
Marcin
631 posts















To co, Probierz wkrótce z głośnym powrotem? 👀 👉 goal.pl/transfery/prob…







JAK PZPN I ŚLĄSK WROCŁAW WSPÓLNIE SKOMPROMITOWALI POLSKĄ PIŁKĘ NOŻNĄ. Zapraszamy na gościnny tekst Karola Michalaka, który już wcześniej zauważał, że miasta łamią unijne prawo, finansując kluby z publicznych pieniędzy. Sekretarz generalny PZPN nie zna regulaminu, szef PZPN przyznaje, że piłką rządzą kibice, Śląsk Wrocław miesza się w zeznaniach. Przekrojowy materiał na temat ostatnich zdarzeń⤵️





Drodzy Kibice Wisły Kraków, Droga społeczności polskiej piłki nożnej, Mimo wszystkich podjętych prób, z ogromnym żalem i rozdartym sercem muszę stwierdzić, że nie udało mi się zmienić otaczającej nas rzeczywistości. Kibice Wisły Kraków nie będą mogli obejrzeć meczu z trybun stadionu we Wrocławiu. Jestem kibicem tego klubu. Jestem jego właścicielem i prezesem, który przez ostatnie lata oddał temu miejscu wszystko, co miał. Czuję odpowiedzialność zarówno za przeszłość, jak i za przyszłość Wisły Kraków. Każdego dnia uczę się tej roli. Zapewne popełniam wiele błędów. Zawsze jednak moją intencją jest działać w sposób autentyczny i próbować - choćby w niewielkim stopniu - zmieniać otaczającą nas rzeczywistość na lepszą. Tym razem, mimo walki i wielu rozmów, nie udało się. Każdy z Was może sam ocenić skalę kłamstw, obłudy i cynizmu, których doświadczyliśmy w ostatnich dniach. Chciałbym przeprosić wszystkich pracowników klubu, nasz sztab szkoleniowy, zawodników, trenerów, sponsorów, partnerów oraz każdego, kogo ta decyzja dotknie bezpośrednio lub pośrednio. Są jednak w życiu momenty, kiedy - jak mawiają klasycy - są rzeczy, które warto zrobić, nawet jeśli się to nie opłaca. Dlatego podjąłem ostateczną i nieodwołalną decyzję: piłkarze Wisły Kraków nie zagrają w ten weekend meczu ligowego we Wrocławiu. Ta decyzja jest nieodwołalna i nienegocjowalna. Wierzę, że Wiślacy oraz wszyscy Ci, którym zależy na zmianach w polskiej piłce nożnej, zrozumieją jej sens. Jarosław Królewski Prezes i właściciel TS Wisła Kraków S.A. @wislakrakowsa 🔵⚪️🔴



To już pewne! Kibice @WislaKrakowSA nie wejdą na Tarczyński Arena 7. marca podczas meczu z @SlaskWroclawPl🚫🚫🚫 @jarokrolewski #ŚLĄWIS Sektor gości jest sprawny, nie zepsuli go kibice Odry Opole, będą na nim fani Chrobrego Głogów. Co więcej - nawet dla policji byłoby lepiej, żeby Wisła weszła na stadion, bo byłoby łatwiej tę grupę kontrolować, a tak będą stali pewnie pod stadionem. Kibice Śląska naciskali jednak na władze WKS-u, by fanów gości nie wpuszczać. Klub się zgodził i to biorąc na siebie ewentualną karę, którą przyjdzie mu zapłacić. Stosowne pismo do Krakowa z taką informacją zostanie wysłane prawdopodobnie w czwartek. To efekt ogólnopolskiego bojkotu kibiców Wisły, który trwa od 2023 roku. Ocenę zostawiam Wam. Generalnie - szkoda, że w takim meczu nie będzie fanów z obu stron. Więcej w linku w kolejnym komentarzu⤵️






