

Andrew_236
4.5K posts








АХАХАХАХАХХАХА




«Зі своєю 9-місячною дитиною вийшла на роботу. У нас двоє дітей. Тому старшому включаю мультик, а менший спить на плечі. І я працюю, замість гуляти з ним на вулиці. Дитина сидить вдома як цуценя, бо в мами нарада» На цьому скріні повідомлення від дружини військового, яка хотіла розповісти мені про свої спроби заробити і прогодувати дітей, але врешті не змогла коментувати. Грошове забезпечення військовослужбовців в Україні залишилось незмінним з початку повномасштабної війни і досі становить близько 21 тисяч гривень. Тим часом середня зарплата за останніми даними в великих містах вже становить 30 тисяч, в Києві – 40 тисяч. 10-го червня 2026-го року Верховна Рада України підтримала законопроєкт, щодо збільшення зарплат працівникам поліції та ДСНС — виплати становитимуть не менше 33 280 тисяч гривень. Окрім цього, вони отримуватимуть різноманітні надбавки. Це рішення сколихнуло хвилю обурення від військових та членів їхніх сімей. Військові та їх сімʼї надали мені коментарі щодо грошового забезпечення на умовах анонімності. Вони та їхні рідні представляють різні бригади та війська — ТрО, Морську піхоту, Сухопутні війська, Сили безпілотних систем, а один коментар надав офіцер Генштабу. Ось що вони самі говорять про ситуацію з безгрошівʼям: "У нас з дружиною троє малолітніх дітей, найменшій 8 місяців, дружина – у декретній відпустці. Оренда квартири в Києві – 22 тисячі, моє ГЗ – 21. Знайомі кажуть: "Хай дружна працює, з дитиною на руках" та "А чому не купив бронь/інвалідність/відстрочку? Лох значить". "Ми з чоловіком обидва військовослужбовці ЗСУ. Я – офіцер, він – сержант. Чоловік у зв'язку з низьким грошовим забезпеченням був вимушений піти по вечорам таксувати, я також наразі шукаю підробіток на вечір". "Чоловік на війні від 28 лютого 2022 року, через поранення тепер служить в тилу. Я живу в Польщі, працюю на трьох роботах, щоб утримувати себе, маму і допомогати ще йому. Сон по 3–4 години в день, мінус здоровʼя". Читати далі на УП: pravda.com.ua/columns/2026/0…

