Ozloglašena®️
211 posts

Ozloglašena®️
@brusvalterka
Službeno registrovana kao problem. S užitkom oskrnavljujem patrijarhalne i liberalne ideale.
Katılım Nisan 2026
232 Takip Edilen51 Takipçiler

@SaraBSavi1 Pravac terapija, nema tu šta da se čeka, a sad ako je tuče i maltretira sigurna sam da nema nikoga jer joj je ovaj plakao kako će se promijeniti i da on nju voli, to što joj je isjekao arkadu samo je jedan od oblika njegove ljubavi ☠️

@brusvalterka Jedan par je godinama čekao dete. Kad je zatrudnela, on je u osmom mesecu prebije (iseče arkadu). Ona ga ostavi, prijavi nasilje i ode kod roditelja. Posle mesec dana prijavi svog oca za nasilje, jer je čovek izlupao auto njenom mužu, s kojim se izmirila. 🤡

Ubila bih se da imam "mušku logiku" gdje prvo ispadneš glup k'o točilo, poslije ti propadne pokušaj ironije i na kraju vrijeđaš žene jer ti je jedna drknula ego
Chrysalis11@Chrysalis111
@brusvalterka zenetine se mnogo ljute kad im ukazes na rupu u njihovoj nazovi logici

@brusvalterka Uz svo poštovanje naratora ove priče...veruj mi...ista ta mučenica, nabiće mu rogove samo tako...

@naopakiZloca Pa ti si muško, ne možeš ni imati saosjećanje, ne znam da li si svjestan da na ovakav način ipak daješ podršku nasilnicima

@brusvalterka Upravo sve to rekoh i ja. On ne sme da je pipne, ako je pipne treba ga malo zatvoriti. A ona, sasvim sigurno ima neke probleme u glavi kada je lože takvi momci i nemam ni mrvicu saosećanja kada se na kraju nešto desi jer sam siguran da je znala i pre braka.

Podsjetnik da je ovakva vrsta "seksa" zapravo silovanju u braku. Često ni same žene nisu svjesne da prolaze kroz čin nasilja i zlostavljanja, pri čemu se disociraju, a to ostavlja ogromnu štetu na njihovo fizičko i psihičko zdravlje.
Ozloglašena®️@brusvalterka
Zamisli horora, poslije svega toga moraš imati seks s takvim muškarcem koji te očigledno prisilno natjera i na reprodukciju, i svi tapšu kako je divna porodica, imaju dva sina, a sad su dobili i kćerku, prelijepo, hrk pu. 2/4

@naopakiZloca Žene se zajebu da mogu muškarca promijeniti ili mu vjeruju kad im on to obeća, pa jedu govna i pokušavaju odgojiti odraslog muškarca, i onda se vuku u takvom braku, ali to ne znači da on nije govnar koji ne smije tući i maltretirati ženu, a njoj bi trebala terapija definitivno

@brusvalterka Bukvalno. Zaslužila ko kuća. Svi iz društva je upozoravali. Lik redovno pijan u sred bela dana (ne vikendom) ali, ona je zaljubljena. To nije zaljubljenost to je glupa osoba koja je sama izabrala svoj put. Njega treba uhapsiti ali ona nije za sažaljenje.

@naopakiZloca Bukv mogao si samo onu poznatu floskulu "sama je kriva i zaslužila je" pa da nam svima bude lakše

@brusvalterka dok je bilo vreme, samo što neki to jednostavno ne vide. Sad i da je usere od batina mene ne zanima. Kako je birala, tako je dobila. I generalno jako je teško da u fazi zabaljanja nasilnik ne pokaže svoju prirodu. Ogromna većina njih to zna još pre braka.

@Sanjuccia Puno je takvih primjera, uplašene, istraumirane, muškarac je uvjeri u to da su svi koji joj žele pomoći neprijatelji, a da je on jedini koji nju voli, i da je to za njeno dobro, pa gdje su prijetnje i ucjenjivanja, čak i ekonomski nezavisne žene ne mogu tek tako da ih se oslobode

@brusvalterka Tako isto moja bivša drugarica - požali se da je muž tuče trudnu, i to nije prvi put, ja odem u CSR da prijavim nasilje, kažu mora ona lično. Kada sam joj rekla, ispadoh ja kriva zašto sam išla tamo, ona neće da ga ostavi. Posle par godina dobiju drugo dete, sve cveta navodno.

@pedja_supurovic Nisam te uopšte napala, naučite čitati s razumijevanjem, jebo vas trobog otrovni (sad jesam)

@brusvalterka Vi ProEu ste istrenirani da sve što neko s kim se ne slažete kaže protumačite naopako pa napadate ko hijene? Pročitaj još jednom, đubre jedno lažljivo. Nisam rekao ništa ni slično tome što ti tumačiš.

@Skora6580361 Treba prekidati ovakve obrasce i otvoreno govori o svemu, al' da, najtužnije je nekako kad majka toliko potone u patrijarhat da kćerku ne gleda kao na ljudsko biće, a tu je i posljedica takvog života s muškarcem i svega što je trpila, a vjerovatno trpi još uvijek

@brusvalterka U pravu ste, za sve. To je uglavnom zacarak krug pakla, deca traze partnera po modelu roditelja, jer su naučeni da je nasilje sastavni deo života. Ne uvek, naravno. I mislim da najčešce majke koje žive u nasilnim brakovima budu stava "ćuti i trpi" i ne budu podrška ćerkama.

@gistronaut_ Znaš da si me sad toliko uvrijedio da ti se ponovo moram posrat u usta

@trenchy8888 Moja psihologinja mi je rekla na moje da roditelji koji se ne vole jer otac koji tuče tvoju majku ne voli je da sam sebična, tkd i tvojoj i mojoj je potrebna terapija zbog sranja koje su u stanju da govore

@brusvalterka Okej. Nisam ja nista normalizovao, samo sam se pitao kako ovi do nas tako non stop svađa, pa neko napusti stan na dve nedelje pa se pomire. I tako doslovno na svakih mesec i po. I onda mi psiholog objasnila i stvarno ima smisla, oni ne mogu jedno bez drugog.

@pedja_supurovic U takvom okruženju se ne podrazumijeva dobrovoljan seks druže, kažeš nekome najodvratnije uvrede, mučiš i zlostavljaš pred djetetom, a onda se "olakšaš u istu tu ženu namjerno" i potpuno si u redu s tim, strašno kroz šta sve žene prolaze samo zato što su žene

@brusvalterka Pa već je bila trudna. Uostalom, zašto se podrazumeva da je u takvom okruženju seks dobrovoljan?
Nego te komšije bi mogle da se pomodno obuku u crno sa kapuljačama i toljagama pa da mu jedno veče objasne neke stvari.

@Chrysalis111 Ajde bre džukeleštino nosi mi se i ti i tvoje jeftine glupe fore i taj jadni pokušaj ironije

@brusvalterka neozbiljna si za ovako tragicnu situaciju, zena se drzi kao roba i plus njena deca. gde ce ti dusa

@gistronaut_ Izgleda da je tebe baš pogodila moja "trapava polupismenost" dok moraš izmišljati probleme u običnoj rečenici, a ljudi pričaju o nasilju, druže, ti si bolestan, a i ušljo

@brusvalterka ti si jedna jako bolesna osoba nego sam mislio na tvoju trapavu polupismenost iliti biješ trudnu ženu - pozoveš policiju
najbolje da sve ja moram

@villmabg Toj ženi treba hitna medicinska pomoć i terapija, a bivšeg premlatiti i ostaviti ga onesposobljenog

@brusvalterka Nemam pojma, tek sam 4 god u zgradi. Komšije koje tu žive dugo kažu da se to dešava često i da je svi u zgradi izbegavaju jer svima posle napravi problem sa bivšim budalom pa im on dolazi na vrata i preti. Imaju utisak da uživa u tom mazohizmu. I njena majka se tako ponašala.

@LillahA4 @LinaKotromanic Nikad nije radila jer joj on nije dopuštao, kontrolisao ju je za jebeni odlazak do prodavnice

@brusvalterka @LinaKotromanic Како је одлазила на посао и радила, између старијег сина и новорођене ћерке? Или је економски зависна од мужа?
Srpski

@trenchy8888 Pa pun kurac druže više tog heterosadizma i mazohizma što ste ga normalizovali, znam minimalno deset žena sad ovog momenta koje bi otišle od muškarca koji ih zlostavlja

@brusvalterka Postoje sadisti i mazohisti, i oni doslovno hrane jednog drugog tom energijom. Cim shvatis to, shvatis komsije (kao i ja moje - koji su se posle 7 godina svađa odselili hvala Bogu)

