Edyttim
37.1K posts


@edyttim W Niemcach to tylko szparagi 🤷♂️😎
Polski
Edyttim retweetledi
Edyttim retweetledi

@TDLipinski 🚨 Informujemy, że Policja nie prowadzi żadnych czynności służbowych na terenie Szpitala Południowego.
Prosimy o niewprowadzanie opinii publicznej w błąd oraz o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji.
Polski

@Mariannabelgia @NocnaZ My mamy stary model,wolnostojący i tylko u syna na poddaszu,będzie dobrze 😌
Polski

@OlenaRohoza @Jurek77884413 Źródło?W niemieckich mediach nic o tym nie ma.
Polski

Polish Prime Minister Donald Tusk reportedly appealed to German Chancellor Friedrich Merz to “play a constructive role in normalizing Polish-Ukrainian relations.”
Merz allegedly declined the role of mediator and suggested that Tusk should “simply stop pulling the skeletons of the past out of the closet, because they may come back to crush your country once again.”
He also reportedly advised Polish leaders to “stop exploiting the theme of the guilt of all neighboring countries toward Poland, because it works exclusively against Poland’s own interests.”
Harsh, but fair — bravo!
Danke, Herr Merz.

English

@Mariannabelgia @NocnaZ Zazdroszczę klimatyzacji …u mnie tylko w jednym pomieszczeniu,ale jak dostaliśmy 1000 euro dopłaty za prąd,nikt nie ma odwagi włączyć 😁,chłodnego dnia.
Polski
Edyttim retweetledi

Panie Krzyśku. Co do mandatów to zdaje się, że sprawę mamy rozstrzygniętą. Mnie do polityki w 2 województwach więcej ludzi wysłało niż pana w całym kraju do niej nie wpuściło. Więc ten temat mamy zamknięty. A jeśli pan myślał, że jest pan „dziennikarsko” nietykalny, to błąd!🙃
OficjalneZero@OficjalneZero
🗣️ @K_Stanowski odpowiada @Arlukowicz:
Polski
Edyttim retweetledi

Polecam.
Ordynator w Szpitalu Południowym: jestem przerażony wypowiedziami Emila onet.pl/informacje/one…
Polski

@Mariannabelgia @NocnaZ W DE to samo,najgorsze,że noce też bardzo ciepłe,żadnego odpoczynku od ciepła 🥵
Polski
Edyttim retweetledi

Trolle rzuciły się na mnie z obelgami, bo ośmieliłem się zapytać (jeszcze zanim obejrzałem cały wywiad z KZ) czy dr Jędrzejewski alarmował o przypadkach uśmiercania pacjentów w Szpitalu Południowym.
Wiemy, że zgłaszał różne nieprawidłowości w prywatnej wiadomości do Rafała Trzaskowskiego, ale pytałem właśnie o ten konkretny zarzut, bo jest on nieporównywalnie poważniejszy niż choćby przetarg na meble.
Krzysztof Stanowski odczytał treść tej wiadomości. I co? No i nie ma w niej żadnej wzmianki o uśmiercaniu pacjentów.
Pytam więc ponownie: gdzie i kiedy ten rzekomy proceder został zgłoszony?
Polski
Edyttim retweetledi

A wie Pani, dlaczego? Bo istnieje coś takiego jak etyka i odpowiedzialność za słowo.
Nie zna Pani tego człowieka. Nie zna go również Stanowski.
Nawet część dziennikarzy z Waszej redakcji zaczęła już podkreślać, że była to relacja tylko jednej strony i że zarzuty wymagają weryfikacji. To powinno dawać do myślenia.
Życie ludzi i zaufanie do lekarzy to nie jest zabawa. Jeśli rzuca się tak ciężkie oskarżenia do przestrzeni publicznej, trzeba mieć świadomość, jakie mogą być tego konsekwencje. Dlatego najpierw powinny być fakty i dowody, a dopiero potem wyroki.
Polski
Edyttim retweetledi

Po obejrzeniu wywiadu z dr Emilem byłam jak mielonką, jest szokujący szczególnie, że wychodzi z ust bardzo dobrego i doświadczonego chirurga.
Większości informacji nie jestem w stanie zweryfikować przespałam się i to co mi się rozjeżdża:
1. Pan Emil powiedział, że miał dobre relacje z poprzednim zarządem, który go zatrudniał.
To poprzedni zarząd zrobił z Pana Kacprzyka koordynatora SOR we wrześniu 2024.
Prezes Krawczyk (bliskie serduszko z PSL) był prezesem do końca lutego 2025.
Czy Pan Emil zgłosił te wszystkie informacje do niego wtedy? To było pół roku pracy, każdego dnia narażania życia i zdrowia ludzi i powodowania śmierci - jak dobrze zrozumiałam wywiad.
2. Pani Łukasik przyszła do szpitala pod koniec maja 2025
Pan Emil został zwolniony ze szpitala we wrześniu 2025.
O nieprawidłowościach informował smsem Trzaskowskiego 2 miesiące wcześniej.
Jest teoretyczna ale malo prawdopodobna sytuacja, że Pan Kacprzyk był dobrym koordynatorem SOR za czasów prezesa Krawczyka więc pytanie do Pana Emila brzmi: czy Pan Kacprzyk te wszystkie straszne rzeczy zrobił między marcem a czerwcem 2025?
To jest jedyne okno.
3. Pan Stanowski mógłby być lepiej przygotowany do wywiadu. Już latają te fejki ze chirurgię ogólną można zrobić rentowną jak się jest sprawnym chirurgiem. To trzeba być sprawnym księgowym. Można jak się wyjmie atestezjologow z kosztów proceder medycznych chirurgii ogólnie i zacznie księgować w OIT.
Tak się stało w Południowym.
4. W związku z pkt 3 Pan Emil otrzymał około 700k premii rocznej za 2023 od poprzedniego zarządu, z którym miał dobre relacje.
Przyszedł też po taką premię w czerwcu 2025 za wynik za 2024 ale nowy zarząd, po poprawnym rozliczeniu kosztów zabiegów chirurgicznych nie mógł jej przyznać i to był początek złych relacji.
5. Pan Kacprzyk był też koordynatorem SOR w Bródnowskim - czy tam też zabijał ludzi?
6. I na koniec mało istotne ale padło w info o tym, że nowy zarząd wymienił ortopedów na słabszych. Nie jest to prawda.
Poprzedni ordynator został odwołany nie przez brak kompetencji medycznych, był też bardzo zaangażowany ale miał problemy z decyzyjnością. Na to miejsce została powołana osoba, która ma kompetencje w jednym i drugim - 25 lat doświadczenia w placówce klinicznej.
Nie podoba mi się takie ocenianie, że jak ktoś nie jest moim ziomkiem to go dyskwalifikuje.
Mój układ nerwowy działa tak, że bardzo identyfikuje się z ofiarą a Pan Emil w tym wywiadzie zdecydowanie pokazał się jako osoba, która nią była.
Ale też jak przerobię emocje i fakty zaczynają się rozjeżdżać to od razu mnie mdli.
Jestem w tym punkcie dzisiaj.
Polski














