobretaula va reunir 1.237.000 espectadors de mitjana, més que la tarda, i TV3 va concentrar-ne 291 mil de mitjana 📈. El lot del Comarques va fer un 22,9% i 253 mil, + #TNMigdia va arribar al 27,5% i 353 mil, amb corba ascendent +#Cuines3Cat, amb en Marc cuinant una sopa de peix, va obtenir un 22,1% i 299 mil, i #ComSiFosAhir3Cat va assolir un 20,9% i 258 mil, amb una fidelitat molt alta i demostrant que continua reunint tota la família. L’Informatiu Migdia va marcar un 10,2% i 104 mil, #AltaveuRTVE un 2,4% i 27 mil, #TEM5M un 4,2% i 47 mil, i #DirectoAlGrano5M un 7,4% i 85 mil. ☀️ Matins #ARUSEROS va tornar a ser molt fort amb un 23,9% i 70 mil espectadors, amb una corba excel·lent, un TC del 32,9% i trams del 26,6% 🔥. #ARV va fer un 7,6% i 44 mil, @cafedidees_rtve va signar un gran 4,9% i 13 mil espectadors, recordem que només heretava mil espectadors del programa anterior i va arribar a trams del 7,4%. Des del 27 de març no obtenia una quota tan alta 👏. #2NCafè va quedar en un 0,4% i 2 mil, i #AltaveuPati en un 1,3% i 9 mil. Per La 1, #LaHora5M va fer un 12,8% i 35 mil, i #Mañaneros5M un 13,1% i 62 mil, liderant de 11:00 a 12:45. #ElProgramaDeAR va obtenir un 4,4% i 14 mil, #5MayoESP un 7,7% i 28 mil. El lideratge final de la franja, però, va ser per TV3 amb #Matins3Cat (14,2% i 39 mil) i especialment #TotEsMou3Cat, amb un magnífic 13,8% i 65 mil, liderant de 12:45 a 13:55. 🏟️ Temàtiques i locals #OnzeE3 va fer un 5,3% i 54 mil, amb trams del 7,6%, mentre que #ChiringuitoMega va assolir un bon 8% i 36 mil, amb pics del 12,7% cap a la 01:15, liderant entre temàtiques en el tram de 00:45 a 02:30. @beteve va destacar amb +Basquet (0,3% i 3 mil), el tram de tarda-vespre amb Infobarris (0,4% i 5 mil), El Temps (0,9% i 10 mil), #bàsicsbtv (0,7% i 9 mil, rècord en espectadors), Va passar aquí (0,3% i 6 mil) i el cinema del vespre (0,2% i 4 mil). 📌 Petit anàlisi del dia Jornada molt marcada pel pes del futbol de pagament i per la gran solidesa de TV3 en les franges clau de consum generalista. El lideratge dels canals premium al vespre confirma que l’esport continua sent el gran motor del prime time, mentre que TV3 manté una estructura molt sòlida en informatius, sobretaula i tarda. Destaca especialment la fortalesa de TNVespre i ComSiFosAhir3Cat, així com la gran forma de ARUSEROS i el molt bon moment de @cafedidees_rtve, que continua creixent a La 2Cat. Gran like a la piulada i bon dimecres
Rocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet media
Català
0
0
25
1.4K
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
📊Audiències Catalunya 4/5/26 Per franges, La 1 lidera el matí amb un 16,2% i també la nit 2, mentre TV3 domina la sobretaula, la tarda i el vespre 📺. Els de 4 a 12 anys es decanten pels canals de pagament, els canals premium liderant també en TC 15,5%. Els de 13 a 24 anys van estar amb Telecinco, i TV3 s’emporta la resta de paràmetres, inclòs el minut d’or dins del seu TN Vespre 👏. 📺 Els informatius del vespre van quedar de la següent manera: #TNVespre 25,3% i 472 mil, amb una corba clarament ascendent i molt per sobre del #TD2 10,6% i 191 mil o d’#A3Noticias2 7,6% i 138 mil. 🌙 #Crims3Cat va assolir un magnífic 21,8% i 419 mil, liderant clarament la franja, excepte entre els de 4 a 12 anys (0,0%). La resta de targets van registrar dades molt bones, especialment els de +44 anys, amb una fidelitat del 64,2% i un TC del 19,5% 🔥. El cas Ronny va fer 13,5% i 185 mil, #DosEstius3Cat va marcar mínim en quota i espectadors amb 4,4% i 35 mil, i #MésNit3Cat va tancar amb 5,2% i 18 mil. 🎭 #LaRevueltaRTVE va registrar 9,3% i 173 mil, amb un TC del 19,5%; els joves continuen molt fidels al format, i guanya versus #HombresGEH 7,6% i 144 mil, on en canvi el TC va ser molt més baix, 7,6%. #LaIslaDeLaTentaciones ja no apassiona i es va quedar en un dígit: 9,4% i 9,6%, mentre el debat del mateix reality va fer 9,6% i 36 mil. #EnTierraLejana va obtenir 9,1% i 83 mil; per La 2Cat, #CineClásicoLa2 va fer 3,6% i 45 mil, per sobre de la mitjana del dia. #MasterChef continua en forma amb un 12,4% i 82 mil, liderant una gran part de la nit, especialment a partir de la franja de nit 2. 🌆 Per la tarda trobem #LaPromesa liderant amb un bon 13,2% i 132 mil, amb els de +64 anys molt fidels al capítol; va heretar 76 mil de Valle Salvaje. #MalasLenguas va fer 10% i 117 mil, i després 5,9% i 59 mil. @aquilatierratve va assolir 10,4% i 148 mil, i la seva versió per Catalunya un bon 3,1% i 34 mil. #ElVespre continua molt fluix amb 0,7% i 9 mil, i #Rescat no acaba de trobar el seu lloc: 0,3% i 5 mil. #TrivialPursuit va fer 2,9% i 54 mil, i #Pasapalabra1501 un bon 14,9% i 205 mil. Per TV3, #LaSelva3Cat va obtenir 10,2% i 105 mil, liderant un tram en obert i heretant 203 mil de Paradis, que va marcar una de les seves millors dades de la temporada amb un gran 16,7% 👏. #Atrapam3Cat va fer 12,9% i 140 mil i #EstaPassant3Cat 16,1% i 224 mil, liderant clarament la seva franja. 🍽️ A la sobretaula, L’Informatiu Migdia va fer 12,8% i 137 mil; #ElPrecioJusto4M, 4% i 44 mil; #LaRuletaDeLaFortuna un gran 16,7% i 198 mil, tot i perdre molta quota i espectadors a l’inici d’#A3Noticias1, que es va quedar en 9,6% i 126 mil, tot i liderar a Espanya en informatius. #TNMigdia va assolir 27,4% i 356 mil, amb una corba descendent inicial per tornar a pujar amb el final de La Ruleta; va heretar 253 mil del Comarques. La sèrie de la casa, #ComSiFosAhir3Cat, va fer 20,2% i 252 mil. #TEM4M va registrar 4,9% i 58 mil amb el fill de l’exministre José Luis Ábalos de convidat; #ElTiempoJusto4M 5,6% i 66 mil; #DirectoAlGrano4M 6,6% i 80 mil; #SaberYGanar 7,7% i 97 mil, ajudant una mica l’inici d’#AltaveuRTVE, que va fer 3,8% i 46 mil, amb una corba sostinguda. ☀️ Al matí, #ARUSEROS continua liderant un bon tram, no tot amb força: 22,6% i 75 mil 🔥, i de retruc també impulsa #ARV, que lidera un tram amb 12,7% i record eb espectadors, 79 mil. #Matins3Cat va fer 15,7% i 46 mil, liderant de 8:00 a 9:00; #TotEsMou3Cat 10% i 51 mil; #ElProgramaDeAR4M 3,4% i 12 mil. Per La 1, #LaHora4M va registrar 17,7% i 52 mil, amb una corba molt irregular, i #Mañaneros4M un bon 15,8% i 81 mil. Per La 2Cat, @cafedidees_rtve va obtenir un bon 3,7% i 11 mil; recordem que a Telecinco obtenen 12 mil, i no té res a veure la penetració de les llars de tots dos canals. #2NCafè va quedar en un pobre 0,7% i 3 mil, i #AltaveuPati en 1,1% i 8 mil. ⚽ #OnzeE3 va registrar 2,7% i 31 mil, mentre #ChiringuitoMega va fer 4,5% i 20 mil, amb trams destacats del 8,4%. 📌 Petit anàlisi del dia: TV3 manté una gran solidesa estructural gràcies als seus informatius i al rendiment de #Crims3Cat, que continua sent una aposta fortíssima en prime time. La 1 conserva múscul al matí i en la nit 2, mentre La Sexta continua vivint del gran motor que és #ARUSEROS. Telecinco manté certa resistència entre el públic jove, però sense grans titulars. 👍 Gran like a la piulada i bon dimarts.
Rocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet media
Català
1
1
27
1.5K
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
@DaneelSeldon @jjmuni Però segurament els continguts seran molt diferents, no és lo mateix continguts de fa cinc o sis anys, o inclús un any enrere. El que faig és agafar els darrers mesos i veure, si hi ha un seguiment per part dels espectadors de la graella actual i la seva acceptació.
Català
0
0
1
35
Daneel
Daneel@DaneelSeldon·
@ROCCOCITY @jjmuni Penso que és més adient comparar amb mesos interanuals que consecutius, ja que comparteixen característiques semblants, com períodes vacacionals, esdeveniments esportius, polítics... etc. que tenen un cicle anual i una influència important.
Català
1
0
0
30
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
📊Audiència Mensual Abril 2026 📉 Canals que baixen TV3 és el canal que més perd, passant del 15,3% al 14,7%, una caiguda de 6 dècimes que la situa per sota del 15% versus el mes de març, La 1 també retrocedeix lleugerament, del 10,3% al 10,1%. Antena 3 i Cuatro cauen una dècima cadascuna, fins al 8,5% i 4,6% respectivament. 📈 Canals que pugen Els canals de pagament són la gran notícia del mes, amb una pujada de 3 dècimes fins al 10,6%, recuperant terreny després de la forta caiguda de març (-0,8%) i gràcies a les competicions esportives i el bon rendiment del cap de setmana. La Sexta continua la seva tendència positiva i suma dues dècimes fins al 5,9%. Telecinco i La 2Cat també creixen lleugerament, una dècima cadascuna. 🧐 Anàlisi per franges abril vs. març de TV3 La franja del vespre (20:30 a 00:00) Perd 1,7 punts de quota (del 18,0% al 16,3%) i 39.000 espectadors (de 290.000 a 251.000), una davallada significativa que indica que el prime time de TV3 no està funcionant tan bé com al març. La Sobretaula també retrocedeix, del 21,4% al 20,9%, i passa de 263.000 a 246.000 espectadors. Tot i la baixada, continua sent la franja més forta del canal en termes de quota. La tarda és l'única franja que millora lleugerament en quota, pujant del 11,3% al 12,1%, però perd 3.000 espectadors (de 129.000 a 126.000), cosa que reflecteix que el mercat total de tarda és una mica més petit a l'abril. El Matí es manté estable en quota (11,9% en tots dos mesos), però perd 4.000 espectadors, de 46.000 a 42.000. Penso que problema de TV3 a l'abril es concentra principalment al prime time nocturn, que perd gairebé 40.000 espectadors respecte al març. 🧐 Lectura general El mes d'abril consolida una tendència que ja apuntava al març: TV3 baixa, ha passat del 15,8% al febrer al 14,7% a l'abril, una caiguda acumulada d'1,1 punts en dos mesos. En paral·lel, els canals de pagament es recuperen amb força després del sotrac de març. *Adjunto taula mensual d'abril i comparativa per franges del rendiment del mati, sobretaula, tarda i vespre versus març. Like a la piulada i bon cap de setmana.
Rocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet media
Català
2
1
21
2.7K
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
Bon dia Javier , jo l’evolució la faig del 2026, els operadors són molt hàbils a l’hora d’agafar una dada i comparar-la amb la de fa 10 15 o 20 anys. Possiblement en aquell any va haver-hi una sèrie de productes que va fer pujar la quota, jo en canvi faig l’evolució de l’any en curs. Salut!
Català
2
0
0
36
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
📊Audiencies Catalunya 29/4/26 📺Per franges, La Sexta va liderar el matí, TV3 la sobretaula i la tarda, i els canals de pagament el vespre, la nit 2 i la matinada, liderant també en TC amb un 16,2% i fidelitzant especialment els de 4 a 12 anys, els de 25 a 44 anys i els de 45 a 64 anys. En canvi, els de 13 a 24 anys i els de +64 anys es van decantar per TV3. 📰Els informatius del vespre van quedar de la següent manera: #TNVespre 19,6% i 365 mil, amb un gran TC del 19,8% i una gran capacitat de reunió transversal per edats, totes per sobre del 22% 👏; #TD2 7,1% i 125 mil; i #A3Noticias2 7,7% i 138 mil. ⚽ Nit de #ChampionsLeague amb el #ATMadridArsenal, que va assolir un gran 61,6% en quota pagament i 227 mil espectadors, liderant clarament la nit a Catalunya davant dels canals en obert. Els de 4 a 12 anys van destacar amb un 44,5% i els de 25 a 44 anys amb un 14,8%, amb una fidelitat del 54,6% i un TC del 15,2%. 🌙 Estrena de la nova temporada de #QuantaGuerra3Cat amb un bon 15,2% i 275 mil. Corba descendent, però molt lenta: va començar amb 353 mil espectadors i va acabar amb 211 mil. Els de 4 a 12 anys van marcar un gran 43,6%, amb una fidelitat del 52,3% i un TC del 9,8%. La reemissió va fer 9,4% i 116 mil, després 6% i 39 mil, i va tancar la nit #MésNit3Cat amb un 4,4% i 13 mil. 🎭 #LaRevueltaRTVE, amb Sergio Dalma de convidat, va fer 7,1% i 131 mil, amb trams del 8,5%, mentre #CarrascoEH va assolir 7,5% i 137 mil. #FirstDates29A va registrar 5,3% i 38 mil, #Horizonte 3,9% i 71 mil, i #ElIntermedio 5,7% i 107 mil. 🎬 #BarrioEsperanza va obtenir un bon 10,5% i 109 mil; la corba va ser correcta, va liderar de 23:15 a mitjanit, sense fugides importants i amb una fidelitat del 41,5%. Per La 2, estrena de #ElJuicio amb el debat sobre la sanitat: 3,9% i 55 mil, per sobre de la mitjana del dia. Per edats, només va interessar realment als de +64 anys, amb un TC de l’1,2%; el problema és que a Espanya va assolir un pobre 2,8%. #MaskSinger va assolir un 10% i 84 mil, amb els de 25 a 44 anys al 13,8% i liderant un tram. #100XCientoÚnicos va quedar en 2,6% i 27 mil. Per La Sexta, estrena de #LaNocheDeAimar amb José Sacristán de convidat, entre d’altres: 2,7% i 24 mil, molt per sota de la mitjana del dia del canal. 🌆 Dades baixes de #LaSelva3Cat: 6,9% i 62 mil, amb un bloc de publicitat i heretant menys espectadors que dimarts de la sèrie (139 mil). En canvi, puja #Atrapam3Cat fins al 12,6% i 131 mil, i #EstaPassant3Cat fa 15% i 214 mil, tot i perdre davant #Pasapalabra1510 amb 16,6% i 234 mil. La fidelitat va ser molt alta: 59%, amb un TC del 15,2%. #Yas29Abr va fer 8,7% i 82 mil; #LaPromesa 13,6% i 128 mil, amb bona fidelitat; #MalasLenguas 7,6% i 88 mil i, per La 2Cat, 5,5% i 50 mil. #AquiLaTerra 1,5% i 16 mil; punxa #ElVespre amb 0,3% i 4 mil; #Rescat 1,5% i 22 mil, per La 1 @aquilatierratve 7,9%/ 116 mil, corba ascedent. Bones dades per #TrivialPursuit amb 5,4% i 99 mil, que ajuda també #CifrasYLetras amb el mateix 5,4% i 107 mil. 🍽️ A la sobretaula trobem L’Informatiu Migdia amb 14% i 136 mil, amb bona corba; #ElPrecioJusto29A fa 5,1% i 50 mil; #LaRuletaDeLaSuerte un gran 16% i 175 mil, amb un bloc de publicitat i un tram de molt bon rendiment que impulsa #A3Noticias1 fins al 12,5% i 156 mil. Però liderant sense despentinar-se tenim el lot de TV3: #TNMigdia amb 29,1% i 361 mil, #Cuines3Cat i #ComSiFosAhir3Cat amb 19,7% i 223 mil. #TEM va punxar ahir amb un 2,6% i 27 mil; #SueñosDeLibertad 9,7% i 109 mil; #ElTiempoJusto29A 5% i 51 mil; #DirectoAlGrano29A 6,9% i 73 mil; i #AltaveuRTVE 2,2% i 22 mil, heretant 78 mil i un 6,4% de #SaberYGanar. ☀️ Als matins trobem un clar guanyador: #ARUSEROS amb un espectacular 28,8% i 84 mil 🔥. Només amb aquesta dada va fer liderar la franja a La Sexta. #ARV va marcar 8,6% i 46 mil; #Matins3Cat 13,6% i 41 mil, amb una corba molt irregular; #TotEsMou3Cat 11,6% i 50 mil; @cafedidees_rtve un bon 3,8% i 11 mil; #2NCafè 1,6% i 6 mil; #AltaveuPati 1,3% i 8 mil. Per Telecinco, #ElProgramaDeAR29A va quedar en un preocupant 2,9% i només 9 mil 😱; 29AbrilESP 4,7% i 17 mil; EnBocaDeTodos29A 4% i 18 mil. A La 1, #LaHora29A va fer 11,3% i 34 mil, amb corba molt irregular, i #Mañaneros29A un bon 15,9% i 70 mil. ⚽ OnzeE3 va assolir un gran 6,7% i 75 mil, amb trams del 9,6% i una mitjana de cadena de només l’1,5%. Els de 13 a 24 anys van destacar amb un 21,1%. A partir de les 23:58, va estar per damunt de TV3, Cuatro, La Sexta i Telecinco 👏. ChiringuitoMega va registrar 4,2% i 20 mil. 🏙️ @beteve va tancar amb una mitjana del dia del 0,2%. En el tram matinal va reunir 8 mil espectadors: Va passar aquí 2,2% i 8 mil, cinema 1,8% i 8 mil, B de gust 1,2% i 8 mil. Ja a la sobretaula, Betevé Notícies Migdia va fer 0,6% i 6 mil, i el cinema del vespre 0,2% i 3 mil. 📌 Petit anàlisi del dia: jornada molt marcada per la força del futbol de pagament i per l’efecte tractor de ARUSEROS al matí. TV3 continua dominant amb solidesa la sobretaula i el vespre gràcies als seus informatius i a l’estrena potent de QuantaGuerra3Cat, mentre La Sexta capitalitza clarament el matí. Telecinco continua en una situació delicada a Catalunya, especialment en franges clau, i La 2Cat manté millor rendiment en concursos que no pas en oferta informativa i els canals de pagament liderant tres franges. 👍 Gran like i fins aquí uns dies.
Rocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet media
Català
1
3
24
2.3K
Rocco Steinhäuser
Rocco Steinhäuser@ROCCOCITY·
📊 Audiències Catalunya 28/4/26 Per franges, La Sexta s’emporta el matí, TV3 la sobretaula i la tarda, i els canals de pagament dominen el vespre i la nit 2, liderant també en molts paràmetres del dia: dels 4 als 64 anys i en target comercial amb un 17,2%. TV3 lidera en dones i en el segment de +64 anys. 🌙 Prime time i nit Els informatius de les 21:00 van quedar de la següent manera: #TNVespre va assolir un 23,7% / 439 mil, heretant 215 mil espectadors de l’#EstaPassant3Cat i un 16%. #TD2 va registrar un 9,4% / 166 mil, heretant un gran 12,4% / 172 mil, amb corba ascendent. #A3Noticias2 va marcar un 8,2% / 146 mil, mentre el concurs estrella es quedava en 15,1% / 202 mil. Nit de #ChampionsLeague amb el #PSGvsBayern, que va firmar un espectacular 56,5% en quota de pagament i 192 mil espectadors, amb una fidelitat del 50,8%; per edats, els joves van ser els grans dominadors. Nit de SF per TV3 amb el documental #50AnysAVUI3Cat, que va obtenir un 10,7% / 187 mil, amb corba correcta, va liderar uns minuts, fidelitat 41,6%, mentre que #MésNit3Cat va fer un 3,7% / 16 mil. #LaRevueltaRTVE va marcar 8,5% / 155 mil, perdent versus una convidada a priori poc potent #MacarenaEH 10% / 185 mil. #LaIslaDeLasTentaciones, en el tram de 22:00 a 23:00, va registrar 6,4% / 119 mil, #Horizonte un 3,9% / 73 mil i #ElIntermedio un 6,3% / 119 mil. #AlCieloConElla va pujar fins al 7,6% / 71 mil, tres punts més que fa 7 dies, amb una corba força correcta; per edats, els de 13 a 24 anys van marcar un 14,9%, els de 25 a 44 anys un 12,9% i el target comercial un 11,2%. A Espanya va fer 8,1% / 650 mil, #DeCaraAlShow perd un parell de punts i queda en 8,6% / 84 mil, baixant en quota i espectadors versus fa 7 dies, tot i tenir a Pedro Almodóvar de convidat. Va liderar de 00:00 a 00:30, amb corba ascendent; per edats, els de +44 anys van ser els dominants, amb un target comercial del 8,3%. A Espanya va fer 6,2% / 507 mil. #TierraDeNadie8 va quedar fluix amb un 5,6% / 40 mil, tot i ser el tram de nit 2 amb millor rendiment. #EnTierraLejana va fer 8,7% / 76 mil, #Codigo10 un 4,6% / 33 mil. Per La 2Cat, #EnPortada va marcar 2,5% / 44 mil i #VersiónEspañola un 2,2% / 17 mil. 🌆 Tarda #LaPromesa continua forta amb un 11,5% / 110 mil, liderant la seva emissió i amb els +64 anys al capdavant. #MalasLenguas va fer 8% / 87 mil i 5,9% / 56 mil, mentre #AquiLaTerra es va quedar en un fluix 1,5% / 15 mil, clarament va tenir millors dies, #ElVespre va marcar 0,7% / 8 mil, #Rescat puja versus dilluns fins a 1,5% / 22 mil, i #TrivialPursuit va fer 2,6% / 47 mil.#ElDiarioDeJorge28A va obtenir 4,2% / 40 mil, igual que #AlláTú amb 4,2% / 54 mil. #Yas28Abr va fer 5,4% / 53 mil i #MVTarde 5,3% / 51 mil, perdent davant el seu directe competidor, el concurs de Cuatro, que va assolir 5,8% / 56 mil. Per TV3, #LaSelva3Cat baixa versus dilluns fins al 8,6% / 82 mil, tot i heretar 182 mil del Paradís. #Atrapam3Cat continua sòlid amb un 12,4% / 128 mil, amb corba ascendent. 🍽️ Sobretaula L’Informatiu Migdia va fer 11,2% / 102 mil. De nou, el lot d’A3 va obtenir una mitjana del 12,8% i 145 mil espectadors, amb #LaRuletaDeLaSuerte en 15,1% / 160 mil, #A3Noticias1 en 14,2% / 174 mil, a Espanya, un espectacular 25% i més de 3 milions 😱, i #SueñosDeLibertad en 10,3% / 114 mil. Ara bé, molt lluny de TV3, que va dominar amb una mitjana del 24,8% i 281 mil espectadors, gràcies a #TNMigdia amb 28,8% / 345 mil, amb trams del 30% i heretant 262 mil del Comarques; #Cuines3Cat amb 21,9% / 261 mil, i #ComSiFosAhir3Cat amb un gran 21,7% / 242 mil, bon target comercial del 22,1% i una fidelitat molt alta del 75,3%. Per Cuatro, #TEM28A va fer 4,1% / 43 mil, i dades agòniques per #ElTiempoJusto28A amb només 3,8% / 40 mil. Per La 2Cat, #SaberYGanar va marcar 6,5% / 76 mil, #AltaveuRTVE un 2,3% / 24 mil, i #DirectoAlGrano un bon 8,7% / 94 mil, amb bona corba. 🌞 Matí #ARUSEROS continua fortíssim amb un 21,6% / 61 mil, amb bon target comercial. #LaHora28A va fer un bon 18,5% / 51 mil, mentre #Mañaneros28A es va quedar en 11,6% / 47 mil. Bones dades per @cafedidees_rtve amb 3,3% / 9 mil, especialment perquè van estar per damunt de la mitjana del dia. En canvi, 2NCafè va fer 0,8% / 3 mil, #AltaveuPati 1,5% / 9 mil. #ElProgramaDeAR28A va marcar 4,2% / 12 mil, #20AbrilESP 5,3% / 17 mil, i EnBocaDeTodos28A 5,2% / 21 mil, superant fins i tot la seva cadena principal. #ARV va registrar 10,8% / 55 mil, mentre que per TV3, Matins3Cat va fer 16,3% / 45 mil, sense lideratge, amb La 1 al capdavant. Tot Es Mou 3Cat va obtenir 11,5% / 46 mil, amb trams finals del 15,3%. ⚽ Late night esportiu OnzeE3 va firmar un bon 5,8% / 61 mil, amb trams del 7,6%, i de nou va superar TV3 en competència directa. ChiringuitoMega va pujar fins al 8% / 39 mil, amb trams espectaculars del 14,6% i per sobre en quota dels principals canals en alguns minuts. @beteve va registrar +Basquet amb 0,2% / 3 mil, Va passar aquí a les 21:00 amb 0,2% / 3 mil, cinema al vespre amb 0,2% / 4 mil i Barcelona Confidencial amb 0,2% / 3 mil. 📝 Petit anàlisi del dia Jornada molt condicionada pel futbol de pagament, amb una Champions que va absorbir gran part del consum televisiu i va reforçar el domini dels canals premium, especialment entre el públic jove i comercial. Tot i això, TV3 manté la seva solidesa estructural en informatius i sobretaula, amb un TNVespre molt robust i una franja de migdia imbatible. La Sexta lidera el matí gràcies a ARUSEROS i ARV, mentre Telecinco continua sense trobar una gran locomotora estable a Catalunya. El consum fragmentat continua penalitzant les generalistes en prime time 📈 Like a la piulada i bon dimecres 👏
Rocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet mediaRocco Steinhäuser tweet media
Català
0
4
26
2.1K