maciejadam
1.3K posts


Na wschodniej #Ukraina część sklepów ma problem z zaopatrzeniem przez ataki rosyjskie na huby logistyczne.


Polski

‼️‼️ Dzisiaj w nocy budynek Urzędu Skarbowego Warszawa-Praga został obrzucony kamieniami.
❗️Pracownicy przekazali mi, że w oknach jest około ośmiu dużych dziur po uderzeniach, a szyba przy sali obsługi podatników została niemal całkowicie wybita.
Na miejscu w tej chwili pracuje policja.
🔺️Pracownicy nie mają wątpliwości, że to może mieć związek z falą hejtu, która wylała się na nas po sprawie pizzy z krewetkami.
🔺️Mówią też wprost, że się boją.
❗️Pracuję w skarbówce od 24 lat i nie pamiętam podobnej sytuacji. Owszem, zdarzali się agresywni klienci czy pojedyncze przypadki uszkodzenia mienia, ale żeby ktoś obrzucał urząd skarbowy kamieniami -nigdy.
Brakuje mi słów.
Polski

Szczyt Przywódców Państw Inicjatywy Trójmorza w Dubrowniku dobiegł końca. Dziękuję Panu Premierowi Chorwacji Andrejovi Plenkovičovi za zaproszenie i niezwykle gościnne przyjęcie.
Przez ostatnie 11 lat ta platforma współpracy międzynarodowej pokazała swoją skuteczność i ważność dla rozwoju infastruktury i umocnienia bezpieczeństwa państw Europy Centralnej.
Z radością powitaliśmy „na pokładzie” Włochy jako kolejnego Strategicznego Partnera Inicjatywy.
Dziękuję Panu Prezydentowi Karolowi Nawrockiemu za godne reprezentowanie Polski na Szczycie i znakomite wystąpienie na sesji plenarnej Liderów.
Dziękuję Panu Ministrowi Miłoszowi Motyce za udział w debacie na temat rozwoju energetyki nuklearnej w naszym regionie.
prezydent.pl/aktualnosci/wi…
Polski

Ołena Zełenska odwołała przyjazd do Gdańska
rp.pl/polityka/art44…
Polski

@MarekJasinski94 @Thorkill65 A co mówiła opinia publiczna w Niemczech o działaniach wermachtu na wschodzie ?
Polski

@Thorkill65 Co do cholery robi ukraińska opinia publiczna? Przecież po takich doniesieniach całą tą polityczną wierchuszką powinno zatrząsnąć a głowy powinny spadać jak ulęgałki z głową Syrskiego włącznie.
Polski

Wyobrażacie sobie, jak oni nazywają chłopaków? 'Jednorazówki'. W sensie, że jedno wyjście i koniec”. Najciekawsze fragmenty reportażu śledczego ukr portalu Babel o 425 Pułku Szturmowym "Skała".
Wczoraj na ukraińskim portalu "Babel" ukazał się długi i dobrze udokumentowany reportaż śledczy, opisujący przebieg procesu szkoleniowego w 425 Pułku Szturmowym "Skała". Pułk a rzeczywistości dywizja bo liczy obecnie około 8-10k żołnierzy, przedstawiany był do niedawna w ukr mediach jako rzekomo elitarny. Należy do tzw. Armii Syrskiego - grupy jednostek szturmowych podporządkowanych wyłącznie jemu, które przerzuca bezpośrednimi, ręcznymi rozkazami pododdziałami w sile bat i komp na różne odcinki frontu, w celu łatania dziur kontratakami. Artykuł jest bardzo mocny i polecam go przeczytać, choć jak zaznaczam nie jest to łatwa lektura. Poniżej kilka urywków, żeby każdy mógł się zorientować mniej więcej co się odbywa w ośrodkach szkoleniowych 425 Pułku Szturmowego, gdzie trafiają rekruci.
"Po przyjeździe do ośrodka rozdzielczego " Skali"rozebrali nas do naga, przeszukali, kazali zdjąć majtki i robić przysiady.
Bezcenne pierwsze doświadczenie korzystania z toalety -grupowo, pod lufami automatów, wyszukane obelgi i brutalne szturchańce za niewystarczająco równy szyk czy wygląd zewnętrzny.
"Na każdy namiot, według jego słów, przypada dwóch strażników: jeśli jeden prowadzi do latryny, drugi zostaje. Samodzielne wychodzenie, na przykład po to, by zwyczajnie odetchnąć świeżym powietrzem, również jest zabronione."
"Obwód wokół centrów szkoleniowych jest zaminowany. Na taśmie ogrodzeniowej wokół namiotów porozwieszane są tabliczki z napisami „miny”(...). Mężczyzna, który spędził w miasteczku namiotowym kilka tygodni, opowiada, że wybuchy było słychać niemal każdej nocy, często na miny wpadały zwierzęta: zające czy sarny."
„Krótko mówiąc, znaleźli nas. Wybili zęby, połamali żebra, no, po prostu rzeź. I ten strażnik, od którego zwiałem, mówi: 'Co ty, skurwysynu, chcesz, żebym zamiast ciebie pojechał na zero?
"O krępowaniu taśmą klejącą w centrach szkoleniowych opowiadają niemal wszyscy mężczyźni, którzy stamtąd uciekli."
"Podobne wspomnienia ma Ołeksandr Żykin: „Jakiś szef sztabu czy ktoś taki podszedł do naszego namiotu: 'A tu kto? A, trzecia kompania. Jednorazówki'. I poszedł. Wyobrażacie sobie, jak oni nazywają chłopaków? 'Jednorazówki'. No, w sensie, że jedno wyjście i koniec”.
'Nad Maksymem Skipą, według jego słów, znęcano się nadal również na poligonie: „Ledwo chodził. Pomagaliśmy mu zakładać i zdejmować kamizelkę, bo jak by jej nie założył - bili”. Pewnego ranka rekruci obudzili się i zobaczyli, że Maksym się powiesił."
"Do pobicia w „Skeli” nie zawsze potrzebny jest istotny powód, mówi były instruktor z doświadczeniem bojowym. Wie on o przypadkach, gdy znęcano się nad ludźmi na stanowiskach tyłowych - z powodu zakłóceń w działaniu Starlinka czy błędów w papierkowej robocie. Łamano żebra, jak mówi, po prostu przy wszystkich na odprawie. Wojskowy widział też, jak na zmobilizowanych szczuto psy."
Autorka reportażu ustaliła że w ciągu ostatnich sześciu miesięcy w centrach szkoleniowych „Skeli” było co najmniej 26 przypadków śmiertelnych rekrutów. Oficjalną przyczyną śmierci w większości przypadków było zapalenie płuc, oraz różne dziwne przyczyny mające tłumaczyć widoczne ślady pobić typu "upadek z sosny". Niestety artykuł skupia się wyłącznie na opisie pierwszego etapu szkoleniowego. Nie ma natomiast nic o tym co się dzieje z rekrutami już po dotarciu do właściwych pododdziałów pułku, walczących na linii kontaktu. Mogę krótko napisać że tam też są ciekawe "kwiatki", typu rozdawanie broni indywidualnej żołnierzom dopiero tuż przed samym szturmem.
Przypominam także że byłem jednym z pierwszych, który na twitterze już we wrześniu 2025 r. zaczął pisać o tym że z 425 Pułkiem Szturmowym "Skala" jest coś nie tak i wygląda na tzw "jednostkę mięsną". Wówczas opublikowałem tutaj długi tekst oparty o info z postów rodzin zaginionych żołnierzy Skali, znalezione w sieciach społecznościowych.
W kwietniu 2026 r. po kolejnym tego typu tekście, zostałem zaatakowany przez przedstawicieli Osint Polo (nie będę wymieniał po nickach, ale łatwo się domyślić lub wyszukać o kogo chodzi), wspieranych przez innych "speców" Osint Polo oraz Karolinę Kuzemę. Pisali oni wówczas że "prowadzę nagonkę" i się "nie znam bo nigdy nie byłem na froncie" a pułk jest zwyczajna jednostką. Te osoby po raz kolejny udowodniły że są zwykłymi ukr propagandystami za pięć hrywien lub w wersji optymistycznej, udającymi ekspertów ignorantami, nie mającymi zielonego pojęcia o kulisach wojny na Ukrainie.
Poniżej - świeżo wcieleni żołnierze 425 Pułku Szturmowego "Skała" podczas jednego z koncertów zorganizowanych dla nich wczesną wiosną 2025 w nieustalonym miejscu na zapleczu frontu w Donbasie.

Polski

Jutro nagranie z @rafalhubert. Ale nie wiem czy uda się nam w onucyzmie wyprzedzić pisowców. Neofici są najbardziej radykalni, a neofici-faryzeusze to ekstremiści.
Szykujecie #onucometry
Polski

@andrzejbullo @tvp_info @pawelkowalpl Ofiar w Buczy było 38 z tego wiekszość to Rosjanie zamordowani prze ukry.
Polski

@tvp_info @pawelkowalpl To Zełeński skłóca Polaków z Ukraińcami. Uważam, że gloryfikuje UPAńców z pełnym rozmysłem.
Ofiary z Buczy to 1700 osób i to jest zbrodnia zdaniem Zełeńskiego.
120tyś zabitych na Wołyniu jego zdaniem to "tragedia"
I jeszcze buduje pomniki UPAńskim mordercom.
Polski

🗣️ "Po stronie rosyjskiej pojawiła się radość, że Polacy wreszcie się pokłócili z Ukraińcami. To jest cała nadzieja u ruskich od 100 lat - żeby nas pokłócić z Ukraińcami" - @pawelkowalpl
Polski

@Troll52829 @IWichrzyciel @Thorkill65 Fundusz wymiany a nie "zabijanie". To nie Japonia w 1945 roku.
Polski

@IWichrzyciel @Thorkill65 raczej kapitulacja i zabijanie już jako jeńców
Polski

Sytuacja w rejonie Konstantynówki, część XII.
Powoli kończy się bitwa o Konstantynówkę. Rosyjskie grupy szturmowe należące prawdopodobnie do 136 Brygady Strzelców Zmot dotarły już do płn-zach krańców tego miasta, bronionych przez elementy 28 BZ. Obecnie walki toczą się tam w rejonie oczyszczalni ścieków i mini strefy przemysłowej przy płn rogatkach Konstantynówki. Po drugiej stronie rzeki Krywyj Toreć walki toczą się wciąż w Nowoseliwce. Jednocześnie rus oddziały nacierają na wsch od stawu nr. 9, w celu zdobycia zapory na jego płn brzegu wraz ze znajdującą się na jej koronie drogą gruntową. Pozwoli to rus 4 Brygadzie Strzelców Zmot zaatakować rejon Mykołajpilli od strony wsch.
Według zebranych przez mnie info oddziały ukr 100 BZ opuściły jakiś czas temu rejon stacji kolejowej w płd -wsch części Konstantynowki. Obecnie w samym centrum miasta pod kontrolą ukr oddziałów pozostają jedynie dwa w miarę zwarte obszary jego zabudowy odizolowane jednak całkowicie przez rus wojska. Pierwszy po zach stronie miasta obejmuje rejon szpitala oraz sąsiednich budynków położonych przy skrzyżowaniu Prospektu Lomonosowa i ul Jemalienowej. Drugi obszar pod kontrolą ukr znajduje się po wsch stronie miasta i obejmuje rejon węzła drogowego łączącego ul Oleksego Tychego z ul Jemelianową oraz sąsiednich bloków z wielkiej płyty w tzw. historycznym centrum miasta. Trudno stwierdzić ile tam może przebywać ukr żołnierzy ale szanse ich wydostania są niewielkie i maleją każdego dnia. Ich zaopatrzenie możliwe jest wyłącznie za pomocą dronów transportowych.

Polski

@IWichrzyciel @Thorkill65 Po co mają zabijać. Wymienią za swoich.
Polski

@Thorkill65 A żołnierze w takich kotłach mają szansę przeżycia?
Jak to wygląda z poddawaniem się w takiej sytuacji?
Rosjanie pozwolą im kapitulować czy wolą takich podobijać?
Polski


Lekarki dowiedziały się, że będą obniżki?
American AF 🇺🇸@iAnonPatriot
Women are now going on “anger retreats” where they get into a room together and scream.. Are these people mentally ok??
Polski

@szakal2012 @Thorkill65 Może i nie wygrywa ale lepiej by było, zeby przegrywała bardziej zdecydowanie.
Polski

@Thorkill65 A w mediach głównego nurtu mówią że Ukraina wygrywa wojnę 🤔
Polski

@Thorkill65 Gdzie wg. ciebie zdecyduja sie losy tej wojny ?
Na lądzie w Donbasie czy na tyłach frontu poprzez ataki powietrzne ?
Polski

@MalBinBin @PPolityce Upa walczyła z ruskimi i stąd są symbolem obecnej wojny. A to że sprzymierzyli się z hitlerem - po tym jak wydymali ich Polacy to jedyny sojusznik jaki im wtedy pozostał.
Polski

@PR24_pl No i dostaje za to ogromną darmochę od Polaków. Za mało? I dlatego trzeba nam napluć w twarz? Żebyśmy dawali więcej?
Głupcze!
Polski

Zełenski po odebraniu Orderu Orła Białego. "Ukraina broni Polski i Europy". polskieradio24.pl/swiat/zelenski…
Polski





