Ziemowit

418 posts

Ziemowit banner
Ziemowit

Ziemowit

@Ziemoinit

łódzkie Katılım Haziran 2023
136 Takip Edilen9 Takipçiler
SMU Basketball
SMU Basketball@SMUBasketball·
Welcome to Dallas, Jakub ‼️
SMU Basketball tweet media
English
21
46
877
79.4K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@FinansowyUmysl Nie wypłynęła ma decyzję, same 500+a później 800+ bardzo nam pomogły szczególnie w pierwszych latach
Polski
0
0
2
264
FinansowyUmysł
FinansowyUmysł@FinansowyUmysl·
Pytanie do tych co posiadają dzieci i pobierają 800+. Czy ta zapomoga jakoś wpłynęła na Waszą decyzję o dziecku? Sam mam dziecko i 800 plus kompletnie nie miało wpływu na tą decyzję i zastanawiam się, czy jest chociaż jedna para, która ten program zmotywował do powiększenia rodziny? Co ciekawe, zupełnie inaczej postrzegam program babciowe plus (1500 zł miesięcznie przez dwa lata, jeśli oboje rodziców pracują). Uważam, że to faktycznie motywuje do tego, aby rodzice pracowali. W sytuacji, kiedy jedno z rodziców zarabia więcej, a drugie mniej, pojawia się pokusa, aby ten co zarabia mniej nie wracał do pracy.
Polski
135
3
58
32.5K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@lucas_michalek Wynajmij coś na miesiąc, najlepiej w jakiś ciulaty pogodowo okres i sprawdź czy to dla Ciebie 🙂
Polski
0
0
0
571
Lucas Michalek
Lucas Michalek@lucas_michalek·
Z wiekiem coraz bardziej ciągnie mnie w odludzia i na wieś. Czuję, że jeszcze parę lat i kupię z 10-100 hektarów działki gdzieś, będę łowić ryby na swoim stawie, będę chodzić po swoim lesie, hodować swoje kury, jeść swojskie jaja i czytać książki
Lucas Michalek tweet media
Polski
115
3
496
83.1K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@sport_tvppl Ej ale Wy tu nic nie pokazaliście na tym filmie...
Polski
1
0
39
6.7K
TVP SPORT
TVP SPORT@sport_tvppl·
Bardzo smutne obrazki w Vancouver... Ismael Kone doznał kontuzji i prawdopodobnie złamał nogę. Zawodnik został zniesiony na noszach z boiska 🥺 Faulujący Madibo otrzymał czerwoną kartkę.
Polski
13
9
232
87.7K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@Barista_FI No właściwie tak, tętno i kroki, opaska na klatę z garmina niby jakieś tam dystanse mi wylicza które wybiegam na boisku ale temu akurat nie wierzę ;)
Polski
0
0
0
21
BaristaFI
BaristaFI@Barista_FI·
@Ziemoinit A jakie potrzebujesz? Tętno, kroki, hrv, rhr - to podstawy które robi ok
Polski
1
0
0
48
BaristaFI
BaristaFI@Barista_FI·
Nieprawdopodobne głupoty wygaduje autor. Parafrazując: "opaski bez ekranu nikt poważnie traktujący swoje zdrowie nie nosi." No ludzie kochani 🤦‍♂️, a Woop to niby co? 1. Nie każdy lubi smartwatcha non-stop na ręce. Wręcz na dziś klasyk to oznaka stylu. Nie każdy chce nosić te mydelniczki na rękach - aczkolwiek są genialnymi urządzeniami i sam biorę AW z esim na spacery, a telefon zostawiam w domu 2. Opaska mierzy kroki, mierzy różne aspekty zdrowotne, sen i aktywność. I ŻADEN smartwatch nie jest zgodny ze złotym standardem. Opaski też nie. Pokazują trendy i tyle. To nie urządzenia medyczne. Aczkolwiek porównałem AW oraz Air i było podobnie. 3. Akurat Fitbit Air czy Amazfit Helio Strap to tańsze rozwiązania. Reszta jest zwyczajnie droga. 4. Dla jasności - jeśli ktoś szuka urządzenia TYLKO na treningi i reszta go nie interesuje, to niech bierze tylko i wyłącznie smartwatch, dorzuci aplikację Bevel i tyle. Ale jeśli kto inny szuka monitorowania non-stop to hiper nudne jest nosić ciągle smartwatch. Już nie wspominam o noszeniu go z czymś bardziej eleganckim. PS. Zgodzę się z jednym. Być może to chwilowa moda. Być może zaraz będziemy chcieli być totalnie analogowi. W zasadzie trochę nam tego życzę. youtu.be/kbX-jigpMU0?is…
YouTube video
YouTube
Polski
2
0
0
2.1K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@Iamsoninetys Skill i emocje top, ale źle się patrzy na takie właśnie zachowania, plus flopowanie, faule pod kontuzje
Polski
0
0
1
6
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@Zielony666 Zdecydowanie to pan elektryk był tu przed panem stolarzem tak wg mnie ;)
Polski
1
0
1
99
Maciej Zielinski 🇮🇹
Maciej Zielinski 🇮🇹@Zielony666·
Remont u Mamy Eli part II… Pan Elektryk zrobił gniazdko WEWNĄTRZ szafki cargo… Wycinam dziurę kurła… Jełop jeden… #ZielonyZłotaRączka
Maciej Zielinski 🇮🇹 tweet mediaMaciej Zielinski 🇮🇹 tweet media
Polski
18
0
39
9.3K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@FilipJedlinski Są bad boye których się lubi, u Wembyego trochę brak tej pozytywnej aury niestety, chociaż na początku go lubiłem. Ale to tylko moje subiektywne zdanie;)
Polski
0
0
1
51
Filip
Filip@FilipJedlinski·
w rok czasu z jednego z najbardziej lubianych zawodników do jednego z najbardziej nielubianych i hejtowanych… to też trzeba umieć
Filip tweet media
Polski
28
1
200
27.5K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@wooden13 Tracę coraz bardziej sympatię do Wembiego za te jego zagrania w tym stylu
Polski
1
0
0
382
Maciek Wooden
Maciek Wooden@wooden13·
Spurs wygrywają w MSG i przegrywają już tylko 1:2 przeciwko Knicks w Finałach! Nikomu nie wolno ich lekceważyć po tym co zrobili przeciwko Thunder. Mamy serię!
Polski
10
0
67
6.5K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@MarekLangalis Realizowałbym swoje hobby i pasje i szukał nowych. Więcej sportu rekreacyjnego, trochę więcej życia towarzyskiego, nauka nowych rzeczy.
Polski
0
0
0
31
Marek Łangalis
Marek Łangalis@MarekLangalis·
No to wyobraźmy sobie, że macie te 10 tys. netto/msc pasywnego dochodu i drugie tyle współmałżonek, macie te 40 lat z małym okładem, rezygnujecie z pracy i pytam serio - co robicie? Bardzo proszę o konkrety, dzieci do szkoły na 8, wracają przed 15, więc te zwiedzanie świata ograniczone do ferii i wakacji. Dodajmy, że już hipoteka spłacona. Artur Boruc z cytowanego wpisu założył szkółkę piłkarską, bo nie potrafił wysiedzieć w domu. Zwiedziłem niemały kawałek świata, w samej Azji byłem naście razy - nigdy nie byłem na all-inie (nie oceniam tych co jeżdżą, to po prostu nie mój styl) - przychodzi taki moment po którymś razie, że to podróżowanie traci już swój urok - oczywiście życzę wszystkim komentującym dojścia do tego punktu. Ja przyznam szczerze, że miałbym pomysł na życie, Żona również - ale obydwa wiązałyby się z dalszym zarobkowaniem dość mocno 😊 Naprawdę uważam, że do niezależności finansowej trzeba dążyć - przecież często do tego sam zachęcam pokazując konkretne narzędzia. Tylko niekoniecznie po to, by rezygnować z pracy i zarobkowania, a jeśli już to po bardzo dobrym zastanowieniu się. Nawet nasz @UbogiRentier wrócił chyba do pracy, na pewno na jakiś czas, ale nie wiem czy na dłużej, niech sam sprostuje.
Marek Łangalis@MarekLangalis

W moim kręgu są dwie osoby, którzy, emerytura mundurowa, mogły liczyć w dość młodym wieku na uposażenie przekraczające średnią krajową. Jedna i druga w około pół roku miała już zdiagnozowaną depresję. Dorosły chłop w kwiecie wieku - 42-45 lat, powinien jednak ciągle pracować i zarabiać. Z mojego dalszego kręgu - daleki znajomy przedsiębiorca, sprzedał firmę w 2006 r. za naście milionów - wtedy ogrom, dziś zresztą też, pieniędzy. Nie wytrzymał zbyt długo nic nie robiąc, po pół roku poszedł z całością w deweloperkę, tak go przetrzepały lata 2009-2010, że skończył w psychiatryku z długami. Dużo ludzi dąży do mitycznego FIRE (finansowa niezależność umożliwiające wczesną emeryturę) i dobrze - tylko jeśli już te środki faktycznie zgromadzicie - może warto rozważyć mniej pracy, może zmienić na przyjemniejszą, ale ile można zwiedzać świata, czytać książki lub siedzieć na Xie 😉 Każdy jest inny i każdy ma swoje cele w życiu - natomiast naprawdę przed odejściem z pracy - warto jednak sobie zadać te pytanie - jak psychika zniesie to, że nic nie trzeba. Bo jednak chłop coś robić musi, bo inaczej się udusi. Wkleję wypowiedź naszego byłego bramkarza Artura Boruca o tym, co go dopadło po zakończeniu kariery: „Spodziewałem się, że okres przejściowy będzie łatwiejszy. Myślałem, że po piłce będzie sielanka. Tymczasem byłem lekko przyduszony przez życie i sam jestem sobie winien. Mam na myśli to, czym się zajmowałem, czyli brak zajęć. Było to obciążające dla mojej głowy. Mogę powiedzieć, że pojawiła się mała depresja. (…) Zdawałem sobie sprawę, że po karierze może być trudno - może nawet nudniej, przez codzienność i mniejszą liczbę zajęć. Nie tylko o nudę chodziło. (…) Jeśli nie masz na siebie pomysłu, a ja takiego nie miałem, to jest problem. Myślałem, że najpierw sobie odpocznę, pół roku posiedzę w domu, brzydko mówiąc: będę sobie "pierdział w stołek" i będzie fajnie. Troszkę jednak przestrzeliłem z pomysłem na pierwszy etap emerytury. (…) Nagle masz dużo czasu, nie musisz wstawać na trening, odpada ci dyscyplina, codzienna rutyna. Czujesz, jakbyś z dnia na dzień stawał się po prostu mniej potrzebny. (…) Zmienia się tempo życia, nie ma wyzwań co trzy dni, meczów. Jest za to pustka. To duży przeskok. Myślę, że bardzo mało się o tym mówi, a powinno." No więc - uważajcie co tam sobie życzycie na tym mitycznym FIRE, bo jeszcze się spełni - jednak ku dużej rozwadze. Oczywiście wiem, że można sobie zorganizować czas i go wypełnić czymś, ale to jest kwestia kilku miesięcy, potem jednak zaczyna czegoś brakować, tej codziennej rutyny, która wyznacza rytm dnia i życia.

Polski
249
7
250
255.1K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@MarekFanatyk A cóż to za piękne rejony? Trochę klimatem jak mój Beskid wyspowy, ale z drugiej strony trochę za płasko
Polski
2
0
13
3.5K
Marek Fanatyk
Marek Fanatyk@MarekFanatyk·
3 km polnej drogi i ani jednego pola uprawnego. 20 lat temu te wszystkie łąki to były pola uprawne. Teraz większość już zarosła lasami, a polnymi drogami czasem przejedzie jakiś quad. Drobne rolnictwo upadło zupełnie na mojej wsi.
Marek Fanatyk tweet media
Polski
124
9
400
46.9K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@WeszloCom A jakbyśmy zapytali kim była Maria Curie-Skłodowska a kim jest Zbigniew Kręcichwost to ciekawe kto by wygrał? Co to za porównanie z tyłka
Polski
0
0
29
936
Weszło!
Weszło!@WeszloCom·
Nowa wiceminister sportu poszła do telewizji i zaczęła mówić o dyskryminacji kobiet. - "Jakbyśmy wyszli teraz na ulicę i zapytali, kim jest Robert Lewandowski, to każdy Polak umiałby odpowiedzieć na to pytanie. Natomiast gdybyśmy zapytali każdego Polaka, kim jest Ewa Pajor, to sądzę, że nie każdy by o tym wiedział". A więc to wina mediów! Szczegóły: weszlo.com/to-nasza-wina-…
Polski
22
1
75
24.6K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@FinansowyUmysl Ja zauważyłem że dzieciaki które 4 i 5 mieli bez potrzeby nauki bo wszystko było dla nich łatwe, w późniejszym etapie nie radzili sobie gdy naprawdę trzeba było się uczyć bo nie mieli tego nawyku systematycznej pracy
Polski
0
0
3
408
FinansowyUmysł
FinansowyUmysł@FinansowyUmysl·
Przy tej całej aferze z lodami i paskami, zacząłem się zastanawiać. Czy jest jakaś korelacja między paskiem na świadectwie, a sukcesem w dorosłym życiu?
Polski
209
4
125
39.7K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@superbasketpl Organizacyjnie i kibicowsko za co się Polska nie weźmie w imprezach międzynarodowych to jednak zawsze TOP 💪
Polski
0
0
0
61
SuperBasket
SuperBasket@superbasketpl·
Sportowo się nam ten turniej kompletnie nie udał, ale atmosfera na trybunach MŚ 3x3? Nie do podrobienia! #3x3 #koszkadra
Polski
3
0
40
3.1K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@cegieu Jednak inna specyfika gry niż 5x5 plus wiekowi gracze, no i brak wysokiego. Mimo wszystko panowie walczyli i dziękuję za walkę, trzymałem kciuki i kibicowałem do końca 🫡
Polski
3
0
5
1.3K
Łukasz Cegliński
Łukasz Cegliński@cegieu·
Panie 1-3, panowie 0-4. Kończymy występy na MŚ 3x3. Dostałem SMS od znajomego, który "się zna": "Dopóki będziemy budować kadry wokół zawodników 5x5 i krótkich przygotowań turniejowych, trudno będzie rywalizować z krajami, które od lat inwestują w specjalistów 3x3". #plkpl
Polski
11
0
109
13.7K
Ziemowit
Ziemowit@Ziemoinit·
@lukaszhn @AdrianCelmer Kondycję na 2 kosze mam ale moje stawy lepiej znoszą przepychanki pod koszem na 3x3 niż bieganie z lewa na prawo, tym bardziej że zazwyczaj młodsi i lżejsi zapierdzielają na kontry i nie opłaca mi się biegać do ataku 🤣
Polski
0
0
0
105
Łukasz HN
Łukasz HN@lukaszhn·
@Ziemoinit @AdrianCelmer Słucham? XD Jak się nie chce biegać to nie ma nic lepszego niż atak pozycyjny w 5x5 😂 3x3 to ciągła tyrka, bez przerw na wysokiej intensywności 🫣
Polski
1
0
0
50
Adrian Celmer
Adrian Celmer@AdrianCelmer·
Czytam od wczoraj, że twitterowi eksperci są bardzo zniesmaczeni koszem 3x3:) co Wy nigdy na podwórku na jeden kosz nie graliście?:) #plkpl #3x3
Polski
6
0
23
3.2K