Krzysztof Witek

54.3K posts

Krzysztof Witek banner
Krzysztof Witek

Krzysztof Witek

@kwitekk

Skromny adwokat. Sprawy uokikowe, karne i różne cywilne. I literatura. Opinie? Zawsze prywatne.

Polska, Warszawa Katılım Mart 2011
975 Takip Edilen1.9K Takipçiler
OficjalneZero
OficjalneZero@OficjalneZero·
🗣️ @mmzawisza o tweecie Donalda Tuska podważającym wiarygodność dr. Emila Jędrzejewskiego: „Gdyby to zrobił Morawiecki albo gdyby to zrobił Ziobro, to mielibyśmy masowe demonstracje KOD-u, koniec demokracji, zniszczyli państwo polskie". ⤵️ #PoranneRozmowyZero
Polski
71
610
3.8K
59.1K
Krzysztof Witek
Krzysztof Witek@kwitekk·
Zmuszają ich do tego, biedaków, i to potajemnie!
OficjalneZero@OficjalneZero

🗣️ @kosik_md: "Dyrektorzy, żeby oszczędzić to robią tak, że jeden lekarz jest na dwóch oddziałach. I potem się okazuje, że w sprawozdaniu NFZ-u jakiś lekarz przepracował pięć tysięcy godzin w ciągu roku. Tylko później się okazuje, jak zaczynamy to sprawdzać, że on przepracował dwa i pół tysiąca, tylko dyrektor rozpisywał go na raz, na przykład na dwóch oddziałach."

Polski
0
1
23
477
Krzysztof Witek retweetledi
Papież Leon XIV
Papież Leon XIV@Pontifex_pl·
Nie możemy uznawać sztucznej inteligencji za moralnie neutralną. W rzeczywistości każde narzędzie techniczne niesie ze sobą określone wybory i priorytety: to, co mierzy, to, co pomija, to, co optymalizuje, a także sposób, w jaki klasyfikuje ludzi i sytuacje. Z tego powodu rozeznanie etyczne nie może ograniczać się jedynie do pytania, czy wykorzystujemy dany system w dobrym czy złym celu. Musi również stawiać pytanie o to, w jaki sposób system został zaprojektowany oraz jaka wizja osoby ludzkiej i społeczeństwa została wpisana w dane i modele, które nim kierują.
Polski
20
102
722
25.3K
Krzysztof Witek
Krzysztof Witek@kwitekk·
I nie musiał w tej sprawie czekać na oceny sądu. Zwłaszcza że najprawdopodobniej do takich ocen sądu nie dojdzie.
Polski
1
0
1
118
Krzysztof Witek
Krzysztof Witek@kwitekk·
Niech ktoś powie profesorowi, że sąd nie jest niezbędny do stwierdzenia, że dany świadek jest niewiarygodny. Dzieje się tak np w sprawach zakończonych w post. przygotowawczym bez wnoszenia aktu oskarżenia. A premier miał prawo przedstawić swoją ocenę.
Marcin Matczak@wsamraz

Premier rządu, który szedł do wyborów z hasłem przywrócenia praworządności, nie powinien wypowiadać się publicznie w sprawie wiarygodności świadka zanim oceni tę wiarygodność sąd. Tego wymaga szacunek dla podziału władz. I fakt, że jego poprzednicy z PiS zachowywali się w takich sytuacjach o wiele gorzej, niczego w tej ocenie nie zmienia.

Polski
3
0
7
1K
Krzysztof Witek
Krzysztof Witek@kwitekk·
@SmithJonash No właśnie niezbyt się bał, jeśli zrobił tour po mediach. A zresztą skoro się bał, tym bardziej powinien sięgnąć po pomoc adwokata/r.prawnego. Właśnie między innymi po to jesteśmy.
Polski
2
0
0
41
Jonash Smith
Jonash Smith@SmithJonash·
@kwitekk Czy pan lekarz sygnalista miał prawo bać się aktualnej ekipy rządzącej i wolał siedzieć cicho? ... Wiedząc o Żurku, Giertychu i ich drabach... Tak! Cholernie tak!
Polski
1
0
2
46
Krzysztof Witek
Krzysztof Witek@kwitekk·
Czyli pan lekarz sygnalista wiedząc o tym, że w szpitalu miało dochodzić do strasznych, przerażających nieprawidłowości (a wiedzieć miał o tym od dawna) miał czas obszernie opowiedzieć o tym mediom, w tym odwiedzić studio kanału Zero, ale nie miał czasu znaleźć pełnomocnika?
Polski
8
1
21
1.1K
Krzysztof Witek retweetledi
Dominika Długosz
Dominika Długosz@domi_dlugosz·
W Szpitalu Południowym poszarpali się typ, który dopisywał sobie godziny z typem który dopisywał się do zabiegów. Jeden już oddał pół miliona, drugi się o pół miliona kłóci. Co za doborowe towarzystwo.
Polski
321
281
2.2K
97.1K
Krzysztof Witek retweetledi
Dominika Długosz
Dominika Długosz@domi_dlugosz·
Ej, robaczki, ale wiecie, że to, że ordynator chirurgi zatrudniony w szpitalu też był lepszym cwaniakiem i oszustem to nie jest okoliczność łagodząca ws. Kacprzyka? Nadal jest to szpital warszawskiego samorządu i jak widać dzieją się tam cuda nad grafikiem nagminnie
Polski
274
33
890
61.3K
Andrii Sybiha 🇺🇦
Andrii Sybiha 🇺🇦@andrii_sybiha·
Pragnę podziękować każdemu Polakowi, który klarownie wyraził swoje stanowisko przeciwko eskalacji napięcia z Ukrainą. Jesteśmy zdecydowanymi zwolennikami takiego samego podejścia. Widzimy Was i doceniamy Waszą postawę. Dla wielu Ukraińców daje to nadzieję na przyszłość naszych dobrosąsiedzkich relacji. I wielu Ukraińców podziela te same uczucia wobec Narodu Polskiego, niezależnie od wszelkich napięć politycznych. Jesteśmy mądrymi narodami, zawsze potrafimy znaleźć wyjście z trudnej sytuacji. Łączy nas trudna historia, wspólna przyszłość oraz zagrożenie ze strony naszego odwiecznego wroga – Moskwy.
Polski
2.4K
1.5K
9.2K
336.6K
Anna-Maria Żukowska 💁🏻‍♀️
A wiecie czym się różni zawód prawnika od zawodu lekarza? Otóż w 2005 r. wprowadzono pisemne państwowe testy na aplikacje prawnicze i skończyły się limity i przyjmowanie na aplikację w kancelarii wujka czy dziadka. To samo stanie się kiedy zniesiemy limity na specjalizacje medyczne. Lekarzy nie zabraknie, tak jak nie zabrakło prawników. Po prostu skończy się eldorado, a stawki za godzinę się urealnią (choć i tak na ten moment powinniśmy określić maksymalne). Naprawdę po 20 latach od odnepotyzowania korporacji prawniczych trzeba się wziąć za odspawanie lekarzy od decydowania o tym, ilu ma być lekarzy. Są bezrobotni prawnicy, mogą być też bezrobotni lekarze. Samorząd zawodowy to nie agencja pośrednictwa pracy. Konkurencja i niech pracę zdobywa lepszy, a nie ten, który jest dobrze ustawiony towarzysko.
Anna-Maria Żukowska 💁🏻‍♀️ tweet media
Piotr Stosio@Piotr_Stosio

W Internecie coraz więcej prawników narzeka i żałuje, że nie poszli na medycynę.

Polski
162
119
2.2K
203.7K
Krzysztof Witek
Krzysztof Witek@kwitekk·
Plus afery Kacprzyka jest taki, że przynajmniej przez jakiś czas nie słyszymy, że ochronę zdrowia uratują tylko kolejne zwiększania składek i dosypywanie pieniędzy bez sprawdzania na co dokładnie te pieniądze idą.
Polski
0
1
14
302